Help Sales ÁSZF

Az ukrán Gaponenko nyerte a rangadót, félpontos előnnyel vezet, Hoang Thanh Trang győzött a kilencedik fordulóban

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Az Antalyában zajló Európa-bajnokság kilencedik fordulójában  az ukrán olimpikon Inna Gaponenko legyőzte holtversenyes társát, az orosz Alina Kaslinszkaját, félpontos előnnyel magához ragadta a vezetést. A francia Marie Sebag a grúz Bela Hotenasvili ellen nyert, sötéttel játssza a tizedik játéknapon Gaponenkoval szemben a rangadót. Sok volt az eldőlt játszma a következő pontcsoportban, nyolcfős az üldöző boly. Hoang Thanh Trang világossal győzött a német Filiz Osmanadja ellen, 5,5 pontjával harcban áll a jövő évi Világkupán való részvételi jogot biztosító helyezésért.

A kontinensviadal kilencedik játéknapja alaposan átrendezte az élmezőnyt. Az orosz Alina Kaslinszkaja francia védelme zátonyra futott az ukrán Inna Gaponenkoval vívott csatában, vereségével a 6,5 pontosok csoportját vezeti. A rutinos ukrán olimpikon félpontos előnnyel váthatja a francia Marie íSebg elleni rangadóját, aki a grúz Bela Hotenasvilire mért csapást.

Az üldözők párharcaiban sorban születtek az eldőlt játszmák. A német Elisabeth Paehtz, a török Ekaterina Atalik, a lengyel Monika Socko nyerései megfelelnek a papírformának, a francia Pauline Guichard, az orosz Anasztaszia Bodnaruk győzelmeikkel a továbbjutásra aspirálhatnak.

A rajtlistát vezető orosz Alekszandra Gorjacskina búcsút mondhat címszerzési vágyának, a férfi Eb-n való részvétele komoly energiákat emésztett fel.

Nagy rutinja segítette Hoang Than Trangot, hogy az egyenlő esélyű végjátékban végül nyerni tudott a német Filiz Osmanadja ellen, a győzelemmel folytathatja a csatát a Világkupán való indulási jogot biztosító helyezésért, tizennégyen jutnak tovább. A tavalyi Eb-ről a résztvevők közül a grúz Nana Dzagnidze, az ukrán Anna Usenyina, a török Ekaterina Atalik, a bolgár Antoaneta Sztefanova, a német Elisabeth Paehtz, az orosz Polina Suvalova és Alekszandra Gorjacskina, az azerbajdzsáni Gunay Mammadzada és az ukrán Julija Oszmak már biztosította részvételét.

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Inna Gaponenko (ukrán, 2428, 6,5) – Alina Kaslinszkaja (orosz, 2477, 6,5) 1 - 0

Marie Sebag (francia, 2461, 6) - Bela Hotenasvili (grúz, 2475, 6) 1 - 0

Anna Usenyina (ukrán, 2432, 6) – Stavroula Tsolakidou (görög, 2429, 6) döntetlen

Elisabeth Paehtz (német, 2456, 5,5) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2418, 6) 1 - 0

Nurgyul Szalimova (ECU, 2415, 5,5) – Ekaterina Atalik (török, 2455, 5,5) 0 - 1

Natalija Pogonyina (orosz, 2455, 5,5) – Marina Guszeva (orosz, 2404, 5,5) döntetlen

Monika Socko (lengyel, 2447, 5,5) – Sila Caglar (török, 2140, 5,5) 1 - 0

Pauline Guichard (francia, 2392, 5,5) – Irina Bulmaga (román, 2438, 5,5) 1 - 0

Anasztaszia Bodnaruk (orosz, 2427, 5,5) – Elina Danieljan (örmény, 2413, 5,5) 1 - 0

Milliet Sophie (francia, 2394, 5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2534, 5) döntetlen

Mihaela Sandu (román, 2278, 5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2513, 5) 0 - 1

Jevgenyija Ovod (orosz, 2367, 5) – Antoaneta Sztefanova (ECU, 2464, 5) 0 - 1

Marina Brunello (olasz, 2356, 5) – Olga Girja (orosz, 2461, 5) 0 - 1

Pia Cramling (svéd, 2460, 5) – Dina Belenkaja (orosz, 2297, 5) 1 - 0

Gunay Mammadzada (azerbajdzsáni, 2438, 5) – Ana Matnadze (spanyol, 2367, 5) 1 - 0

Jovanka Houska (angol, 2426, 5) – Olga Badelka (fehérorosz, 2381, 5) döntetlen

Meri Arabidze (grúz, 2398, 5) – Turkan Mamedgyarova (azerbajdzsáni, 2256, 5) 0 - 1

Maria Govergyan (örmény, 2256, 5) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2397, 5) döntetlen

Polina Suvalova (orosz, 2457, 5) – Melanie Lubbe (német, 2304, 5) 1 - 0

Hoang Thanh Trang (magyar, 2435, 4,5) – Filiz Osmanadja (német, 2292, 4,5) 1 - 0

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Rp

K

Élő+/-

1

21

IM

Inna Gaponenko

UKR

2428

7,5

2366

44,5

49,0

2622

10

20,8

2

7

GM

Marie Sebag

FRA

2461

7,0

2390

45,0

49,0

2595

10

15,0

3

4

IM

Alina Kaslinszkaja

RUS

2477

6,5

2414

47,0

51,5

2565

10

10,4

4

34

WGM

Pauline Guichard

FRA

2392

6,5

2397

47,0

50,5

2535

20

35,6

5

11

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2456

6,5

2383

43,0

47,5

2535

10

9,4

6

12

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2455

6,5

2368

44,5

49,0

2521

10

7,8

7

19

GM

Anna Usenyina

UKR

2432

6,5

2364

43,5

48,0

2513

10

9,9

8

20

IM

Stavroula Tsolakidou

GRE

2429

6,5

2354

43,0

46,5

2504

10

8,9

9

22

IM

Anasztaszia Bodnaruk

RUS

2427

6,5

2299

40,5

44,5

2441

10

3,3

10

15

GM

Monika Socko

POL

2447

6,5

2284

36,0

39,0

2412

10

-1,0

11

3

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2479

6,0

2405

45,5

50,0

2516

10

4,2

12

13

WGM

Natalija Pogonyina

RUS

2455

6,0

2370

41,5

45,5

2482

10

3,1

13

75

WGM

Turkan Mamedgyarova

AZE

2256

6,0

2361

38,0

40,5

2437

20

44,6

14

9

GM

Pia Cramling

SWE

2460

6,0

2350

39,5

43,5

2465

10

0,5

15

2

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2513

6,0

2341

40,5

45,0

2451

10

-6,5

16

24

WGM

Jolanta Zawadzka

POL

2418

6,0

2335

39,5

43,0

2445

10

3,4

17

5

GM

Antoaneta Sztefanova

ECX

2464

6,0

2329

39,0

43,0

2441

10

-2,5

18

28

IM

Marina Guszeva

RUS

2404

6,0

2327

38,5

42,5

2425

10

3,1

19

8

WGM

Olga Girja

RUS

2461

6,0

2321

41,0

44,0

2404

10

-3,8

20

17

IM

Gunay Mamadzada

AZE

2438

6,0

2310

39,0

42,5

2419

10

-1,9

35

18

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2435

5,5

2295

39,5

43,5

2366

10

-7,6

Az élcsoportban a 10. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

21

IM

Inna Gaponenko

2428

7

GM

Marie Sebag

2461

7

2

4

IM

Alina Kaslinszkaja

2477

IM

Anasztaszia Bodnaruk

2427

22

3

20

IM

Stavroula Tsolakidou

2429

IM

Elisabeth Paehtz

2456

11

4

12

IM

Ekaterina Atalik

2455

GM

Anna Usenyina

2432

19

5

15

GM

Monika Socko

2447

WGM

Pauline Guichard

2392

34

6

2

GM

Nana Dzagnidze 

2513

6

6

WGM

Natalija Pogonyina

2455

13

7

24

WGM

Jolanta Zawadzka

2418

6

6

GM

Bela Hotenasvili

2479

3

8

28

IM

Marina Guszeva

2404

6

6

GM

Antoanta Sztefanova

2464

5

9

8

WGM

Olga Girja

2461

6

6

IM

Gunay Mamadzada

2438

17

10

75

WGM

Turkan Mamedgyarova

2256

6

6

GM

Pia Cramling

2460

9

11

1

GM

Alekszandra Gorjacskina

2534

WIM

Olga Badelka

2381

37

12

44

WIM

Hanim Balajajeva

2358

WIM

Polina Suvalova

2457

10

13

16

IM

Irina Bulmaga

2438

WGM

Ulvijja Fatalijeva

2266

71

14

83

WGM

Anasztaszja Paramzina

2214

GM

Hoang Thanh Trang

2435

18

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog