Help Sales ÁSZF

Balogh Csaba remire rontotta esélyes állását az Aeroflot-torna első játéknapján

Címkék: Aeroflot 2012

Moszkvában nagyobb meglepetés nélkül kezdődött meg a XI. Aeroflot-verseny. A címvédő vietnami Le Quang Liem és az olasz Fabiano Caruana is győzelemmel rajtolt, a rajtlistán első Jevgenyij Tomasevszkij és a 2008-as győztes Jan Nepomnjacsij döntetlennel kezdett. A világossal játszó Balogh Csaba nyerőesélyes állását az orosz Szergej Grigorjanc ellen döntetlenre rontotta. Sötéttel kapott ki venezuelai ellenfelétől Szabó Krisztián. Junior bajnokunk Pap Gyula a hollandok rutinos nagymesterétől, Ivan Szokolovtól szenvedett vereséget.

Kevés kivétellel az esélyes nagymesterek sorban aratták győzelmeiket. A rajtlistán első helyen kiemelt orosz Jevgenyij Tomasevszkij meglehetősen békés hangulatban sakkozott, honfitársa, Jan Nepomjacsij döntetlene is említést érdemel. A Tata Steel szuperversenyen holtversenyes másodikként végzett olasz Fabiano Caruana győzelemmel tette le névjegyét. A címvédő vietnami Le Quang Liem könnyű nyeréssel rajtolt. A magas Élő-pontos nagymesterek közül csak az orosz Jevgenyij Inarkijev szenvedett vereséget.

Balogh Csaba a szicíliai védelem Paulsen-változatában jelentős előnyt szerzett az orosz Szergej Grigorjanc ellen. Két könnyűtisztet adott bástyáért cserébe, de összekötött szabadgyalogjai látszólag feltartóztathatatlanul robogtak az átváltozási mező felé. Nagymesterünk kisebb pontatlanságai segítettek az orosz sakkozónak, aki sikerrel megszervezte a gyalogok feltartóztatását és kiharcolta a döntetlent.

Sötéttel játszott Szabó Krisztián a venezuelai ranglistán első 22 éves Eduardo Iturrizaga ellen. Elsietett gyalogáldozattal hátrányba került, Iturrizaga vezére és bástyája döntő erővel hatolt be sötét állásába, az ellenjáték kísérletet magabiztosan hárította.

Junior bajnokunk, Pap Gyula eddigi pályafutása legrangosabb versenyének első játéknapján láthatóan megilletődötten játszott a rutinos holland, korábban a boszniai színeket is erősítő Ivan Szokolovval szemben. 18…f6 lépésével súlyosan meggyengítette királyállását, amit Szokolov tisztáldozattal használt ki és gyors győzelmet aratott.

Az első forduló eredményei:

Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2612) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2740)  döntetlen

Fabiano Caruana (olasz, 2736) – Dmitrij Bocsarov (orosz, 2611)  1 - 0

Pavel Ponkratov (orosz, 2611) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2735)  döntetlen

Le Quang Liem (vietnami, 2714) – Borisz Szavcsenko (orosz, 2609)  1 - 0

Ivan Popov (orosz, 2599) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2705)  döntetlen

Baadur Zsobava (grúz, 2704) – Ray Robson (amerikai, 2596)  1 - 0

Jaroszlav Zserebuh (ukrán, 2594) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2700)  döntetlen

Pavel Eljanov (ukrán, 2690) – Alekszandr Rahmanov (orosz, 2593)  1 - 0

Mihail Ulibin (orosz, 2587) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2689)  1 - 0

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2688) – Alekszandr Ipatov (orosz, 2586)  1 - 0

Ivan Morovic Fernandez (chilei, 2582) – Vagyim Zvjagincev (orosz, 2688)  döntetlen

Vlagyimir Akopjan (örmény, 2685) – Marin Bosiocic (horvát, 2580)  1 - 0

Andrej Zsigalko (fehérorosz, 2576) – Mihail Kobalija (orosz, 2673)  döntetlen

Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2670) – Rinat Jumabajev (kazah, 2573)  1 - 0

Ehsan Ghaem Maghami (iráni, 2570) – Bu Xiangzhi (kínai, 2670)  döntetlen

Balogh Csaba (magyar, 2665) – Szergej Grigorjanc (orosz, 2570)  döntetlen (Szicíliai védelem,

Eduardo Iturrizaga (venezuelai, 2649) – Szabó Krisztián (magyar, 2547) 1 – 0 (Félszláv védelem, 38)

Ivan Szokolov (holland, 2641) – Pap Gyula (magyar, 2533) 1 – 0 (Vezércsel, 24)

A „B” csoportban:

Szabó Bence (magyar, 2330) – Nguyen Van Huy (vietnami, 2473) döntetlen

Viktor Mihalevszkij (izraeli, 2525) – Papp Petra (magyar, 2269) 1 – 0

Balogh,Cs (2665) - Grigorjanc,S (2570)
Szicíliai védelem [B42]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 a6 5.Fd3 Fc5 6.Hb3 Fe7 7.Vg4 g6 8.Ve2 d6 9.a4 Hd7 10.a5 h5 11.Hc3 Hgf6 12.Fg5 h4 13.0-0-0 b5 14.f4 Fb7 15.g3 Hh5 16.Fxe7 Vxe7 17.Vd2 Hhf6 18.Bhe1 Bc8 19.Kb1 Hc5 20.e5 dxe5 21.Hxc5 Bxc5 22.fxe5 Hd7 23.Fe4 b4 24.Ha4 Fxe4


25.Hxc5

Számításba jött a 25.Bxe4 Bd5 (25...Bxe5? 26.Bc4) 26.Bd4 hxg3 27.Bxd5 exd5 28.hxg3 folytatás is.

25...Hxc5 26.Vxb4 Fb7?! 27.Bd6 Vc7 28.Vb6 Vxb6 29.Bxb6 hxg3 30.hxg3 Bh1 31.Bxh1 Fxh1 32.b4 Hd7 33.Bxa6 Hxe5 34.b5 Kd7

35.Ba7+

Pontosabb volt a 35.Kb2 Kc7 36.Ba7+ Kd6 37.Kc3 g5 38.Kd4 folytatás.

35...Kd6 36.b6 Hc4 37.b7

Megkönnyítette az orosz nagymester védekezését. 37.a6 Hxb6 38.Bxf7 Fg2 39.a7 Kc5 40.g4 Fd5 41.Bg7 Fe4 42.Kc1 jobb volt.

37...Kc7 38.a6 Hb6 39.b8V+ Kxb8 40.Bxf7 Ha4 41.Bf6 g5 42.Bxe6 g4 és döntetlen

Iturrizaga,E (2649) - Szabó,K (2547)
Félszláv védelem [D43]

1.Hf3 d5 2.d4 Hf6 3.c4 c6 4.Hc3 e6 5.Fg5 h6 6.Fxf6 Vxf6 7.e3 Hd7 8.Fd3 dxc4 9.Fxc4 g6 10.0-0 Fg7 11.e4 0-0

A világbajnoki kihívó Borisz Gelfand a 11...e5 12.d5 Hb6 13.Fb3 Fg4 változat híve.

12.e5 Ve7 13.Ve2 b5 14.Fd3 Fb7 15.Fe4 Bab8 16.Bfd1 a6 17.Bac1 Bfc8 18.He1 Fa8 19.f4 c5 20.Fxa8 Bxa8 21.d5 exd5 22.Hxd5 Ve6 23.b3 Bab8

Pontosabb volt a 23...Hb6 24.He3 Ff8 25.H1c2 Bd8 változatot választani.

24.Hc2 Hb6 25.Hce3 Hxd5 26.Bxd5 c4?!

Rosszul kivitelezett gyalogáldozat. 26...Ff8 27.h3 c4 28.bxc4 bxc4 29.Bxc4 Bxc4 30.Vxc4 Bb4 31.Vf1 Be4 32.Hg4 Kg7 egyenlő esélyekhez vezetett volna.

27.bxc4 bxc4 28.Bxc4 Bb1+ 29.Kf2 Bxc4 30.Vxc4 Ve7 31.Kf3 Bb4? 32.Vc8+ Kh7 33.Bd7 Ve6 34.Vc7 Kg8

Nem mentette volna sötétet a 34…Bxf4+ 35.Kxf4 Fxe5+ 36.Vxe5 Vxd7 37.Kf3 Va4 változat sem.

35.Be7 Vxa2

36.e6! Bb2 37.exf7+ Kh8 38.Be8+ és sötét feladta

Szokolov,I (2641) - Pap,Gy (2533) 
Vezércsel [D31]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 a6 4.cxd5 exd5 5.Hf3 c6 6.Vb3 Hf6 7.Fg5 Fe7 8.e3 0-0 9.Fd3 Hbd7 10.0-0 Be8 11.Bad1 He4 12.Ff4 Hdf6 13.He5 Hxc3 14.bxc3 Hh5 15.Vb1 g6 16.Fh6 Fd6 17.f4 Hg7 18.e4 f6?

Súlyosan meggyengítette a királyállást.

19.exd5 cxd5


20.Fxg6! hxg6 21.Vxg6 Ff8

Azonnal vesztett, de a 21...Be7 22.Vxf6 Vc7 23.Vg5 Fxe5 24.fxe5 Fe6 25.Bd3 változat is reménytelen volt.

22.f5! fxe5 23.f6 Be6 24.Fxg7 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog