Help Sales ÁSZF

Bergamóban a világossal játszók mindhárom partit megnyerték

Címkék: ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij

Bergamóban a világossal játszók nagy sikerével zárult az ACP Golden Classic verseny harmadik fordulója. A Fülöp-szigeteki Wesley So az olasz Daniele Vocaturo ellen nyert. A grúz Baadur Zsobava könyörtelenül használta ki a 24. születésnapját ünneplő orosz Jan Nepomnjacsij nagy bakiját. Az olasz Sabino Brunello 25 lépésben győzte le az izraeli Emil Szutovszkijt. Kettős pihenőnaphoz jutott Almási Zoltán, játék nélkül döntetlenben egyezett meg az előző fordulóban függőben maradt partijában Vocaturoval szemben. A szerdai negyedik fordulóban Almási világossal játszik az éllovas So ellen.

 

A világos volt a nyerő szín az ACP-torna harmadik játéknapján. A rajtlistát vezető Fülöp-szigeteki Wesley So a királyindiai védelmű bonyodalmakban jobban kiismerte magát, mint az olasz Daniele Vocaturo. A tisztáldozatos kalandokban higgadta hárította a látszatfenyegetéseket, megerősítette vezető pozícióját.

 

A grúz Baadur Zsobava alaposan megkeserítette az orosz Jan Napomnjacsij 24. születésnapját. A torna előtt Napomnjacsij arról panaszkodott, hogy alig kap a sakkvilágban fokozottan jegyzett viadalra meghívást, mintegy 30 Élő-pontra lenne szüksége, hogy felhívja magára a figyelmet. Bergamóban elszenvedte második vereségét, lassan örülhetne annak, ha a függőzési lehetőség miatt a FIDE nem számolja be a versenyt az Élő-pontszámokba. Nepomnjacsij durva hibáját Zsobava könyörtelenül használta ki.

Az előző fordulóban elért villámgyőzelme után az izraeli Emil Szutovszkij gyors vereséget szenvedett. Az olasz Sabino Brunello az öt éve, a Tal emlékversenyen Vlagyimir Kramnyik által megjátszott ötlettel lepte meg az ACP elnökét, 25 lépés után már fogadhatta gratulációját.

Az olasz Daniele Vocaturo belátta, hogy minőségelőnye ellenére sincs semmiféle nyerőesélye Almási Zoltán elleni partijában, megegyeztek döntetlenben, így a versenyen a pontvadászat szerdán folytatódik.

 

 

A 3. forduló eredményei:

Wesley So (Fülöp-szigeteki, 2744) – Daniele Vocaturo (olasz, 2584) 1 – 0 (Királyindiai védelem, 43)

Baadur Zsobava (grúz, 2713) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2730) 1 – 0 (Pirc védelem, 47)

Sabino Brunello (olasz, 2568) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2620) 1 – 0 (Grünfeld védelem, 25)

Almási Zoltán volt szabadnapos

 

A verseny állása:

1.Wesley So 2,5 pont

2. Sabino Brunello 1,5 (sz)

3-4. Baadur Zsobava és Emil Szutovszkij 1,5

5. Almási Zoltán 1 (sz)

6. Daniele Vocaturo 0,5 (sz)

7. Jan Nepomnjacsij 0,5

 

A szerdai 4. forduló párosítása:

Jan Nepomnjacsij – Sabino Brunello

Daniele Vocaturo – Baadur Zsobava

Almási Zoltán – Wesley So

Emil Szutovszkij lesz szabadnapos

 

So,W (2744) - Vocaturo,D (2584)
Királyindiai védelem [E99]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.Hf3 0-0 6.Fe2 e5 7.0-0 Hc6 8.d5 He7 9.He1 Hd7 10.f3 f5 11.Fe3 f4 12.Ff2 g5 13.Bc1

Az idei Tata Steel szuperversenyen Wesley So a holland Loek van Wely ellen a 13.g4 folytatás mellett szavazott, sötét királyszárnyi támadását próbálta akadályozni. 13...h5 14.h3 Bf6 15.Hd3 Bh6 16.c5 Hxc5 17.Hxc5 dxc5 18.Fxc5 Hg6 19.Bc1 Ff8 20.Hb5 Fd6 21.Vb3 hxg4 22.fxg4 következett a partiban, So bonyolult küzdelemben nyert.

13...Bf6 14.Hd3 b6 15.b4 Bh6 16.c5 a6 17.cxd6 cxd6 18.g4

A királyindiai védelem elkötelezett híve, az azeri Tejmur Radzsabov ellen Sambujev a 18.b5 Ve8 19.g4 fxg3 20.Fxg3 Hg6 21.bxa6 Fxa6 22.Hf2 Hf4 változatban alul maradt.

18...fxg3 19.hxg3 Hg6 20.Kg2 Hf6

21.Bh1 Bxh1 22.Kxh1 b5 23.Fe3 h6 24.a4 Fd7 25.axb5 axb5 26.Hf2 Hh5 27.Kh2 Ba3 28.Vd2 Ve8 29.Vb2 Ba8 30.Fd2 Vf7 31.Hcd1

31...Hxg3!?

Az olasz nagymester a tisztáldozattal kisebb viharokat kavart, de So biztos kézzel hárította a látszatfenyegetéseket.

32.Kxg3 Hf4 33.Hc3 Bf8 34.Fe3 g4 35.fxg4 h5 36.Bg1 hxg4?

37.Fxg4 Hd3 38.Ve2 Hxf2 39.Fxd7 Vxd7 40.Fxf2 Bf6 41.Fe3 Vf7 42.Kh2 Kf8 43.Bg2 és sötét feladta

 

Zsobava,B (2713) - Nepomnjacsij,J (2730)
Pirc védelem [B07]

1.e4 c5 2.c3 d6 3.d4 Hf6 4.f3 Hbd7 5.Fe3 g6 6.Fd3 Fg7 7.He2 0-0 8.0-0 a6 9.Hd2 b5 10.a4 Bb8 11.axb5 axb5 12.b4 c4 13.Fc2 e5 14.h3 Be8

 

 

15.f4 exd4 16.Fxd4 Fb7 17.Hg3 Ba8 18.Be1 Bxa1 19.Vxa1 Hb8 20.Vd1 Hc6 21.Ff2 Hd7 22.He2 Hf6 23.g4 Va8 24.Hg3

24...Hd7

Az orosz nagymester jó formában bizonyára megjátszotta volna a 24...Hxg4 25.hxg4 (25.Vxg4 Fxc3 26.Bd1 Hxb4) 25...Fxc3 26.Fb1 Fxb4 tisztáldozatot, sötétnek három gyalogja van a tisztért.

25.e5?! dxe5 26.f5 Hf6 27.Hde4 Bd8 28.Hxf6+ Fxf6 29.Vc1 Fg7 30.Fb6 Bc8 31.Bf1 Va6?

Sötét jelentős előnyéhez vezetett volna a 31...He7 32.Fe3 (32.f6 Va6) 32...Hd5 33.Fe4 Bd8 folytatás.

32.Fc5 Hb8 33.Vd2 Be8 34.He4 gxf5?  

Az orosz nagymester fatális hibát követett el.

 

35.Hd6 Bd8 36.Vg5 Bxd6 37.Vxf5 Fd5 38.Vxh7+ Kf8

 

 

39.Vg6! Ke7 40.Vxg7 Hd7 41.Vg5+ Ke8 42.Fe4 f6 43.Vh5+ Ff7 44.Vh8+ Ke7

 

 

45.g5 Hxc5 46.bxc5 Va7 47.gxf6+ és sötét feladta

 

Brunello,S (2568) - Szutovszkij,E (2620)
Grünfeld védelem [D85]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hxc3 6.bxc3 Fg7 7.Hf3 c5 8.Fe3 Va5 9.Vd2 0-0 10.Bc1 Fg4 11.d5 Ha6 12.h4

Vlagyimir Kramnyik a 2009-es Tal emlékversenyen Peter Szvidler ellen újításként játszotta meg.

12...h5

Szvidler a 12...f5 13.exf5 Fxf5 14.h5 Bad8 15.hxg6 Fxg6 16.Fh6! Fxh6 17.Bxh6 Bf6 18.He5 Va4 19.Ve3! Vf4 20.Vxf4 Bxf4 21.Hxg6 hxg6 22.Bxg6+ Kf7 23.Bg5 Be4+ 24.Fe2 Kf6 25.Bh5 Kg6 26.g4 Bf8 27.Bd1 változatban jelentős hátrányba került, az exvilágbajnok 25 lépésben nyert.

13.Hg5 b5 14.f3 Fd7 15.g4 hxg4

16.h5 g3? 17.hxg6 fxg6 18.Fh3 Fxh3 19.Bxh3 b4 20.Bxg3 bxc3 21.Vh2 Bf6 22.e5 Bb6 23.Vh7+ Kf8 24.e6 c2+ 25.Kf2 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

 

Fotók: http://acpgoldenclassic.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Válogatottunk három győzelemmel kezdte meg szereplését az Online Sakkolimpián
2021. 09. 08.

Az Online Rapid Sakkolimpia a legjobb csapatok küzdelmeivel folytatódik, válogatottunk megkezdi szereplését
2021. 09. 08.

Rapport győzelemmel rajtolt az Altibox Norway Chess 2021 viadalon
2021. 09. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog