Help Sales ÁSZF

Az U16-os sakkolimpián válogatottunk éllovasként várja a rangadót Indiával

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Győrben zajló U16-os sakkolimpia második játéknapján két fordulóra került sor, legjobbjaink jól bírták az oly hosszú napot, 8-9 órát is a sakktábla mellett töltöttek. Első csapatunk Moldávia elleni 4-0-ás nyeréssel kezdett délelőtt, majd harmadik meccsen 3,5-0,5-re győztek a lengyelek második együttesével szemben. Második csapatunk a csehek elleni 3,5-0,5-tel aratott elismerést, majd a jóval esélyesebb orosz együttestől 3-1-re kikapott. Harmadik válogatottunk 2,5-1,5-ös remek győzelemmel okozott kellemes meglepetést a törökökkel szemben, Kanadától hasonló arányban vereséget szenvedett. Négy csapat, közte a magyar nyerte meg mindhárom meccsét, az első helyen kiemelt India a következő ellenfél.

 

A kapitányi értekezleten is felmerült, hogy mekkora megterhelést jelent az ifjú sakkozók számára a dupla forduló. Csak késő este derül ki a következő napi összeállítás, lerövidül a felkészülési idő, s ráadásul a délutáni játékra már szinte készülni sem lehet, választani kell az ebéd és az internet figyelése közepette, hogy mikorra készül el a párosítás. A Swiss Manager program legnagyobb szakértője az osztrák Heinz Herzog, aki készséggel segített abban, hogy a tromsői sakkolimpián is alkalmazott módszerrel, kapitányi kódot megadva adhassák le az összeállítást, így percek alatt elkészül a teljes lista, alapos ellenőrzés után kerül ki az internetre a végleges párosítás.

A nagyon nehéz napon jól helytálltak ifjú sakkozóink, különösen kiemelkedőt nyújtott első számú együttesünk, a Moldova elleni 4-0-al alapozta meg a sikeres napot, majd a lengyelek második számú csapata is csak fél pontot tudott rabolni legjobbjainktól. Az éltáblán Gledura Benjamin, és a harmadikon Kántor Gergely százszázalékos.

A magyar „B” válogatott a cseheket verte 3,5-0,5-re, majd az oroszokkal vívott nagy csatát. Kiemelkedő sikert könyvelhetett el Kozák Ádám, aki az orosz bajnokság bronzérmesével, Alekszandra Gorjacskinával remizett.  A 12 éves tehetségünk egyfajta lélektani háborút is folytatott, hol megszeppent kisfiúnak, hol nagyon magabiztos sakkozóként mutatva magát. Az oroszok Kapitánya, Mihail Kobalija nagymester nem volt feltétlenül elégedett az eredménnyel, fokozott érdeklődéssel figyelte a Gorjacskina-Kozák összecsapást.

Harmadik együttesünk törökök elleni győzelme kellemes meglepetés volt, Kanadával nem bírtak. Ennek a csapatnak a szereplése is eddig várakozáson felüli. Gleduráék negyedik mérkőzésüket a rajtlistát vezető Indiával játsszák. Kétszer is vezettem Indiának meccset, korántsem voltak meggyőzőek. Az üzbégek a mezőny legfiatalabb korátlagú válogatottjával az ukránokat is meglepték. Egy 9 és egy 10 éves gyerek is a csapat tagja.

Általános elismerés övezi a rendezést, csapatok jó elhelyezést kaptak. A Nyugat-Magyarországi egyetem Apáczai János karának tornacsarnoka kitűnő helyszín.

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

H.

Rajtl.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

Rajtl.

1

13

Lengyelország1

2

:

2

4

Németország

2

2

3

Oroszország

4

2

3

:

1

2

4

Kína

18

3

17

Szlovákia1

4

2

0

:

4

2

4

Irán

6

4

19

Horvátország

3

2

2

:

2

2

4

Kanada1

7

5

21

Üzbegisztán

4

2

:

2

4

Görögország

9

6

1

India

3

2

3

:

1

2

4

Fehéroroszország

14

7

15

Szlovénia

4

2

0

:

4

2

3

Ukrajna

4

8

5

Magyarország1

3

2

4

:

0

2

4

Moldávia

20

9

23

Magyarország3

4

2

:

2

3

Törökország

11

10

10

Magyarország2

2

:

½

2

4

Csehország

24

 

Az élcsoportban a harmadik forduló eredményei:

H.

Rajtl.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

Rajtl.

1

6

Irán

8

4

1

:

3

4

6

India

1

2

4

Ukrajna

7

4

2

:

2

4

Üzbegisztán

21

3

26

Lengyelország2

4

½

:

4

7

Magyarország1

5

4

10

Magyarország2

6

4

1

:

3

4

7

Oroszország

3

5

2

Németország

4

:

4

6

Románia

8

6

7

Kanada1

6

3

:

4

Magyarország3

23

7

16

Grúzia

5

3

:

3

5

Horvátország

19

8

9

Görögország

2

:

½

3

6

Kirgízia

42

9

37

Behovit Sakkiskola

2

1

:

3

2

Dánia

25

10

29

Ausztria

2

½

:

2

5

Lengyelország1

13

11

22

Izrael

5

2

:

2

Szlovákia Közép

38

12

18

Kína

5

2

3

:

1

2

4

Szlovákia Nyugat

32

 

Az élcsoport állása:

H.

Csapat

FED

Ford.

    + 

    = 

    - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

Magyarország1

HUN1

3

3

0

0

6

10.5

19.5

2

Oroszország

RUS

3

3

0

0

6

10.0

18.0

3

India

IND

3

3

0

0

6

9.0

22.0

4

Románia

ROU

3

3

0

0

6

8.5

21.0

5

Ukrajna

UKR

3

2

1

0

5

9.0

22.5

6

Üzbegisztán

UZB

3

2

1

0

5

8.5

24.0

7

Kanada1

CAN1

3

2

1

0

5

8.5

19.5

8

Grúzia

GEO

3

2

1

0

5

7.5

20.5

9

Irán

IRI

3

2

0

1

4

9.0

20.5

10

Görögország

GRE

3

2

0

1

4

9.0

19.5

11

Lengyelország1

POL1

3

2

0

1

4

8.5

17.0

12

Németország

GER

3

2

0

1

4

8.0

23.0

13

Kína

CHN

3

2

0

1

4

8.0

20.0

14

Magyarország3

HUN3

3

2

0

1

4

8.0

17.0

15

Izrael

ISR

3

2

0

1

4

7.5

18.0

16

Moldávia

MDA

3

2

0

1

4

7.5

17.0

17

Szlovénia

SLO

3

2

0

1

4

7.5

16.5

18

Dánia

DEN

3

2

0

1

4

7.5

15.5

19

Magyarország2

HUN2

3

2

0

1

4

7.0

23.0

20

Lengyelország2

POL2

3

2

0

1

4

7.0

17.0

 

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

T.

Csapat

Pont

MP

Res.

:

Res.

MP

Pont

Csapat

1

India

9

6

:

6

10½

Magyarország1

2

Oroszország

10

6

:

6

Románia

3

Gúzia

5

:

5

9

Ukrajna

4

Üzbegisztán

5

:

5

Kanada1

5

Magyarország3

8

4

:

4

9

Irán

6

Dánia

4

:

4

9

Görögország

7

Lengyelország1

4

:

4

Izrael

8

Kína

8

4

:

4

8

Németország

9

Szerbia

4

:

4

Moldávia

10

Szlovénia

4

:

4

7

Csehország

11

Bulgária

6

4

:

4

7

Magyarország2

12

Szlovákia1

4

:

4

7

Lengyelország2

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Férficsapatunk bravúros győzelmet ért el, női együttesünk 2-2-öt játszott a franciákkal
2021. 11. 15.

 Férfi válogatottunk 3-1-re legyőzte Szlovéniát, női együttesünk 3-1-re kikapott a lengyel csapattól
2021. 11. 14.

A 23. csapat Európa-bajnokságon válogatottjaink magabiztos győzelmekkel rajtoltak
2021. 11. 13.

A csapat Európa-bajnokságon a címvédő orosz válogatottak vezetik a rajtlistákat
2021. 11. 11.

Az ukrán Sevcsenko győzött a "rigai varázsló", Mihail Tal emlékére rendezett villámversenyen
2021. 11. 10.

Firouzja szenzációs sikere, tornagyőztesként, Caruana ezüstérmesként lett világbajnokjelölt
2021. 11. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog