Az új viláfranglistán Carlsen 45 ponttal előzi meg Caruanát, Rapport a 21. a rangsorban

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Nemzetközi Sakkszövetség 2019. május 1-től érvényes világranglistáján a négyszeres világbajnok norvég Magnus Carlsen negyvenöt ponttal előzi meg az amerikai Fabiano Caruanát. Meglepetésre nem számították be a 6. GRENKE Chess Classic torna végeredményét, a világelső samkiri fölényes elsőségével növelte előnyét. A Gasimov emlékverseny mellett az amerikai bajnokság, a sencseni Masters és a Bundesliga eredményei befolyásolták a legjobbak sorrendjét. Rapport Richárd legjobb magyarként a 21., Almási Zoltán az 53., Berkes Ferenc a 65., Lékó Péter a 72. a top százas listán. A női világranglistán a kínai exvilágbajnoknő Hou Ji-fan 72 ponttal vezet honfitársnője, a világbajnoknő Ju Wenjun előtt.

 

Az új világranglistán a négyszeres világbajnok Magnus Carlsen a kétpontos előnnyel megnyert Vugar Gasimov emlékverseny után növelte előnyét, 45 ponttal előzi meg az amerikai bajnokságon három pontot vesztő amerikai Fabiano Caruanát. Sajnálatos, hogy nem számolták be a GRENKE Chess Classic torna végeredményét, reálisabb képet kaphattunk volna a legjobbak sorrendjéről. A holland Anish Giri Sencsenben némileg korrigálta samkiri pontvesztéseit.

 

Öt helyezést javított ötödik bajnoki elsőségével az amerikai Hikaru Nakamura, a kényszerűségből inaktív Leinier Dominguez Perez ismét szerepel a listán.

 

Legjobb magyarként Rapport Richárd  a huszonegyedik helyezettként várhatja az új kihívásokat, öt helyet lépett előre. A Bundesligában és Sencsenben gyűjtött pontokat. Hét orosz, négy kínai és amerikai, két azerbajdzsáni és indiai nagymester mellett egy-egy norvég, holland, francia,  örmény, bolgár és magyar sakkozó a top 25-ben.

A férfi világranglista élcsoportja:                 

név

nemzet

0319

0419

0519

 J.

 Sz.

1.

Carlsen,M

norvég

2845

2845

2861

9

1990

2.

Caruana,F

amerikai

2828

2819

2816

11

1992

3.

Ding Liren

kínai

2812

2809

2805

19

1992

4.

Giri,A

holland

2797

2797

2787

19

1994

      5.       

         Mamedgyarov,S   

azeri

2790

2793

2781

9

1985

6.

Vachier-Lagrave,M                                

francia

2775

2773

2780

2

1990

7.

Anand,V

indiai

2779

2774

2774

9

1969

8.

Nepomnjacsij,J

orosz

2771

2773

2773

0

1990

9.

Griscsuk,A

orosz

2771

2771

2772

9

1983

10.

Aronjan,L

örmény

2761

2763

2762

1

1982

11.

Nakamura,H

amerikai

2746

2746

2761

11

1987

12.

Radzsabov,T

azeri

2756

2756

2759

9

1987

13.

So,W

amerikai

2762

2762

2754

11

1993

14.

Artyemijev,V

orosz

2736

2754

2754

0

1998

15.

Kramnyik,V

orosz

2753

2753

2753

0

1975

16.

Karjakin,S

orosz

2753

2743

2752

9

1990

17.

Dominguez Perez,L

amerikai

2739

2739

2750

11

1983

18.

Topalov,V

bolgár

2740

2740

2740

9

1975

19.

Yu Yangyi

kínai

2761

2751

2739

14

1994

20.

Szvidler,P

orosz

2737

2735

2739

2

1976

21.

Rapport,R

magyar

 2738

2726

2736

12

1996

22.

Wei Yi

kínai

 2733

2728

2736

4

1999

23.

Wang Hao

            kínai

 2718

2726

2735

22

1989

24.

Vityjugov,N

orosz

2726

2734

2734

0

1987

25.

Harikrishna,P

            indiai

 2730

2723

2730

14

1986

53.

Almási,Z

magyar

2680

2685

2687

2

1976

65.

Berkes,F

magyar

2666

2678

2677

1

1985

72.

       Lékó,P

magyar

2660

2675

2674

2

1979

Az országok rangsorát a legjobb tíz sakkozó Élő-átlaga alapján számolják ki. Az orosz sakkozók 28 ponttal vezetnek a második helyre előrelépett amerikaiak előtt. Legjobbjaink a nyolcadikok.

1.Oroszország 2741 (254 nemzetközi nagymester, 538 nemzetközi mester, 2604 címviselő)

2. Egyesült Államok 2713 (+ 8, 101, 162, 807)

3. Kína 2710 (+ 1, 46, 37, 171)

4. India 2669 (- 2, 60, 105, 385)

5. Ukrajna 2665 (+ 3, 92, 205, 574)

6. Azerbajdzsán 2657 (- 5, 24, 32, 153)

7. Örményország 2651 (+ 2, 43, 29, 128)

8. Magyarország 2646 (+ 1, 56, 121, 489)

9. Lengyelország 2639 (44, 108, 434)

10. Franciaország 2638 (- 3, 50, 113, 451)

A honi rangsorban Rapport Richárd előnye nőtt, Almási Zoltán, Gledura Benjámin és Bánusz Tamás növelte pontjait, j

A honi ranglista élcsoportja:

Rapport Richárd 2736 (+ 10), Almási Zoltán 2687 (+ 2), Berkes Ferenc 2677 (- 1), Lékó Péter  2674 (- 1), Gledura Benjámin 2645 (+ 4), Bánusz Tamás 2629 (+ 15), Héra Imre 2611 (- 1), Erdős Viktor 2603 (- 7), Balogh Csaba 2598 (- 12), Prohászka Péter 2597, Papp Gábor 2587 (- 11)

A női világranglistán az Oxfordban egyetemi tanulmányokat folytató exvilágbajnoknő Hou Ji-fan 72 ponttal előzi meg honfitársnőjét, Ju Wenjunt. A további sorrend sem változott.

A női világranglista élcsoportja:

1.Hou Ji-fan (kínai) 2662

2. Ju Wenjun (kínai) 2590 (+ 3, 4)

3. Marija Muzicsuk (ukrán) 2563

4. Katyerina Lahno (orosz) 2554

5. Humpy Koneru (indiai) 2553 (+ 4, 4)

6. Alekszandra Kosztenjuk (orosz)  2546 (+ 1, 10)

7. Anna Muzicsuk (ukrán) 2539 (- 16, 8)

8. Viktorija Cmilyte (litván) 2538 (- 4, 2)

9. Alekszandra Gorjacskina (orosz) 2522 (- 8, 11)

10. Tan Zhongyi (kínai) 2513 (- 15, 4)

57. Hoang Thanh Trang (magyar) 2414 (- 21, 14)

99. Gara Anita (magyar) 2366 (- 3, 5)

Az országok rangsorában változatlanul Kína az élen. A mieink egy helyezést javítva a hetedikek.

1. Kína 2496 (- 1)

2. Oroszország 2484 (- 2)

3. India 2408 (+ 3)

4. Ukrajna 2406 (- 5)

5. Grúzia 2405 (- 4)

6. Lengyelország 2346 (+ 4)

7. Magyarország 2338 (+ 6)

8. Egyesült Államok 2333 (- 4)

9. Németország 2333 (- 4)

10. Azerbajdzsán 2326 (+ 13)

A magyar ranglistán Hoang Thanh Trang előnye csökkent. Marjanovics Annamária egy versenyen szerzett 45 pontot, feljött az ötödik helyre.

A magyar ranglista élcsoportja:

Hoang Thanh Trang 2414 (- 21), Gara Anita 2366 (- 3), Medvegy Nóra 2355, Lázárné Vajda Szidónia 2353 (- 5), Marjanovics Annamária 2343 (+ 45), Papp Petra 2341 (+ 5), Gara Tícia 2317 (- 4),  Mádl Ildikó 2309, (- 4), Terbe Julianna 2298 (+ 33), Havanecz Bianka 2279 (+ 14)

A juniorok világranglistáján a kínai Wei Yi fölényesen vezet, a 15 éves iráni Alireza Firouzja már a második. Gledura Benjámin változatlanul a hatodik.

 

A legjobb juniorok:

1.Wei Yi (kínai) 2736 (+, 8, 4) 1999

2. Alireza Firouzja (iráni) 2682 (+ 13, 26) 2003

3. Jeffery Xiong (amerikai) 2679 (+ 2, 14)  2000

4. Parham Maghsoodlou (iráni) 2671 (+ 2, 9)  2000

5. Samuel Sevian (amerikai) 2666 (+ 11, 8) 2000

6. Gledura Benjamin (magyar) 2645 (+ 4,  3) 1999

58. Kántor Gergely (magyar) 2516 (+ 11, 12) 1999

A legjobb 20 éven aluli lányoknál a kazah Zsanszaja Abdumalik megőrizte első helyét. Marjanovics Annamária tizenhárom helyt javítva a 16. a rangsorban.

A legjobb 20 éven aluli lányok:

1. Zsanszaja Abdumalik (kazah) 2464 (+ 1, 9) 2000

2. Polina Suvalova (orosz) 2439 (- 18, 11) 2001

3. Zhu Jiner (kínai) 2439 (4) 2002

4. Stavroula Tsolakidou (görög) 2438 (+ 9, 11) 2000

5. Gunay Mammadzada (azerbajdzsáni) 2436 (- 2, 11) 2000

16. Marjanovics Annamária (magyar) 2343 (+ 45, 7) 2001

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen a Lindores Abbey rapidverseny győztese 
2019. 05. 26.

A Lindores Abbey rapidverseny félidejében Ding Liren és Magnus Carlsen holtversenyben vezet
2019. 05. 25.

Moszkvában orosz rangadó dönt, Alekszandr Griscsuk és Jan Nepomnjacsij játssza a döntőt
2019. 05. 25.

A moszkvai GP-n Griscsuk már döntős, Nepomnjacsij és Wojtaszek párharca rájátszásban dől el
2019. 05. 24.

Két döntetlen született a Grand Prix elődöntőjének első játszmáiban
2019. 05. 23.

A moszkvai Grand Prix Nakamura-Griscsuk és Nepomnjacsij-Wojtaszek párharcokkal folytatódik 
2019. 05. 22.

A moszkvai GP-n a lengyel Wojtaszek már elődöntős, három párharcban rájátszás dönt
2019. 05. 21.

Négy döntetlen a moszkvai GP második fordulójának első játszmáiban
2019. 05. 20.

Moszkvában Nakamura és So jutott a Grand Prix második fordulójába
2019. 05. 19.

Felejthetetlen grúziai utazásom története, találkozás a régi nagy ellenfelekkel
2019. 05. 19.

Moszkvában hatan már továbbjutottak, Dubov szenzációs játékkal legyőzte Girit
2019. 05. 18.

Kettős kínai siker az IMSA villámversenyein, Rapport Richárd bronzérmes, Lékó Péter ötödik lett 
2019. 05. 18.

A moszkvai GP-n Nepomnjacsij, Duda és Wojtaszek rajtolt győzelemmel
2019. 05. 17.

Az IMSA World Masters villámversenyén Rapport félpontos hátránnyal a második, Lékó holtversenyben harmadik
2019. 05. 17.

Az orosz Alekszandra Kosztenjuk és az ukrán Anton Korobov az IMSA rapid tornák győztesei
2019. 05. 17.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog