Help Sales ÁSZF

Berkes és Balogh remizett, az utolsó fordulóban világossal küzdenek a továbbjutásért

Címkék: Férfi Európa-bajnokság 2012

Az utolsó forduló dönt a plovdivi XIII. Európa-bajnokságon. A jövő évi Világkupán a viadal első huszonhárom helyezettje indulhat, még sokan pályáznak a továbbjutásra. Balogh Csaba és Berkes a tizedik játéknapon sötéttel remizett. Balogh a rajtlistán első olasz Fabiano Caruanával osztozott meg a ponton, Berkes a német Igor Henkinnel egyezett meg döntetlenben. A befejező játéknap előtt a francia Laurent Fressinet félpontos előnnyel vezet, kilencfős az üldözőboly, nagymestereink a népes harmadik pontcsoportban. Berkes a performance-pontszáma alapján a 21, Balogh a 26. a végső küzdelem előtt. Mindketten világossal játszanak, Balogh az orosz Nyikita Vitjugovval, Berkes a szerb Ivaniseviccsel csatázik.

 

A svájci rendszerű viadalokra jellemzően az utolsó forduló dönt. A tavalyi kontinensviadalon először döntötte el a holtversenyeket a performance-pontszám, ami kétségkívül a „gyengébb” sakkozókat preferálja. Nagyobb eséllyel játszhatnak magasabb Élő-pontszámú ellenfelekkel.

A tizedik játéknapon a továbbjutásért küzdő mindkét nagymesterünk remizett. Értékes Balogh Csaba fél pontja a rajtlistán első, a virtuális világranglistán ötödik olasz Fabiano Caruanával ért el döntetlent. A parti során a sötéttel szláv védelmet játszó Csaba gondosan építette fel állását, pontosan játszva gond nélkül szerezte meg a fél pontot.

Korai vezércserét láttunk Berkes Ferencnek a német Igor Henkinnel vívott küzdelmében is. Elfogadott vezércsel volt a műsoron és Fecó teljes kiegyenlítéssel zárta a nyitást, majd a küzdő felek meghúzták a kötelező 40 lépést.

 Kilenc játszmából nagymesteri normát teljesítő Fodor Tamás messze várakozáson felül szerepel, két olimpikonunk mögött a legjobb egyéni eredménnyel dicsekedhet. Ruck Róbert is 6 pontos, de gyengébb ellenfelekkel szemben játszott. Öt sakkozónk is 5,5 pontos. Bánusz Tamás és Pap Gyula nyert a játéknapon, Rapport Richárd vereséget szenvedett, Prohászka Péter fél pontot gyűjtött, Erdős Viktor hetedik remijét könyvelhette el.

A francia Laurent Fressinet az utolsó forduló előtt félpontos előnnyel vezet. Mindössze 26 lépésre volt szüksége, hogy megfossza veretlenségétől az örmények kétszeres olimpiai bajnokát, Vlagyimir Akopjant. A játéknap előtt holtversenyben vezetők közül négyen remiztek, öten a 6,5 pontosok közül csatlakoztak hozzájuk.

 

Az  élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Vlagyimir Malahov (orosz, 2705, 7) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2689, 7) döntetlen

Maxim Matlakov (orosz, 2632, 7) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2695, 7)  döntetlen

Laurent Fressinet (francia, 2693, 7) – Vlagyimir Akopjan (örmény, 2684, 7)  1 - 0

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2729, 6,5) – Mihail Kobalija (orosz, 2666, 7)  1 - 0

Fabiano Caruana (olasz, 2767, 6,5) – Balogh Csaba (2664, 6,5)  döntetlen (Szláv védelem, 45)

Markus Ragger (osztrák, 2654, 6,5) – Nyikita Vitjugov (orosz, 2709, 6,5)  döntetlen

Etienne Bacrot (francia, 2706, 6,5) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2656, 6,5)  döntetlen

Alekszandr Halifman (orosz, 2649, 6,5) – Alekszej Drejev (orosz, 2698, 6,5)  döntetlen

Andrej Volokityin (ukrán, 2695, 6,5) – Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2649, 6,5)  1 - 0

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2693, 6,5) – Liviu-Dieter Nisipeanu (román, 2643, 6,5) 1 - 0

Gawain Jones (angol, 2635, 6,5) – Viorel Bologan (moldáviai, 2687, 6,5)  0 - 1

Igor Henkin (német, 2632, 6,5) – Berkes Ferenc (magyar, 2682, 6,5) döntetlen (Elfogadott vezércsel, 41)

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2682, 6,5) – Jan Smeets (holland, 2610, 6,5)  döntetlen

Jurij Kuzubov (ukrán, 2615, 6,5) – Szergej Azarov (fehérorosz, 2667, 6,5)  0 - 1

Ilia Szmirin (izraeli, 2657, 5,5) – Ruck Róbert (2579, 5,5)  döntetlen

Mikheil Mhedlisvili (grúz, 2626, 5,5) – Rapport Richárd (2559, 5,5)  1 - 0

Fodor Tamás (2482, 5,5) – Erdős Viktor (2631, 5)  döntetlen

Prohászka Péter (2553, 5) – Alekszandr Delcsev (bolgár, 2622, 5)  döntetlen

Bánusz Tamás (2583, 4,5) – Adam Hunt (angol, 2454, 4,5)  1 - 0

Azat Sarafijev (orosz, 2433, 4,5) – Papp Gábor (4,5, 2551)  döntetlen

Pap Gyula (2538, 4,5) – David Klein (holland, 2418, 4,5)  1 - 0

Nikolaos Galopoulos (görög, 2430, 4) – Schneider Veronika (2312, 4)  1 - 0

Petar Ljangov (bolgár, 2089, 3,5) – Antal Tibor Kende (2352, 3,5)  0 - 1

Barta József (2148, 3) – Torsten Sarbok (német, 2349, 3)  0 - 1

Pein Milan (2) – Yonatan Levin (izraeli, 2016, 2)  0 - 1

 

Az utolsó forduló előtt az élmezőny állása:

1.Laurent Fressinet (francia) 8 pont

2-10. Dmitrij Jakovenko, Vlagyimir Malahov, Dmitrij Andrejkin, és Erneszto Inarkijev és Maxim Matlakov (mind orosz), Francisco Vallejo Pons (spanyol), Szergej Azarov (fehérorosz) és Andrej Volokityin (ukrán) 7,5

11-34. Etienne Bacrot (francia), Nyikita Vitjugov (orosz), Fabiano Caruana (olasz), Mihail Kobalija (orosz), Alekszej Drejev (orosz), Denisz Hiszmatullin (orosz), Vasif Durarbajli (azeri), Baadur Zsobava (grúz), Maxime Vachier-Lagrave (francia), Anton Korobov (ukrán), Berkes Ferenc, Vlagyimir Akopjan (örmény), Jevgenyij Najer (orosz),  Markus Ragger (osztrák), Jurij Krivorucsko (ukrán), Balogh Csaba, Daniel Fridman (német), Kiril Georgijev (bolgár), Ivan Ivanisevic (szerb), Igor Henkin (német), Szanan Szjugirov (orosz), Alekszandr Halifman (orosz), Zahar Efimenko (ukrán) és Jan Smeets (holland) 7

63. Fodor Tamás 6

94. Ruck Róbert 6

106. Prohászka Péter 5,5

115. Pap Gyula 5,5

117. Bánusz Tamás 5,5

136. Erdős Viktor 5,5

138. Rapport Richárd 5,5

 

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2729, 7,5) – Laurent Fressinet (francia, 2693, 8)

Viorel Bologan (moldáviai, 2687, 7,5) – Vlagyimir Malahov (orosz, 2705, 7,5)

Erneszto Inarkijev (orosz, 2695, 7,5) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2693, 7,5)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2689, 7,5) – Andrej Volokityin (ukrán, 2695, 7,5)

Szergej Azarov (fehérorosz, 2667, 7,5) – Maxim Matlakov (orosz, 2632, 7,5)

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2666, 7) – Fabiano Caruana (olasz, 2767, 7)

Balogh Csaba (magyar, 2664, 7) – Nyikita Vitjugov (orosz, 2709, 7)

Szanan Szjugirov (orosz, 2610, 7) – Etienne Bacrot (francia, 2706, 7)

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2656, 7) – Baadur Zsobava (grúz, 2706, 7)

Alekszej Drejev (orosz, 2698, 7) – Markus Ragger (osztrák, 2654, 7)

Daniel Fridman (német, 2653, 7) – Zahar Efimenko (ukrán, 2695, 7)

Vlagyimir Akopjan (örmény, 2684, 7) – Alekszandr Halifman (orosz, 2649, 7)

Berkes Ferenc (magyar, 2682, 7) – Ivan Ivanisevic (szerb, 2645, 7)

Jevgenyij Najer (orosz, 2640, 7) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2682, 7)

Jan Smeets (holland, 2610, 7) – Anton Korobov (ukrán, 2679, 7)

Kiril Georgijev (bolgár, 2671, 7) – Igor Henkin (német, 2532, 7)

Mihail Kobalija (orosz, 2666, 7) – Vasif Durarbejli (azeri, 2543, 7)

 

Henkin,I (2632) - Berkes,F (2682)
Elfogadott vezércsel [D20]

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.e3 e5 4.Fxc4 exd4 5.exd4 Fd6 6.Hf3 Hf6 7.Ve2+ Ve7 8.Vxe7+ Fxe7 9.0-0 Fe6

Nagymesterünk nem félt a gyaloggyengeségtől. A 9...0-0 változatra számos parti az adatbázisban.

10.Fxe6 fxe6 11.Be1 Hc6

Berkes Ferenc a d4 izolált gyalog elleni akciót készítette elő.

12.Hc3

Könnyű belátni, hogy 12.Bxe6-ra 12...Bd8 13.Be1 (13.Fe3 Kd7 14.Bxc6 bxc6 15.He5+ Ke6 16.Hc3 Bb8 17.Be1 Bxb2) 13...Hxd4 14.Hxd4 Bxd4 15.Hc3 Bd7 egyenlő esélyekhez vezetett volna.

12...Bd8 13.Bxe6 Hxd4 14.Hxd4 Bxd4 15.Fe3 Bd7 16.Fc5 Kf7 17.Bxe7+ Bxe7 18.Fxe7 Kxe7 19.Be1+ Kf7 20.Bd1 Be8

Ha nincs a 40 lépéses szabály, akkor a nagymesterek alighanem remiben egyeztek volna meg.

21.f3 g5 22.Kf2 c6 23.g4 h5 24.gxh5 Bh8 25.He4 Bxh5 26.Kg3 Hxe4+ 27.fxe4 Ke7 28.Bf1 Bh4 29.Bf5 Bxe4 30.Bxg5 Kf6 31.Ba5 Be3+ 32.Kf4 Be2 33.b3 Bxh2 34.Bxa7 Ke6 35.Bxb7 Bxa2 36.Ke3 Kd6 37.Kd3 Bh2 38.b4 c5 39.Bb6+ Kd5 40.bxc5 Bh3+ 41.Ke2 és döntetlen

Caruana,F (2767) - Balogh,Cs (2664)
Szláv védelem [D11]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hf3 Hf6 4.e3 Fg4 5.Hc3 e6 6.h3 Fh5 7.Vb3

A bonyodalmakat jobban kedvelő nagymesterek a 7.g4 Fg6 8.He5 Hbd7 9.Hxg6 hxg6 10.Fd2 folytatást játsszák.

7...Vb6 8.He5 Hfd7 9.Hd3 Vxb3 10.axb3 Fg6 11.Fd2 Ha6 12.c5 Hc7 13.b4 a6 14.Hf4 Fc2 15.Fd3 Fxd3 16.Hxd3 g6 17.g4 Fg7 18.f4 f5 19.Ke2 Hf6

Csaba a rajtlistán első, a virtuális ranglistán hatodik Fabiano Caruanaval szemben kényelmes állást ért el.

 

 

20.Bag1 0-0 21.Fe1 He4 22.h4 Hf6 23.He5 fxg4 24.Hxg4 Hxg4 25.Bxg4 He8 26.Kd3 Hf6 27.Bg2 Hh5 28.He2 Bf5 29.Kc2 Ff6 30.Kb3 Kf7 31.Ka4 Ke8 32.Hg1 Kd7 33.Hf3 Bg8 34.Fd2 Bg7 35.Fc3 Bg8 36.Fd2 Bg7 37.Be1 Bg8 38.Hg5 Bg7 39.Hf3 Bg8 40.Bgg1 Bg7 41.Be2 Bg8 42.Hg5 Bg7 43.e4 dxe4 44.Bxe4 Fxg5 45.hxg5 és döntetlen

Fressinet,L (2693) - Akopjan,V (2684)
Nimzoindiai védelem [E43]

1.d4 Hf6 2.Hf3 e6 3.c4 b6 4.e3 Fb7 5.Hc3 Fb4 6.Fd3 0-0 7.0-0 Fxc3 8.bxc3 d6 9.Hd2 Hbd7 10.e4 e5 11.f3 Be8 12.Bf2 c6 13.Hf1 d5 14.Hg3 Vc7 15.Fg5 h6 16.Fe3 Bad8 17.Hf5 dxc4?! 18.Fxc4 b5 19.Fb3 Hc5 20.Bd2 Hxb3?! 21.axb3 a6 22.dxe5 Bxd2 23.Vxd2 Vxe5? 24.Fd4 Ve6?

Már vesztett állásban az utolsó hiba.

 

 

25.Hxh6+! Kh7 26.Hf5 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog