Help Sales ÁSZF

Berkes Ferenc és Gonda László megnyerte második partiját is, nem született remi a 2. fordulóban sem

Címkék: 63. Férfi sakkbajnokság Gyula

A gyulai 63. férfi bajnokság második fordulójában is mind az öt játszma döntéssel végződött. Berkes Ferenc és Gonda László megszerezte második győzelmét. Bánusz Tamás, Horváth Ádám és Nagy Gábor az első játéknapon elszenvedett vereségük után javítottak.

A címvédő Berkes Ferenc a szicíliai védelem 2.c3-as változatát választotta Horváth Csaba ellen. Sötét hátrányosabb állásban súlyos időzavarba került, pontatlanul védekezett. Berkes támadása átütött.

Gonda László második partiját is sötéttel nyerte meg. A szicíliai védelem Paulsen-változatában túljátszotta Tóth Ervint. Kedvező pozíciójában kissé pontatlanul játszott, de ellenfele újabb hibáját már könyörtelenül használta ki.

Érdekes vezérvégjátékban győzött Bánusz Tamás. A végjáték remit ígért, de a sötét király sikeresen avatkozott játékba, Czebe Attila döntő anyagi hátrányba került.

Második vereségét szenvedte el Medvegy Zoltán. Az eredeti megnyitást követően még jobban is állt, de sorozatos hibái után már a 26. lépést követően feladásra kényszerült.

Horváth Ádám és Pap Gyula partiját a sötét állás gyalogszerkezeti gyengeségei döntötték el.   

 

A 2. forduló eredményei:

Tóth Ervin (2477) – Gonda László (2552) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 57)

Nagy Gábor (2404) – Medvegy Zoltán (2537) 1 – 0 (Királyindiai védelem, 26)

Horváth Ádám (2531) – Pap Gyula (2522) 1 – 0 (Pirc védelem, 31)

Berkes Ferenc (2677) – Horváth Csaba (2537) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 36)

Czebe Attila (2451) – Bánusz Tamás (2598) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 67)

 

A bajnokság állása:

1-2. Berkes Ferenc és Gonda László 2 pont

3-8. Bánusz Tamás, Horváth Csaba, Pap Gyula, Horváth Ádám, Czebe Attila és Nagy Gábor 1

9-10. Medvegy Zoltán és Tóth Ervin 0

 

A 3. forduló párosítása:

Bánusz Tamás (2598) – Tóth Ervin (2477)

Horváth Csaba (2537) – Czebe Attila (2451)

Pap Gyula (2522) – Berkes Ferenc (2677)

Medvegy Zoltán (2537) – Horváth Ádám (2531)

Gonda László (2552) – Nagy Gábor (2404)

 

Berkes,F (2677) - Horváth,Cs (2537)
Szicíliai védelem [B22]

1.e4 c5 2.c3 d5 3.exd5 Vxd5 4.d4 Hf6 5.Hf3 e6 6.Ha3 Vd8 7.Hc4 Hc6 8.Hce5 cxd4 9.Fb5 Fd7 10.Hxd7 Vxd7 11.Hxd4 Fc5 12.Hxc6 bxc6 13.Vf3 Hd5 14.Fa4 0-0 15.0-0 Bab8 16.Bd1 Vc7 17.h4 f5 18.b4 Fe7 19.Fg5 Fxg5 20.hxg5 Bbd8 21.Ve2 Hxc3?!

 

22.Vxe6+ Kh8 23.Bxd8 Vxd8 24.Fxc6 Vd4 25.Be1 Vxb4 26.Be3 Vc5

Súlyos időzavarban Horváth Csaba rosszul védekezett. 26...Vb1+ 27.Kh2 Vb8+ 28.Kg1 Vb1+ 29.Be1 Vxa2 30.Vd6 Bg8 31.g6 Va6 volt a reményt nyújtó változat.

27.Be5 Vb4 28.Be3?! Vc5? 29.g6 Hd1?!

30.Bf3 Vc1 31.Kh2 Vh6+? 32.Bh3 Vf4+ 33.g3 Vxf2+ 34.Fg2 h6

35.Bxh6+! gxh6 36.Ve7 és sötét feladta

 

Czebe,A (2451) - Bánusz,T (2598)
Spanyol megnyitás [C84]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.d3 b5 7.Fb3 d6 8.a3 0-0 9.Hc3 Fg4 10.Fe3 Vd7 11.h3 Fe6 12.Hd5 Fd8 13.Be1 h6 14.a4 b4 15.Hxf6+ Fxf6 16.d4 Fxb3 17.cxb3 exd4 18.Fxd4 Hxd4 19.Hxd4 Bfe8 20.Vd2 Bad8 21.Bad1

21...c5 22.Hf3 Vc6 23.Vc2 Be6 24.e5 dxe5 25.Bxd8+ Fxd8 26.Bxe5 Bxe5 27.Hxe5 Vd5 28.Vd3 Vxe5 29.Vxd8+ Kh7 30.Vd3+ f5 31.Vxa6 Vxb2 32.Vd3 Vc1+ 33.Kh2 Vf4+ 34.Kg1

34...c4 35.bxc4 Ve4 36.Vb3 Ve1+ 37.Kh2 Vc3 38.Vb1 g6 39.a5?! Ve5+ 40.g3 Vxa5 41.Vd3 Vc5 42.Kg1 Kg7 43.Kf1 Kf6 44.Ke2 Ke6 45.Vb3 Kd6 46.Kd3 Va5 47.Kc2 Kc5 48.Ve3+ Kxc4 49.Ve6+ Vd5 50.Va6+ Vb5 51.Ve6+ Kd4 52.Vxg6?

52...Vd3+ 53.Kb2 Vc3+ 54.Kb1 Ve1+ 55.Kb2 Vxf2+ 56.Kb3 Kc5 57.Vg8 Vf3+ 58.Kb2 Vg2+ 59.Kb1 Vxh3 60.Vf8+ Kc4 61.Vg8+ Kd4 62.Vg7+ Ke4 63.Kb2 Kf3 64.Kb3 h5 65.Ve5 Vg4 66.Ve1 Vxg3 67.Vd1+ és sötét feladta

 

Tóth,E (2477) - Gonda,L (2552)
Szicíliai védelem [B42]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 a6 5.Fd3 Fc5 6.Hb3 Fe7 7.0-0 d6 8.c4 Hd7 9.Hc3 b6 10.Ve2 Fb7 11.f4 Hgf6 12.Fd2 0-0 13.Bae1 Be8 14.Kh1 Bc8 15.Fb1 g6 16.e5 Hh5 17.Fe4 Vc7 18.Fxb7 Vxb7 19.exd6 Fxd6 20.He4 Fe7 21.Fc3 Vc6 22.Hbd2

 

22...f5 23.Hg3 Hxg3+ 24.hxg3 Ff6 25.Fe5? Hxe5 26.fxe5 Fe7 27.Bc1 Bed8 28.Hf3 Ve4 29.Vf2 Fc5 30.Ve1 Vg4 31.Hh2 Vd4 32.Ve2 Vd2 33.Bc2 Vxe2

A vezércsere helyett 33...Vg5 34.Vf3 Bd4 még nagyobb előnyt adott volna.

34.Bxe2 Bd3 35.g4 fxg4?! 36.Hxg4 Bcd8 37.Hf6+ Kg7 38.He4 Bd1 39.Bxd1 Bxd1+ 40.Kh2 Fe7 41.g4 h5 42.gxh5 gxh5 43.Bg2+ Kf7 44.Hg3?

44...Bd4 45.b3 Bh4+ 46.Kg1 Fc5+ 47.Kf1 Bf4+ 48.Ke1 h4 49.He2 Bf5 50.Bh2 Kg6 51.Kd2 Fe7 52.Kd3 Bxe5 53.Hf4+ Kf5 54.Bf2 Fc5 55.Bf1 Kg4 56.Hg6 Bf5 57.Be1 h3 és világos feladta

 

Horváth,Á (2531) - Pap,Gy (2522)
Pirc védelem [B07]

1.e4 d6 2.d4 Hf6 3.Hc3 g6 4.g3 Fg7 5.Fg2 0-0 6.Hge2 e5 7.0-0 exd4 8.Hxd4 Fd7 9.h3 Hc6 10.Hde2 Be8 11.Be1 b5 12.Hf4 He5 13.Hcd5 Hxd5 14.Hxd5 c6 15.He3 Fe6 16.a4 Hc4 17.c3 bxa4 18.Hxc4 Fxc4 19.Vxa4 Fb5 20.Vc2 c5 21.Bd1 Vc7

22.e5 Fxe5 23.Fxa8 Bxa8 24.Fh6 Fc6 25.Vd2 Fb7 26.Kh2 d5 27.Be1 f6 28.Ve2 Vd7 29.f4 Fd6 30.Ve6+ Vxe6 31.Bxe6 és sötét feladta

 

Nagy,G (2404) - Medvegy,Z (2537)
Királyindiai védelem [E60]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hf3 Fg7 4.g3 c5 5.Fg2 Va5+ 6.Fd2 Vb6 7.Hc3 cxd4 8.Ha4 Vc7 9.Hxd4 0-0 10.c5 d5 11.cxd6 Vxd6 12.Hb5 Ve5 13.Hac3 Hc6 14.Ff4 Vh5 15.h3 Bd8 16.Va4 Fd7 17.Va3 g5 18.Fe3 a5?! 19.Bc1 Vg6 20.0-0 Ff8 21.Bfd1 h6

22.Fb6 Bdc8 23.Hc7 Bab8 24.Vb3 Hd8? 25.Fa7 a4 26.Vb6 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az amerikai bajnokságon So, Xiong és Robson külön versenyt vív, So előnye fél pont
2020. 10. 28.

Wesley So mesterhármassal rajtolt az online amerikai bajnokságon
2020. 10. 27.

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog