Help Sales ÁSZF

Balogh Csaba nyolcas holtversenyben vezet az Aeroflot-tornán

Címkék: Aeroflot 2012

A Moszkvában zajló XI. Aeroflot-verseny harmadik fordulójában Balogh Csaba világossal legyőzte a spanyol Ivan Salgado Lopezt. Nagymesterünk spanyol megnyitású partiban játszotta túl ellenfelét, nyolcas holtversenyben az élen áll a 86 résztvevős, kilencfordulós viadalon. Negyedik partiját az indiai Abhijeet Gupta ellen sötéttel játssza. Pap Gyula világossal szenvedett vereséget, Szabó Krisztián harmadszor is feladásra kényszerült.

A tavalyi görögországi csapat Európa-bajnokságon bravúros hajrával bronzérmes válogatottunk tagja, Balogh Csaba a moszkvai viadal harmadik fordulójában megszerezte második győzelmét. A spanyol Ivan Salgado Lopezzel a spanyol megnyitás zárt változatában csatázott. A megszokott manőverezéseket követően nagymesterünk a 22.d4 lépéssel nyitotta az állást, s kezdődtek a bonyodalmak. Salgado tisztáldozatát követően rossz tervet választott, Csaba az időkontrollt követően fokozatosan erősítette pozícióját, huszárjának akcióba lépése fokozta előnyét, biztos kézzel érvényesítette előnyét. A nyeréssel Balogh Csaba holtversenyes elsőként várhatja a negyedik játéknapot, az indiai Abhijeet Gupta elleni partiját.

Pap Gyula elszenvedte második vereségét. Az orosz Dmitrij Bocsarovval a szicíliai védelem zárt változatában küzdött meg. Nagymesterünk pontatlanul megjátszott nyitását követően az orosz sakkozó jelentős előnyt ért el, majd elrontva lehetőségeit Gyuszi kiegyenlítette esélyeit. Második nagy hibáját azonban már nem tudta korrigálni, a sötét haderő összjátékával szemben tehetetlen volt.

Az élcsoportban sorban születtek a döntetlenek. Az olasz Fabiano Caruana törte meg a remidömpinget. A játszmák hol kisebb, hol nagyobb küzdelemben végződtek pontosztozkodással. A kínai Bu Xiangzhi 165(!) lépésben remizett a lengyel Gajewskivel.

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2670, 2) – Maxim Rodhstein (izraeli, 2634, 2)  döntetlen

Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2658, 2) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2664, 2)  döntetlen

Abhijeet Gupta (indiai, 2652, 2) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2705, 1,5)  döntetlen

Mateusz Bartel (lengyel, 2658, 1,5) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2740, 1,5)  döntetlen

Fabiano Caruana (olasz, 2736, 1,5) – Eduardo Iturrizaga (venezuelai, 2649, 1,5) 1 - 0

Le Quang Liem (vietnami, 2714, 1,5) – Viorel Jordacsescu (moldáviai, 2651, 1,5)  döntetlen

Baadur Zsobava (grúz, 2704, 1,5) – Ivan Szokolov (holland, 2641, 1,5)  döntetlen

Liviu-Dieter Nisipeanu (román, 2647, 1,5) – Krishnan Sasikiran (indiai, 2700)  döntetlen

Pavel Eljanov (ukrán, 2690, 1,5) – Bartosz Socko (lengyel, 2636, 1,5) döntetlen

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2688, 1,5) – Alekszandr Halifman (orosz, 2632, 1,5)  döntetlen

Parimarjan Negi (indiai, 2641, 1,5) – Vagyim Zvjagincev (orosz, 2688, 1,5)  döntetlen

Szanan Szjugirov (orosz, 2622, 1,5) – Mihail Kobalija (orosz, 2673, 1,5) döntetlen

Grzegorz Gajewski (lengyel, 2616, 1,5) – Bu Xiangzhi (kínai, 2670, 1,5)  döntetlen

Balogh Csaba (magyar, 2665, 1,5) – Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2618, 1,5) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 64)

Anton Korobov (ukrán, 2660) – Dragan Solak (török, 2613, 1,5)  1 - 0

Pap Gyula (magyar, 2533, 0,5) – Dmitrij Bocsarov (orosz, 2611, 0,5) 0 – 1 (Szicíliai védelem, 29)

Szabó Krisztián (magyar, 2547, 0) – Anton Somojev (orosz, 2570, 0)  0 - 1

Az élmezőny állása:

1-8.Fabiano Caruana, Jevgenyij Alekszejev, Balogh Csaba, Denisz Hiszmatullin, Anton Korobov, Szergej Zsigalko, Abhijeet Gupta és Maxim Rodhstein 2,5 pont

9-36. Jevgenyij Tomasevszkij, Le Quang Liem, Francisco Vallejo Pons, Baadur Zsobava, Krishnan Sasikiran, Pavel Eljanov, Dmitrij Andrejkin, Vlagyimir Akopjan,.. 2

80. Pap Gyula 0,5

86. Szabó Krisztián 0

 

 A „B” csoportban:

Marina Romanyko (orosz, 23899 – Papp Petra (magyar, 2269) döntetlen

Szabó Bence (magyar, 2330) - Davit Petroszjan (örmény, 2476) 0 – 1

 

Balogh,Cs (2665) - Salgado Lopez,I (2618)
Spanyol megnyitás [C84]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.d3 b5 7.Fb3 0-0 8.a4 b4 9.Hbd2 d6 10.Hc4 h6

A spanyol sakkozó készülhetett nagymesterünk repertoárjából. [10...Fg4 11.c3 Bb8 12.Fc2 b3 13.Fb1 Hd7 14.He3 Fxf3 15.Vxf3 Fg5 16.Be1 Hc5 17.Vd1 folytatás Csaba az osztrák Markus Ragger ellen, sikeresen megvívott partijában láthatta.

11.Be1 Fe6 12.c3 bxc3 13.bxc3 Bb8 14.h3 Vc8 15.Fa3 Bd8 16.Hfd2 Ff8 17.Vc2 Vd7 18.Bad1 Hh5 19.He3 Fxb3 20.Hxb3 He7 21.Ha5 Hf4 22.d4

A hosszas manőverezés után világos a legjobb pillanatban húzhatta meg a fontos lépést.

22...Heg6 23.Hf5 exd4 24.cxd4

 

24...d5!?

Az állás kiéleződött, pontosan kellett számolni a változatokat és értékelni a pozíciót.

25.Fxf8 dxe4 26.He7+

Nem könnyű választás. 26.Vxe4 Bxf8 27.Hc6 Bbe8 28.Hfe7+ Hxe7 (28...Kh7 29.Vc2 f5 30.Hxg6 Hxg6 31.He5 Vd6 32.Be3 világosra előnyös.) 29.Hxe7+ Kh8 30.Vxf4 Bxe7 31.Bxe7 Vxe7 32.Bc1 Vb4 33.Bxc7 Kg8 változat nem nyerte el Csaba tetszését.

26...Hxe7 27.Fxe7 Vxe7 28.Hc6 Vg5 29.Vxe4

 

29...Be8 30.Vf3 Bxe1+ 31.Bxe1 Bb3 32.Be3

Figyelmet érdemelt a 32.He7+ Kh7 33.Va8 Bb8 34.Ve4+ g6 35.g3 Hxh3+ 36.Kg2 Vh5 37.Hd5 Kg7 38.Ve5+ Vxe5 39.Bxe5 Hg5 40.Hxc7 folytatás.

32...Bxe3 33.fxe3

 

33...Hxg2!

Salgado remek taktikai ellenesélyt talált.

34.Vxg2 Vxe3+ 35.Kf1 Vd3+

Az időzavar árnyékában a sakkadások időnyerést jelenthetnek. Jobb volt a tisztáldozatért kapott gyalogok előrenyomulása 35...g5 36.d5 f5-tel, vagy 35...h5 és 36...g6 tervet választani.

36.Kf2 Vd2+ 37.Kg3 Ve3+ 38.Vf3 Ve1+? 39.Vf2 Vc3+ 40.Vf3 Ve1+

 

 

41.Kg2

Vége a kapkodásnak, kezdődhet az anyagi előny érvényesítése.

41...Vd2+ 42.Vf2 Vg5+ 43.Kh2 g6 44.He5 Ve7 45.Vf4 Kg7 46.Kg3 f6 47.Hf3 Vd7

 

48.d5! h5 49.Vc4 Vd6+ 50.Kg2 Vb6 51.h4 Vb2+ 52.Kg3 Vb6 53.Hd4

A huszár sikerrel avatkozik be a küzdelembe.

53...Kh6 54.Kf3 Vb1 55.He2 Vb7 56.a5 Vc8 57.Vf4+ Kg7

 

58.Hd4 Kf7 59.He6 c6 60.Vc7+ Vxc7 61.Hxc7 Ke7 62.Hxa6 Kd6 63.Hb4! cxd5 64.a6 és sötét feladta

Pap,Gy (2533) - Bocsarov,D (2611)
Szicíliai védelem [B20]

1.g3 c5 2.Fg2 g6 3.f4 Fg7 4.Hf3 Hc6 5.0-0 e6 6.e4 Hge7 7.a4 0-0 8.Ha3 a6 9.Ve2 b5 10.c3 b4 11.Hc2 d5 12.e5 d4 13.d3 bxc3 14.bxc3 dxc3 15.Fa3?

A meglevő bajok csak növekedtek, nagymesterünk elnézte az orosz sakkozó következő lépését.

15...Hb4! 16.Hg5

A 16.Hxb4 cxb4 változatban a b4 gyalogot a Vb6+ védte.

16...Hed5?!

Bocsarov már a biztos pont tudatában lebecsülte Pap Gyuszi taktikai lehetőségét. 16...Bb8 17.He4 Fb7 18.Hxc5 Fxg2 19.Vxg2 a5 volt a jelentős előnyt biztosító folytatás.

17.He4 Vb6? 18.a5 Va7

 

19.Hxc5! Bb8 20.Fxb4

Jobb volt a 20.d4 Bd8 21.Bf2 változatot választani, ami tartotta volna az egyenlő esélyeket.

20...Hxb4 21.d4 Bd8 22.Bad1?

Világosnak a 22.Bf3 Hd5 23.Bd3 Ff8 24.Fxd5 Fxc5 25.dxc5 Vxc5+ 26.Ve3 Bxd5 27.Bxc3 Ve7 folytatás kínált volna esélyt.

22...Ff8 23.He4 Fb7 24.Hf6+

A sötét haderővel szemben világos tehetetlen lett volna a 24.Hxc3 Hxc2 25.Vxc2 Bxd4 26.Kh1 Bc4 változatban is.

24...Kg7 25.He3 Bxd4 26.f5?

Időzavaros újabb hiba.

26...Bxd1 27.Bxd1 c2 28.Be1 Fc5 29.Hh5+ gxh5 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog