Help Sales ÁSZF

Berkes remizett Szvidlerrel, négy csapat százszázalékos a Klubcsapatok Európa-kupáján

Címkék: Klubcsapatok Európa-kupája

A Rogaska Szlatinán zajló Klubcsapatok Európa-kupájának negyedik fordulója után négy csapat büszkélkedhet hibátlan teljesítménnyel. A játéknapon a moszkvai SHSM-64 a  Jugra hatosa ellen nyert, de az éltáblán a világbajnoki kihívó izraeli Borisz Gelfand vereséget szenvedett az orosz Dmitrij Jakovenkotól. A címvédő Ekonomiszt Szaratov a Tomszk együttesétől kapott ki. A Bosna Szarajevó a Szentpétervári Sakkszövetség gárdájával szemben maradt alul, Berkes Ferenc sötéttel remizett a Világkupa-győztes Peter Szvidlerrel. A német bajnok OSG Baden-Baden az örmény Mika csapatát győzte le. A Haladás VSE 3-3-ra végzett a belga Eynatten gárdájával. A női együttesek versenyében másodszor kapott ki a címvédő, a Monte-Carlo négyese, a bolgár exvilágbajnoknő, Antoaneta Sztefanova legyőzte a kínai világbajnoknőt, Hou Ji-fant.

A negyedik játéknapon két orosz házirangadóra is sor került. Meglepetésre a tavaly veretlenül győztes Ekonomiszt Szaratov elszenvedte első vereségét. Hiába nyert az éltáblán Jevgenyij Tomasevszkij az ukrán exvilágbajnok Ruszlan Ponomarjov ellen, a gyors remik mellett az utolsó két táblán a Tomszk nagymesterei voltak eredményesek.

A Jugra és az SHSM-64 meccsen öt táblán még a nyitást játszották, az éltáblán Dmitrij Jakovenko és Borisz Gelfand már a végjátékhoz érkezett. Az orosz nagymester elkerülte a remit örökös sakkal, a világbajnoki kihívónak rá kellett döbbennie, hogy a bástyavégjátékban a világos szabadgyalogok megkeserítik az életét. Gelfand tehetetlen volt a világos király előretörésével szemben, az „uralkodó” e5-ről hatásosan segítette a gyalogok előrenyomulását. Gelfand veresége ellenére a moszkvaiak megnyerték a meccset.

Berkes Ferenc sötéttel remizett Peter Szvidlerrel, de a jóval nagyobb játékerőt képviselő szentpétervári együttes minimális arányú győzelmet aratott a Bosna Szarajevó ellen. A német bajnok OSG Baden-Baden is megnyerte negyedik meccsét. Az azeri SOCAR „gólarányt” is javított. A Haladás VSE sakkozói nem bírtak belga ellenfelükkel.

A 4. forduló érdekesebb eredményei:

Jugra (6, 15) – SHSM – 64 (6, 15)  2,5 – 3,5

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2716) – Borisz Gelfand (izraeli, 2746)  1 – 0

Szergej Rublevszkij (orosz, 2681) – Wang Hao (kínai, 2733)  0 - 1

Vlagyimir Malahov (orosz, 2710) – Fabiano Caruana (olasz, 2712)  döntetlen

Alekszej Drejev (orosz, 2711) – Anish Giri (holland, 2722)  döntetlen

Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2696) – Alekszandr Rjazancev (orosz, 2688)  0 - 1

Szanan Sjugirov (orosz, 2627) – Vlagyimir Potkin (orosz, 2671) döntetlen

Ekonomiszt SGSEU Szaratov (6, 17,5) – Tomszk – 400 (6, 14,5)  2,5 – 3,5

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2710) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2758)  1 - 0

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2718) – Alekszandr Motiljev (orosz, 2690) döntetlen

Pavel Eljanov (ukrán, 2683) – Erneszto Inarkijev (2692)  döntetlen

Dmitrij Andrejkin (2705) – Alekszander Arescsenko (ukrán, 2672)  döntetlen

Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2726)- Viorel Bologan (moldáviai, 2657)  0 - 1

Jevgenyij Alekszejev(orosz, 2662) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2635)  0 - 1

Szentpétervári Sakkszövetség (6, 17) – Bosna Szarajevó (6, 13)  3,5 – 2,5

Peter Szvidler (orosz, 2740) – Berkes Ferenc (magyar, 2706)  döntetlen

Nyikita Vitjugov (orosz, 2726) – Markus Ragger (osztrák, 2655)  döntetlen

Szergej Movszeszjan (örmény, 2715) – Borki Predojevic (boszniai, 2643)  döntetlen

Zahar Efimenko (ukrán, 2703) – Predrag Nikolic (boszniai, 2636)  döntetlen

Vagyim Zvjagincev (orosz, 2666) – Dalibor Stojanvic (boszniai, 2466)  1 - 0

Maxim Matlakov (orosz, 2630) – Denisz Kadric (boszniai, 2403)  döntetlen

OSG Baden-Baden (6, 16,5) – Mika Jereván (6, 15) 4 - 2

SOCAR (4, 13,5) – SF Reichenstein (4, 7)  5,5 – 0,5

A DON DZO & PGMB (4, 12) – Oslo Schakselskap (4, 9,5)  4,5 – 1,5

Tammer-Shakki (4, 9,5) – G-Team Novy Bor (4, 12,5) 1 - 5

ZSK Maribor (4, 12) – Lunds ASK (4, 9,5)  2,5 – 3,5

Vesnianka Gran (4, 12) – SF Berlin (4, 10)

SG Zürich (4, 11) – SD Tehcenter Ptuj (4, 10,5)  2,5 – 3,5

KSK Eynatten 47 (3, 9) – Haladás VSE (3, 7,5) 3 - 3

Benjamin Bok (2488) – Rapport Richárd (2547)  döntetlen

Robin Swinkels (2494) – Kovács Gábor (2498) 1 - 0

Thomas Koch (2439) – Németh Miklós (2438) döntetlen

Michael Hammes (2393) – Michal Meszaros (2377) döntetlen

Christian Braun (2392) – Nagy Gábor (2404)  döntetlen

Norbert Coenen (2345) – Csonka Attila István (2380) 0 - 1

Az élcsoport az állása:

1-2.Szentpétervári Sakkszövetség és OSG Baden-Baden 8 meccspont, 20,5 pont

3. SHSM – 64 8, 18,5

4. Tomszk – 400 8, 18

5. Ekonomiszt SGSEU Szaratov 6, 19

6. SOCAR 6, 19

7-8. Jugra és G-Team Novíy Bor 6, 17,5

9. Mika Jereván 6, 17

10. A DON DZO & PGMB 6, 16,5

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

SHSM – 64 (8, 18,5) – OSG Baden-Baden (8, 20,5)

Tomszk – 400 (8, 18) – Szentpétervári Sakkszövetség (8, 20,5)

Lunds ASK (6, 13) – SOCAR (6, 19)

Beer Sheba (6, 15,5) – Ekonomiszt SGSEU Szaratov (6, 19)

SD Tehcenter Ptuj (6, 14) – Jugra (6, 17,5)

A DAN DZO & PGMB (6, 16,5) – Vesnianka Gran (6, 16)

Mika Jereván (6, 17) – Glasinac Sokolac (6, 16)

G-Team Novy Bor (6, 17,5) – Bosna Szarajevó (6, 15,5)

A női csapatok versenyében az AEM Luxten Timisoara együttese újabb rangadót nyert meg és hibátlan teljesítménnyel vezet. Három döntetlen mellett a grúz Lela Javahasvili szerezte meg a két meccspontot jelentő győzelmet. A játéknap meglepetése, hogy a címvédő Monte-Carlo négyese elszenvedte második vereségét. Az orosz AVS együttesében a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova remekelt, a kínai világbajnoknő, Hou Ji-fan ellen szép pozíciós teljesítménnyel nyert.

A 4. forduló eredményei:

Mika Jereván (6, 10)  - AEM Luxten Timisoara (6, 10,5) 1,5 – 2,5

Elina Danieljan (örmény, 2517) – Nana Dzagnidze (grúz, 2525)  döntetlen

Harika Dronavalli (indiai, 2505) – Anna Zatonskih (amerikai, 2508)  döntetlen

Zsu Csen (katari, 2490) – Lela Javahasvili (grúz, 2464)  0 - 1

Lilit Mkrtchian (örmény, 2475) – Cristina-Adela Foisor (román, 2416) döntetlen

AVS (4, 7) - Cercle d’Echecs de Monte-Carlo (4, 9)  2,5 – 1,5

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2528) – Hou Ji-fan (kínai, 2578)  1 - 0

Katyerina Lahno (ukrán,2554) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2545)  döntetlen

Viktorija Cmilyte (litván, 2525) – Pia Cramling (svéd, 2489)  döntetlen

Natalija Pogonyina (orosz, 2446) – Monika Socko (lengyel, 2490)  döntetlen

 SHSM-RGSU (4, 7,5)– Giprorechtrans (4, 6) 2 - 2

BAS (2, 5,5) – Oslo Schakselskap (2, 2)  3 - 1

ZSK Maribor (2, 3,5) – Anatolia (2, 2,5)  1 - 3

CS R. Fischer Chieti szabadnapos

A verseny állása:

1.AEM Luxten Timisoara 8 meccspont, 13 pont

2.Mika Jereván 6, 11,5

3. AVS 6, 9,5

4. SHSM-RGSU 5, 9,5

5. Giprorechtrans 5, 8

6. Cercle d’Echecs de Monte-Carlo 4, 10,5

7. BAS  4, 8,5

8. Anatolia 4, 5,5

9. CS R. Fischer Chieti 2, 4,5

10. ZSK Maribor 2, 4,5

11. Oslo Schakselskap 2, 3

Az 5. forduló párosítása:

AEM Luxten Timisoara (8, 13) – AVS (6, 9,5)

Giprorechtrans (5, 8) – Mika Jereván (6, 11,5)

SHSM-RGSU (5, 9,5) – Anatolia (4, 5,5)

Cercle d’Echecs de Monte-Carlo (4, 10,5) - ZSK Maribor (2, 4,5)

Oslo Schakselskap (2, 3) - CS R. Fischer Chieti  (2, 4,5)

BAS lesz szabadnapos

 

Szvidler,P (2740) - Berkes,F (2706)
Caro-Kann védelem [B12]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Ff5 4.Hd2 e6 5.Hb3 Hd7 6.Hf3 a6 7.Fe2 c5 8.dxc5 Fxc5 9.Hxc5 Hxc5 10.Hd4

A ningbói csapat-világbajnokságon Almási Zoltán más tervet választott Alekszandr Griscsuk ellen. 10.0-0 He7 11.Hh4 Fe4 12.f3 Fg6 13.Fe3 Bc8 14.c3 b5 15.Be1 Ha4 16.Vd2 Hc6 17.Hxg6 hxg6 18.f4 következett, nagymesterünk kicsit jobban állt, de a partit az orosz sakkozó nyerte meg.

10...He7 11.0-0 0-0 12.Fe3 Bc8 13.a4 Hd7 14.f4 Fe4 15.c3 Hc6 16.Hxc6 Bxc6 17.Fd4 f6 18.Vd2 Hc5 19.Ba3 fxe5 20.Fxe5 Hd7 21.Fd4

 

 

21...e5!?

Hosszabb tűnődés után Fecó a gyalogáldozatot választotta, megnyitotta a bástya számára a hatodik sort.

22.fxe5 Bg6 23.Bxf8+ Hxf8 24.Ff1 He6 25.Fe3 h5 26.Bb3 h4 27.h3

A b7 gyalogot a felfedett támadás, 27...d4 miatt nem lehetett ütni.

27...Vc7 28.c4?!

 

 

28...d4 29.Fxd4 Vd8 30.Fe3 Vxd2 31.Fxd2 Hd4 32.Be3 Hf3+ 33.Bxf3 Fxf3 34.Fe1 Fc6 35.Fxh4 Fxa4 36.Fe1 Fb3 és döntetlen

Jakovenko,D (2716) - Gelfand,B (2746)
Vezércel [D56]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 Fe7 5.Fg5 h6 6.Fh4 0-0 7.e3 He4 8.Fxe7 Vxe7 9.Bc1 c6 10.Fd3 Hxc3 11.Bxc3 dxc4 12.Fxc4 Hd7 13.Vc2 b6 14.Fd3 Hf6

Rusztam Kaszimdzsanov ötletét Vlagyimir Kramnyik is megjátszotta Tejmur Radzsabov ellen a világbajnok-jelölti párharcuk harmadik partijában.

15.Bxc6 Hd5 16.Vb3 Hb4 17.Bc1 Hxd3+ 18.Vxd3 Fb7 19.0-0 Fxf3 20.gxf3 Vg5+ 21.Kh1 Vd5 22.Ve4 Vxa2 23.Bg1 Bfc8 24.Vb7 Bf8 25.Ve4

Csak lépéscseréhez vezetett. Az azeri nagymester 25.Bc7 Vxb2 26.Bxf7 Bxf7 27.Vxa8+ Kh7 28.Ve8 Bc7 29.Vxe6 Vxf2 30.Ve4+ Kg8 31.Ve8+ Kh7 32.Ve4+ Kg8 33.Ve8+ lépésismétléssel remizett. Dmitrij Jakovenko és Borisz Gelfand villámgyorsan húzott, alaposan elemezhették a varit.

25...Bfc8 26.Vb7 Bf8 27.Bc7 Vxb2 28.Bxf7 Bxf7 29.Vxa8+ Kh7 30.Ve4+ Kg8 31.Va8+ Kh7 32.Ve8 Bc7 33.Vg6+ Kh8 34.Ve8+ Kh7 35.Vxe6 Vxf2 36.Ve4+ Kg8

 

37.h3

Jakovenko nem akart remizni.

37...Vc2 38.Ve8+ Kh7 39.d5 Vf5 40.Ve4 Vxe4 41.fxe4 Kg8

 

 

42.e5

A világbajnoki kihívó eltűnődött, nem is olyan egyszerű ez a végjáték?

42...Kf7 43.Bf1+ Ke8 44.e6 Ke7 45.e4 Kd6 46.Bf8 Bb7 47.Bd8+ Ke7

 

 

48.Bc8 Kd6 49.Kg2 b5 50.Kf3 b4 51.Kf4 b3 52.Bc6+ Ke7

 

 53.Ke5! b2 54.d6+ Kd8 55.e7+ Kd7

 

56.Bc8! Bb5+ 57.Kd4 Bb4+ 58.Kc3 Kxc8 59.e8V+ Kb7 60.Vd7+ Ka6 61.Vc8+ Bb7 62.Vc4+ Bb5 63.Va2+ Kb6 64.d7 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog