Help Sales ÁSZF

Berkes Ferenc gyors remivel négyes holtversenyben az élen

Címkék: 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl

A 33. Zalakarosi Sakkfesztivál negyedik fordulójában a holtversenyben vezető Berkes Ferenc és a paraguayi Axel Bachmann játszmája gyors remivel ért véget. Két ukrán nagymester, Vlagyimir Oniscsuk és Alekszander Kovcsan győzelemmel befogta a duót, négyen előzik meg fél ponttal a 3 pontosok hatos mezőnyét, amelynek tagja Horváth Ádám, Horváth József, Papp Gábor, Gonda László és Fodor Tamás. A rajtlistát vezető Rapport Richárdnak 2,5 pontja van.

A mesterhármassal kezdő Berkes Ferenc és a paraguayi Axel Bachmann a negyedik játéknapon a gyors taktikai döntetlennel „pihenőnapot” kapott. Az ukrán Vlagyimir Oniscsuk és Alekszander Kovcsan nyeréssel négyes holtversenyben az élen áll. Horváth Ádám nagy esélyt szalasztott el, nyerést hagyott ki az angol Gawain Jones elleni partijában.

Kisebb-nagyobb küzdelem után az élcsoportban sok döntetlen született. Meglepetésre Rapport Richárd világossal nem tudta győzelemig fokozni kedvezőbb állását Fodor Tamás ellen. A 2 pontosok közül egyedül Gonda László nyert.

A női olimpiai keretből Hoang Thanh Trang és Gara Anita győzött, Mádl Ildikó, Gara Tícia és Papp Petra remizett, Vajda Szidónia vereséget szenvedett.

 

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Berkes Ferenc (2665, 3) – Axel Bachmann (, 2589, 3)  döntetlen

Gawain Jones (angol, 2645, 2,5) – Horváth Ádám (2531, 2,5)  döntetlen

Konsztantin Csernyisov (orosz, 2508, 2,5) – Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2594, 2,5) 0 - 1

Horváth József (2507, 2,5) – Papp Gábor (2580, 2,5)  döntetlen

Alekszander Kovcsan (ukrán, 2558, 2,5) – Korpa Bence (2415, 2,5)  1 - 0

Rapport Richárd (2698, 2) – Fodor Tamás (2462, 2,5)  döntetlen

Németh Miklós (2492, 2) – Erdős Viktor (2647, 2)  döntetlen

Oleg Romanyisin (ukrán, 2482, 2) – Alekszander Beljavszkij (szlovén, 2620, 2) döntetlen

Szergej Grigorjanc (orosz, 2595, 2) – Petényi Tamás (szlovák, 2448, 2)  döntetlen

Gonda László (2563, 2) – Balázs Gábor (2397, 2)  1 - 0

Antal Gergely (2529, 2) – Nagy Gábor (2438, 2)  döntetlen

Portisch Lajos (2464, 2) – Medvegy Zoltán (2515, 2)  döntetlen

Tésik Csaba (2329, 2) – Alekszander Donchenko (német, 2498, 2)  döntetlen

Igor Kovalenko (lett, 2611, 1,5) – Szamosközi Gábor (2358, 1,5)  1 - 0

Gledura Benjamin (2395, 1,5) – Bánusz Tamás (2607, 1,5) döntetlen

Seres Lajos (2435, 1,5) – Mádl Ildikó (2328, 1,5)  döntetlen

Hoang Thanh Trang (2509, 1) – Csonka Attila István (2351, 1)  1 - 0

Végh Endre (2293, 1) – Vajda Szidónia (2352, 1)  1 - 0

Dankházi András (2203, 0,5) – Gara Tícia (2338, 0,5)  döntetlen

Gara Anita (2326, 0,5) – Havanecz Bianka (2195, 0,5)  1 - 0

Juhász Barbara (2161, 0,5) – Papp Petra (2292, 0,5)  döntetlen

 

Az élcsoport állása:

 

Hely.

Rajtl.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

2

GM

Berkes Ferenc

HUN

2665

3.5

10.5

9.5

2862

2

10

GM

Axel Bachmann

PAR

2589

3.5

9.5

9.5

2882

3

14

GM

Alekszander Kovcsan

UKR

2558

3.5

8.0

9.0

2793

4

9

GM

Vlagyimir Kovcsan

UKR

2594

3.5

7.5

8.0

2752

5

4

GM

Gawain Jones

ENG

2645

3.0

10.0

8.5

2672

6

15

GM

Horváth Ádám

HUN

2531

3.0

9.5

8.0

2661

7

20

GM

Horváth József

HUN

2507

3.0

8.5

8.0

2667

8

11

GM

Papp Gábor

HUN

2580

3.0

8.5

7.5

2606

9

12

GM

Gonda László

HUN

2563

3.0

8.0

7.5

2598

10

28

GM

Fodor Tamás

HUN

2462

3.0

7.5

7.5

2653

11

19

GM

Konsztantin Csernyisov

RUS

2508

2.5

11.0

8.0

2580

12

1

GM

Rapport Richárd

HUN

2698

2.5

11.0

7.5

2579

13

34

FM

Korpa Bence

HUN

2415

2.5

10.0

7.5

2521

14

3

GM

Erdős Viktor

HUN

2647

2.5

10.0

7.0

2574

15

5

GM

Alekszander Beljavszkij

SLO

2620

2.5

9.5

7.5

2593

16

21

IM

Alexander Donchenko

GER

2498

2.5

9.0

6.5

2519

17

6

GM

Igor Kovalenko

LAT

2611

2.5

9.0

6.5

2515

18

16

GM

Antal Gergely

HUN

2529

2.5

9.0

6.5

2474

19

30

IM

Petényi Tamás

SVK

2448

2.5

8.5

7.0

2566

20

27

GM

Portisch Lajos

HUN

2464

2.5

8.5

6.5

2528

21

8

GM

Szergej Grigorjanc

RUS

2595

2.5

8.5

6.5

2499

22

24

GM

Oleg Romanyisin

UKR

2482

2.5

8.0

7.0

2617

23

51

FM

Tésik Csaba

HUN

2329

2.5

8.0

5.5

2495

24

32

IM

Nagy Gábor

HUN

2438

2.5

7.5

6.5

2459

25

26

IM

Siegfried Baumagger

AUT

2469

2.5

7.5

6.0

2411

26

22

IM

Németh Miklós

HUN

2492

2.5

7.0

6.5

2572

27

17

GM

Medvegy Zoltán

HUN

2515

2.5

7.0

6.0

2475

28

36

IM

Almási István

HUN

2403

2.5

7.0

4.5

2498

29

13

GM

Horváth Csaba

HUN

2560

2.5

6.0

5.0

2406

30

35

GM

Czebe Attila

HUN

2409

2.5

5.5

6.0

2392

 

 

Az élcsoportban az 5. forduló párosítása:

 

Név

Élő

Pont

Pont

Név

Élő

1

GM

Vlagyimir Oniscsuk

2594

GM

Berkes Ferenc

2665

2

GM

Axel Bachmann

2589

GM

Alekszander Kovcsan

2558

3

GM

Fodor Tamás

2462

3

3

GM

Gawain Jones

2645

4

GM

Papp Gábor

2580

3

3

GM

Gonda László

2563

5

GM

Horváth Ádám

2531

3

3

GM

Horváth József

2507

6

IM

Siegfried Baumagger

2469

GM

Rapport Richárd

2698

7

GM

Erdős Viktor

2647

GM

Oleg Romanyisin

2482

8

GM

Alekszander Beljavszkij

2620

IM

Németh Miklós

2492

9

IM

Petényi Tamás

2448

GM

Igor Kovalenko

2611

10

IM

Nagy Gábor

2438

GM

Szergej Grigorjanc

2595

11

GM

Horváth Csaba

2560

GM

Portisch Lajos

2464

12

FM

Korpa Bence

2415

GM

Antal Gergely

2529

13

GM

Medvegy Zoltán

2515

FM

Tésik Csaba

2329

14

IM

Almási István

2403

GM

Konsztantin Csernyisov

2508

15

IM

Alexander Donchenko

2498

GM

Czebe Attila

2409

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog