Help Sales ÁSZF

Az ukrán Anna Usenyina az Európa-bajnok, nincs magyar továbbjutó

Címkék: Női Európa-bajnokság 2016

Ötödször született ukrán elsőség az Európa-bajnokságok történetében. Kétszer a közben már orosz színekbe „átigazolt” Katyerina Lahnot, kétszer Natalija Zsukovát ünnepelhették kontinensbajnokként. Mamaiaban a 2012-s kieséses rendszerű világbajnokság győztese, Anna Usenyina vehette át a győztesnek járó trófeát. Nagy meglepetés a rajtlistán csak 24. spanyol Sabrina Vega Gutierrez ezüstérme, a harmadik helyen a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova végzett. A befejező játéknapon Vajda Szidónia a 2018-as vb-n való részvételi jogot biztosító helyezésért küzdött, a lengyel Jolanta Zawadzka a parti fokozott terhét jobban viselte, győzelmével továbbjutott, Szidónia nem tudta kihasználni esélyét. Két-két grúz, lengyel, orosz és spanyol, egy-egy ukrán, bolgár, örmény, török, izraeli és skót résztvevő jutott tovább.

Női Európa-bajnokság 2016

A befejező játéknapon fokozottan drukkoltunk Vajda Szidóniáért, aki döntetlennel biztosíthatta volna a 2018-as vb-n részvételi jogot jelentő helyezést. Az utolsó fordulóban a fél ponttal kevesebbel rendelkező lengyel Jolanra Zawadzka volt az ellenfele, a párosítás jelezte, hogy öldöklő küzdelmet várhatunk. A bonyolult középjátékban Szidónia hibázott, Zawadzka megragadta a kezdeményezést. A lengyel olimpikon a győzelemmel továbbjutott, Szidónia kihagyta a nagy esélyt.

Gara Anita is vereséggel zárta szereplését, a román Irina Bulmaga győzte le ötszörös bajnoknőnket. Gara Tícia győzelemmel zárt, a viadalon jó kezdést követően adós maradt a sikeres folytatással.

Nagy csalódás Papp Petra, és még ennél is nagyobb Rudolf Anna játéka és eredménye.

Az ukrán Anna Usenyina 2012-ben szenzációs győzelmet aratott a kieséses rendszerű vb-n, váratlan sikerét hosszas hullámvölgy követte, ebből lábalt most ki. A 2588-as performance-pontszám, a 2588-as performance-pontszám felkeltette az érdeklődést, ahogy az Élő-pontszámainak gyarapodása is.

Nagy meglepetés a spanyol Sabrina Vega Gutierrez ezüstérme, két vereségét nyolc(!) győzelemmel ellensúlyozta. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova a kontinensviadal csúcsrangadóját elvesztette Usenyinával szemben, nagy rutinját a hajrában érvényesítette. A tavalyi világbajnokság döntőse, az orosz Natalija Pogonyina sikertelensége csak megnehezíti a címvédő orosz válogatott összeállítását a bakui sakkolimpiára.

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

Anna Usenyina (ukrán, 2450, 8) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2434, 7,5)  döntetlen

Elisabeth Paehtz (német, 2489, 7,5) – Sabrina Vega Gutierrez (spanyol, 2375, 7,5) 0 - 1

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2507, 7) – Natalija Pogonyina (orosz, 2490, 7)  1 - 0

Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2475, 7) – Lela Dzsahahisvili (grúz, 2493, 7)  döntetlen

Jolanta Zawadzka (lengyel, 2442, 6,5) – Vajda Szidónia (magyar, 2345, 7) 1 - 0

Karina Szczepkowska-Horowska (lengyel, 2442, 6,5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2485, 6,5)  döntetlen

Ekaterina Atalik (török, 2408, 6,5) – Monika Socko (lengyel, 2469, 6,5)  döntetlen

Ana Matnadze (spanyol, 2332, 6,5) – Yuliya Shvayger (izraeli, 2415, 6,5)  döntetlen

Nino Hurcidze (grúz, 2409, 6,5) – Anna Sztyazskina (orosz, 2302, 6,5)  1 - 0

Sarah Hoolt (német, 2312, 6,5) – Olga Girja (orosz, 2443, 6)  0 - 1

Inna Gaponenko (ukrán, 2415, 6) – Sopiko Huhasvili (grúz, 2335, 6)  0 - 1

Maria Kurszova (örmény, 2319, 6) – Salome Melia (grúz, 2409, 6)  0 - 1

Cristina-Adela Foisor (román, 2322, 6) – Corina-Isebela Peptan (román, 2402, 6) döntetlen

Khayala Isgandarova (török, 2193, 6) – Deimante Daulyte (litván, 2392, 6)  0 - 1

Irina Ionescu (román, 2181, /) – Jovanka Houska (angol, 2383, 6)  0 - 1

Ketevan Arahamija-Grant (skót, 2364, 6) – Aydan Hojjatova (azerbajdzsáni, 2300, 6) 1 - 0

Irina Bulmaga (román, 2360, 6) – Gara Anita (magyar, 2345, 6)  1 - 0

Gara Tícia (magyar, 2352, 5,5) – Ekaterina Pavlidou (görög, 2209, 5,5)  1 - 0

Mihaela Sandu (román, 2246, 4,5) – Papp Petra (magyar, 2342, 4,5)  döntetlen

Rudolf Anna (magyar, 2301, 4) – Teodora Rogozenco (német, 2104, 4) 0 - 1

Az Európa-bajnokság végeredménye:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB2 

 TB3 

 TB4 

 TB5 

Perf.

1

9

GM

Anna Usenyina

UKR

2450

8,5

70,0

75,0

5

6,0

2588

2

24

IM

Sabrina Vega Gutierrez

ESP

2375

8,5

65,5

70,5

6

8,0

2561

3

1

GM

Antoaneta Sztefanova

BUL

2507

8,0

68,5

72,5

5

6,0

2557

4

12

IM

Lilit Mkrtchian

ARM

2434

8,0

67,0

72,0

6

5,0

2523

5

4

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2489

7,5

68,0

73,0

5

5,0

2526

6

19

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2408

7,5

65,5

70,5

5

6,0

2529

7

7

IM

Anasztazia Bodnaruk

RUS

2475

7,5

65,5

70,0

5

6,0

2480

8

11

WGM

Jolanta Zawadzka

POL

2442

7,5

62,0

67,0

5

7,0

2460

9

2

IM

Lela Dzsavahisvili

GEO

2493

7,5

60,5

65,5

6

5,0

2461

10

17

IM

Nino Hurcidze

GEO

2409

7,5

61,0

66,0

5

6,0

2453

11

42

IM

Ana Matnatze

ESP

2332

7,0

70,5

75,0

5

4,0

2488

12

15

WIM

Yuliya Shvayger

ISR

2415

7,0

67,0

72,0

5

5,0

2477

13

5

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2485

7,0

66,0

71,0

5

4,0

2468

14

26

GM

Ketevan Arahamija-Grant

SCO

2364

7,0

66,0

70,0

5

5,0

2481

15

32

IM

Sopiko Huhasvili

GEO

2355

7,0

64,5

69,0

6

6,0

2466

16

3

WGM

Natalija Pogonyina

RUS

2490

7,0

64,5

68,5

5

4,0

2479

17

22

IM

Deimante Daulyte

LTU

2392

7,0

63,0

67,5

6

5,0

2432

18

16

WGM

Karina Szczepkowska-H

POL

2411

7,0

62,5

67,0

5

4,0

2435

19

35

IM

Vajda Szidónia

HUN

2345

7,0

62,0

65,5

6

5,0

2425

20

31

IM

Irina Bulmaga

ROU

2360

7,0

60,5

65,5

5

6,0

2406

21

18

IM

Salome Melia

GEO

2409

7,0

59,5

64,5

6

5,0

2417

22

10

WGM

Olga Girja

RUS

2443

7,0

58,5

63,0

6

4,0

2416

23

23

IM

Jovanka Houska

ENG

2383

7,0

58,5

63,0

5

4,0

2405

28

33

WGM

Gara Tícia

HUN

2352

6,5

61,0

64,5

5

5,0

2396

36

34

IM

Gara Anita

HUN

2345

6,0

62,0

66,5

5

6,0

2364

69

38

WGM

Papp Petra

HUN

2342

5,0

57,0

61,0

6

4,0

2241

94

57

IM

Rudolf Anna

HUN

2301

4,0

56,0

59,5

6

2,0

2115

R.

Név

Élő

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Pont

H.

Perf.

33

WGM

Gara Tícia

2352

1

1

0

1

½

½

½

0

1

0

1

6,5

28

2396

34

IM

Gara Anita

2345

1

0

1

1

0

1

1

0

1

0

0

6,0

36

2364

35

IM

Vajda Szidónia

2345

½

½

1

1

½

0

1

½

1

1

0

7,0

19

2425

38

WGM

Papp Petra

2342

1

0

1

0

0

1

½

1

0

0

½

5,0

69

2241

57

IM

Rudolf Anna

2301

½

0

½

0

½

1

1

½

0

0

0

4,0

94

2115

Zawadzka,J (2442) - Vajda,Sz (2345)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.c3 Hf6 5.d3 d6 6.0-0 0-0 7.a4 a5 8.Ha3 Fe6 9.Fxe6 fxe6 10.Hc4 Ve8 11.Fe3 Fxe3 12.Hxe3 b6 13.Be1 Hh5 14.Bc1 Hf4 15.Bc2 Vh5 16.Hf1

Női Európa-bajnokság 2016

16...Bf6

Szidónia a 16...Hh3+ 17.Kh1 Bf6 18.Hg3 Vf7 19.Bd2 Bf8 változatban kedvező esélyt érhetett volna el.

17.d4 Baf8 18.Hg3 Vf7 19.Be3

Női Európa-bajnokság 2016

19...Hh3+ 20.Kh1 g5?

Kecsegtető esélyt adott a 20...exd4 21.cxd4 Hb4 22.Bd2 Hf4 23.Bc3 Bg6 folytatás.

21.dxe5 dxe5 22.gxh3 Bxf3

Női Európa-bajnokság 2016

23.Hf5! Bxf5 24.exf5 exf5 25.Bd2 Vg6 26.Bd7 f4

Szidónia a játszma tétjével, feszültségével nem tudott megbirkózni.

27.Vd5+ Kh8 28.Be1 Bc8

Női Európa-bajnokság 2016

29.Vf7

Még erősebb volt a 29.h4 g4 30.h5 Vf6 31.Ve4 He7 32.Vxe5 folytatás.

29...Vxf7 30.Bxf7 Be8 31.h4 gxh4 32.Bxf4 Bd8 33.Bxh4 Bd2 34.Bc4 Hd8 35.Bxe5 Hf7 36.Be8+ Kg7 37.Bf4 Bd7 38.Kg2 Hd6 39.Be3 Bf7 40.Bxf7+ Kxf7 41.f4 Hc4 42.Be2 c6 43.Kf3 Kf6 44.b3 Hd6 45.Be5 Hb7 46.Be8 Hc5 47.Bc8 Hxb3 48.Bxc6+ Kf5 49.Bxb6 Hd2+ 50.Ke2 He4 51.Bb5+ Kxf4 52.Bxa5 Hxc3+ 53.Kd3 Hd1 54.Bb5 Hf2+ 55.Kd4 Hg4 56.a5 Hxh2 57.a6 Hf3+ és sötét feladta

Rudolf,A (2301) - Rogozenco,T (2104)
Larsen megnyitás [A06]

1.b3 d5 2.Fb2 c5 3.e3 Hc6 4.Hf3 f6 5.d4 cxd4 6.exd4 Fg4 7.Fe2 e6 8.0-0 Fd6 9.Hh4 h5 10.f4 Vc7 11.Fxg4 hxg4 12.Vxg4 f5 13.Vg6+ Kf8 14.Vg3 Hge7 15.c4

Női Európa-bajnokság 2016

15...g5 16.Vxg5 Kf7 17.c5 Bag8 18.cxd6 Vxd6 19.Hf3 Bxg5 20.Hxg5+ Kg6 21.Hd2 Hg8 22.Bae1 Hd8 23.Bf3 Hf6 24.Bg3 Hg4 25.Bf1 Bh5 26.Fc1 Kg7 27.Hdf3 Kf8 28.He5

Női Európa-bajnokság 2016

28...Hxh2 29.Bd1 Hg4 30.Bc3 Hxe5 31.dxe5 Vd7 32.Fa3+ Kg8 33.Bg3 Kh8 34.Bdd3 Ve8 35.Bh3 Kg8 36.Bxh5 Vxh5 37.Fe7 Ve8 38.Ff6 Hf7 39.Bh3 Vc6 40.Bg3? Hxg5 41.fxg5 Vc1+ 42.Kh2 Vf4 43.Kh3 d4 44.Bf3 Vxf3+ 45.gxf3 d3 és világos feladta

Gara,T (2352) - Pavlidou,E (2209)
Szicíliai védelem [B38]

1.e4 c5 2.Hf3 g6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Fg7 5.c4 Hc6 6.Fe3 Hf6 7.Hc3 0-0 8.Fe2 d6 9.0-0 Fd7 10.Be1 Hxd4 11.Fxd4 Fc6 12.Fd3 Hd7 13.Fxg7 Kxg7 14.Vd2 a5 15.Be3 h6 16.Hd5 e6 17.Hc3 Vg5 18.Fe2 Bfd8 19.Bd1 Hc5 20.g3 e5 21.h4 Ve7 22.Fg4 Ba6 23.b3 h5 24.Fh3 Vc7 25.Vc2 Vb6 26.Bb1 Vb4 27.Vc1 Vb6 28.Vb2 He6

Női Európa-bajnokság 2016

29.Fxe6 fxe6 30.Vd2 Fe8 31.Bf3 Bd7 32.Bd1 Bf7 33.Bd3

 Tícia döntő előnyhöz juthatott volna a 33.Bxf7+ Kxf7 (33...Fxf7 34.Hb5 d5 35.Vg5) 34.Vh6 Kg8 35.Vg5 Vc7 36.Hb5 folytatással.

33...Vc5 34.Kg2 a4 35.f3 axb3 36.axb3 Vb4 37.He2 Vxd2 38.B1xd2 Ba3 39.Bxd6 Bxb3 40.Bxe6 Fc6 41.Hg1 Bc3 42.Bxe5 Bxc4 43.Hh3 b5 44.Hf4 Ba7

Női Európa-bajnokság 2016

45.Bg5 Fe8 46.Hxh5+ Kh6 47.Hf6 Fc6 48.Hg4+ Kh7 49.He5 Bc5 50.Hxc6 Bxc6 51.Bxb5 Bc3 52.h5 és sötét feladta

Bulmaga,I (2360) - Gara,A (2345)
Szicíliai védelem [B22]

1.e4 c5 2.Fe2 Hc6 3.f4 g6 4.Hf3 Fg7 5.0-0 d6 6.c3 Hf6 7.d3 0-0 8.Kh1 Bb8 9.Fe3 b5 10.Hbd2 b4 11.d4 bxc3 12.bxc3 Va5 13.Vc1 cxd4 14.cxd4 Fd7 15.a3 Hg4 16.Fg1 Bfc8 17.Ve1 Vc3 18.Hc4 Vxe1 19.Baxe1 Hd8 20.d5 Bc7 21.Hfd2 Hf6 22.Bb1 Bbc8 23.He3 He8 24.Fa6 Ba8 25.Hec4 Fc8 26.Fb5 Hf6 27.Ha5 Fd7 28.Fc4 Fa4 29.Bfc1 Bac8 30.Bb4 Fe8 31.Bcb1 Hd7 32.Fa6 Ba8 33.Bc4 Hc5 34.Fxc5 dxc5

Női Európa-bajnokság 2016

35.e5 f6? 36.e6

Világos nagy térelőnyhöz jutott, Anitának nem volt menekülési esélye.

36...f5 37.Hf3 g5 38.Hxg5 Fh5 39.Hf3 Fxf3 40.gxf3 Fd4 41.Kg2 Kg7 42.Kf1 Kf6 43.Ke2 Hxe6 44.dxe6 Bg8 45.Kd3 Bd8 46.Bb7 Bxb7 47.Hxb7 Bd5 48.Ke2 Kxe6 49.Ba4 Bd7 50.Fc4+ Kf6 51.Ba6+ Kg7 52.Ha5 Fc3 53.Hb3 e5

Női Európa-bajnokság 2016

54.fxe5 Fxe5 55.Hxc5 Bd6 56.Bxa7+ Kg6 57.He6 Fxh2 58.Hf8+ Kg5 59.Bxh7 Fe5 60.Bd7 Bh6 61.He6+ Kf6 62.Ke3 Bh4 63.Fb3 Bh2 64.Hf8 Fb2 65.Bf7+ Ke5 66.Hg6+ Kd6 67.a4 Bg2 68.He7 f4+ 69.Kxf4 Fe5+ 70.Kf5 Fc3 71.Hc8+ Kc5 72.Bc7+ Kb4 73.Bb7+ Ka3 74.Fd1 Fb4 75.Hb6 Fc3 76.Hc4+ Ka2 77.Fb3+ Ka1 78.Bd7 Bg1 79.Bd1+ Bxd1 80.Fxd1 Kb1 81.a5 Kc1 82.Fa4 Fd4 83.a6 és sötét feladta

Sandu,M (2246) - Papp,P (2342)
Szicíliai védelem [B92]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fe2 e5 7.Hb3 Fe7 8.0-0 0-0 9.Fe3 Fe6 10.Vd2 Hbd7 11.a4 Hb6 12.a5 Hc4 13.Fxc4 Fxc4 14.Bfd1 Bc8 15.Hc1 d5 16.Fb6 Ve8 17.Hxd5 Hxe4 18.Hxe7+ Vxe7 19.Ve3 f5 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog