Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Berkes győzelemmel kezdte Ponomarjov elleni párharcát, Keymer nyert Carlsen ellen

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Bakuban zajló Világkupán Berkes Ferenc folytatta remek szereplését. A viadal negyedik fordulójának első partijában 45 lépésben legyőzte a FIDE ukrán exvilágbajnokát, Ruszlan Ponomarjovot. A Nimzoindiai védelmű játszmában jól választott változatot, meglepte ellenfelét, a vezércserét követően szépen túljátszotta ellenfelét remifórral kezdheti a második összecsapást. Megszületett a torna eddigi legnagyobb szenzációja, a 18 éves német Vincent Keymert diadalmaskodott az ötszörös világbajnok Magnus Carlsennel szemben. Meglepetés az amerikai Wesley So világossal elszenvedett veresége, a szerb színekbr átigazolt Alekszej Szarana győzte le. Az amerikai Nikaru Nakamura világossal remizett a 17 éves indiai Praggnanandhaaval, döntetlen lett az amerikai párharc, Ray Robson és Fabiano Caruana partija. Az orosz Jan Nepomnjacsij nem bírt az indiai Nihal Sarinnal. Pontosztozkodás született a 17 éves Gukesh és az orosz Andrej Jeszipenko ütközetében is. A játéknapon mégsvéd Nils Grandelius és az indiai Santosh Gujrathi Vidit kezdte győzelemmel mérkőzését. A női Világkupa nyolcassöntőjében csak egy játszma végződött döntéssel, a grúz Bella Hotenasvili sötéttel nyert az indiai Humpy Koneru ellen.

A bakui Világkupán a pihenőnap után a negyedik forduló első partijaut játszották le, a 16 összecsapás küzül öt végződött döntéssel. Berkes Ferenc újabb remek sikert ért el, a 2001-es FIDE kieséses rendzserű világbajnokság győztese, az ukrán olimpiai bajnok Ruszlan Pomomarjob ellen 45 lépésben nyert.

 

Nyolcszoros bajnokunk jó érzékkel választott változatot a Nimzoindiai védelmű partiban, stratégiai elképzelése tökéletesen bevált, kiskombinációval jelentps előnyt szerzett. Minkét szárnyon kezdeményezett, Ponomarjov csak tehetetlen szemlélője volt az eseményeknek. Berkes remifórral játszhatja a második partit…

A viadal eddigi legnagyobb szenzációja, hogy Lékó Péter tanítványa, a német Vincent Keymer legyőzte az ötszörös világbajnok Magnus Carlsent. Volt izgalom bőven, de a 18 éves nagymester jól bírta a feszültséget, tökéletesen használta ki Carlsen jelentps hibáját.

 

 

Oly közel érezhette már a nyerést, a végjátékban azonban időuavarba került, csak 2 perce maradt, amikor meglápte az egyedül győzelméhez vezető 54.He5! lépést. Magnus Carlsen nyerési kényszerrel játssza a második összecsapást!

 

Nagy csatát hozott Hikaru Nakamura és a 17 éves Praggnanandhaa játszmája. Az indiai titán súlyos időzavarba került, de a világranflista második amerikai sakkozó nem tudott élni a lehetőséggel.

Döntetlennel ért véget az amerikai párharc, Ray Robson és Fabiano Caruana küzdelme, az orosz Jan Nepomnjacsij nem bíet az indiai Nihal Sarinnal.

 

Bosszankodhat a korábbi Világkupa-győztes Peter Szvidler 16.Hd5! lépésével jelentős előnyt ért el az utolsó azerbajdzsáni résztvevő Nijat Abaszov ellen, de remire rontotta oly kecsegtető állását.

 

Wesley So sok hibával játszotta eddigi meccseit is, formája nem javult harmadik mérkőzésére sem, A szerb színekbe átigazolt egykori orosz Alekszej Szarana sötéttel nyerte meg az első partit.

Nehéz ellenfelet kapott a 17 éves Gukesh az orosz Andrekj Jeszipenko személyében. ütközetük kiegyenlített erők küzdelme volt.

Csak egy kínai sakkozó a legjobb 32 között, Wang Hao, világossal remivel kezdte Rasmus Svane elleni párharcát.

Az ifjú titánok összecsapásában Arjun Erigaisi nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Javohit Szindarovval szemben.

Mindkét lengyel nagymester remizett, Radoslaw Wojtaszek elégedettebb lehetett, mint a címvédő honfitársa, Jan-Krysztof Duda.

A négyszeres olimpiai bajnok Vaszilij Ivancsuk már „veteránként” jól bírja csatákat, korábban esélyesként sorbak korán búcsúra kényszerült.

 

Az öt indiai nagymester közül a legidősee, Santidh Gujrathi Vidit egyedül kezdte győzelemmel a megedik kört. Etienne Bacrot ellen a 16.f6 lépésével döntő előnyt szerzett, 30 lépésben nyert a francia Etienne Bacrot ellen.

A svéd Nols Grandelius aratta a játéknap ötödik győzelmét.  

 

A negyedik forduló első játszmáinak eredményei:

1. Vincent Keymer (német, 2690)   Magnus Carlsen (norvég, 2835)   1 - 0

2. Hikaru Nakamura (amerikai, 2787) - Praggnanandhaa (indiai, 2690)  döntetlen

3. Ray Robson (amerikai, 2689)  - Fabiano Caruana (amerikai, 2782)  döntetlen

4. Jan Nepomnjacsij (FID, 2779) - Nihal Sarin (indiai, 2688)  döntetlen 

5. Peter Szvidler (FID, 2688)  - Nijat Abaszov (azerbajdzsáni, 2632) döntetlen

6.  Wesley So (amerikai, 2769)  - Alekszej Szarana (szerb, 2685)  0 - 1

7. Nils Grandelius (svéd, 2684)  – Jaime Santos Latasa (spanyol, 2656)  1 - 0

8. Gukesh D (indiai, 2744)  - Andrej Jeszipenko (FID, 2683) döntetlen

9.  Wang Hao (kínai, 2709) -  Rasmus Svane (német, 2625) döntetlen  

10. Javohir Szindarov (üzbég, 2545) - Arjun Erigaisi (indiai, 2710)  döntetlen  

11. Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2676) - Leimier Dominguez Perez (amerikai, 2739)  döntetlen

12. Salem A. R. Saleh (Arab Emírségekbeli, 2660) - Daniele Vocaturo (olasz, 2609) döntetlen  

13. Santosh Gujrathi Vidit (indiai, 2719) – Etienne Bacrot (francia, 2662)   1 - 0

14. Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2732) – Parham Maghsoodloo (iráni, 2719)  döntetlen

15. Berkes Ferenc (magyar, 2615) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2654)  1 - 0

16.  Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2667) - Vahap Sanal (török, 2585)  döntetlen

Női Világkupa

 

A nyolcaddöntő első játéknapján csak egy játszma fejeződött be döntéssel, s egyúttal nay meglepetéssel. A világranglista harmadik Humpy Koneru világossal szenvedett vereséget, Bella Hotenasvili nagy esélyt kapott.

A világbajnoknő Ju Wenjun a viadalon eddig csak egyetlen klasszikus játszmát tudott nyerni, az azerbajdzsáni Ulviiyya Fataliyeva ellen reménytelen állásból győzött. közel állt a kieséshez.

 

A nyolcaddöntő első játszmáinak eredményei:

1. Ju Wenjun (kínai, 2564) - Elisabeth Paehtz (német, 2471)  söntetlen

2. Nino Bacsiasvili (grúz, 2474)   - Alekszandra Gorjacskina (FID, 2557)  döntetlen

3. Humpy Koneru (indiai, 2553) - Bella Hotenasvili (grúz, 2475)  0 - 1

4. Medina Warda Ailia (indonéz, 2355)  – Nurgyul Szalimova (bolgár, 2409)  döntetlen

5. Teodora Injac (szerb, 2415) - Polina Suvalova (FID, 2496)  döntetlen

6. -  Zhu Jiner (kínai, 2498)   - Tan Zhongyi (kínai, 2523)  döntetlen

7. Eline Roebers (holland, 2419) 2 - Harika Dronavalli (indiai, 2500)  döntetlen

8. Anna Muzicsuk (ukrán, 2504) - Marija Muzicsuk (ukrán, 2511)  döntetlen

Verőci Zsuzsa

Fotó: chess24.com

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Stavangerben Carlsen hatodszor győzött, két ponttal előzte meg Nakamurát, Ju Wenjun 3 pontos előnnyel nyert
2024. 06. 08.

A Norway Chess 2024 viadalok utolsó fordulója előtt Carlsen és Ju Wenjun is másfél pontos előnnyel vezet
2024. 06. 07.

Carlsen wlőnye egy pontra nőtt, Ju Wenjun ismlt az élen
2024. 06. 05.

Carlsen udőtúllépéssel vesztett, Nakamura hátránya fél pontra csökkent, Muzicsuk előnye fél pont
2024. 06. 04.

Ding Liren kétlépéses mattot nézett el Carlsen ellen, a norvég világelsp átvette a vezetést
2024. 06. 03.

Félidőben Nakamura egypontos előnnyel vezet Carlsen előtt, Vaishali előnye is egy pont, Muzicsuk a mésodik
2024. 06. 02.

A világranglisták éllovasai megőrizték vezető pozíciójukat
2024. 06. 01.

A Norway Chess 2024 Noway viadallokon a négy forduló után Nakamura és Vaishali vezet
2024. 05. 31.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte Carlsent, átvette a vezetést, Caruana nyert Ding Liren ellen
2024. 05. 30.

Carlsen az Armageddon játszmában legyőzte a címvédő Nakamurát, Vaishali 3 pontos nyeréssel vezet
2024. 05. 29.

A stavangeri viadal első fordulójában az Armageddon játszmák döntöttek
2024. 05. 28.

A Norway Chess 2024 viadalon Nakamura játszik címvédőként, Carlsen vezeti a rajtlistát 
2024. 05. 26.

A Tuxera Aquaprofit NSK tizenhatodik, sorozatban tizenötödik bajnoki címét ünnepli
2024. 05. 14.

Varsóban Magernus Carlsen győzött a GCT Superbet rapid és villámversenyen
2024. 05. 13.

Wei Yi újabb ötös nyerősorozatával két és fél ponttal előzi meg a világelső Magnus Carlsent
2024. 05. 12.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog