Help Sales ÁSZF

Az utolsó forduló dönt, hármas holtverseny az élen

Címkék: Aeroflot 2012

A Moszkvában zajló XI. Aeroflot-torna nyolcadik fordulóját nagymestereink három vereséggel zárták. Balogh Csaba sötéttel kapott ki az orosz Anton Somojevtől. Pap Gyula az orosz Szanan Szjugirovval szemben maradt alul. Szabó Krisztián az azeri Gadir Guszejnov ellen kényszerült feladásra. Az utolsó forduló előtt hármas holtverseny az élen, az ukrán Anton Korobov és Pavel Eljanov, valamint a lengyel Mateusz Bartel vezet 6 ponttal, négyen fél ponttal kevesebbel az üldözőbolyban. A viadal győztese meghívást kap a júliusi dortmundi szuperversenyre.

Sikertelen napot zártak sakkozóink. Két fordulóval korábban Balogh Csaba még magas helyezésre is esélyes volt, két sötét partiját elvesztette. A tegnapi veresége, az esélyes pozíció elrontása rányomta bélyegét mai játékára. A királyvándorlás nem volt kellően megalapozott elgondolás, az orosz Anton Somojev egyre nagyobb előnybe került. Csaba minőséget vesztett, többé a játszmát nem menthette meg.

Pap Gyula az orosz Szanan Szjugirovval csatázott. Elég volt egy pontatlan lépés, a kalmük sakkozó átvette a kezdeményezést. Tisztjei aktívabbak voltak, betörtek világos állásába, a decsi nagymestert megoldhatatlan feladatok elé állították.

Hullámzott Szabó Krisztián spanyol megnyitás ütközete az azeri válogatott Gadir Guszejnovval szemben. A csereváltozatban világos hol jobban állt, voltak pillanatok, amikor a paksi sakkozó kis híján kiegyenlített. A magára hagyott sötét király végül nem menekülhetett világos akciója elől.

Az éltáblán meglepetésként hatott az ukrán Pavel Eljanov és a lengyel Mateusz Bartel  remije, Bartel jobban állt a pozícióban.  Az ukrán Anton Korobov nem sokáig búslakodott tegnapi vereségét követően. Felzárkózott az olasz Fabiano Caruana, legszebb napjaira emlékeztet az orosz exvilágbajnok Alekszandr Halifman. Az esetleges holtversenynél a több sötét parti az első kritérium, majd az ellenfelek Élő-pontjainak átlaga nem számítva a legmagasabb és a legalacsonyabb pontszámot. Bartel ötödször lesz sötét, Eljanov csak győzelemmel reménykedhet.

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Pavel Eljanov (örmény, 2690, 5,5) – Mateusz Bartel (lengyel, 2658, 5,5)  döntetlen

Viorel Jordacsescu (moldviai, 2651, 5) – Anton Korobov (ukrán, 2660, 5) 0 - 1

Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2740, 4,5) – Hrant Melkumjan (örmény, 2620, 5) döntetlen

Fabiano Caruana (olasz, 2736, 4,5) – Bartosz Socko (lengyel, 2636, 4,5) 1 - 0

Maxim Rodhstein (izraeli, 2634, 4,5) – Baadur Zsobava (grúz, 2704, 4,5) döntetlen

Grzegorz Gajewski (lengyel, 2616, 4,5) – Dmitrij Andrejkin (orosz, 2688, 4,5) 0 - 1

Ivan Popov (orosz, 2599, 4,5) – Jevgenyijj Alekszejev (orosz, 2670, 4,5)  döntetlen

Bu Xiangzhi (kínai, 2670, 4,5) – Zhou Jianchou (kínai, 2619, 4,5)  döntetlen

Alekszandr Halifman (orosz, 2632, 4,5) – Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2658, 4,5)  1 – 0

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2525, 4,5) – Ivan Szokolov (holland, 2641, 4,5) döntetlen

Karen Grigorjan (örmény, 2482, 4,5) – Eltaj Safarli (azeri, 2638, 4,5) döntetlen

Krishnan Sasikiran (indiai, 2700, 4) – Alekszandr Rahmanov (orosz, 2593, 4)  döntetlen

Vagyim Zvjagincev (orosz, 2688, 4) – Baris Esen (török, 2534, 4) 1 – 0

Jaroszlav Zserebuh (ukrán, 2594, 4) – Vlagyimir Akopjan (örmény, 2685, 4) döntetlen

Anton Somojev (orosz, 2570, 4) – Balogh Csaba (magyar, 2665, 4)  1 – 0 (Vezércsel, 39)

Pap Gyula (magyar, 2533, 3,5) – Szanan Szjugirov (orosz, 2622, 3,5) 0 – 1 (Angol megnyitás, 43)

Gadir Guszejnov (azeri, 2634, 2,5) – Szabó Krisztián (magyar, 2547, 2,5) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 36)

 

Az élcsoport állása az utolsó forduló előtt:

1-3. Anton Korobov, Mateusz Bartel és Pavel Eljanov 6 pont

4-7. Alekszandr Halifman, Hrant Melkumjan, Dmitrij Andrejkin és Fabiano Caruana 5,5

8-22. Ivan Szokolov, Jevgenyij Alekszejev, Baadur Zsobava, Vlagyimir Fedoszejev, Ivan Popov, Bu Xiangzhi, Vagyim Zvjagincev, Eltaj Safarli, Viorel Jordacsescu, Anton Somojev, Zhou Jianchao, Markus Ragger, Maxim Rodhstein, Jevgenyij Tomasevszkij és Karen Grigorjan 5

46. Balogh Csaba 4

58. Pap Gyula 3,5

75. Szabó Krisztián 2,5

 

 

Az élcsoportban az utolsó forduló párosítása:

Anton Korobov (ukrán, 2660, 6) – Mateusz Bartel (lengyel, 2658, 6)

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2688, 5,5) – Pavel Eljanov (ukrán, 2690, 6)

Hrant Melkumjan (örmény, 2620, 5,5) – Alekszandr Halifman (orosz, 2632, 5,5)

Baadur Zsobava (grúz, 2704, 5) – Fabiano Caruana (olasz, 2736, 5,5)

Eltaj Safarli (azeri, 2638, 5) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2740, 5)

Vagyim Zvjagincev (orosz, 2688, 5) – Maxim Rodhstein (izraeli, 2634, 5)

Jevgenyij Alekszejev (orosz, 2670, 5) – Anton Somojev (orosz, 2570, 5)

Ivan Popov (orosz, 2599, 5) – Bu Xiangzhi (kínai, 2670, 5)

Zhou Jianchao (kínai, 2619, 5) – Markus Ragger (osztrák, 2655, 5)

Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2525, 5) – Viorel Jordacsescu (moldáviai, 2651, 5)

Ivan Szokolov (holland, 2641, 5) – Karen Grigorjan (örmény, 2482, 5)

Szanan Szjugirov (orosz, 2622, 4,5) – Krihnan Sasikiran (indiai, 2700, 4,5)

Somojev,A (2570) - Balogh,Cs (2665)
Vezércsel [D31]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.cxd5 exd5 5.Ff4 c6 6.e3 He7 7.h4

Érdekes új gondolat.

7...Fd6 8.Vf3 Fxf4 9.Vxf4 Fe6 10.h5 Hd7 11.Fd3 Vb8 12.Vg5 Kf8?!

Az előző napi balszerencsés vereség nagyon érződik Csaba játékán. 12...Vd6 13.Hge2 (13.Vxg7 Bg8 14.Vh6 Bxg2 15.Hge2 0-0-0 16.Vf4 (16.Hf4 Hg8 17.Vxh7 Hgf6 18.Vh6 Hg4) 16...Vb4 17.0-0-0 Bg4 folytatás jobb volt.) 13...0-0-0 14.0-0-0 h6 15.Vf4 Vc7 tartalmas játékhoz vezetett volna.

13.g4 h6 14.Vh4 Vd6 15.Hge2 f6 16.Hf4 Ff7 17.Vg3 Ke8

A sötét király nem találja a helyét.

18.0-0-0 Kd8 19.Ff5 Kc8 20.Kb1 b6

 

21.Hg6!?

A minőségnyerés mellett 21.e4 érdemelt figyelmet.  

21...Hxf5 22.Vxd6 Hxd6 23.Hxh8 Fe8 24.f3 b5 25.Bhe1 Hb6 26.Hg6 Fxg6+ 27.hxg6 Kd7 28.He2 Be8 29.Hg3 Hbc4 30.e4 dxe4 31.fxe4 Kc7 32.b3 Ha3+ 33.Kb2 b4 34.e5 fxe5 35.dxe5 Hdb5 36.e6 Hc3 37.Bd7+ Kb6 38.e7 Hd5 39.Hf5 és sötét feladta

Pap,Gy (2533) - Szjugirov,S (2622)
Angol megnyitás [A36]

1.c4 Hf6 2.Hc3 g6 3.g3 Fg7 4.Fg2 0-0 5.e4 c5 6.Hge2 Hc6 7.0-0 d6 8.d3 Fg4 9.f3 Fd7 10.Fe3 a6 11.Vd2 He8 12.d4 cxd4 13.Hxd4 Hxd4 14.Fxd4 b5 15.cxb5 axb5 16.Bfd1 Fxd4+ 17.Vxd4 Hc7 18.e5 He6 19.Ve3 dxe5 20.Hxb5?!

Rossz választás. 20.Hd5 f6 21.Hb6 Ba7 22.Fh3 Hd4 23.Hxd7 Bxd7 24.Fxd7 Vxd7 25.Kg2 Vd5 26.Bd2 Bc8 27.Ve4 folytatással világos kilátásai kedvezőbbek lettek volna.

20...Vb8 21.Bxd7 Vxb5 22.Bd2 Bfd8 23.Bxd8+ Bxd8 24.b3 Hd4 25.Bf1 Hf5 26.Vc3 Vb6+

Nagyobb előnyt adott a 26...Bd3 27.Vc8+ Kg7 28.Bc1 Bd2 29.Ff1 Vd5 folytatás.

27.Kh1 He3 28.Bc1 Bd1+ 29.Bxd1 Hxd1 30.Va1 Hf2+ 31.Kg1 Ve3 32.h4?! Hd1+

Kimaradt a 32...e4 33.Vf1 Hg4+ 34.Kh1 He5 változat.

33.Kh2 Ve2 34.a4 He3 35.Vg1 f5 36.Kh3 f4 37.a5

 

37...e4 38.a6 Vxa6

Szjugirov nem cifrázta. A Rybka4 a 38...exf3 39.a7 fxg2 40.a8V+ Kf7 41.Kh2 g5 változatért rajong.

39.gxf4 Ve2 40.fxe4 Vg4+ 41.Kh2 Vxf4+ 42.Kh1 Vxh4+ 43.Vh2 Vxh2+ és világos feladta

Guszejnov,G (2634) - Szabó,K (2547)
Spanyol megnyitás [C68]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fxc6 dxc6 5.0-0 Fg4 6.h3 Fh5 7.g4 Fg6 8.Hxe5 Vh4 9.Vf3 f6 10.Hxg6 hxg6 11.Kg2 g5 12.d3 He7 13.Bh1 Vh7 14.Kf1 Vg8 15.e5 Bh6 16.Hc3 0-0-0 17.Fd2 Hg6 18.exf6 gxf6 19.Vxf6 Fe7 20.Vf5+ Kb8 21.Be1

Az azeri nagymester nem vállalkozott a 21.Fxg5 Hh4 22.Fxh4 Fxh4 23.He4 Bf8 24.Vc5 Be6 25.Be1 Vf7 26.Bh2 változatra.

21...Hh4 22.Ve4 Fd6 23.Fe3 Bf8 24.Vd4 Hf3 25.Va7+ Kc8 26.He4 Hxe1 27.Kxe1 Vxa2 28.Hxd6+

Többé nincs védelem.

28...Kd7 29.Hf5 Bxf5 30.gxf5 Vb1+ 31.Kd2 Vxh1 32.Vd4+ Ke8 33.Fxg5 Vxh3 34.Vd8+ Kf7 35.Ve7+ Kg8 36.f6 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog