Help Sales ÁSZF

Berkes Ferenc újabb győzelemmel ismét félpontos előnnyel vezet

Címkék: 62. férfi bajnokság

A Hévízen zajló 62. férfi bajnokság hatodik fordulója után Berkes Ferenc ismét félpontos előnnyel vezet. A mai játéknapon villámgyőzelmet aratott holtversenyes társa Medvegy Zoltán ellen, aki gyalogvesztés miatt a 21. lépésben feladta a reménytelen küzdelmet. A többi parti remivel végződött, Prohászka Péter és Bánusz Tamás elméleti párbajban osztozott meg a ponton. Döntetlen lett Horváth József és Papp Gábor, Mihók Olivér és Szabó Krisztián játszmája. Erdős Viktor gyalogelőnyét nem tudta érvényesíteni Pap Gyulával szemben, 111 lépésig tartott összecsapásuk.

A háromszoros bajnok Berkes Ferenc hármas remiszéria után tudott ismét játszmát nyerni. Holtversenyes társa, Medvegy Zoltán ellen a Nimzoindiai védelemben a kedvenc 4.f3-as változatot játszotta meg. A centrum lezárása után átcsoportosította haderejét, sötét f5 gyalogja végzetesen elgyengült. Medvegy Zoltán reménytelen állását a 21. lépésben feladta.

Prohászka Péter és Bánusz Tamás elméleti párbajt vívott, sötét sikerrel bizonyította, hogy Garri Kaszparov által is előszeretettel játszott 7.g4-es változatban világos kísérletei pontos játékkal védhetőek.

Horváth József és Papp Gábor angol megnyitású partija érdekesen alakult, bonyolult középjátékban hol egyik, hol másik fél kis előnyét véltem felfedezni, igazságos döntetlen született. Mihók Olivér nagyon rossz rajtot követően harmadszor remizett, Szabó Krisztián még mindig nyeretlen.

A címvédő Erdős Viktor nem tudta érvényesíteni gyalogelőnyét Pap Gyulával szemben, 111 lépésig próbálkozott.

A 6. forduló eredményei:

Erdős Viktor (2640) – Pap Gyula (2553) döntetlen (Holland védelem, 111)

Prohászka Péter (2573) – Bánusz Tamás (2580) döntetlen (Félszláv védelem, 34)

Berkes Ferenc (2693) – Medvegy Zoltán (2561) 1- 0 (Nimzoindiai védelem, 21)

Mihók Olivér (2451) – Szabó Krisztián (2541) döntetlen (Szicíliai védelem, 25)

Horváth József (2539) – Papp Gábor (2578) döntetlen (Angol megnyitás, 36)

 

A bajnokság állása:

1.Berkes Ferenc 4,5 pont

2. Bánusz Tamás 4

3. Medvegy Zoltán 3,5

4. Horváth József 3,5

5. Papp Gábor 3

6. Erdős Viktor 3

7. Prohászka Péter 2,5

8. Szabó Krisztián 2,5

9. Pap Gyula 2

10. Mihók Olivér 1,5

 

A 7. forduló párosítása:

Papp Gábor – Erdős Viktor

Szabó Krisztián – Horváth József

Medvegy Zoltán – Mihók Olivér

Bánusz Tamás – Berkes Ferenc

Pap Gyula – Prohászka Péter

Berkes,F (2693) - Medvegy,Z (2561)
Nimzoindiai védelem [E20]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.f3 Hc6 5.e4 d5 6.cxd5 exd5 7.e5 Hg8 8.Fe3 Hge7 9.f4 0-0 10.Hf3 Fxc3+ 11.bxc3 f5?! 12.Fc1

A futó az a3-f8 átlón jobb helyet talált.

12...Fe6 13.Fa3 a6 14.Bb1 b6 15.Fd3 Vd7 16.0-0 h6 17.Ve2 b5 18.Fc5 Ha5 19.Hh4 Bf7 20.Fxe7 Vxe7

 

21.Vh5 és sötét feladta, 21…Hc4 22.Hxf5 Fxf5 23.Fxf5 He3 24.Fg6 Hxf1 25.Fxf7+ Vxf7 26.Vxf7+ Kxf7 27.Kxf1 végjáték reménytelen, Medvegy Zoltán fel is adta a partit.

 

Prohászka,P (2573) - Bánusz,T (2580)
Félszláv védelem [D45]

1.Hf3 d5 2.c4 e6 3.d4 c6 4.Hc3 Hf6 5.e3 Hbd7 6.Vc2 Fd6 7.g4 h6 8.Bg1 e5 9.cxd5 cxd5 10.Hb5 Fb8 11.g5 hxg5 12.Hxg5 e4 13.Fd2 Hb6 14.Vc5 Ff5 15.Bc1 Hfd7 16.Hd6+ Fxd6 17.Vxd6 Ve7 18.Vf4 g6 19.h4 Bc8 20.Bxc8+ Hxc8 21.Vc7 Hdb6 22.Vg3 Vd6 23.a3 f6 24.Hh3 Vxg3 25.fxg3 Kf7 26.Fb4 He7 27.Hf2 Fd7 28.b3 Hc6 29.Fc3 Hc8 30.Fe2 Hd6 31.Kd2 a6 32.Bc1 Hf5 33.Bg1 Hd6 34.Bc1 Hf5 és döntetlen

 

Horváth,J (2539) - Papp,G (2578)
Angol megnyitás [A13]

1.Hf3 Hf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Fg2 dxc4 5.Va4+ c6 6.Vxc4 b5 7.Vc2 Fb7 8.Hc3 Hbd7 9.0-0 a6 10.a4 Fe7 11.d3 0-0 12.e4 Bc8 13.h3 a5 14.Fe3

A malmői tornán Lékó Péter ellen Tikkanen 14.Bd1 Fa6 15.Fe3 b4 16.Hb1 Hb8 17.Ff1 c5 18.Hbd2 Hc6 19.Hb3 (19.Fxc5 Hd4 20.Fxe7 Vxe7 21.Vb1 Hc2 22.Ba2 Bc6) 19...Hd7 változatot játszotta meg, nagymesterünk megnyerte a játszmát.

14...Fa6 15.Bfd1 b4 16.He2 c5 17.b3 Hb8 18.Bac1 Hfd7 19.Hd2 Hc6 20.Hc4 e5 21.h4 Hd4 22.Vb2 Fxc4 23.Bxc4 Hb6 24.Bcc1 Vd7 25.Kh2 g6 26.Fxd4 cxd4 27.Fh3 f5 28.Bxc8 Bxc8 29.Bc1 Ff6 30.Vd2 Kg7 31.exf5 gxf5 32.Bxc8 Hxc8 33.f4 h6 34.fxe5 Fxe5 35.Hf4 He7 36.Hh5+ és döntetlen

 

Mihók,O (2451) - Szabó,K (2541)
Szicíliai védelem [B52]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.Fb5+ Fd7 4.Fxd7+ Vxd7 5.c4 Hf6 6.Hc3 g6 7.d4 cxd4 8.Hxd4 Fg7 9.h3 0-0 10.Fe3 Hc6 11.0-0 Bfc8 12.b3 Vd8 13.Bc1 Va5 14.f4 Bd8 15.Hde2 Bac8 16.Vd3 a6 17.a4 Hb4 18.Vb1 Hd7 19.Bfd1 Hc5 20.Kh1 e6 21.Hd4 Vc7 22.Hde2 Va5 23.Hd4 Vc7 24.Hde2 Va5 25.Hd4 és döntetlen

 

Erdős,V (2640) - Pap,Gy (2553)
Holland védelem [A87]

1.d4 d6 2.Hf3 f5 3.g3 Hf6 4.Fg2 g6 5.0-0 Fg7 6.c4 0-0 7.Hc3 Ve8 8.Be1 Vf7 9.e4 fxe4 10.Hxe4 Hc6 11.d5 Hxe4 12.Bxe4 He5 13.Bf4 Hxf3+ 14.Bxf3 Ve8 15.Ve2 Bxf3 16.Fxf3 Fh3 17.a4 Vd7 18.a5 Bf8 19.Ba3 Vf5 20.Fe4 Vf6 21.Fe3 b6 22.axb6 axb6 23.b4 Ve5 24.Vc2 e6 25.b5 exd5 26.Fxd5+ Kh8 27.Fg2 Fxg2 28.Kxg2 Ve6 29.Vd3 h5 30.Vd5 Vxd5+ 31.cxd5 Bf5 32.Ba8+ Kh7 33.Ba7 Bxd5 34.Bxc7 Kg8 35.Bc6 Bxb5 36.Bxd6 Kf7 37.Bd7+ Kg8 38.Bd6 Kf7 39.Fxb6 Fe5 40.Bc6 Bb4 41.Fe3 Ba4

 

42.h3 Bb4 43.Bc5 Ke6 44.Ba5 Bc4 45.Ba6+ Kf7 46.Kf3 Bb4 47.Ke2 Bb1 48.Kd3 Ff6 49.Ke4 Bb5 50.Ba4 Be5+ 51.Kd3 Bd5+ 52.Ke2 Bb5 53.g4 hxg4 54.hxg4 Bd5 55.f4 Bb5 56.Kf3 Bb7 57.Bc4 Be7 58.Bc6 Be6 59.Bc8 Be8 60.Bc2 Be7 61.Bh2 Fg7 62.Bc2 Ff6 63.Fc1 Bd7 64.g5 Fg7 65.Bc6 Bd5 66.Kg4 Ba5 67.Bc4 Bb5 68.Fa3 Bd5 69.Bc7+ Kg8 70.Fe7 Fb2 71.Kf3 Fg7 72.Ke4 Bd4+ 73.Ke3 Bd1 74.Fb4 Fb2 75.Fd2 Ba1 76.Bc4 Ba8 77.Kf3 Bd8 78.Fa5 Bd1 79.Bc2 Fg7 80.Fc7 Kf7 81.Ke2 Bb1 82.Bc6 Bb3 83.Fa5 Fd4 84.Fd2 Fg7 85.Ba6 Fd4 86.Bc6 Fa1 87.Fe3 Fb2 88.Bc4 Ke6 89.Kf3 Bc3 90.Be4+ Kf7 91.Kg4 Fc1 92.Fa7 Bb3 93.Fc5 Fa3 94.Ff2 Bb4 95.Be1 Bc4 96.Bd1 Ke6 97.Fd4 Fd6 98.Be1+ Kf7 99.Fe5 Fxe5 100.Bxe5 Bc3 101.Be1 Ba3 102.Bf1 Bb3 103.Bf3 Bb1 104.Be3 Bf1 105.Ba3 Kg7 106.Ba7+ Kf8 107.Ba6 Kf7 108.Bf6+ Kg7 109.Kg3 Ba1 110.Kg2 Ba2+ 111.Kg3 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Férficsapatunk bravúros győzelmet ért el, női együttesünk 2-2-öt játszott a franciákkal
2021. 11. 15.

 Férfi válogatottunk 3-1-re legyőzte Szlovéniát, női együttesünk 3-1-re kikapott a lengyel csapattól
2021. 11. 14.

A 23. csapat Európa-bajnokságon válogatottjaink magabiztos győzelmekkel rajtoltak
2021. 11. 13.

A csapat Európa-bajnokságon a címvédő orosz válogatottak vezetik a rajtlistákat
2021. 11. 11.

Az ukrán Sevcsenko győzött a "rigai varázsló", Mihail Tal emlékére rendezett villámversenyen
2021. 11. 10.

Firouzja szenzációs sikere, tornagyőztesként, Caruana ezüstérmesként lett világbajnokjelölt
2021. 11. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog