Help Sales ÁSZF

Az orosz szuperbajnokságon Szvidler remivel megőrizte félpontos előnyét

Címkék: Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij

A Nyizsnyij Novgorodban zajló szuperbajnokságok a hajrához érkeztek. A viharos hatodik forduló után a hetedik játéknapon a férfiak viadalán csak egy parti végződött döntéssel, az outsiderek vetélkedését Alekszej Goganov nyerte meg. A félpontos előnnyel vezető Peter Szvidler számára kedvező eredmények születtek, riválisai partijai is sorban döntetlennel fejeződtek be. A második helyen álló exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik következő partiját Szergej Karjakinnal játssza. A nők versenyében mind az öt partiban döntés született, az időzavaros kapkodásban nagyon sokat hibáztak a nagymesternők. Valentyina Gunyina szerencsés nyeréssel megőrizte egypontos előnyét az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk előtt, ők ketten az utolsó fordulóban mérkőznek meg!

Az öt eldőlt partival végződött hatodik forduló után a hetedik játéknapon négy döntetlen mellett a mezőnyben outsidernek számító Alekszej Goganov és Anton Somojev partijában született csak döntés. A dobogós helyezésekért harcoló szupernagymesterek játszmái sorban pontosztozkodással értek véget.

 

A hatszoros bajnok Peter Szvidler megőrizte félpontos előnyét az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyikkal szemben. Szvidler a Grünfeld védelmű partiban Erneszto Inarkijevvel remizett. Vlagyimir Kramnyik is sötéttel osztozott meg a ponton Nyikita Vityjugovval.

Az ifjú titánok, Szergej Karjakin és Jan Nepomnjacsij összecsapása is elméleti párbaj hozott. A két remekül felkészült 23 éves nagymester összecsapása során Nepomnjacsij kockáztatott többet, de Karjakin nem talált hathatós megoldást, kettejük között megmaradt az egypontos különbség.

Alekszandr Motiljev és a címvédő Dmitrij Andrejkin a szicíliai védelem Paulsen-változatában vívott meg. Kis előnyével a válogatott szekundánsa nem tudta fokozni nyomását, lépésismétléssel  harmadik döntetlenét könyvelhette el, Andrejkin dobogós helyezésért küzdhet.

A sereghajtó Anton Somojev a huszárvégjátékban elégtelenre vizsgázott, kecsegtető pozícióban az egész pontot Alekszej Gogonovnak ajándékozta.

A 7. forduló eredményei:

Alekszej Goganov (2575) – Anton Somojev (2579) 1 – 0 (Trompowski támadás, 60)

Alekszandr Motiljev (2676) – Dmitrij Andrejkin (2706) döntetlen (Szicíliai védelem, 32)

Erneszto Inarkijev (2695) – Peter Szvidler (2740)  döntetlen (Grünfeld védelem, 41)

Nyikita Vityjugov (2729) – Vlagyimir Kramnyik (2796) döntetlen (Angol megnyitás, 49)

Szergej Karjakin (2762) – Jan Nepomnjacsij (2702) döntetlen (Grünfeld védelem, 35)

A szuperbajnokság állása:

1.Peter Szvidler 5,5 pont

2. Vlagyimir Kramnyik 5

3-4. Dmitrij Andrejkin és Jan Nepomnjacsij 4,5

5. Nyikita Vityjugov 4

6. Szergej Karjakin 3,5

7. Erneszto Inarkijev 3

8. Alekszej Goganov 2,5

9. Alekszandr Motiljev 1,5

10. Anton Somojev 1

A 8. forduló párosítása:

Anton Somojev – Jan Nepomnjacsij

Vlagyimir Kramnyik – Szergej Karjakin

Peter Szvidler – Nyikita Vityjugov

Dmitrij Andrejkin – Erneszto Inarkijev

Alekszej Goganov – Alekszandr Motiljev

 

Magas hőfokon, de nagyon sok hibával sakkoznak a női nagymesterek. A hetedik játéknap rangadója, az olimpiai bajnoknők, a címvédő Natalija Pogonyina és Valentyina Gunyina csatája az egypontos előnnyel vezető Gubyina javára dőlt el. Az időzavaros kapkodásban mindketten sokat hibáztak, Pogonyina még a 40. lépésben is nyerést hagyott ki. Az időkontrollt követően a címvédő teljesen elvesztette kontrollját az állás felett, Gunyina megfordította a partit, megőrizte vezető pozícióját.

Könnyű győzelmet aratott az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk. Oly sok elrontott játszma után korántsem hibátlan játékkal nyert Tatjana Koszinceva. Fölényes állását vesztésre rontotta Jeketyerina Kovalevszkaja. A junior világbajnoknő Alekszandra Gorjacskina feljött ötven százalékra.

A 7. forduló eredményei:

Bajra Kovanova (2396) – Tatjana Koszinceva (2515)  0 - 1

Natalija Pogonyina (2485) – Valentyina Gunyina (2506)  0 - 1

Jekatyerina Kovalevszkaja (2410) – Anasztazia Bodnaruk (2459)  0 - 1

Alekszandra Kosztenjuk (2495) – Daria Csarocskina (2343)  1 - 0

Alekszandra Gorjacskina (2436) – Alina Kaslinszkaja (2435)  1 - 0

A szuperbajnokság állása:

1.Valentyina Gunyina 6 pont

2. Alekszandra Kosztenjuk 5

3. Bajra Kovanova 4

4-6. Natalija Pogonyina, Jekatyerina Kovalevszkaja és Anasztazia Gorjacskina 3,5

7-8. Anasztazia Bodnaruk és Tatjana Koszinceva 3

9. Alina Kaslinszkaja 2

10. Daria Csarocskina 1,5

A 8. forduló párosítása:

Tatjana Koszinceva – Alina Kaslinszkaja

Daria Csarocskina – Alekszandra Gorjacskina

Anasztazia Bodnaruk – Alekszandra Kosztenjuk

Valentyina Gunyina – Jakatyerina Kovalevszkaja

Bajra Kovanova – Natalija Pogonyina

Inarkijev,E (2695) - Szvidler,P (2740)
Grünfeld védelem [D78]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.g3 c6 4.Hf3 d5 5.Vb3 Fg7 6.Fg2 0-0 7.0-0 Vb6 8.Hc3 Bd8 9.Va3 dxc4 10.Vxe7 Ha6 11.Ha4 Vc7 12.Vxc7 Hxc7 13.b3 cxb3 14.axb3 He4

Az éllovas terve világos kis előnyéhez vezetett.

15.e3 b5 16.Hb2 c5 17.Hd2 Hxd2 18.Fxd2 Bb8

19.Fa5

Világosnak alaposan el kellett gondolkodnia a 19.Bxa7 He6 20.Hd3 cxd4 21.e4 Bd7 22.Ba5 Bc7 23.Bfa1 változat kínálta esélyen.

19...Bd7 20.Bac1 Ha6 21.Bc2 Be7 22.dxc5 Ff5 23.e4 Fe6?!

Peter Szvidler a 23...Fxe4 24.Fxe4 Bxe4 25.c6 Bc8 26.c7 Hb4 27.Bd2 Hc6 változatban egyenlő állást érhetett volna el.

24.b4 Bc8 25.Bfc1

Figyelmet érdemelt a 25.Hd3 Fb3 26.Be2 Hb8 27.e5 Hc6 28.Fxc6 Bxc6 29.f4 folytatás.

25...Hb8 26.e5 Fxe5 27.c6 Ff5 28.Be2 Fxb2 29.Bxe7 Fxc1 30.c7

 

30...Fg5 31.cxb8V Bxb8 32.Bxa7 Be8 33.Fd5 Be7 34.Ba8+ Kg7 35.h4 Ff6 36.Fb6 Bd7 37.Fc5 Bxd5 38.Ff8+ Kg8 39.Fe7+ Kg7 40.Ff8+ Kg8 41.Fe7+ és döntetlen

Vityjugov,N (2729) - Kramnyik,V (2796)
Angol megnyitás [A34]

1.c4 c5 2.Hf3 Hf6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.g3 g6 6.Fg2 Fg7 7.Hg5 e6 8.Hge4 Ha6 9.d3 0-0 10.0-0 b6 11.Fg5 f6 12.Hxd5 exd5 13.Hc3 Fe6 14.Ff4 Vd7 15.d4 Bad8 16.Bc1 cxd4 17.Vxd4 g5 18.Fd2 Hc5 19.Vb4 d4 20.He4 d3 21.e3 Hxe4 22.Fxe4

22...Fxa2 23.b3 Ve6 24.Bc4 f5 25.Fg2  

25...f4?!

Vlagyimir Kramnyik mesterhármasa után a 25...a6 26.Va3 b5 27.Bb4 Bc8 28.Vxa2 Bc2 29.Va5 Bxd2 változattal nem elégedett meg.

26.exf4 gxf4 27.Be1?!

Világosra lett volna kedvezőbb a 27.Va3 b5 28.Bb4 Fb1 29.Va5 Fc2 30.Bxb5 Fxb3 31.Fxf4 Kh8 folytatás.

27...Vd6 28.Va4 fxg3 29.hxg3

 

29...b5 30.Vxb5 Vb6 31.Vxb6 axb6 32.Bb4 Fd4 33.Be4 Fxf2+ 34.Kh2 Bf6 35.Fg5 d2 36.Fxf6 d1V 37.Bg4+ Kf7 38.Fxd8 Fg1+ 39.Kh3 Vxd8 40.Bbf4+ Ke7 41.Be4+ Kf6 42.Bef4+ Ke7 43.Be4+ Kd6 44.Bd4+ Fxd4 45.Bxd4+ Ke7 46.Bxd8 Kxd8 47.Fe4 Fxb3 48.Fxh7 b5 49.Kg4 Ke7 és döntetlen

Karjakin,S (2762) - Nepomnjacsij,J (2702)
Grünfeld védelem [D85]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hxc3 6.bxc3 Fg7 7.Hf3 c5 8.Bb1 0-0 9.Fe2 b6 10.0-0 Fb7 11.Vd3 Fa6 12.Vc2 Fxe2

Megnyitáselméleti felkészültségéről is híres két orosz titán küzdelme a változat szempontjából is rendkívül érdekes párharcot ígért. 12...cxd4 13.Fxa6 Hxa6 14.cxd4 Vd7 varira sötéttel sokan esküsznek.

13.Vxe2 Vd7 14.Fg5

Világossal nem volt könnyű a választás. 14.dxc5 Vc6 15.e5 bxc5 16.Hg5 folytatás is számításba jött.

14...h6 15.Ff4 Va4 16.Ve3 Kh7 17.dxc5

17...Hd7! 18.cxb6 axb6 19.Bfd1 Vxa2 20.e5 Ba4?!

Jan Nepomnjacsijnak a 20...Hc5 21.Bxb6 Bfc8 változatban sötét aktív figurái bőséges ellenértéket jelentettek volna a gyalogért cserébe.

21.h4 Ve6 22.Bb4 Bxb4 23.cxb4 Bc8 24.Vd3 Hf8 25.Fe3 Bc4 26.b5 Bb4 27.Vd8 Vb3 28.Bc1 Bxb5 29.Vxe7 Ve6 30.Bc7

Szergej Karjakin már nem látott esélyt ígérő folytatást.

30...Vxe7 31.Bxe7 Kg8 32.Be8 Kh7 33.Be7 Kg8 34.Be8 Kh7 35.Be7 és döntetlen

Motiljev,A (2676) - Andrejkin,D (2706)
Szicíliai védelem [B42]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 a6 5.Fd3 Fc5 6.Hb3 Fa7 7.0-0 He7 8.Ve2 Hbc6 9.c4 0-0 10.Hc3 d6 11.Fe3 e5 12.Fxa7 Bxa7 13.Bfd1 Fe6 14.Ve3 b6 15.Ff1 Vb8 16.Bd2 Bd8 17.Bad1 Bb7  

 

18.Hd5 a5 19.Hc3 Ba7 20.Hb5 Bad7 21.Ha1 f5 22.exf5 Hxf5 23.Ve4 Hb4 24.Hc2 Ha6 25.Ve1 Hc5 26.He3 He7 27.f3 Kh8 28.Hc3 Hc6 29.Hb5 He7 30.Hc3 Hc6 31.Hb5 He7 32.Hc3 és döntetlen

Goganov,A (2575) - Somojev,A (2579)
Trompowski támadás [A45]

1.d4 Hf6 2.Fg5 e6 3.Hd2 c5 4.e3 cxd4 5.exd4 Fe7 6.Fd3 b6 7.Hgf3 Fa6 8.Fxa6 Hxa6 9.0-0 0-0 10.c4 d6 11.Bc1 Vd7 12.a3 b5 13.Ve2 bxc4 14.Vxc4 Hb8 15.Fxf6 Fxf6 16.He4 d5 17.Hxf6+ gxf6 18.Vc7 Vxc7 19.Bxc7 Ha6 20.Bc3 Bfc8 21.Bfc1 Bxc3 22.Bxc3 Bb8 23.b4 Bb7 24.Bc8+ Kg7 25.Kf1 Bc7 26.Bxc7 Hxc7 27.Ke2?

27...Hb5 28.a4 Hc3+ 29.Kd3 Hxa4 30.Hh4 Kf8 31.g4 Hb2+ 32.Ke2 Ke7 33.f4 Kd7 34.Hf3 Hc4 35.Kd3 Ke7 36.h4 Hd6 37.h5 He4 38.Ke3?

38...Kf8? 39.h6 Ke7 40.He1 Hd6?! 41.Hf3 Kd7 42.Kd3 He4 43.g5 Ke7 44.Ke3 Hd6 45.Kd3 Hc4 46.Kc3 fxg5 47.fxg5 Kd6 48.Hh4 Ke7 49.b5 Hd6 50.Kb4 He4 51.g6 fxg6 52.Hxg6+ Kd6 53.Ka5 Kc7 54.Ka6 Hd6 55.He5 Hf5??

 

56.Kxa7 Hxd4 57.b6+ Kd6 58.b7 Kxe5 59.b8V+ Ke4 60.Vb1+ és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

(Fotók: Jetyeri Kublasvili www.russiachess.org)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Shankland és Vidit negyeddöntős, a női viadalon Gorjacskina, Tan Zhongyi és Kosztenjuk az elődöntőbe jutott 
2021. 07. 27.

A Világkupán a 12 játszmából tíz döntetlennel fejeződött be
2021. 07. 25.

A férfi Világkupán a nyolcaddöntő, a női viadalon a negyeddöntő küzdelmei kezdődnek
2021. 07. 25.

Carlsen könnyű nyerést hagyott ki, Wojtaszek ellen "pótvizsgáznia" kell
2021. 07. 24.

A Világkupákon tizen várhatják lépéselőnyben a negyedik forduló második játszmáit, Carlsen első döntetlene
2021. 07. 23.

Újabb meglepetések a Világkupán, Giri és Mamedgyarov is kiesett, Vachier-Lagrave megmenekült
2021. 07. 21.

Balog Imre nyerte a rapid bajnokságot, rajt-cél győzelmet aratott
2021. 07. 20.

Fabiano Caruana végzetes vezérlépése, a világranglista második amerikai sakkozó kiesett a Világkupán
2021. 07. 20.

Meglepetések a Világkupák harmadik fordulójának első játszmáiban
2021. 07. 18.

A Világkupán Berkes és Erdős is elvesztette a rájátszást, nagy meglepetések, meglepő üzbég sikerek
2021. 07. 18.

Berkes és Erdős másodszor is remizett, rájátszás dönt a továbbjutásukról, Aronjan betegség miatt visszalépett
2021. 07. 17.

Berkes és Erdős remizett a 2. forduló első partijában, Hoang Thanh Trang vereséget szenvedett
2021. 07. 15.

Hoang Thanh Trang, Berkes Ferenc és Erdős Viktor a Világkupa 2. fordulójában 
2021. 07. 14.

Vachier-Lagrave kétpontos előnnyel győzött, Anand lett a második a zágrábi Croantia GCT viadalon
2021. 07. 12.

Szocsiban négy magyar résztvevővel hétfőn kezdődik a női és a férfi Világkupa
2021. 07. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog