Help Sales ÁSZF

Az orosz Tatjana Koszinceva nyerte meg a rapidsakk Európa-bajnokságot

Címkék: Női Európa-bajnokság

A törökországi Gaziantepben 46 résztvevővel rendezték meg a 11 fordulós svájci rendszerű  rapid Európa-bajnokságot. Nagy küzdelem után az orosz Tatjana Koszinceva ért elsőként a célba, 9 ponttal nyerte meg a viadalt. Az orosz Alekszandra Kosztenjuk és a német Elisabeth Paehtz 8,5 ponttal fejezte be a versengést. Hoang Thanh Trang 6 pontot gyűjtve a 21. helyen végzett. Vasárnap a 13 fordulós villámsakk Eb küzdelmeire kerül sor.

 

Az első játéknap, hat forduló után holtversenyben vezetett az orosz Alekszandra Kosztenjuk és Tatjana Koszinceva, valamint a grúz Nana Dzagnidze. A második nap rangadókkal kezdődött, Kosztenjuk sikerrel vívta meg Dzagnidzével a csatát, Koszinceva a negyedik helyezett grúz Bela Hotenasvilire mért csapást. A nyolcadik körben Koszinceva honfitársnőjét, Kosztenjukot is legyőzte, majd a bolgár Antoaneta Sztefanova is kapitulációra kényszerült.

A tizedik fordulóban Koszinceva is megbotlott, a német Elisabeth Paehtz nyerése nyílttá tette a bajnoki cím sorsát, de Kosztenjuk nem tudott élni a lehetőséggel. Az utolsó körben Koszinceva az ACP Kupa győztesét, Dzagnidzét kényszerítette megadásra és ez tornagyőzelmét eredményezte. Az ezüstérmet a SportAccord Szellemi Világjátékok győztese, Alekszandra Kosztenjuk vehette át, a harmadik helyen Elisabeth Paehtz végzett.

Hoang Thanh Trang vereséggel kezdte a játéknapot, majd remivel folytatta szereplését. Utolsó három partiját megnyerve végül a 21. helyen végzett.

 

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2448, 5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2559, 5)  1 - 0

Bela Hotenasvili (grúz, 2490, 4,5) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2513, 5)  0 - 1

Anna Muzicsuk (szlovén, 2583, 4) – Elisabeth Paehtz (német, 2459, 4)  0 - 1

Katyerina Lahno (ukrán, 2546, 4) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2438, 4)  1 - 0

Betul Cemre Yildiz (török, 2342, 4) – Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2535, 4)  0 - 1

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531, 4) – Szvetlana Bezgodova (orosz, 2109, 4)  1 - 0

Maria Muzicsuk (ukrán, 2490, 4) – Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2412, 4)  0 - 1

Valentyina Gunyina (orosz, 2511, 3,5) – Szopiko Guramisvili (grúz, 2395, 3,5) 1 - 0

Bajra Kovanova (orosz, 2392, 3,5) – Nazi Pajkidze (grúz, 2406, 3,5)  döntetlen

Hoang Thang Trang (magyar, 2438, 2,5) – Szofio Gvetadze (grúz, 2334, 3)  0 – 1

 

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

Tatjana Koszinceva (orosz, 2513, 6) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2448, 6) 1 - 0

Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2412, 5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2559, 5) döntetlen

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531, 5) – Katyerina Lahno (ukrán, 2546, 5) 1 – 0

Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2535, 5) – Elisabeth Paehtz (német, 2459, 5) döntetlen

Valentyina Gunyina (orosz, 2511, 4,5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2490, 4,5) 1 – 0

Olga Girja (orosz, 2406, 4) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2583, 4) 0 – 1

Szofio Gvetadze (grúz, 2334, 4) – Maria Muzicsuk (ukrán, 2490, 4) 0 - 1

Elena Cserednicsenko (ukrán, 2130, 2,5) – Hoang Thang Trang (magyar, 2438, 2,5) döntetlen

 

Az élcsoportban a 9. forduló eredményei:

Tatjana Koszinceva (orosz, 2513, 7) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531, 6) 1 – 0

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2448, 6) – Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2535, 5,5) 1 – 0

Nana Dzagnidze (grúz, 2559, 5,5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2511, 5,5) döntetlen

Elisabeth Paehtz (német, 2459, 5,5) – Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2412, 5,5) 1 – 0

Anna Muzicsuk (szlovén, 2583, 5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2438, 5) 1 – 0

Katyerina Lahno (ukrán, 2546, 5) – Nazi Pajkidze (grúz, 2406, 5) döntetlen

Maria Muzicsuk (ukrán, 2490, 5) – Almira Szkripcsenko (francia, 2468, 4,5) 1 – 0

Bela Hotenasvili (grúz, 2490, 4,5) – Szvetlana Bezgodova (orosz, 2109, 4,5) 1 - 0

Hoang Thanh Trang (magyar, 2438, 3) – Elizaveta Bronnikova (orosz, 2252, 3) 1 - 0

 

Az élcsoportban a 10. forduló eredményei:

Elisabeth Paehtz (német, 2459, 6,5) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2513, 8) 1 – 0

Maria Muzicsuk (ukrán, 2490, 6) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2448, 7) döntetlen

Nana Dzagnidze (grúz, 2559, 6) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2583, 6) 1 – 0

Valentyina Gunyina (orosz, 2511, 6) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531, 6) 0 – 1

Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2535, 5,5) – Katyerina Lahno (ukrán, 2546, 5,5) döntetlen

Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2412, 5,5) – Bela Hotenasvili (grúz, 2490, 5,5) 1 – 0

Nazi Pajkidze (grúz, 2406, 5,5) – Daria Csarocskina (orosz, 2371, 5,5) döntetlen

Olga Girja (grúz, 2406, 5) – Nini Hurcidze (grúz, 2447, 5) 0 – 1

Nino Bacsiasvili (grúz, 2438, 5) – Szofio Gvetadze (grúz, 2334, 5) 1 - 0

Irina Bulmaga (román, 2307, 4,5) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2438, 4) 0 - 1

 

Az utolsó forduló legfontosabb eredményei:

Tatjana Koszinceva (orosz, 2513, 8) – Nana Dzagnidze (grúz, 2559, 7) 1 – 0

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531, 7) – Elisabeth Paehtz (német, 2459, 7,5) 0 – 1

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2448, 7,5) – Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2412, 6,5) 1 – 0

Katyerina Lahno (ukrán, 2546, 6) – Maria Muzicsuk (ukrán, 2490, 6,5) 1 – 0

Anna Muzicsuk (szlovén, 2583, 6) – Nazi Pajkidze (grúz, 2406, 6) 1 – 0

Nino Hurcidze (grúz, 2447, 6) – Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2535, 6) döntetlen

Daria Csarocskina (orosz, 2371, 6) – Valentyina Gunyina (orosz, 2511, 6) 0 – 1

Bela Hotenasvili (grúz, 2490, 5,5) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2438, 6) 0 – 1

Szopiko Guramisvili (grúz, 2395, 5,5) – Lilit Galojan (örmény, 2364, 5,5) 0 – 1

Bajra Kovanova (orosz, 2392, 5,5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2341, 5) 1 – 0

Hoang Thanh Trang (magyar, 2438, 5) – Zuzana Boroszova (szlovák, 2302, 5) 1 – 0

 

Az Európa-bajnokság végeredménye:

1.Tatjana Koszinceva (orosz) 9 pont

2. Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2680) 8,5

3. Elisabeth Paehtz (német, 2649) 8,5

4-9. Nana Dzagnidze (grúz, 2586), Katyerina Lahno (ukrán, 2565), Anna Muzicsuk (szlovén, 2557), Nino Bacsiasvili (grúz, 2438), Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2531) és Valentyina Gunyina 7

10-15. Anasztazia Bodnaruk (orosz, 2530), Maria Muzicsuk (ukrán, 2523), Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2474), Bajra Kovanova (orosz, 2439), Nino Hurcidze (grúz, 2436), Lilit Galojan (örmény, 2407) 6,5

21. Hoang Thanh Trang (magyar, 2377) 6

 

Koszinceva,T (2513) - Dzagnidze,N (2559)
Szicíliai védelem [B42]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 a6 5.Fd3 Fc5 6.Hb3 Fe7 7.Vg4 Ff6 8.Hc3 Hc6 9.Vg3 Hge7 10.Ff4 e5 11.Fd2 d6 12.h4 Fe6 13.0-0-0 Bc8 14.Kb1 h5 15.Fg5 Hg6 16.Hd5 Fxg5 17.hxg5 h4 18.Ve3 Hce7 19.c4 0-0

Nana Dzagnidze meglehetősen gyanútlan volt és megismételte az ACP Kupán látott partijukat, amelyet végül megnyert. Koszinceva edzőivel azonban döntőerős folytatást talált a Tbilisziben játszott összecsapáshoz képest.

 

20.Hf6+!

Koszinceva Tbilisziben a 20.g3 b5 21.cxb5 Hxd5 22.exd5 Fxd5 23.f3 Fxb3 24.axb3 változatban kiengedte előnyét, majd el is vesztette a játszmát.

20...gxf6 21.gxf6 Hf4 22.g3 Heg6 23.gxf4 exf4 24.Vd4 b5 25.cxb5 axb5 26.Bdg1

A sötét király sorsa megpecsételődött.

26...Fxb3 27.axb3 Be8

 

28.Bxh4 Be5 29.Bxf4 Kf8 30.Bf5 Vc7 31.Ve3 Vc5 32.Vh6+ Ke8  

 

 

33.Bxg6! Bxf5 34.Bg8+ Kd7 35.Bxc8 Vd4 36.exf5 Vxd3+ 37.Bc2 és sötét feladta


Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog