Help Sales ÁSZF

Berkes négyes holtversenyben a második, Rapport másodszor szenvedett vereséget

Címkék: 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl

A 33. Zalakarosi Sakkfesztivál ötödik fordulójában az ukrán Alekszander Kovcsan legyőzte a nagyot hibázó  paraguayi Axel Bachmannt, és félpontos előnnyel vezet. Berkes Ferenc megosztozott a ponton az ukrán Vlagyimir Oniscsukkal, négyen gyűjtöttek fél ponttal kevesebbet az éllovasnál. Horváth Ádám nyert egykori csapattársa, Horváth József ellen, Erdős Viktor az ukrán Oleg Romanyisinre mért vereséget. A játéknap legnagyobb meglepetését ismét Rapport Richárd veresége jelentette, az osztrák Siegfried Baumegger győzte le a rajtlistát vezető nagymesterünket.

Az ötödik játéknapon felélénkült a harci kedv, az élcsoportban sok játszma végződött döntéssel. A négyes vezető egymás elleni partijaiból az ukrán Alekszander Kovcsan jött ki a legjobban, a paraguayi Axel Bachmann hathatós segítséget nyújtott győzelméhez. Bachmann két elhibázott vezérlépésével tálcán kínálta az esélyt, amit Kovcsan kihasznált.

Berkes Ferenc francia védelmére az ukrán Vlagyimir Oniscsuk békés húrokat pengetett, nagymesterünk átvette a kezdeményezést, de elszalasztott egy gyalognyerési lehetőséget, a sorozatos cserék remihez vezettek.

Az egykori csapattársak rangadóját Horváth Ádám nyerte meg, Erdős Viktor az ukránok veteránjára, Oleg Romanyisinre mért vereséget. Másodszor kapott ki a Nemzet Sportolója, olimpiai bajnokunk, Portisch Lajos is.

A forduló kellemetlen meglepetését Rapport Richárd újabb veresége jelentette. A királyindiai védelmű partiban az osztrák Siegfried Baumegger jelentős előnyt ért el, anyagi előnyt is szerzett. Élő-pontjához hűen többször is bizonytalankodott, majd mentőövet dobott legfiatalabb nagymesterünknek. Ricsi a felcsillant menekülési eséllyel nem tudott élni, a 40. lépést követően feladásra kényszerült.

A női olimpiai keretből Papp Petra végre nyert, Hoang Thanh Trang azonban vesztett. Mádl Ildikó, Gara Anita, Gara Tícia és Vajda Szidónia remizett.

 

Az élcsoportban az 5. forduló érdekesebb eredményei:

Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2594, 3,5) – Berkes Ferenc (2665, 3,5) döntetlen

Axel Bachmann (paraguayi, 2589, 3,5) – Alekszander Kovcsan (ukrán, 2558, 3,5)  0 - 1

Fodor Tamás (2462, 3) – Gawain Jones (angol, 2645, 3)  0 - 1

Papp Gábor (2580, 3) – Gonda László (2563, 3) döntetlen

Horváth Ádám (2531, 3) – Horváth József (2507, 3)  1 - 0

Siegfried Baumegger (osztrák, 2469, 2,5) – Rapport Richárd (2701, 2,5) 1 - 0

Erdős Viktor (2647, 2,5) – Oleg Romanyisin (ukrán, 2482, 2,5) 1 - 0

Alekszander Beljavszkij (szlovén, 2620, 2,5) – Németh Miklós (2492, 2,5) 1 - 0

Petényi Tamás (szlovák, 2448, 2,5) – Igor Kovalenko (lett, 2611, 2,5)  0 - 1

Nagy Gábor (2438, 2,5) – Szergej Grigorjanc (orosz, 2595, 2,5)  döntetlen

Horváth Csaba (2560, 2,5) – Portisch Lajos (2464, 2,5)  1 - 0

Korpa Bence (2415, 2,5) – Antal Gergely (2529, 2,5)  döntetlen

Medvegy Zoltán (2515, 2,5) – Tésik Csaba (2329, 2,5)  1 - 0

Almási István (2403, 2,5) – Konsztantin Csernyisov (orosz, 2508, 2,5)  0 - 1

Alexander Donchenko (német, 2498, 2,5) – Czebe Attila (2409, 2,5)  0 - 1

Cuhendi Winshand Sean (indonéz, 2385, 2) – Hoang Thanh Trang (2509, 2)  1 - 0

Mádl Ildikó (2328, 2) – Bokros Albert (2461, 2) döntetlen

Sue Maroroa (angol, 2131, 1,5) – Gara Anita (2326, 1,5)  döntetlen

Mészáros Tamás (2438, 1) – Papp Petra (2292, 1)  0 - 1

Vajda Szidónia (2352, 1) – Dankházi András (2203, 1)  döntetlen

Gara Tícia (2338, 1) – Juhász Barbara (2161, 1)  döntetlen

 

Az élcsoport állása:

 

Hely.

Rajtl.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

14

GM

Alekszander Kovcsan

UKR

2558

4.5

14.0

13.5

2850

2

2

GM

Berkes Ferenc

HUN

2665

4.0

16.0

13.5

2780

3

4

GM

Gawain Jones

ENG

2645

4.0

16.0

12.5

2716

4

15

GM

Horváth Ádám

HUN

2531

4.0

14.5

12.0

2715

5

9

GM

Vlagyimir Oniscsuk

UKR

2594

4.0

14.5

12.0

2706

6

19

GM

Konsztantin Csernyisov

RUS

2508

3.5

16.5

11.5

2618

7

10

GM

Axel Bachmann

PAR

2589

3.5

16.0

13.0

2697

8

3

GM

Erdős Viktor

HUN

2647

3.5

14.5

10.5

2628

9

11

GM

Papp Gábor

HUN

2580

3.5

14.0

11.0

2592

10

12

GM

Gonda László

HUN

2563

3.5

13.0

11.0

2589

11

5

GM

Alekszander Beljavszkij

SLO

2620

3.5

12.5

11.0

2646

12

6

GM

Igor Kovalenko

LAT

2611

3.5

12.0

10.0

2575

13

13

GM

Horváth Csaba

HUN

2560

3.5

12.0

8.5

2490

14

26

IM

Siegfried Baumegger

AUT

2469

3.5

11.5

9.5

2542

15

17

GM

Medvegy Zoltán

HUN

2515

3.5

10.5

9.5

2519

16

35

GM

Czebe Attila

HUN

2409

3.5

10.0

9.5

2486

17

20

GM

Horváth József

HUN

2507

3.0

15.0

11.0

2557

18

34

FM

Korpa Bence

HUN

2415

3.0

14.0

10.5

2519

19

28

GM

Fodor Tamás

HUN

2462

3.0

13.5

10.5

2569

20

16

GM

Antal Geregely

HUN

2529

3.0

13.5

9.5

2458

21

38

FM

Gledura Benjamin

HUN

2395

3.0

13.0

7.5

2560

22

32

IM

Nagy Gábor

HUN

2438

3.0

12.5

9.5

2482

23

8

GM

Szergej Grigorjanc

RUS

2595

3.0

12.0

9.5

2483

24

50

FM

Radnai Ádám

HUN

2329

3.0

11.0

7.0

2435

25

39

FM

Cuhendi Winshand   Sean

INA

2385

3.0

10.5

7.0

2491

26

1

GM

Rapport Richárd

HUN

2701

2.5

15.0

10.0

2481

 

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

 

Bo.

Név

Élő

Pont  -

Pont

Név

Élő

1

GM

Alekszander Kovcsan

2558

4

GM

Vlagyimir Oniscsuk

2594

2

GM

Berkes Ferenc

2665

4

4

GM

Horváth Ádám

2531

3

GM

Gawain Jones

2645

4

GM

Erdős Viktor

2647

4

GM

Horváth Csaba

2560

GM

Alekszander Beljavszkij

2620

5

GM

Igor Kovalenko

2611

GM

Medvegy Zoltán

2515

6

GM

Axel Bachmann

2589

GM

Konsztantin Csernyisov

2508

7

GM

Czebe Attila

2409

GM

Papp Gábor

2580

8

GM

Gonda László

2563

IM

Siegfried Baumegger

2469

9

GM

Szergej Grigorjanc

2595

3

3

FM

Korpa Bence

2415

10

GM

Antal Gergely

2529

3

3

FM

 Cuhendi   Winshand Sean

2385

11

GM

Horváth József

2507

3

3

IM

Nagy Gábor

2438

12

FM

Gledura Benjamin

2395

3

3

GM

Fodor Tamás

2462

13

GM

Bánusz Tamás

2607

3

FM

Radnai Ádám 

2329

14

GM

Rapport Richárd

2701

Balázs Gábor

2397

15

FM

Antal Tibor Kende

2357

IM

Alexander Donchenko

2498

16

IM

Mikhail Ekdyshman

2351

IM

Németh Miklós

2492

17

GM

Bérczes Dávid

2482

IM

Mádl Ildikó

2328

 

Oniscsuk,V (2594) - Berkes,F (2665)
Francia védelem [C01]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Fd3 dxe4 4.Fxe4 Hf6 5.Ff3 c5 6.He2 Fe7 7.Hbc3 0-0 8.Fe3 Vc7 9.0-0 Bd8 10.Hb5 Va5 11.c4 a6 12.Hbc3 cxd4 13.Hxd4 Hbd7 14.Ve2 He5 15.Bfd1 Vc7 16.b3 Fd7 17.Fg5 Fe8 18.Fh4 Hxf3+ 19.Vxf3 Bd7 20.Bd3 Bad8 21.Bad1

21...Ve5 22.Hde2 Bxd3 23.Bxd3 Bxd3 24.Vxd3 b5 25.cxb5 axb5 26.Vd4 Vf5 27.h3

27...b4?!

Berkes Ferenc a 27...g5 28.Fg3 b4 29.Ha4 Vb1+ 30.Kh2 Vxa2 31.Hb6 Vc2 (31...Vxe2 32.Hc8 Hd5 33.Hxe7+ Hxe7 34.Vd8 Hf5 35.Vxe8+ Kg7 36.Fc7) 32.Ve5 Hd7 33.Hxd7 Fxd7 34.Vb8+ Vc8 változatban gyalogelőnnyel játszhatott volna.

28.He4 Kf8 29.Hxf6 gxf6 30.Vd2 Fc6 31.Hg3 Vd5 32.Vxd5 Fxd5

Az esélyek kiegyenlítődtek.

33.Hh5 Fe4 34.Hxf6 Fxf6 35.Fxf6 Fb1 36.Fd4 Fxa2 37.Fc5+ Kg7 38.Fxb4 Fxb3 és döntetlen

 

Bachmann,A (2598) - Kovcsan,A (2558)
Grünfeld védelem [D70]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.f3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hb6 6.Hc3 Fg7 7.Fe3 0-0 8.Vd2 Hc6 9.0-0-0 Vd6 10.Hb5 Vd7 11.f4 Ve6 12.Hc3 Hc4 13.Ve2 Hxe3 14.Vxe3 Hb4 15.Kb1 c6

A tavalyi norvég szuperversenyen Peter Szvidler a 15...Bd8 16.Hf3 b5 17.a3 Ha6 18.Fxb5 Vb6 19.He5 változatban jelentős hátrányba került a kínai Wang Hao ellen.

16.Hf3

16...Hd5 17.Hxd5 cxd5 18.e5 Vg4 19.Ka1 f6 20.g3

 

 

20...g5 21.Fe2 gxf4 22.gxf4 fxe5 23.fxe5 Vf4 24.Vb3 Fg4 25.Bhf1 e6 26.h3

Számításba jött a 26.h4 Ve4 27.Bf2 h6 28.Bg1 Bac8 29.a3 folytatás.

26...Fxh3 27.Bg1 Fg4 28.Vxb7 h5 29.Hh4 Bab8

 

30.Ve7? Bfe8 31.Vd7?

Axel Bachmann két elhibázott vezérlépéssel döntő hátrányba került.

31…Vf2 32.Bxg4 hxg4 33.Bf1 Vxh4 34.Fxg4 Ve7 35.Vc6 Bbc8 36.Va6 Bc4 és világos feladta

 

Baumegger,S (2469) - Rapport,R (2701)
Királyindiai védelem [E94]

1.d4 Hf6 2.Hf3 d6 3.c4 g6 4.Hc3 Fg7 5.e4 0-0 6.Fe2 Hbd7 7.0-0 e5 8.Fe3 c6 9.d5 c5 10.He1 Ve7 11.Kh1 Kh8 12.g4 Hb6 13.Bg1 Hg8 14.Vd2 f5 15.f3 f4 16.Ff2 Ff6

 

 

17.b4!

Nagymesterünknek a királyszárnyon nem volt támadási lehetősége, míg az osztrák sakkozó a vezérszárnyon akcióba lendült.

17...Fh4? 18.Fxh4 Vxh4 19.Hb5 Ve7 20.bxc5 dxc5

21.d6 Vg7 22.Hc7 Bb8 23.Va5 Ha8 24.Hd3 b6 25.Vxa7 Fe6

26.a4 Fxc4 27.a5 Hf6 28.Bgc1 Fxd3 29.Fxd3 Vd7 30.Fb5!? Vxd6 31.Hxa8 Vd4?

A vesztett állásban kísérlet a kavarásra.

32.Fc6

Azonnal nyert a 32.Hc7 Ve3 33.Bf1 Hxe4 34.He6 Bg8 35.axb6 folytatás.

32...Bbd8 33.Ve7?

33...Hg8?

Ricsi nem tudott élni a parti megmentésének lehetőségével. 33...Vb2 után fenyegetett volna 34...Bd2, ezért nincs jobb 34.Bd1-nél, amire 34…Ve2 35.Bxd8 Vxf3+ 36.Kg1 Ve3+ 37.Kf1 Vf3+ 38.Ke1 Ve3+ 39.Kd1 Vb3+ örökös sakkal remi lett volna.

34.Vh4 Bxa8 35.Fxa8 Bxa8 36.Ve1 bxa5 37.Vc3 Be8 38.Bxa5 Vf2 39.Bxc5 Hf6 40.g5 Hd7 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog