Help Sales ÁSZF

Berkes Ferenc rajt-cél győzelmével negyedik bajnoki címét ünnepelheti

Címkék: 62. férfi bajnokság

Hévízen Berkes Ferenc elsőségével fejeződött be a 62. férfi bajnokság. A befejező fordulóban az Atomerőmű SE nagymestere sötéttel győzte le Prohászka Pétert és negyedik bajnoki címét ünnepelheti. Megérdemelt Bánusz Tamás ezüstérme, ő is nyeréssel fejezte be a versenyt, Horváth Józsefet kényszerítette megadásra. Medvegy Zoltán kikapott Papp Gábortól, de bronzérme nem forgott veszélyben. Döntetlennel zárta szereplését a címvédő Erdős Viktor, csak ötödik lett.

Berkes Ferenc pályafutásának egyik kiemelkedő eredményeként negyedszer lett bajnok. 2003-ban a 18 évesek mezőnyében korcsoportos világbajnoki címet szerzett, egy év múlva magyar bajnokságot nyert, s azóta válogatottunk egyik erőssége. 2007-ben a kieséses rendszerű bajnokságon is diadalmaskodott, három éve a körmérkőzéses  viadalon Almási Zoltánnal holtversenyben végzett az élen, de a Berger-Sonneborn értékelés riválisának kedvezett. 2010-ben a Szegeden megrendezett bajnokságon diadalmaskodott. Tavaly Hévízen a magyar ranglista első hat helyezettjéből egyedüliként vállalta  a részvételt. A görögországi Porto Carrasban bravúros hajrával bronzérmes válogatottunk tagjának játékán érezhető volt a mentális fáradtság, több kedvező állást is elrontott, csak negyedik lett, Erdős Viktor ért elsőként célba.

 

Az idei bajnokságon rajt-cél győzelmet aratott, legfőbb riválisai az ötödik fordulóban beérték őt, de a hajrában Berkes Ferenc ismét előnyt szerzett. Teljesítményének remek a performance-pontszáma, 8,8 Élő-pontot is gyűjtött, ezzel ismét a + 2700 Élő-pontosok klubjának tagja lett.

A bajnokhoz hasonlóan megőrizte veretlenségét a 23 éves Bánusz Tamás, az Aquaprofit-NTSK csapatának tagja, remek siker az ezüstérem. A bronzérem is a bajnokcsapat tagjának, Medvegy Zoltánnak jutott. A címvédő Erdős Viktort a sorsolás az első fordulóban hozta össze Berkessel, veresége után egy pillanatra sem volt esélye címvédésre.

 

Az utolsó forduló eredményei:

Szabó Krisztián (2541) – Erdős Viktor (2640) döntetlen (Spanyol megnyitás, 32)

Medvegy Zoltán (2561) – Papp Gábor (2578)  0 – 1 (Angol megnyitás, 24)

Bánusz Tamás (2580) – Horváth József (2539) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 45)

Pap Gyula (2553) – Mihók Olivér (2451) döntetlen (Szláv védelem, 32)

Prohászka Péter (2573) – Berkes Ferenc (2693) 0 – 1 (Grünfeld védelem, 49)

 

A 62. férfi bajnokság végeredménye

 

Hely.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

TB1

TB2

1

 

Berkes Ferenc

2693

*

½

1

½

1

½

½

1

1

1

7.0

5

28.25

2

 

Bánusz Tamás

2580

½

*

½

½

½

1

1

½

1

1

6.5

4

25.50

3

 

Medvegy Zoltán

2561

0

½

*

0

½

1

½

1

1

1

5.5

4

19.75

4

 

Papp Gábor

2578

½

½

1

*

½

½

½

1

0

½

5.0

2

23.25

5

 

Erdős Viktor

2640

0

½

½

½

*

½

½

1

½

1

5.0

2

19.25

6

 

Horváth József

2539

½

0

0

½

½

*

½

½

1

½

4.0

1

15.75

7

 

Szabó Krisztián

2541

½

0

½

½

½

½

*

½

½

½

4.0

0

17.25

8

 

Prohászka Péter

2573

0

½

0

0

0

½

½

*

1

1

3.5

2

11.75

9

 

Pap Gyula

2553

0

0

0

1

½

0

½

0

*

½

2.5

1

10.50

10

 

Mihók Olivér

2451

0

0

0

½

0

½

½

0

½

*

2.0

0

7.75

 

A teljesítmények performance-pontszáma és az Élő-pontszámok változása:

Berkes Ferenc 2777, + 8,8, Bánusz Tamás 2736, + 18,7, Medvegy Zoltán 2652, + 11,4, Papp Gábor 2613, + 4,2, Erdős Viktor 2606, - 4,5, Horváth József 2531, - 0,6, Szabó Krisztián 2531, - 0,9, Prohászka Péter 2491, - 10,4, Pap Gyula 2407, - 17,6, Mihók Olivér 2364, - 9,1

Prohászka,P (2573) - Berkes,F (2693)
Grünfeld védelem [D79]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hf3 Fg7 4.g3 c6 5.Fg2 d5 6.cxd5 cxd5 7.Hc3 0-0 8.0-0 He4 9.Hxe4 dxe4 10.Hg5 Vxd4 11.Vxd4 Fxd4 12.Hxe4 Hc6 13.Fh6 Bd8 14.Hc3 Fe6 15.Bac1 Bac8 16.Fxc6?! Bxc6 17.Bfd1 Bcd6 18.Kg2 B6d7 19.b3 f6 20.h4 Kf7 21.Ff4 h5 22.Ha4

 

22...Fd5+ 23.Kf1 Fc6 24.Be1 e5 25.Fe3 Fxe3 26.fxe3 g5 27.hxg5 fxg5 28.Kf2 Kg6 29.Hc5

 

29...Bd2 30.e4 Bxa2 31.Ke3 Bb2 32.Bb1 Bxb1 33.Bxb1 Bd4 34.Bf1 b6 35.He6 Bxe4+ 36.Kd3 Bg4 37.Hf8+ Kg7 38.He6+ Kh7 39.Bf7+ Kg6 40.Bxa7 Fd5 41.Hc7 Bxg3+ 42.e3 Fxb3 43.Ba6 Kf5 44.Bxb6 Fg8 45.He8 h4 46.Hf6 Ff7 47.Bc6 Bg1 48.He4 Bd1+ 49.Kc2 Fb3+ és világos feladta

Bánusz,T (2580) - Horváth,J (2539)
Szicíliai védelem [B36]

1.c4 c5 2.Hf3 g6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.e4 Hf6 6.Hc3 d6 7.f3 Hxd4 8.Vxd4 Fg7 9.Fe3 0-0 10.Vd2 Fe6 11.Bc1 Va5 12.Fe2 Bfc8 13.b3 a6 14.Ha4 Vxd2+ 15.Kxd2 Hd7 16.g4 f5 17.exf5 gxf5 18.h3 Bd8 19.Bhd1 d5?!

 

20.cxd5 Fxd5 21.Ke1 Fc6 22.gxf5 Ff6 23.Fc4+ Kh8 24.Fd5 Fxd5 25.Bxd5 He5 26.Bxd8+ Bxd8 27.Ke2 Bg8 28.f4 Hf7 29.Kf3 Hd6 30.Bc5 h6 31.Ff2 Hb5 32.Bd5 Bc8 33.Hc5 Hd6 34.a4 b6

 

35.He4 Hxe4 36.Kxe4 Bc6 37.Bd8+ Kg7 38.Bb8 Bc3 39.Fe3 b5 40.axb5 Bxb3

 

41.b6 a5 42.Fc5 Fh4 43.Kd5 Fg3 44.Ke6 Fxf4 45.Fd4+ és sötét feladta

 

Medvegy,Z (2561) - Papp,G (2578)
Angol megnyitás [A13]

1.Hf3 Hf6 2.g3 d5 3.Fg2 c5 4.0-0 e6 5.c4 d4 6.e3 Hc6 7.exd4 cxd4 8.Be1 Fd6 9.d3 0-0 10.Fg5 h6 11.Fxf6 Vxf6 12.Hbd2 Ve7 13.a3 a5 14.Hh4 Fc7 15.Vh5?! a4 16.Vd1 Fd7 17.b4?! axb3 18.Vxb3 Ba7 19.He4 Bfa8 20.c5 He5 21.Bec1 Fa4 22.Vb1 Fc6 23.f4 Hg4 24.Vb2

 

 

24...Fxf4! és világos feladta

 

Szabó,K (2541) - Erdős,V (2640)
Spanyol megnyitás [C89]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 0-0 8.c3 d5 9.exd5 Hxd5 10.Hxe5 Hxe5 11.Bxe5 c6 12.d4 Fd6 13.Be1 Vh4 14.g3 Vh3 15.Be4 g5 16.Ve2 f5 17.Fxd5+ cxd5 18.Be6 f4 19.Bxd6 Fg4 20.Vf1 Vxf1+ 21.Kxf1 Bae8 22.Fd2 Fh3+ 23.Kg1 fxg3 24.hxg3 Be2 25.Fe3 Bxe3 26.fxe3 Bf1+ 27.Kh2 g4 28.a4 Bf2+ 29.Kg1 Bf1+ 30.Kh2 Bf2+ 31.Kh1 Bf1+ 32.Kh2 Bf2+ és döntetlen

 

Pap,Gy (2553) - Mihók,O (2451)
Szláv védelem [D10]

1.c4 c6 2.d4 d5 3.cxd5 cxd5 4.Ff4 Hc6 5.e3 Hf6 6.Hc3 Ff5 7.Vb3 Ha5 8.Va4+ Fd7 9.Vc2 Bc8 10.Fd3 e6 11.Hf3 Hc4 12.0-0 Fe7 13.Bfc1 0-0 14.Vb3 Hh5 15.Fe5 f6 16.Fg3 Hxg3 17.hxg3 Vb6 18.Fxc4 Bxc4 19.Vxb6 axb6 20.Hd2 Bc7 21.He2 Bfc8 22.Bxc7 Bxc7 23.Hc3 b5 24.Bc1 b6 25.a3 b4 26.axb4 Fxb4 27.f4 Kf7 28.Kf2 Ba7 29.g4 h6 30.Hf3 g5 31.g3 Fd6 32.He1 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog