Help Sales ÁSZF

Az ukrán Anna Usenyina nyerte az exvilágbajnoknők rangadóját, elszalasztott magyar esélyek

Címkék: Női Európa-bajnokság 2016

Az Európa-bajnokság nyolcadik fordulójában csak Papp Petra tudott nyerni, Vajda Szudónia és Rudolf Anna remizett, Gara Anita és Gara Tícia vereséget szenvedett. Az ukrán Anna Usenyina vette át a vezetést, az ex-világbajnoknők rangadóján legyőzte a bolgár Antoaneta Sztefanovát, fél pont az előnye az ötfős üldöző boly előtt. Tizenegyen gyűjtöttek 5,5 pontot, Anita és Szidónia az 5 pontosok még népesebb csoportjában, Tícia és Petra 4,5, Anna 4 pontos. A 11 fordulós viadalról tizennégyen kvalifikálják magukat a 2018. évi kieséses rendszerű világbajnokságra.

Női Európa-bajnokság 2016

Magyar szempontból jól kezdődött a játéknap, Gara Anita a szicíliai védelmű partiban alaposan becsapta az ukrán Inna Gaponenkot, kiskombinációval előnybe került. Sajnos a lelkesedésünk gyorsan alábbhagyott, a 15.a4-gyel engedélyezte ellenfelének, hogy két tisztet kapjon a bástyáért cserébe. Gaponenko rutinos versenyző, időzavarban is ügyesen manőverezett, anyagi előnyét érvényesítette.

Női Európa-bajnokság 2016

Gara Tícia a vezérindiai védelmű partiban korán átengedte a kezdeményezést a lengyel Karian Szczepkowska-Horowskának. A partiban mondketten pontatlankodtak, hol jobb támadólépés, hol jobb védőlépés maradt kihasználatlanul Időzavarban Tícia elnézte a lengyel olimpikon trükkjét, a gyalogáldozat után már védhetetlenné vált a támadása.

Az egyetlen győzelmet Papp Petra aratta, a spanyol megnyitás nyílt változatában az izraeli Terza Rodhstein sokáig jól tudta a leckét, végül pontatlan bástyasakkal adott esélyt. Az érdekes bástyavégjátékban Petra királya betört a sötét állásba, az újabb hiba pedig eldöntötte a parti sorsát.

Vajda Szidónia a grúz Salome Meliával osztozott meg a ponton, Rudolf Anna mindössze 15 lépésben remizett.

Női Európa-bajnokság 2016

Az élcsoportban sok volt az eldőlt játszma. Az exvilágbajnoknők rangadóján nem taktikáztak a nagymesternők, az ukrán Anna Usenyina a győzelemmel átvette a vezetést, míg a bolgár Anoaneta Sztefanova a tízedik helyre esett vissza.

Öten követik Usenyinát félpontos hátránnyal, meglepő a spanyol Sabruna Vega Gutierrez eredményessége, rendkívül értékes az orosz Alekszandra Gorjacskina elleni győzelme.

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2507, 5,5) – Anna Usenyina (ukrán, 2450, 5,5)  0 - 1

Natalija Pogonyina (orosz, 2490, 5) – Yuliya Shvayger (izraeli, 2415, 5)  döntetlen

Corina-Isabela Peptan (román, 2402, 5) – Elisabeth Paehtz (német, 2489, 5)  0 - 1

Sabrina Vega Gutierrez (spanyol, 2375, 5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2485, 5)  1 - 0

Julija Oszmak (ukrán, 2345, 5) – Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2475, 5)  0 - 1

Monika Socko (lengyel, 2469, 5) – Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2364, 5)  1 - 0

Lilit Mkrtchian (örmény, 2434, 5) – Cristina-Adela Foisor (román, 2322, 5)  döntetlen

Gara Anita (magyar, 2345, 5) – Inna Gaponenko (ukrán, 2415, 5)  0 - 1

Olga Zimina (olasz, 2361, 4,5) – Lela Dzsavahisvili (grúz, 2493, 4,5)  0 - 1

Jolanta Zawadzka (lengyel, 2442, 4,5) – Irina Bulmaga (román, 2360, 4,5)  1 - 0

Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2411, 4,5) – Gara Tícia (magyar, 2352, 4,5)  1 - 0

Sopiko Huhasvili (grúz, 2355, 4,5) – Nino Hurcidze (grúz, 2409, 4,5)  1 - 0

Salome Melia (grúz, 2409, 4,5) – Vajda Szidónia (magyar, 2345, 4,5)  döntetlen

Marina Brunello (olasz, 2336, 4,5) – Ekaterina Atalik (török, 2408, 4,5)  0 - 1

Papp Petra (magyar, 2342, 3,5) – Tereza Rodshtein (izraeli, 2263, 3,5)  1 - 0

Rudolf Anna (magyar, 2301, 3,5) – Kubra Ozturk (török, 2226, 3,5)  döntetlen

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB2 

 TB3 

Perf.

1

9

GM

Anna Usenyina

UKR

2450

6,5

36,0

39,0

2609

2

14

IM

Inna Gaponenko

UKR

2415

6,0

36,0

39,5

2575

3

7

IM

Anasztazia Bodnaruk

RUS

2475

6,0

34,5

38,0

2517

4

4

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2489

6,0

34,5

38,0

2573

8

GM

Monika Socko

POL

2469

6,0

34,5

38,0

2540

6

24

IM

Sabrian Vaga Gitierrez

ESP

2375

6,0

31,0

34,0

2497

7

45

IM

Cristina-Adela Foisor

ROU

2322

5,5

38,0

41,0

2520

8

19

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2408

5,5

37,0

41,5

2523

9

15

WIM

Yuliya Schvayger

ISR

2415

5,5

36,5

39,5

2522

10

1

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2507

5,5

36,0

40,0

2504

11

12

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2434

5,5

33,5

37,0

2456

12

22

IM

Deimante Daulyte

LTU

2392

5,5

31,5

35,0

2445

13

3

WGM

Natalija Pogonyina

RUS

2490

5,5

31,0

34,5

2484

14

32

IM

Sopiko Huhasvili

GEO

2355

5,5

31,0

34,0

2470

15

11

WGM

Jolanta Zawadzka

POL

2442

5,5

30,0

33,0

2453

16

2

IM

Lela Dzsavahisvili

GEO

2493

5,5

30,0

33,0

2440

16

IM

Karina Szczepkowska-H.

POL

2411

5,5

30,0

33,0

2437

18

26

GM

Ketevan Arahamija-Grant

SCO

2364

5,0

36,5

39,0

2498

19

5

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2485

5,0

36,0

40,0

2458

20

42

IM

Ana Matnadze

ESP

2332

5,0

36,5

40,5

2464

21

46

IM

Maria Kurszova

ARM

2319

5,0

34,5

37,5

2442

22

34

IM

Gara Anita

HUN

2345

5,0

33,5

37,0

2394

23

56

WIM

Meri Arabidze

GER

2345

5,0

33,5

36,5

2470

24

36

WFM

Julija Oszmak

UKR

2345

5,0

32,5

35,0

2437

25

56

WIM

Anna Sztyazskina

RUS

2302

5,0

32,0

34,0

2368

26

29

IM

Daria Csarocskina

RUS

2362

5,0

31,0

34,0

2436

27

13

IM

Marina Necsajeva

RUS

2416

5,0

30,0

33,5

2406

28

18

IM

Salome Melia

GEO

2409

5,0

30,0

33,5

2405

29

35

IM

Vajda Szidónia

HUN

2345

5,0

30,0

32,5

2387

30

20

IM

Corina-Isabela Peptan

ROU

2402

5,0

29,0

31,5

2367

31

30

IM

Olga Zimina

ITA

2361

4,5

35,5

38,5

2449

32

33

WGM

Gara Tícia

HUN

2352

4,5

35,0

37,5

2373

47

38

WGM

Papp Petra

HUN

2342

4,5

27,5

30,5

2329

66

57

IM

Rudolf Anna

HUN

2301

4,0

26,5

29,0

2237

Az élcsoportban a 9. forduló párosítása:

Anna Usenyina (ukrán, 2450, 6,5) – Monika Socko (lengyel, 2469, 6)

Elisabeth Paehtz (német, 2489, 6) – Inna Gaponenko (ukrán, 2415, 6)

Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2475, 6) – Sabrina Vega Gutierrez (spanyol, 2375, 6)

Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2411, 5,5) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2507, 5,5)

Lela Dzsavahisvili (grúz, 2493, 5,5) – Deimante Daulyte (litván, 2392, 5,5)

Ekarina Atalik (török, 2408, 5,5) – Natalija Pogonyina (orosz, 2490, 5,5)

Cristina-Adela Foisor (román, 2322. 5,5) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2442, 5,5)

Yuliya Shvayger (izraeli, 2415, 5,5) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2434, 5,5)

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2485, 5) – Sopiko Huhasvili (grúz, 2355, 5)

Marina Necsajeva (orosz, 2416, 5) – Julija Oszmak (ukrán, 2345, 5)

Ana Matnadze (spanyol, 2332, 5) – Salome Melia (grúz, 2409, 5)

Maria Kurszova (örmény, 2319, 5) – Corina-Isabela Peptan (román, 2402, 5)

Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2364, 5) – Gara Anita (magyar, 2345, 5)

Vajda Szidónia (magyar, 2345, 5) – Mari Arabidze (grúz, 2363, 5)

Gara Tícia (magyar, 2352, 4,5) – Daria Pusztovoitova (orosz, 2304, 4,5)

Sarah Hoolt (német, 2312, 4,5) – Papp Petra (magyar, 2342, 4,5)

Khayala Isgandarova (török, 2193, 4) – Rudolf Anna (magyar, 2301, 4)

Gara,A (2345) - Gaponenko,I (2415)
Szicíliai védelem [B40]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.g3 b6 4.Fg2 Fb7 5.Hc3 a6 6.d4 cxd4 7.Hxd4 d6 8.0-0 Vc7 9.Be1 Fe7 10.Vg4 Ff6

Női Európa-bajnokság 2016

11.e5! dxe5

Világos nyer 11...Fxe5 -re 12.Bxe5 dxe5 13.Vxg7 Fxg2 14.Vxh8 exd4 15.Vxg8+ Ke7 16.Kxg2 dxc3 17.Fg5+ Kd7 18.Ff4 e5 19.Vxf7+ Kc8 20.Vxc7+ Kxc7 21.Fxe5+ Kc6 22.Fxc3 változatban.

12.Hdb5 axb5 13.Hxb5 Vd7 14.Fxb7 Ba5 15.a4?!

Anita a 15.Bd1! h5 (15...Vxb5 16.a4 Vc5 17.b4 Vc7 18.bxa5) 16.Bxd7 hxg4 17.Bc7 Bxb5 18.Bc8+ Kd7 19.Bxb8 Kc7 20.Fa6 Kxb8 21.Fxb5 Fe7 22.Fd2 fonalas változatban jobban állt volna.

15...Bxb5 16.axb5 Vxb7 17.Ve4 Vxe4 18.Bxe4 He7 19.Ba7 Hf5 20.Bb7 Hd7 21.Ba4 Ke7

Inna Gaponenko két könnyűtisztjével a bástya ellenében kedvező állást játszhatott.

22.Baa7 Bd8 23.Bxb6 Ke8 24.Bba6 Hd4 25.Fe3 Hxc2 26.Ba8?

Női Európa-bajnokság 2016

26...Hxe3 27.fxe3 Bxa8 28.Bxa8+ Fd8 29.Kf1 e4 30.Ke2 Ke7 31.Kd2 h5 32.Ba4 f5 33.Ba8 Fb6 34.Bg8 Kf7 35.Bc8 Hf6 36.Bc6 Hd5 37.Ke2 Fxe3 38.h4 Fb6 39.Bd6 Ke7 40.Bc6 Kd7 41.Bc4 Hc7 42.Ba4 Hxb5 43.Ba8 Fd8 44.Bb8 Hd4+ 45.Ke3 Hc6 46.Ba8 g5 47.b4 Hxb4 48.Ba7+ Kd6 49.Bh7 gxh4 50.gxh4 Fxh4 51.Bxh5 Hd5+ 52.Kd4 Ff2+ 53.Kc4 e3 54.Kd4 és világos feladta

Szczepkowska-Horowska,K (2411) - Gara,T (2352)
Vezérindiai védelem [E15]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fa6 5.b3 Fb4+ 6.Fd2 Fe7 7.Hc3 c6 8.e4 d5 9.e5 He4 10.Fd3 Hxc3 11.Fxc3 dxc4

A centrumfeszültség fokozására sötéttel előszeretettel játsszák a 11...c5 12.dxc5 bxc5 13.Ve2 Fb7 14.0-0 változatot. A c4-re ütés után világos jobban áll.

12.bxc4 Hd7 13.0-0 Fb7 14.Fe4 0-0 15.Hd2 Vc7 16.Ve2 Bad8 17.f4 f5 18.exf6 Fxf6 19.Hf3 Bde8?! 

Női Európa-bajnokság 2016

20.Hg5 Fxg5 21.fxg5 c5 22.Bxf8+

Nagyobb előnyt adott a 22.d5 exd5 23.cxd5 c4 24.Bxf8+ Bxf8 25.Bd1 folytatás.

22...Hxf8 23.d5 Vd8 24.Vh5?

A gyalogot áldozni kellett volna a 24.Be1 Vxg5 25.Vf2 Ve7 26.Vf3 változatban, a futópár, a kezdeményezés ellenértéket ad  a gyalogért.

Női Európa-bajnokság 2016

24...g6?

Tícia a vezér kirohanását a 24...exd5 25.Bf1 Be7 26.g6 Hxg6 27.Fxd5+ Fxd5 28.cxd5 Be3 változattal kérdőjelezhette volna meg.

25.Vh6 e5 26.Bf1 Fa6 27.Fd3 Ve7 28.Be1 Vc7 29.Vh4 Fc8 30.Bf1 Vd7 31.Ve4 Ve7 32.Ve3 Fg4 33.Fe4 Hd7 34.Be1 Hf8?

Időzavarban nagymesternőnk elnézte világos fenyegetését.

Női Európa-bajnokság 2016

35.d6 Vxd6 36.Fd5+ Fe6 37.Fxe5 Vd7 38.Fb2 Be7 39.Vc3 Kf7 40.Vf3+ Kg8 41.Vf6 b5 42.Vh8+ Kf7 43.Bf1+ és sötét feladta

Melia,S (2409) - Vajda,Sz (2345)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.c3 Hf6 5.d3 a6 6.0-0 Fa7 7.Hbd2 0-0 8.h3 d6 9.Fb3 He7 10.Be1 Hg6 11.Hf1 h6 12.d4 c6 13.Hg3 Be8 14.Fc2 Fe6 15.Fe3 b5 16.a4 Vc7 17.Vd2 c5 18.d5 Fc8 19.axb5 axb5 20.Ba2 c4 21.Bea1 Fxe3 22.Vxe3 Bxa2 23.Bxa2 Hf4 24.He2 Hxe2+ 25.Vxe2 Hd7 26.Hd2 Hc5 27.Hf1 és döntetlen

Papp,P (2342) - Rodshtein,T (2263)
Spanyol megnyitás [C83]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Hxe4 6.d4 b5 7.Fb3 d5 8.dxe5 Fe6 9.Hbd2 Fe7 10.c3 Hc5 11.Fc2 d4 12.Hb3 d3 13.Hxc5 dxc2 14.Vxd8+ Bxd8 15.Hxe6 fxe6 16.Fe3 Bd5 17.Bfc1 Hxe5 18.Hxe5 Bxe5 19.Fd4 Bg5 20.Bxc2 Kf7 21.Fe3 Be5 22.c4 b4 23.Bd1 Bd8 24.Bxd8 Fxd8 25.Kf1 Fg5 26.Fd4 Ba5 27.b3 Ff6 28.Fe3 Bh5 29.h3 a5 30.Ke2 Fe7 31.f4 Ke8 32.Kd3 Kd7 33.Ke4 Kc6 34.Bf2 g6 35.Bf3 a4 36.g4 Ba5 37.Fd4 axb3 38.axb3 Ba2 39.Bf2 Ba3 40.Bf3 Ba2 41.Ke5 Kd7 42.Bd3

 

Női Európa-bajnokság 2016

42...Ba5+

Az izraeli Tereza Rodhstein a hosszas elméleti változatban sokáig a legjobb lépéseket húzta meg. Az ötödik soron a sakk pontatlan. 42...Be2+ 43.Fe3+ Kc6 44.g5 Fc5 45.Ke4 Fb6 46.Kf3 Bh2 tartotta volna az egyensúlyt.

43.c5! Fxc5 44.Fxc5+ Kc6 45.Kxe6 Bxc5 46.Bd4 Bc3 47.Bxb4 Be3+ 48.Kf7

Jobb volt a 48.Kf6 Bxh3 49.Bc4+ Kd7 50.b4 Bh4 51.Bd4+ Kc6 52.Kg5 folytatás.

48...Bxh3 

Női Európa-bajnokság 2016

49.f5 gxf5 50.gxf5 Bf3?

Sötét az 50...h5 51.f6 h4 52.Kf8 Bf3 53.f7 h3 54.Bh4 Kd7 55.b4 c6 56.Bh6 Bg3 változatban kiharcolhatta volna a döntetlent.

51.f6 Kd6 52.Kg7 h5 53.f7 Bg3+ 54.Kf8 h4 55.Bxh4 Bxb3 56.Bh6+ Ke5 57.Ke7 Bb8 58.Bc6 és sötét feladta

Rudolf,A (2301) - Ozturk,K (2226)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Fc5 5.Hb3 Fb6 6.Hc3 Hf6 7.Ve2 a5 8.a4 Hb4 9.Fg5 h6 10.Fh4 d6 11.0-0-0 Ve7 12.f3 Fd7 13.Kb1 0-0 14.g4 Bfe8 15.Ve1 Ve6 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Válogatottunk három győzelemmel kezdte meg szereplését az Online Sakkolimpián
2021. 09. 08.

Az Online Rapid Sakkolimpia a legjobb csapatok küzdelmeivel folytatódik, válogatottunk megkezdi szereplését
2021. 09. 08.

Rapport győzelemmel rajtolt az Altibox Norway Chess 2021 viadalon
2021. 09. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog