Berkes és Gledura remek győzelmekkel hét társukkal holtversenyben másodikok az utolsó forduló előtt

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Szkopjéban zajló 20. Európa-bajnokság tizedik fordulójában remekelt Berkes Ferenc és Gledura Benjámin. Berkes világossal az örmény Samvel Ter-Sahakjan ellen győzött, Gledura sötéttel a grúz Levan Pantszulaját kényszerítette feladásra. Az utolsó játéknap előtt a félpontos előnnyel vezető orosz Vladiszlav Artyemijev mögött hét társukkal a második helyet osztják, Berkes az ötödik, Gledura a hetedik helyen áll. Artyemijev ötödik partiját nyerte meg világossal, a 16 esztendős honfitársa, Andrej Jeszipenko első vereségét szenvedte el. Erdős Viktor remizett az osztrák Markus Raggerrel, a harmincharmadik a táblázaton. Az utolsó fordulóban Gledura világossal a svéd Nils Grandeliussal, Berkes sötéttel az örmény Szergej Movszeszjannal, míg Erdős sötéttel az orosz Daniil Dubovval mérkőzik meg. A Világkupán a részvételi jogot huszonketten vívják ki. Az utolsó játéknapon a csatározások 13 órakor kezdődnek.

 

A kontinensbajnokságon heten kezdték holtversenyben az első helyen a tizedik fordulót, a rajtlistát vezető 21 esztendős orosz Vladiszlav Artyemijev tudta csak megnyerni játszmáját, félpontos előnnyel játszhatja utolsó partiját. Honfitársát, a 16 éves Andrej Jeszipenkot fosztotta meg veretlenségétől, ötödik világos partijában is diadalmaskodott.

A holtversenyes társak összecsapásai kisebb-nagyobb küzdelemben pontosztozkodással fejeződtek be, lehetőséget adtak a népes üldöző boly tagjainak, hogy nemcsak a továbbjutásért, de az érmekért folyó küzdelembe is bekapcsolódjanak. Az eséllyel Berkes Ferenc és Gledura Benjámin remekül élt. Berkes világossal az örmény Samvel Ter-Sahakjant győzte le. Tetszetős kiskombinációval került jelentős előnybe, ellenfele táborában komoly gyalogszerkezeti gyengeségek keletkeztek, huszárja uralkodott a táblán. Berkes Ferenc térelőnyét kihasználva remek győzelmet aratott.

A 19 esztendős Gledura Benjámin sötéttel játszotta túl a grúz Levan Pantszulaját. Gyalognyerése után a könnyűtiszt végjátékban nagy türelemmel, lépésről-lépésre javította állását, remek technikával győzelemig fokozta előnyét. Huszárjai a király segítségével az átlót védő, a szabadgyalog átváltozását akadályozó futót sikerrel zárta ki. Az ellenfelek Élő-pontszámainak átlaga dönti el a sorrendet, Berkes az ötödik, Gledura a hetedik. Az élcsoport tagjai közül a svéd Nils Grandelius, a spanyol David Anton Guijarro és az azerbajdzsáni Eltaj Safarli már a tavalyi Eb-ről kvalifikálta m,agát.

Erdős Viktorhoz nem volt kegyes a párosítás, a rajtlistán nyolcadik osztrák Markus Ragger volt az ellenfele, akivel megosztozott a ponton.

Jó napot zárt a többi sakkozónk, kivételt csak Kozák Ádám jelentett. A 14 esztendős Csiki Endre, Krstulovic Alex és Ongut Tamás Gunes győzött, Ruck Róbert remizett.

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2736, 7) – Andrej Jeszipenko (orosz, 2603, 7) 1 - 0

Nils Grandelius (svéd, 2694, 7) – David Anton Guijarro (spanyol, 2643, 7) döntetlen

Grigorij Oparin (orosz, 2613, 7) – Maxim Rodshtein (izraeli, 2673, 7) döntetlen

Ivan Cseparinov (grúz, 2683, 6,5) – Kacper Piorun (lengyel, 2631, 7) döntetlen

Anton Korobov (ukrán, 2686, 6,5) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2627, 6,5) 0 - 1

Marin Bosiocic (horvát, 2614, 6,5) – Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2670, 6,5) 0 - 1

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2667, 6,5) – Constantin Lupulescu (román, 2611, 6,5) döntetlen

Berkes Ferenc (magyar, 2666, 6,5) – Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2590, 6,5) 1 - 0

Vagyim Zvjagincev (orosz, 2642, 6,5) – Johan-Sebastien Christiansen (norvég, 2539, 6,5) döntetlen

Emre Can (török, 2586, 6,5) – Igor Liszij (orosz, 2635, 6,5)  döntetlen

Levan Pantszulaja (grúz, 2611, 6,5) – Gledura Benjámin (magyar, 2630, 6,5) 0 - 1

Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2574, 6,5) – Daniil Dubov (orosz, 2703, 6) döntetlen

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2705, 6) – Haik Martiroszjan (örmény, 2616, 6) döntetlen

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2698, 6) – Makszim Csigajev (orosz, 2613, 6) döntetlen

Erdős Viktor (magyar, 2612, 6) – Markus Ragger (osztrák, 2696, 6) döntetlen

Falko Bindrich (német, 2610, 6) – Eltaj Safarli (azerbajdzsáni, 2662, 6) 0 - 1

Bogdan-Daniel Deac (román, 2609, 6) – Romain Edouard (francia, 2658, 6) 0 - 1

Borisz Gelfand (izraeli, 2655, 6) – Jules Moussard (francia, 2601, 6) 1 - 0

Gabriel Gaehwiler (svájci, 2414, 5) – Ruck Róbert (magyar, 2521, 5)  döntetlen

Grzegorz Nasuta (lengyel, 2517, 5) – Kozák Ádám (magyar, 2445, 5)  1 - 0

Csiki Endre (magyar, 2251, 4) – Gal Drnovsek (szlovén. 2402, 4) 1 - 0

Krstulovic Alex (magyar, 2351, 4) – Stefan Janjic (szerb, 2086, 4)  1 - 0

Ongut Tamás Gunes (magyar, 2197, 3) – Dragan Pantovic (szerb, 2063, 3) 1 - 0

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Perf.

Élő+/-

1

1

GM

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2736

8,0

2592

58,0

63,0

2818

9,4

2

37

GM

Kacper Piorun

POL

2631

7,5

2621

60,0

64,5

2792

21,0

3

13

GM

Maxim Rodshtein

ISR

2673

7,5

2609

57,0

61,5

2784

14,1

4

9

GM

Nils Grandelius

SWE

2694

7,5

2592

58,5

64,0

2769

9,4

5

16

GM

Berkes Ferenc

HUN

2666

7,5

2592

56,5

61,0

2768

12,7

6

28

GM

David Anton Guijarro

ESP

2643

7,5

2573

54,0

59,0

2749

13,5

7

38

GM

Gledura Benjámin

HUN

2630

7,5

2570

55,0

60,0

2744

14,7

8

14

GM

Liviu-Dieter Nisipeanu

GER

2670

7,5

2562

53,5

57,5

2742

9,0

9

41

GM

Szergej Movszeszjan

ARM

2627

7,5

2525

51,0

55,5

2704

9,8

10

58

GM

Grigorij Oparin

RUS

2613

7,5

2515

50,0

54,0

2692

10,2

11

110

GM

Johan-Sebastien Christiansen

NOR

2539

7,0

2618

56,5

59,5

2726

25,9

12

91

GM

Alekszej Alekszadrov

BLR

2574

7,0

2601

57,0

61,0

2715

19,7

13

11

GM

Ivan Cseparinov

GEO

2683

7,0

2600

57,0

61,0

2732

6,6

14

69

GM

Andrej Jeszipenko

RUS

2603

7,0

2582

57,0

61,5

2707

14,5

15

23

GM

Borisz Gelfand

ISR

2655

7,0

2582

54,5

59,0

2714

7,9

16

81

GM

Emre Can

TUR

2586

7,0

2581

55,5

60,0

2702

16,3

17

79

GM

Nyikita Petrov

RUS

2591

7,0

2580

52,0

56,0

2702

15,4

18

39

GM

Alekszndr Rahmanov

RUS

2629

7,0

2568

54,5

59,5

2700

9,5

19

32

GM

Igor Liszij

RUS

2635

7,0

2563

56,5

61,5

2696

8,2

20

15

GM

Ruszlan Ponomarjov

UKR

2667

7,0

2557

55,5

60,5

2693

3,7

21

29

GM

Vagyim Zvjagincev

RUS

2642

7,0

2550

57,0

62,0

2684

5,8

22

61

GM

Constantin Lupulescu

ROU

2611

7,0

2547

54,5

59,0

2677

9,2

23

20

GM

Romain Edouard

FRA

2658

7,0

2529

52,0

56,5

2666

1,6

24

76

GM

Niclas Huschenbeth

GER

2594

7,0

2517

48,5

53,0

2647

7,7

25

35

GM

Daniel Fridman

GER

2633

7,0

2509

50,5

54,5

2647

2,4

26

52

GM

Matthias Bluebaum

GER

2616

7,0

2505

52,0

56,0

2641

3,9

27

18

GM

Eltaj Safarli

AZE

2662

7,0

2504

51,0

55,5

2642

-1,6

33

59

GM

Erdős Viktor

HUN

2612

6,5

2580

55,0

59,0

2652

8,0

138

120

GM

Ruck Róbert

HUN

2521

5,5

2487

520

55,5

2493

-2,7

168

183

IM

Kozák Ádám

HUN

2445

5,0

2509

50,0

53,5

2462

3,7

174

273

FM

Csiki Endre

HUN

2251

5

2495

47,5

50,0

2445

91,6

210

242

FM

Krstulovic Alex

HUN

2351

5

2361

44,5

47,5

2330

-4,4

294

297

FM

Ongut Tamás Gunes

HUN

2197

4

2220

37,0

39,5

2123

-43,6

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

13

GM

Maxim Rodshtein

2673

8

GM

Vladiszlav Artyemijev

2736

1

2

38

GM

Gledura Benjámin

2630

GM

Nils Grandelius

2694

9

3

14

GM

Liviu-Dieter Nisipeanu

2670

GM

Kacper Piorun

2631

37

4

41

GM

Szergej Movszeszjan

2627

GM

Berkes Ferenc

2666

16

5

28

GM

Davod Anton Guijarro

2643

GM

Grigorij Oparin

2613

58

6

39

GM

Alekszandr Rahmanov

2629

7

7

GM

Ivan Cseparinov

2683

11

7

69

GM

Andrej Jeszipenko

2603

7

7

GM

Ruszlan Ponomarjov

2667

15

8

18

GM

Eltaj Safarli

2662

7

7

GM

Matthias Bluebaum

2616

52

9

20

GM

Romanin Edouard

2658

7

7

GM

Niclas Huschenbeth

2594

76

10

61

GM

Constantin Lupulescu

2611

7

7

GM

Borisz Gelfand

2655

23

11

79

GM

Nyikita Petrov

2591

7

7

GM

Vagyim Zvjagincev

2642

29

12

32

GM

Igor Liszij

2635

7

7

GM

Alekszej Alekszandrov

2574

91

13

110

GM

Johan-Sebastien Christiansen

2539

7

7

GM

Daniel Fridman

2633

35

14

7

GM

Francisco Vallejo Pons

2698

7

GM

Emre Can

2586

81

15

56

GM

Marin Bosiocic

2614

GM

Jevgenyij Tomasevszkij

2705

2

16

3

GM

Daniil Dubov

2703

GM

Erdős Viktor

2612

59

17

63

GM

Alekszandr Predke

2611

GM

Vladiszlav Kovalev

2703

4

18

8

GM

Markus Ragger

2696

GM

Levan Pantszulaja

2611

62

72

120

GM

Ruck Róbert

2521

IM

Lucian-Ioan Filip

2438

187

95

164

IM

Mihnea Costachi

2466

5

5

FM

Krstulovic Alex

2351

242

103

273

FM

Csiki Endre

2251

5

5

IM

Luka Draskovic

2449

180

105

183

IM

Kozák Ádám

2445

5

5

FM

Kagan Aydincelebi

2115

316

135

246

FM

Luka Oboladze

2340

4

4

FM

Ongut Tamás Gunes

2197

297

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Carlsen átvette a vezetést, egy pont az előnye Ding Liren, Aronjan és So előtt
2019. 06. 07.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog