Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Az ukrán rangadón Korobov legyőzte Ponomarjovot, félpontos előnnyel vezet

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A szerb üdülőhelyen, Vrnjacka Banján zajló 23. Európa-bajnokság ötödik fordulójában az ukrán rangadón Anton Korobov legyőzte Ruszlan Ponomarjovot, félpontos előnnyel vezeti a versengést. Négyen, a görög Stamitis Kourkoulos-Arditis, az  azerbajdzsáni Eltaj Safarli, a cseh Nguyen Thai Dai Van és a grúz Giga Quparadze osztja a második helyet.  Gledura Banjámin remizett az orosz Volodar Murzinnal, Kozák Ádám nyert a spanyol Adrian Suarez Uriellel szemben, mindkét nagymesterünk 4 pontos. A játéknapon Pásztor Balázs a cseh Jiri Stocek ellen aratott győzelmet, Gaál Zsóka izraeli ellenfelet győzött le. Ismét remizett Grigorjanc Szergej, nyerőesélyt hagyott ki Pásti Áron. Fél pontot szerzett Palczert Mátyás és Leszkó Bence is, Gombócz Ferenc vereséget szenvedett.

 

A kontinensbajnokság ötödik fordulójában rangadót játszott a a mesternégyessel rajtőló két ukrán nagymester, Anton Korobov és Ruszlan Ponomarjov és a várakozással ellentétben békés döntetlen helyett nyíltsisakos küzdelmet vívtak. Korobov jutott kezdeményezéshez, Ponomarjov psszívan, de sikerrel védte hadállását, majd a királyszárnyon ellenjátékhoz jutott.

A kritikus pillanatban először Korobov hibázott, majd Ponomarjov vesztőt húzott, a 26…Vxh2 lépésére jött a büntetés, 26…f4-gyel egyenlő esélyekhez juthatott volna. A magára hagyott sötét király már nem találhatott védelmet, 32 lépést követően Anton Korobov egyedüli éllovasként állhatott fel a sakkasztaltól. Az azerbajdzsáni Eltaj Safarli és az izraeli Borisz Gelfand megosztozott a ponton, a görög Stamitis Kourkoulos-Arditis,  a cseh Nguyen Thai Dai Van és a grúz Giga Quparadze győzelmével beérte Safarlit.

 

27.Vd6! Vg1+ 28.Ke2 Vxc1

 

29.Bxc6! Vb2+ 30.Kf3 Bf7 31.Bc7 (31.Hxf7) Bxa6 32.Bxc8+ és sötét feladta

A 3,5 pontosok népes csoportjában sorban születtek a döntetlenek, Gledura Benjámin a 16 éves Volodar Murzinnal remizett, a skót négyeshuszárjátékban igazi küzdelem nem alakulhatott ki.

Kedvező párosítását kihasználva Kozák Ádám gond nélkül nyerte meg partiját, csatlakozott a 4 pontosok népes csoportjához.

Negyedszer csak remizett a tavalyi bajnokság ezüstérmese, Grigorjanc Szergej. Meglepetés Pásztor Balázs sikere, aki szorongatott helyzetbe került Jiri Stocekkel szemben, de a cseh nagymester elhibázott vezérlépésére fordítani tudott, huszárjai csapást mértek a világos állásra, amely kártyavárként omlott össze.

Nagy esélyt hagyott ki Pásti Áron, az azerbajdzsáni Abdulla Gadimbajli bástyalépésére kihagyta a kiskombinációs lehetőséget, minőséget nyerhetett volna.

A többi partit élőben nem láthattuk, Gaál Zsóka hozta a kötelező győzelmet. Paltczer Tamás És Leszkó Bence remizett, Gomcócz Ferencnek nem volt szerencséje a párosítással.

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

T.

R.

 

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

18

GM

Anton Korobov

2658

4

1-0

4

GM

Ruszlan Ponomarjov,

2655

19

2

44

GM

Eltaj Safarli

2608

4

1/2

GM

Borisz Gelfand,

2674

9

3

48

GM

Dimitrios Mastrovasilis

2599

1/2

GM

Gabriel Szargiszjan

2699

1

4

50

GM

Jergus Pechac

2598

1/2

GM

Alekszej Szarana,

2668

11

5

52

GM

Ante Brkic

2596

1/2

GM

Ivan Cseparinov,

2661

15

6

16

GM

Etienne Bacrot,

2659

1/2

GM

Frederik Svane

2577

61

7

20

GM

Jaime Santos Latasa

2655

1/2

GM

Szergej Azarov,

2559

71

8

66

GM

Leon Livaic

2569

0-1

GM

Nguyen Thai Dai Van

2651

22

9

75

GM

Volodar Murzin

2554

1/2

GM

Gledura Benjámin

2637

23

10

89

GM

Grzegorcz Natusa

2535

1/2

GM

Nijat Abaszov

2625

29

11

101

IM

Stamatis Kourkoulos

2520

1/2

GM

Rasmus Svane

2620

33

12

118

IM

Arszen Kuhamazov

2495

1/2

GM

Daniel Dardha

2610

41

13

47

GM

Emre Can

2600

0-1

GM

Giga Quparadze

2483

132

45

234

IM

Uriel Adrian Suarez

2370

3

0-1

3

GM

Kozák Ádám

2552

77

Az 5. fordulóban sakkozóink eredményei:

T.

R.

 

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

9

75

GM

Volodar Murzin,

2554

1/2

GM

Gledura Benjámin,

2637

23

45

234

IM

Uriel Adrian Suarez

2370

3

0-1

3

GM

Kozák Ádám

2552

77

62

198

IM

Alexandre-Vasile David

2410

1/2

GM

Grigorjanc Szergej

2572

63

72

90

GM

Jiri Stocek

2534

0-1

FM

Pásztor Balázs

2387

220

80

230

FM

Pásti Áron

2378

1/2

GM

Abdulla Gadimbajli

2507

109

96

142

GM

Burak Firat

2471

1/2

FM

Palczert Mátyás,

2304

278

105

110

GM

Martin Petrov

2505

2

1-0

2

FM

Gombócz Ferenc

2311

274

174

371

Itay Sitbon

2144

0-1

WIM

Gaál Zsóka

2320

268

185

401

Damian Horvat

2095

1/2

FM

Leszkó Bence

2283

295

Az élcsoport állása:

H.

R.

 

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Élő+/-

1

18

GM

Anton Korobov

UKR

2658

5

0

14

16,5

16,3

2

101

IM

Stamitis Kourkoulos-Arditis

GRE

2520

4,5

0

14

16,5

18,4

3

44

GM

Eltaj Safarli

AZE

2608

4,5

0

13

15,5

12,4

4

22

GM

Nguyen Thai Dai Van

CZE

2651

4,5

0

13

15

9,5

5

132

GM

Giga Quparadze

GEO

2483

4,5

0

12,5

14,5

23,6

6

10

GM

Ivan Saric

CRO

2674

4

0

14,5

17,5

3,4

7

1

GM

Gabriel Szargiszjan

ARM

2699

4

0

14,5

17

2,9

8

19

GM

Ruszlan Ponomarjov

UKR

2655

4

0

14,5

16,5

6,2

9

15

GM

Ivan Cseparinov

BUL

2661

4

0

14,5

16

4,7

10

9

GM

Borisz Gelfand

ISR

2674

4

0

14

16,5

4,8

11

56

GM

Denis Kadric

MNE

2583

4

0

14

16,5

10,1

12

4

GM

David Navara

CZE

2685

4

0

14

16,5

3,3

6

GM

Alekszandr Predke

SRB

2684

4

0

14

16,5

2,1

14

17

GM

Nils Grandelius

SWE

2658

4

0

14

16

3,8

71

GM

Szergej Azarov

FID

2559

4

0

14

16

10,3

16

48

GM

Dimitrios Mastrovasilis

GRE

2599

4

0

14

16

7,9

75

GM

Volodar Murzin

FID

2554

4

0

14

16

14

18

89

GM

Grzagorz Natusa

POL

2535

4

0

14

15,5

13,8

19

77

GM

Kozák Ádám

HUN

2552

4

0

13,5

16,5

10,4

20

11

GM

Alekszej Szarana

FID

2668

4

0

13,5

16

4,8

30

23

GM

Gledura Benjámin

HUN

2637

4

0

12,5

14

4,9

Sakkozóink eddigi eredményei:

R.

Név

Élő

1

2

3

4

5

Pont

H.

K

Élő+/-

 

23

GM

Gledura Benjámin

2637

1

1

½

1

½

4

30

10

4,90

 

63

GM

Grigorjanc Sergej

2572

½

1

½

½

½

3

154

10

-8,30

 

77

GM

Kozák Ááam

2552

1

1

½

½

1

4

19

10

10,40

 

220

FM

Pásztor Balázs

2387

1

0

½

1

1

3,5

104

10

2,00

 

230

FM

Pásti Áron

2378

1

0

1

½

½

3

153

10

2,90

 

268

WIM

Gaál Zsóka

2320

0

1

½

0

1

2,5

242

20

7,60

 

274

FM

Gombócz Ferenc Jr.

2311

0

1

0

1

0

2

311

20

-3,80

 

278

FM

Palczert Mátyás

2304

1

½

0

1

½

3

156

20

35,60

 

295

FM

Leszkó Bence

2283

0

1

½

0

½

2

336

20

-8,20

Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

T.

R.

 

Név

Élő

Pont.

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

22

GM

NguyenThai Dai Van

2651

5

GM

Anton Korobov

2658

18

2

44

GM

Eltaj Safarli

2608

IM

Stamitis Kourkoulos-Arditis

2520

101

3

132

GM

Giga Quparadze

2483

4

GM

David Navara

2685

4

4

1

GM

Gabriel Szargiszjan

2699

4

4

GM

Jergus Pechac

2598

50

5

5

GM

Jules Moussards

2684

4

4

GM

Dimitrios Mastrovasilis

2599

48

6

52

GM

Ante Brkic

2596

4

4

GM

Alekszandr Predke

2684

6

7

54

GM

Vugar Asadéi

2586

4

4

GM

Andrej Jeszipenko

2680

8

8

9

GM

Borisz Gelfand

2674

4

4

GM

Denis Kadric

2583

56

9

61

GM

Frederik Svane

2577

4

4

GM

Ivan Saric

2674

10

10

11

GM

Alekszej Szarana

2668

4

4

GM

Valentin Dragnev

2561

70

11

15

GM

Ivan Cseparinov

2661

4

4

GM

Volodar Murzin

2554

75

12

71

GM

Szergej Azarov

2559

4

4

GM

Etienne Bacrot

2659

16

13

17

GM

Nils Grandelius

2658

4

4

GM

Szymon Gumularz

2558

72

14

19

GM

Ruszlan Ponomarjov

2655

4

4

GM

Mircean-Emilian Parligras

2554

76

15

77

GM

Kozák Ádám

2552

4

4

GM

Jaime Santos Latasa

2655

20

16

23

GM

Gledura Benjámin

2637

4

4

GM

Aydin Suleymanli

2552

78

A 6. fordulóban sakkozóink párosítása:

T.

R..

 

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

15

77

GM

Kozák Ádám

2552

4

4

GM

Jaime Santos Latasa

2655

20

16

23

GM

Gledura Benjémin

2637

4

4

GM

Ayerdin Suleymanli

2552

78

50

220

FM

Pásztor Balázs

2387

GM

Momcsil Petkov

2526

96

65

63

GM

Grigorjanc Szergej

2572

3

3

GM

Milan Pacher

2392

210

71

91

GM

Danyyil Dvirnyy

2531

3

3

FM

Pásti Áron

2378

230

98

278

FM

Palczert Mátyás

2304

3

3

IM

Shreyas Royal

2452

162

110

268

WIM

Gaál Zsóka

2320

GM

Jiri Stocek

2534

90

168

274

FM

Gombócz Gerenc

2311

2

2

CM

Miroszlav Szimonovic

2115

389

177

400

CM

Illiaa Sztajonevic

2096

2

2

FM

Leszkó Bence

2283

295

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán a trónkövetelők sokat javítottak helyezésükön
2024. 02. 02.

A villámpartikban Wei Yi jobban bírta a feszültséget, a kínai sakkozó a 86. Tata Steel Masters győztese
2024. 01. 29.

Vidit legyőzte Abduszattorovot, az utolsó forduló előtt ötös holtverseny az élen
2024. 01. 28.

Abduszattorov lépéselőnyben, a 11. forduló után félpontos előnnyel vezet
2024. 01. 27.

Abduszattorov és Gukesh az élen, Nepomnjacsij nyert Ding Liren ellen
2024. 01. 25.

A világossal játszók öt játszmát is nyertek, négyes holtversenyaz élen
2024. 01. 24.

Ding Liren tisztet nézett el, Nepomnjacsij legyőzte Abduszattorovot, Gukesh, Giri és Firouzja az élen
2024. 01. 22.

Abduszattorov legyőzte Girit, hármas holtverseny az élen
2024. 01. 21.

Giri nyerést hagyott ki, nem növelte előnyét, fél ponttal előzi meh Firouzját
2024. 01. 20.

Ju Wenjun legyőzte Firouzját, Gukesh nyert Nepomnjacsij ellen
2024. 01. 19.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte a világbajnok Ding Lirent, a címvédö Giri félpontos előnnyel vezet
2024. 01. 17.

A világbajnok Ding Liren megszerezte első győzelmét, Gukesh ellen nyert, Firouzja ls Giri vezet
2024. 01. 16.

Wijk aan Zee-ben Firouzja másodszor is nyert, a világbajnok Ding Liren két döntetlennel rajtolt
2024. 01. 15.

A 86. Tata Steel Masters viadalon a címvédő Giri, Firouzja, Nepomnjacsij és Wei Yi rajtolt győzelemmel 
2024. 01. 14.

A 2023-as év legfontosabb versenyeinek, párharcainak összefoglalója V, 
2024. 01. 13.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog