Help Sales ÁSZF

Berkes esélyes állást vesztett el, Prohászka és Antal is kikapott a tizedik fordulóban 

Címkék: Európa-bajnokság 2016

A koszovói Gjakovaban zajló 17. Európa-bajnokság tízedik fordulójában mindhárom nagymesterünk vereséget szenvedett. Berkes Ferenc világossal sikerrel kecsegtető állásban rosszul folytatta a támadásvezetést, a 20 esztendős ukrán Olekszandr Bortnik hárította fenyegetéseit, megfosztotta veretlenségétől. Prohászka Péter a háromszoros olimpiai bajnok örmény Gabriel Szargiszjan ellen a végjátékban remizhetett volna. Antal Gergely az ukrán Vlagyimir Oniscsuktól kapott ki. Az orosz Erneszto Inarkijev gyors döntetlennel megőrizte egypontos előnyét. A lengyel Radoslaw Wojtaszek, az orosz Alekszej Goganov és a lett Igor Kovalenko követi őt, majd a 7 pontosok tizenhatos csoportja következik, huszonketten gyűjtöttek 6,5 pontot. Berkes 6, Prohászka és Antal 5,5-5.5-tel várják a befejező fordulót, amely 11 órakor kezdődik. Huszonhárman kvalifikálják magukat a jövő évi Világkupára.

Európa-bajnokság 2016

A kontinensviadal tizedik fordulójában kedvező volt Berkes Ferenc párosítása, világossal játszhatott az ukrán Olekszandr Bortnikkal szemben. A királyindiai védelem egyik hosszú változata került terítékre, nagymesterünk vállalta a bonyodalmakat, hogy esetleges győzelemmel szinte bebiztosítsa a Világkupára való kijutást jelentő helyezés megszerzését. 21.f5 lépése komoly lehetőséget adott, három lépéssel később már oly kecsegtető volt pozíciója. A támadásvezetésbe azonban hiba csúszott, az ukrán sakkozó kivédte fenyegetéseit, és nyerőesélyes állást ért el. Kölcsönös időzavarban ő is hibázott, felcsillant a remény a játszma megmentésére. Az újabb hiba azonban már a parti elvesztését jelentette. A vereséggel huszonhét helyezést rontva csak a 44.

Prohászka Péter a háromszoros olimpiai bajnok Gabriel Szargiszjantól kapott ki. A nyitással minden rendben volt, a középjátékban elhamarkodott d5 lépést követően Szargiszjan kicsit jobban állt, de a különböző színű futók reális döntetlen esélyt nyújtottak. Prohászka sokáig jól védekezett, de időzavarban kihagyta az azonnali remihez vezető folytatást, majd a kapkodásban királya bajba került.

Az ukrán Vlagyimir Oniscsuk elkerülte a Caro-Kann védelemben a főváltozatot, Antal Gergely egyre inkább védekezésre kényszerült, nehéz állásban taktikai csapást engedélyezett ellenfelének.

Fél pontra az Európa-bajnoki címtől az orosz Erneszto Inarkijev. Honfitársa, Alekszej Goganov örülhetett annak, hogy a viadal hajrájában került szembe az éllovassal, a döntetlen mindkettőjüknek tökéletes eredmény volt.

A befejező játéknapon a dobogós helyekért várható nagy csata, ahogy a továbbjutást biztosító helyekért is. A matematika is szerepet kap, az esetleges holtversenyt első kritériumként az egymás elleni eredmény döntené el, amennyiben megküzdöttek egymással, majd a Bucholz-pontszám a leggyengébb ellenfél nélkül. Tizenhatan várják 7, huszonketten 6,5 ponttal az utolsó fordulót.

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 8) – Alekszej Goganov (orosz, 2600, 7)  döntetlen

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 7) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2700, 6,5) döntetlen

Daniil Dubov (orosz, 2644, 6,5) – David Navara (cseh, 2735, 6,5)  döntetlen

Igor Kovalenko (lett, 2644, 6,5) – Laurent Fressinet (francia, 2692, 6,5)  1 - 0

Robert Hovhanniszjan (örmény, 2632, 6,5) – Kacper Piorun (lengyel, 2681, 6,5) döntetlen

Arman Pashikjan (örmény, 2612, 6,5) – Baadur Dzsobava (grúz, 2661, 6,5) döntetlen

Markus Ragger (osztrák, 2696, 6) – David Anton Guijarro (spanyol, 2616, 6,5)  döntetlen

Levan Pantszulaja (grúz, 2613, 6) - Nyikita Vityjugov (orosz, 2721, 6)  döntetlen

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 6) – Anton Demcsenko (orosz, 2589, 6)  döntetlen

Alekszander Zubov (ukrán, 2612, 6) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2685, 6)  döntetlen

Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2669, 6) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2609, 6)  1 - 0

Alekszej Drejev (orosz,2662, 6) – Mustafa Yilmaz (török, 2603, 6)  1 - 0

Dariusz Swiercz (lengyel, 2656, 6) – Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2601, 6)  0 - 1

Alexander Donchenko (német, 2569, 6) – Mateusz Bartel (lengyel, 2653, 6) 1 - 0

Ivan Saric (horvát, 2650, 6) – Aryan Tari (norvég, 2558, 6)  0 - 1

Zdenko Kozul (horvát, 2591, 6) – Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2647, 6) döntetlen

Mihail Kobalija (orosz, 2646, 6) – Mladen Palac (horvát, 2577, 6)  0 - 1

Kirill Stupak (fehérorosz, 2535, 6) – Hrant Melkumjan (örmény, 2646, 6) 1 - 0

Berkes Ferenc (magyar, 2636, 6) – Olekszandr Bortnik (ukrán, 2565, 6)  0 - 1

Prohászka Péter (magyar, 2593, 5,5) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2689, 5,5)  0 - 1

Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2628, 5,5) – Antal Gergely (magyar, 2539, 5,5)  1 - 0

Az élcsoport állása:

H.

R.

Ti.

Név

FED

Élő

Pont

 TB 

Perf.

Élő+/-

1

12

GM

Erneszto Inarkijev

RUS

2686

8.5

60.0

2910

26.0

2

2

GM

Radoslaw Wojtaszek

POL

2722

7.5

62.0

2820

12.5

3

37

GM

Igor Kovalenko

LAT

2644

7.5

56.0

2766

16.8

4

60

GM

Alekszej Goganov

RUS

2600

7.5

55.0

2787

24.0

5

1

GM

David Navara

CZE

2735

7.0

60.0

2771

 5.3

6

26

GM

Baadur Dzsobava

GEO

2661

7.0

60.0

2755

13.6

7

5

GM

Francisco Vallejo Pons

ESP

2700

7.0

59.0

2754

 7.4

8

43

GM

Robert Hovhanniszjan

ARM

2632

7.0

55.0

2697

9.9

9

19

GM

Liviu-Dieter Nisipeanu

GER

2669

7.0

54.5

2700

5.1

10

24

GM

Alekszej Drejev

RUS

2662

7.0

53.5

2674

2.8

72

GM

Mladen Palac

CRO

2577

7.0

53.5

2675

14.8

12

51

GM

David Anton Guijarro

ESP

2616

7.0

53.5

2688

11.6

13

80

GM

Alexander Donchenko

GER

2569

7.0

53.5

2736

20.8

14

59

GM

Samvel Ter-Sahakjan

ARM

2601

7.0

53.5

2749

12.5

15

36

GM

Daniil Dubov

RUS

2644

7.0

53.0

2749

12.5

16

16

GM

Kacper Piorun

POL

2681

7.0

52.5

2712

5.3

17

85

GM

Aryan Tari

NOR

2558

7.0

51.5

2677

16.0

18

83

GM

Olekszandr Bortnyk

UKR

2565

7.0

51.0

2652

12.6

19

94

GM

Kirill Stupak

BLR

2535

7.0

51.0

2681

19.1

20

54

GM

Arman Pashikjan

ARM

2612

7.0

49.5

2606

2.2

44

42

GM

Berkes Ferenc

HUN

2636

6.0

57.5

2636

1.5

75

66

GM

Prohászka Péter

HUN

2593

5.5

57.0

26371

7.5

87

92

GM

Antal Gergely

HUN

2539

5.5

51.5

2559

4.0

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Kacper Piorun (lengyel, 2681, 7) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 8,5)

Alekszej Goganov (orosz, 2600, 7,5) – Igor Kovalenko (lett, 2644, 7,5)

Baadur Dzsobava (grúz, 2661, 7) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 7,5)

David Navara (cseh, 2735, 7) – Arman Oashikjan (örmény, 2612, 7)

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2700, 7) – Alexander Donchenko (német, 2569, 7)

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2601, 7) – Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2669, 7)

Mladen Palac (horvát, 2577, 7) – Alekszej Drejev (orosz, 2662, 7)

Olexandr Bortnik (ukrán, 2565, 7) – Daniil Dubov (orosz, 2644, 7)

Aryan Tari (norvég, 2558, 7) – Robert Hovhanniszjan (örmény, 2632, 7)

David Anton Guijarro (spanyol, 2616, 7) – Kirill Stupak (fehérorosz, 2535, 7)

Nyikita Vityjugov (orosz, 2721, 6,5) – Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2628, 6,5)

Constantin Lupulescu (román, 2620, 6,5) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 6,5)

Ivan Salhado Lopez (spanyol, 2618, 6,5) – Markus Ragger (osztrák, 2696, 6,5)

Laurent Fressinet (francia, 2692, 6,5) – Zdenko Kozul (horvát, 2591, 6,5)

Zaven Andriaszjan (örmény, 2602, 6,5) – Jurij Krivorucsko (ukrán, 2691, 6,5)

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2689, 6,5) – Alekszander Zubov (ukrán, 2612, 6,5)

Ivan Cseparinov (bolgár, 2685, 6,5) – Tornike Szanikidze (grúz, 2537, 6,5)

Hedinn Steingrimsso (izlandi, 2574, 6,5) – Jevgenyij Najer (orosz, 2681, 6,5)

Anton Demcsenko (orosz, 2589, 6,5) – David Howell (angol, 2671, 6,5)

Marco Codenotti (olasz, 2428, 6,5) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2666, 6,5)

Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2647, 6,5) – Levan Pantszulaja (grúz, 2613, 6,5)

Manuel Petroszjan (örmény, 2480, 6) – Berkes Ferenc (magyar, 2636, 6)

Antal Gergely (magyar, 2539, 5,5) – Viktor Laznicka (cseh, 2668, 5,5)

Luka Draskovic (montenegrói, 2454, 5,5) – Prohászka Péter (magyar, 2593, 5,5)

Berkes,F (2636) - Bortnik,O (2565)
Királyindiai védelem [E69]

1.d4 g6 2.Hf3 Fg7 3.c4 d6 4.g3 Hf6 5.Fg2 0-0 6.0-0 Hbd7 7.Hc3 e5 8.e4 c6 9.h3 Vb6 10.c5

A második legnépszerűbb változat. A 10.Be1 exd4 11.Hxd4 Be8 12.Be2 Vb4 13.Bc2 Hc5 14.Fd2 Vb6 15.Fe3 Vc7 folytatást sötéttel Berkes Ferenc maga is megjátszotta Bánusz Tamás és Anton Doncsenko ellen.

10...dxc5 11.dxe5 He8

Európa-bajnokság 2016

12.Ha4

Százával játszották a partikat a 12.e6 fxe6 13.Hg5 He5 14.f4 Hf7 15.Hxf7 Fd4+ 16.Kh2 Bxf7 17.e5 változatban.

12...Vb5 13.Vc2 Hc7 14.Bd1 He6 15.Fe3 Be8 16.Bd2 c4 17.Bad1 Hxe5 18.Hxe5 Fxe5 19.Ff1 Va6 20.f4 Fg7?

Az ukrán sakkozó végre hibázott. 20...Fc7 21.Hc3 (21.f5 gxf5 22.exf5 Hg7) 21...b5 22.e5 Fb6 23.Fxb6 Vxb6+ 24.Kh2 Hc5 volt a dinamikus egyensúlyt biztosító folytatás.

Európa-bajnokság 2016

21.f5 gxf5 22.exf5 Hf8 23.Fd4 b5

Európa-bajnokság 2016

24.Fxg7?!

agymesterünk kecsegtető állásban nem a legerősebb változat mellett döntött. [24.Hc5 Vb6 25.Ff2 Vc7 26.Fg2 Bb8 27.Bd6 Bb6 28.f6 Fh6 29.b3 remek esélyt adott volna.

24...Kxg7 25.f6+ Kh8 26.Bd8?! Fe6 27.Vd2 Fd5

Európa-bajnokság 2016

28.Vh6?

Feco négy lépéssel korábban még nyeréssel biztató pozícióját vesztésre rontotta.

28...He6 29.Bd7 Vxa4 30.Bxf7 Vc2 31.Bd3 Fe4

A sötét király elleni akciót az ukrán sakkozó kivédte.

32.Bd2 Vc1 33.Bfd7 Bf8!? 34.f7 Hg7 35.Vf6 Fd3?!

Kölcsönös időzavarban sötét sem jeleskedett. 35...Fd5 36.Be2 Vb1 nyert.

36.Bf2 Ve3?! 37.Kh2?

Már reménykedtünk a megmenekülésben. 37.Fxd3 cxd3 38.Kh2 c5 (38...a5 39.Bd4 Ve6 40.Bxd3 c5 41.Bd6 Vxf6 42.Bfxf6) 39.Bf3 Ve2+ 40.Bf2 Ve6 41.Bxd3 b4 42.b3 változat adott esélyt.

37...Ve6 38.Vxe6 Hxe6 39.Fxd3 cxd3 40.Bxd3 Kg7 és világos feladta

Prohászka,P (2593) - Szargiszjan,G (2689)
Réti megnyitás [A07]

1.Hf3 d5 2.g3 Fg4 3.Fg2 c6 4.0-0 e6 5.h3 Fh5 6.d4 Hf6 7.c4 Fe7 8.Hc3 0-0 9.Vb3 Vb6 10.He5 Bd8 11.g4 Fg6 12.Hxg6 hxg6 13.Bd1 Ha6 14.Ff4 dxc4 15.Vxc4 Hd5 16.Ha4 Va5 17.Fd2 Vc7 18.Vc1 Bac8 19.e4 Hf6

Európa-bajnokság 2016

20.Ff4 Va5 21.Hc3 Hc7 22.a3 Hb5 23.b4 Hxc3 24.Vxc3 Va4 25.Ff3 He8 26.Bab1 g5 27.Fe3 Hd6 28.Vb3 Vxb3 29.Bxb3 Hc4 30.Fe2 Hb6 31.Ff3 Bd7

Európa-bajnokság 2016

32.d5?! Bcd8 33.Fxb6 axb6 34.Bbd3

A különböző színű futók mellett a háromszoros olimpiai bajnok örmény nagymester kicsit kedvezőbben állt.

34...Kf8 35.Kf1 Ff6 36.Ke2 exd5 37.exd5 c5 38.bxc5 bxc5 39.Bb3 c4 40.Bb4 Be7+ 41.Kd2

Európa-bajnokság 2016

41...b5! 42.Bxb5 Ba7 43.Fe2 c3+ 44.Kc2 Bxa3 45.Fc4 Ba4 46.Kb3 Bda8 47.d6 Ba2 48.Bb8+ Bxb8+ 49.Kxa2 Bb2+ 50.Ka3 Bxf2 51.Fb3 g6 52.Kb4 c2 53.Bc1 Bd2 54.Bxc2 Bxd6 55.Bc8+ Fd8 56.Bb8 f5 57.Kc5 Bd2

Európa-bajnokság 2016

58.Fe6?!

Péter remizhetett volna az 58.Fd5 Ke7 (58...Ke8 59.Kd6 f4 60.Ke6 Bd1 61.Ff3 Bd3 62.Fc6+ Kf8 63.Fd5) 59.Bb7+ Kf6 60.Kd6 Fe7+ 61.Bxe7 Bxd5+ 62.Kxd5 Kxe7 63.gxf5 gxf5 64.Ke5 f4 65.Ke4 Ke6 66.h4 folytatásban.

58...f4 59.Fd5 Ke7 60.Ba8

Időzavarban nagyon nehéz védekezni.

60...Fb6+ 61.Kc6 Fe3 62.Ba4 Fd4 63.Fe4 Kf6 64.Ba8 Fc3 65.Be8? Fb4 66.Kb5?

Európa-bajnokság 2016

66...Bd4 67.Fc6 Fe7 68.Ba8 Bb4+ 69.Ka5 Bb3 70.Ba6 Ke5 71.Fa4 Fd8+ és világos feladta

Oniscsuk,V (2628) - Antal,G (2539)
Caro-Kann védelem [B18]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hc3 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Hg3 Fg6 6.c3 e6 7.Hh3 Hf6 8.Hf4 Fd6 9.h4 Vc7 10.Vf3 Hbd7 11.h5 Fc2 12.h6 gxh6

Európa-bajnokság 2016

13.Hgh5 Hxh5 14.Bxh5 0-0-0 15.Fd3 Fxd3 16.Hxd3 e5 17.Kf1 f6 18.Fe3 Kb8 19.Hc5 Hxc5 20.dxc5 Fe7 21.Bxh6 Vd7 22.Ve4 Ve6 23.c4 Bhg8 24.b3 Bg6 25.Bh5 Bg7 26.g3 Vf7 27.Vf5 Vg6 28.Ke2 Kc7 29.Bah1 Bd7

Antal Gergely kissé hátrányosabb állását próbálta védeni.

30.a4 Bd8 31.b4 a6 32.B1h4 Bd7 33.g4 Vf7 34.Ve4 Vg6 35.Bf5 h5? 36.b5 hxg4 37.Bh6!? Ve8?

Európa-bajnokság 2016

38.Bxe5! fxe5 39.Vxe5+ Kc8 40.bxc6 Bc7 41.Vxg7 Fd8 42.Vxg4+ Kb8 43.Be6 Be7 44.Bxe7 Vxe7 45.cxb7 Vxb7 46.Vf4+ és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Jan Nepomnjacsij a világbajnok-jelölti döntő győztese, Magnus Carlsen kihívója
2021. 04. 27.

A New in Chess Classic online rapid viadalon tíz forduló után Magnus Carlsen félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 26.

A New in Chess Classic rapid online viadal első játéknapja után Radzsabov félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 25.

Nepomnjacsij és Giri is sötéttel győzött, az orosz bajnok félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 25.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog