Help Sales ÁSZF

Berkes Ferenc sorozatban harmadszor nyert, az angol Jones vezet mesternégyessel

Címkék: Férfi Európa-bajnokság 2012

A Plovdivban zajló XIII. Európa-bajnokság negyedik fordulójában Berkes Ferenc sorozatban harmadik győzelmét aratta. Az orosz Alekszandr Rahmanov ellen sötéttel nyert, a mesterhármassal nagymesterünk a népes 3,5 pontos üldözőboly tagja, az angol Gawain Jones mesternégyessel vezet. Bánusz Tamás a nyeréssel a harmadik pontcsoportban, pontosztozkodás született Prohászka Péter és Balogh Csaba küzdelmében, Pap Gyula elszenvedte első vereségét. Prohászka, Balogh, Pap, Erdős Viktor és Papp Gábor 2,5 pontos a 344 fős mezőnyben. A viadalról huszonhárman jutnak tovább a jövő évi Világkupára.

 

Folytatta nagyszerű sorozatát Berkes Ferenc, sötéttel játszva szerezte meg harmadik győzelmét. Az orosz Alekszandr Rahmanov az előző fordulóban alaposan megszorongatta honfitársát, a rajtlistán második Dmitrij Jakovenkót. A vezércselű partiban nagymesterünk egyenlő esélyű állást ért el, majd ellenfele elhibázott cseréjét jól használta ki, gyalogelőnyt szerzett. Centralizált vezérének és huszárjának sikeres összjátéka vezetett győzelméhez, a mesterhármashoz. Következő partiját az örmény Hrant Melkumjannal világossal játssza.

A párosítás szeszélye folytán ismét testvérharcot láttunk, Prohászka Péter és Balogh Csaba összecsapását. Prohászka kiskombinációval két tisztért bástyát és négy gyalogot kapott, de Balogh sikeresen építette fel a védőállását, az érdekes küzdelem pontosztozkodással végződött. Elszenvedte első vereségét Pap Gyula. A holland Ivan Szokolovval szemben kis előnyt érhetett volna el, majd egyenlő esélyekhez vezető tisztáldozatot is hozhatott volna, ehelyett egy passzív huszárlépéssel ellenfelét egyre nagyobb előnyhöz segítette.

Érvényesítette a papírformát Bánusz Tamás és Papp Gábor. Meglepő vereséget szenvedett Ruck Róbert a szerény Élő-pontszámú román sakkozónőtől, Irina Bulmagától. Rapport Richárd világossal csak remizett, Erdős Viktor harmadik döntetlenét írhatta be a táblázatba. Fodor Tamás a címvédő orosz Vlagyimir Potkintól kapott ki.

Mesternégyessel az angol Gawain Jones egyedül az élen. Az élcsoportban sorban születtek a döntetlenek.

 

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Hrant Melkumjan (örmény, 2628, 3) – Nyikita Vitjugov (orosz, 2709, 3)  döntetlen

Arkadij Naiditsch (német, 2702, 3) – Jurij Kozubov (ukrán, 2615, 3)  döntetlen

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2682, 3) – Kaido Kulaots (észt, 2585, 3)  döntetlen

Szanan Szjugirov (orosz, 2610, 3) – Luka Lenic (szlovén, 2637, 3)  döntetlen

Borisz Szavcsenko (orosz, 2580, 3) – Gawain Jones (angol, 2635, 3)  0 - 1

Fabiano Caruana (olasz, 2767, 2,5) – Julian Radulski (bolgár, 2552, 3)  döntetlen

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2729, 2,5) – Ildar Hairullin (orosz, 2626, 2,5)  döntetlen

Alekszandr Rjazancev (orosz, 2710, 2,5) – Rauf Mamedov (azeri, 2624, 2,5)  döntetlen

Etienne Bacrot (francia, 2706, 2,5) – Alekszander Delcsev (bolgár, 2622, 2,5)  döntetlen

Zbynek Hracek (cseh, 2627, 2,5) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2702, 2,5)  döntetlen

Gadir Guszejnov (azeri, 2616, 2,5) – Alekszej Drejev (orosz, 2698, 2,5)  döntetlen

Constantin Lupulescu (román, 2616, 2,5) – Ernesto Inarkijev (orosz, 2695, 2,5)  döntetlen

Mircea-Emilian Parligras (román, 2614, 2,5) – Laurent Fressinet (francia, 2693, 2,5)  0 - 1

Robert Kempinski (lengyel, 2610, 2,5) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2689, 2,5)  0 - 1

Viorel Bologan (moldáviai, 2687, 2,5) – Ivan Popov (orosz, 2605, 2,5)  1 - 0

Alekszandr Rahmanov (orosz, 2602, 2,5) – Berkes Ferenc (2682, 2,5) 0 – 1 (Vezércsel, 47)

Pap Gyula (2538, 2,5) – Ivan Szokolov (holland, 2653, 2,5)  0 – 1 (Vezércsel, 43)

Prohászka Péter (2553, 2) – Balogh Csaba (2664, 2) döntetlen (Angol megnyitás, 60)

Petar Drencsev (bolgár, 2499, 2) – Erdős Viktor (2631, 2)  döntetlen

Gerhard Schroll (osztrák, 2388, 2) – Bánusz Tamás (2583, 2)  0 - 1

Irina Bulmaga (román, 2307, 2) – Ruck Róbert (2579, 2)  1 - 0

Vlagyimir Potkin (orosz, 2669, 1,5) – Fodor Tamás (2482, 1,5)  1 - 0

Rapport Richárd (2559, 1,5) – Robert Kreisl (osztrák, 2400, 1,5)  döntetlen

Papp Gábor (2551, 1,5) – Tyihomir Janev (bolgár, 2382, 1,5)  1 - 0

Szarunas Szulskisz (litván, 2596, 1) – Antal Tibor Kende (2352, 1)  1 - 0

Adam Hunt (angol, 2454, 1) – Schneider Veronika (2312, 1)  döntetlen

Barta József (2148, 1) – Lazar Nesztorivics (szerb, 2374, 1)  0 - 1

Maria Manelidou (görög, 2067, 0) - Pein Milan (0)  1 - 0

 

 Az élcsoport állása:

1.Gawain Jones (angol) 4 pont

2-21. Sota Azaladze (grúz), Nyikita Viktjugov (orosz), Arkadij Naiditsch (német), Laurent Fressinet (francia), Julian Radulski (bolgár), Dmitrij Andrejkin (orosz), Maxime Vachier-Lagrave (francia), Baris Esen (török), Anton Korobov (ukrán), Hrant Melkumjan (örmény), Ivan Cseparinov (bolgár), Luka Lenic (szlovén), Jurij Kozubov (ukrán), Viorel Bologan (moldáviai), Artyom Tyimofejev (orosz), Berkes Ferenc (magyar), Ivan Szokolov (holland), Szanan Szjugirov (orosz), Maxim Matlakov (orosz) és Kaido Kulaots (észt) 3,5

22-64. Kirill Alekszejenko (orosz), ILija Nyizsnyik (ukrán), Dmitrij Jakovenko (orosz), Borisz Szavcsenko (orosz), Etienne Bacrot (francia), Iriona Bulmaga (román), Szergej Movszeszjan (örmény), Alekszej Drejev (orosz), Fabiano Caruana (olasz),… Bánusz Tamás (magyar) 3

 

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

Gawain Jones (angol, 2635, 4) – Nyikita Vitjugov (orosz, 2709, 3,5)

Luka Lenic (szlovén, 2637, 3,5) – Arkadij Naiditsch (német, 2702, 3,5)

Laurent Fressinet (francia, 2693, 3,5) – Artyom Tyimofejev (orosz, 2650, 3,5)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2689, 3,5) – Maxim Matlakov (orosz, 2632, 3,5)

Jurij Kozubov (ukrán, 2615, 3,5) – Viorel Bologan (moldáviai, 2687, 3,5)

Berkes Ferenc (magyar, 2682, 3,5) – Hrant Melkumjan (örmény, 2628, 3,5)

Baris Esen (török, 2555, 3,5) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2682, 3,5)

Anton Korobov (ukrán, 2679, 3,5) – Szanan Szjugirov (orosz, 2610, 3,5)

Julian Radulski (bolgár, 2552, 3,5) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2664, 3,5)

Ivan Szokolov (holland, 2653, 3,5) – Shota Azaladze (grúz, 2419, 3,5)

Kaido Kulaots (észt, 2585, 3,5) – Dmitrij Jakovenko (orosz, 2729, 3)

 

Rahmanov,A (2602) - Berkes,F (2682)
Vezércsel [D58]

1.c4 e6 2.Hc3 d5 3.d4 Fe7 4.Hf3 Hf6 5.Fg5 h6 6.Fh4 0-0 7.e3 b6 8.Fe2 Fb7 9.Fxf6 Fxf6 10.cxd5 exd5 11.b4 c6 12.0-0 Be8 13.Vb3 a5 14.bxa5 Bxa5 15.Bab1 Hd7 16.a4 g6 17.Bfe1 Kg7 18.Ff1 c5 19.Fb5 c4 20.Vc2 Ba7 21.Bbc1 Be7 22.h4 h5 23.e4 dxe4 24.Hxe4 Fd5 25.Be3 Bc7 26.Ve2 c3 27.Hxf6?!

Az elhibázott csere után Fecó előnybe került.

27...Hxf6 28.Bxe7 Bxe7 29.Vd3 Fxf3 30.Vxf3

 

30...Vxd4 31.Vxc3 Vxh4 32.Be1?!

A bástyák cseréjét követően nagymesterünk fokozta előnyét.

32...Bxe1+ 33.Vxe1 Vd4! 34.Fc6 h4 35.Ve2 Hg4 36.Fb5?

 

36...Va1+ 37.Vf1 Ve5 38.Vc4 Va1+ 39.Vf1 Ve5 40.Vc4 f5

Az időkontroll előtti utolsó lépés, figyelmet érdemelt a 40...Vh2+ 41.Kf1 Vh1+ 42.Ke2 Vxg2 43.Vc3+ Hf6 44.Vf3 Vxf3+ 45.Kxf3 g5 folytatás is.

41.Vd3 Vf4 42.Vc3+ Kh7 43.Vf3 Vc1+ 44.Ff1

 

44...Vxf1+ 45.Kxf1 Hh2+ 46.Ke2 Hxf3 47.Kxf3 g5 és világos feladta

Prohászka,P (2553) - Balogh,Cs (2664)
Angol megnyitás [A11]

1.Hf3 d5 2.g3 c6 3.Fg2 Fg4 4.c4 Hf6 5.0-0 e6 6.d3 Fe7 7.Vb3 Vb6 8.Hc3 Vxb3 9.axb3 Hfd7 10.h3 Fh5 11.cxd5 exd5 12.Hd4 0-0 13.f4 f6?!

 

14.Hxd5! cxd5 15.Fxd5+ Ff7 16.Fxb7 Hb6 17.Fxa8 Hxa8 18.Bxa7

Pontosabb volt a 18.Fe3 a6 19.Bfc1 Be8 20.Kf2 folytatás.

18...Fc5 19.Bxa8 Fxd4+ 20.e3 Fb6 21.Fd2 Bd8  22.d4 Fd5 23.Ba4 Hc6 24.Kf2

Nehezebb lett volna Balogh Csaba dolga a 24.Bfa1 Be8 25.Kf2 változatban.

24...f5 25.Bc1 Bb8 26.Ba6 h5 27.b4 Ha7

 

28.b5 Hxb5 29.Fa5 Fxa5 30.Bxa5 Fe4 31.Ba6 Bb7 32.Ba8+ Kh7 33.Bcc8 Ha7 34.Bh8+ Kg6 35.Bab8 Bc7 36.Bb6+ Kf7 37.Bxh5 Bc2+ 38.Ke1 Hc6 39.Bb5 He7 40.Kd1 Bh2 41.g4 Hd5

 

42.Bxd5 Fxd5 43.Bxf5+ Ke6 44.Be5+ Kd6 45.e4 Fb3+ 46.Ke1 Bxh3 47.Kf2 Fd1 48.f5 Bf3+ 49.Kg2 Bf4 50.Be6+ Kd7 51.Bg6 Bxe4 52.Bxg7+ Ke8 53.g5 Bxd4 54.f6 Kf8 55.Kf2 Fh5 56.Ke3 Bb4 57.Bh7 Fg6 58.Bg7 Fh5 59.g6 Fxg6 60.Bxg6 Bxb2 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog