Help Sales ÁSZF

Berkes Ferenc ötödik bajnoki aranyérmét ünnepelheti, Horváth Csaba az ezüstérmes, Pap Gyula a harmadik helyen végzett

Címkék: 63. Férfi bajnokság Gyula

Gyulán befejeződött a 63. férfi bajnokság. Berkes Ferenc egypontos előnnyel győzött, ötödik bajnoki aranyérmét ünnepelheti. A befejező játéknapon Czebe Attilát kényszerítette megadásra, mesterhármassal ért célba. Horváth Csaba végzett a második helyen, könnyedén győzte le Nagy Gábort. A bronzérmet Pap Gyula szerezte meg, az utolsó fordulóban a nagyon gyengén játszó Gonda László ellen nyert, aki leszorult a dobogóról. Bánusz Tamás győzelemmel fejezte be a viadalt, a sereghajtók partiját Medvegy Zoltán nyerte meg.  

 

 

Öt eldőlt partival fejeződött be a Gyulán megrendezett 63. férfi bajnokság. Mindenképpen meglepő, hogy a játszmákban igazi küzdelmek nem bontakoztak ki, a vesztesek nagy ellenállást nem tanúsítottak. Berkes Ferenc remek hajrával, újabb győzelemmel, sorozatban a harmadikkal egypontos előnnyel ért célba. Fecó válogathatott, hogy melyik gyalogot üsse, talán az a7 bekasszírozása még egyszerűbb volt. A végjátékban érvényesítette anyagi előnyét, ötödik bajnoki aranyérmét vehette át.

A dobogós helyezésekért nagy csatát vártunk, de csalódnunk kellett. Horváth Csaba sötéttel is gyorsan nyert, Nagy Gábor hibát-hibára halmozott. A mesternégyessel rajtoló Gonda László a hajrát nem bírta, Pap Gyula ellen nagyon gyengén játszott, a vereséggel lecsúszott a dobogóról. Legyőzője, Pap Gyula lett a bronzérmes.

Horváth Ádám sokadik bakijával hatodszor kapott ki. Tisztet áldozott, de rosszul folytatta, Bánusz Tamás a győzelemmel pontszámban beérte Gondát.

Medvegy Zoltán nyerte meg a sereghajtók partiját, Tóth Ervin hetedik vereségét könyvelhette el.

 

Az utolsó forduló eredményei:

Medvegy Zoltán (2537) – Tóth Ervin (2477) 1 – 0 (Királyindiai védelem,

Gonda László (2552) – Pap Gyula (2522) 0 – 1 (Holland védelem, 31)

Nagy Gábor (2404) – Horváth Csaba (2537) 0 – 1 (Elfogadott vezércsel, 33)

Horváth Ádám (3531) – Bánusz Tamás (2598) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 38)

Berkes Ferenc (2677) – Czebe Attila (2451)  1 – 0 (Indiai védelem, 48)

 

A bajnokság végeredménye:

1.Berkes Ferenc (Atomerőmű SE Paks) 7,5 pont

2. Horváth Csaba (Pénzügyőr SE) 6,5

3. Pap Gyula (Decs) 6

4. Gonda László (Dunaharaszti MTK) 5,5

5. Bánusz Tamás (Aquaprofit-NTSK) 5,5

6. Czebe Attila (Csuti Antal SK Zalaegerszeg) 4,5

7. Nagy Gábor (Haladás VSE) 3,5

8. Medvegy Zoltán (Mátyásföldi LTC) 2,5

9. Horváth Ádám (Csuti Antal SK Zalaegerszeg) 2

10.Tóth Ervin (Decs) 1,5

 

Hely.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

GM

Berkes Ferenc

2677

*

1

½

½

1

1

½

1

1

1

7.5

7.5

6

30.00

2

GM

Horváth Csaba

2537

0

*

½

½

½

1

1

1

1

1

6.5

6.5

5

22.50

3

GM

Pap Gyula

2522

½

½

*

1

1

½

1

1

0

½

6.0

6.0

4

27.00

4

GM

Gonda László

2552

½

½

0

*

½

0

1

1

1

1

5.5

5.5

4

19.25

5

GM

Bánusz Tamás

2598

0

½

0

½

*

1

1

½

1

1

5.5

5.5

4

18.75

6

GM

Czebe Attila

2451

0

0

½

1

0

*

1

½

½

1

4.5

4.5

3

15.75

7

IM

Nagy Gábor

2404

½

0

0

0

0

0

*

1

1

1

3.5

3.5

3

9.75

8

GM

Medvegy Zoltán

2537

0

0

0

0

½

½

0

*

½

1

2.5

2.5

1

7.50

9

GM

Horváth Ádám

2531

0

0

1

0

0

½

0

½

*

0

2.0

2.0

1

9.50

10

IM

Tóth Ervin

2477

0

0

½

0

0

0

0

0

1

*

1.5

1.5

1

5.00

A teljesítmények performance-pontszámai: 

Berkes Ferenc 2785, Horváth Csaba 2694, Pap Gyula 2654, Gonda László 2606, Bánusz Tamás 2601, Czebe Attila 2537, Nagy Gábor 2462, Medvegy Zoltán 2362, Horváth Ádám 2308, Tóth Ervin 2261

 

Az Élő-pontszámok változásai:

Berkes Ferenc + 10,5, Horváth Csaba + 18,8, Pap Gyula +15,8, Gonda László + 6,8, Bánusz Tamás + 0,9, Czebe Attila + 10,5, Nagy Gábor + 6,4, Medvegy Zoltán - 21,2, Horváth Ádám - 25,3, Tóth Ervin - 23,2

 

Berkes,F (2677) - Czebe,A (2451)
Indiai védelem [A50]

1.d4 Hf6 2.Hf3 b6 3.c4 Fb7 4.Hc3 g6 5.Vc2 d5 6.Fg5 Fg7 7.cxd5 Hxd5 8.e4 Hxc3 9.bxc3 0-0 10.Bd1 Hd7 11.Fe2 h6 12.Fh4 Ve8 13.e5 f5?! 14.exf6 exf6 15.0-0 Vf7 16.Fg3 Bfe8 17.Bfe1 Hf8 18.Va4 Fd5 19.Fb5 Be6 20.Bxe6 Hxe6 21.Be1 Bd8 22.Fc6 Ff8 23.Fxd5 Bxd5

 

 

 

24.Vc6

Berkes Ferenc üthette volna az a7 gyalogot is.

24...Hd8 25.Vxc7 Vxc7 26.Fxc7 Kf7 27.Fxd8 Bxd8 28.Kf1 Bc8 29.Bc1 Fb4 30.c4 Be8 31.Hg1 h5 32.He2 Bc8 33.Bc2 g5 34.h3 Ke6 35.g4 hxg4 36.hxg4 b5 37.c5 Kd5 38.Kg2 a5 39.Kf3 Be8 40.Bb2 Kc4 41.Bb1 Be6 42.Bd1 Kd5 43.Hg3 Fc3

44.Hf5 Be8 45.He3+ Kc6 46.Ke2 b4 47.Kd3 Kb5 48.Hd5 Bh8 és sötét feladta

 

Gonda,L (2552) - Pap,Gy (2522)
Holland védelem [A85]

1.d4 e6 2.c4 Fb4+ 3.Hc3 f5 4.Vc2 b6 5.a3 Fxc3+ 6.Vxc3 Hf6 7.Hf3 Fb7 8.g3 0-0 9.Fg2 d6 10.0-0 Ve8 11.b4 Hbd7 12.Fb2 Vh5 13.d5 e5 14.Hh4 f4 15.Vf3 Vg5 16.Fh3 b5 17.cxb5 Hb6 18.Hg2 Hbxd5

Még erősebb volt a 18...Fxd5 19.gxf4 Vh6 20.Vd3 exf4 21.Ff5 Bae8 folytatás.

19.Bad1 Bae8 20.Fc1 Fa8

21.gxf4? Hxf4 22.Fxf4 exf4 23.Vxf4 Vxb5 24.He3?

 

24...He4 25.Vg4 Hc3 26.Bd2 Be4 27.Vg3 Hxe2+ 28.Bxe2 Vxe2 29.Hf5 g6 30.Hh6+ Kg7 31.Hg4 Vf3 és világos feladta

 

Horváth,Á (2531) - Bánusz,T (2598)
Spanyol megnyitás [C88]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.d3 b5 7.Fb3 d6 8.a3 0-0 9.Hbd2 Fb7 10.Be1 Vd7 11.Hf1 Hd8 12.Hg3 He6 13.c3 c5 14.d4 exd4 15.cxd4 d5 16.exd5 Fxd5 17.Fxd5 Hxd5 18.dxc5 Fxc5 19.b4 Fb6 20.He5 Vb7 21.Hf5 He7 22.Vf3 Va7

23.Hh6+

Kis előnyt adott a 23.Hxe7+ Vxe7 24.Fe3 Hd4 25.Fxd4 Fxd4 26.Hc6 Vf6 27.Hxd4 Vxd4 28.g3 változat.

23...gxh6 24.Hg4?

A tisztáldozatot 24.Fxh6 Hg6 25.Fxf8 Bxf8 26.Bad1 Hd4 27.Vh3-mal kellett volna folytatni.

24...Fd4 25.Hxh6+ Kh8 26.Hxf7+ Bxf7 27.Vxf7 Fxa1 28.Bxe6 Hg6 29.Be8+ Bxe8 30.Vxe8+ Kg7 31.g3 Ve7 32.Vc6 Fd4 33.Kg2 Vf6 34.Vd7+ He7 35.Vg4+ Kf7 36.f3 Hf5 37.Ve4 Ve6 38.Vb7+ Kg6 és világos feladta

 

Nagy,G (2404) - Horváth,Cs (2537)
Elfogadott vezércsel [D24]

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.Hf3 a6 4.a4 Hf6 5.Hc3 Hc6 6.e4 Fg4 7.d5 He5 8.Fe2 Fxf3 9.gxf3 e6 10.Fg5 h6 11.f4

 

11...hxg5 12.fxe5 Hd7 13.dxe6 Hxe5 14.Vd5 Vxd5 15.Hxd5 Fd6 16.exf7+ Kxf7 17.0-0-0 Bh4 18.f3 Bah8 19.He3 Bxh2 20.Fxc4+ Hxc4 21.Bxh2 Bxh2 22.Hxc4 Ff4+ 23.Kb1 b5 24.axb5 axb5 25.Ha3 c6 26.Bd7+ Ke6 27.Bxg7 Bxb2+

Horváth Csaba válogathatott a nyerések között.

28.Kxb2 Fe5+ 29.Kb3 Fxg7 30.Hc2 Ke5 31.Kb4 Ff8+ 32.Kb3 c5 33.He3 Kf4 és világos feladta

 

Medvegy,Z (2537) - Tóth,E (2477)
Királyindiai védelem [E94]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.Fe2 0-0 6.Hf3 e5 7.Fe3 Ha6 8.0-0 Hg4 9.Fg5 f6 10.Fh4 Ve8 11.c5 exd4 12.Hxd4 dxc5 13.Hb3 He5 14.Fxa6 bxa6 15.Hxc5 Bb8 16.b3 Kh8 17.Bc1 Vf7 18.f4 Hc6 19.Vd5 Ve8 20.h3 Bb4 21.Ff2 f5? 22.a3

Még erősebb volt a 22.Bfe1 He7 23.Vd2 Bb6 24.e5 folytatás.

22...He7 23.Vd2 Bb6 24.e5 g5 25.fxg5 f4 26.H3e4 Vg6 27.Fd4 Hc6 28.Fa1 f3 29.e6 Bd8 30.Fxg7+ Vxg7 31.Vf2!?

Medvegy Zoltán oly sok hiba után  érthetően bizonytalanná vált. 31.Ve3 He7 32.Bcd1 Bxd1 33.Bxd1 Fxe6 34.Hxe6 Bxe6 35.Bd8+ Hg8 36.gxf3 még egyszerűbb volt.

31...Hd4 32.gxf3 Fxe6 33.Hxe6 Bxe6 34.Bfd1 Be5 35.Kh1 Bed5 36.h4 Vd7 37.Kg2 Vf5 38.Hf6 B5d6 39.He4 Hxf3 40.Bxd6 Vg4+ 41.Vg3 Hxh4+ 42.Kh2 Hf3+ 43.Vxf3 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen és Wesley So játssza a chess24 Banter Blitz döntőjét
2020. 09. 27.

A chess24 Banter Blitz elődöntőjében Carlsen-Aronjan, So-Le párharcokra kerül sor
2020. 09. 26.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog