Help Sales ÁSZF

Az orosz szuperbajnokságokon tíz partiból kilenc végződött döntéssel

Címkék: Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij

A Nyizsnyij Novgorodban zajló szuperbajnokságok hatodik fordulójában a tíz játszma közül kilenc végződött döntéssel! A férfiak viadalán Peter Szvidler megőrizte félpontos előnyét az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik előtt. Fontos partit nyert Jan Nepomnjacsij, a címvédő Dmitrij Andrejkin is harcban áll a dobogós helyezésért, első győzelmét aratta Szergej Karjakin. A nők versenyében Valentyina Gunyina egypontos előnnyel vezet, Alekszandra Kosztenjuk, Natalija Pogonyina és Jekatyerina Kovalevszkaja nyert még, a rajtlistán első Tatjana Koszinceva csak remizett, holtversenyben hetedik!

A pihenőnap után az orosz sakkozás legjobbjai újult erővel vetették magukat a küzdelembe, különleges forduló volt a mai, hiszen a férfiak versenyében mind az öt parti döntéssel végződött. A párosítás talán előrevetette ezt a forgatókönyvet, de ritkaság, hogy a „papírforma” ilyen tökéletesen érvényesül. A vesztesek nem adták meg könnyen magukat. Az időzavarban elkövetett bakik döntően  befolyásolták az eredményeket. 

Peter Szvidler nagy türelemmel játszotta a hol egyenlő esélyű, hol kicsit kedvezőbb állását. Alekszandr Motiljev sorsát az idő szorításában hozott rossz döntés pecsételte meg, a sötét gyalogszerkezet gyengeségei eldöntötték a partit.

Az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik már a nyitásban meglepte Erneszto Inarkijevet. A korai vezércserét követően Inarkijev hathatós segítsége is kellett újabb győzelméhez, Kramnyik egyedüli másodikként félpontos hátránnyal követi Szvidlert.

Jan Nepomnjacsij és Nyikita Vityjugov szicíliai védelmű összecsapását sötét két rossz lépése döntően befolyásolta. Világos támadása nagy erővel bontakozott ki, időzavarban Nepomnjacsij gyors nyerést is elmulasztott, Vityjugov remiesélyét nem tudta kihasználni.

A címvédő Dmitrij Andrejkin sikerrel használta ki Alekszej Goganov középen rekedt királyának szorult helyzetét. Anton Somojev nehéz pillanatokat is okozhatott volna Szergej Karjakinnak, elhibázott tervét követően Karjakin döntő előnybe került, megszerezte első győzelmét.

A 6. forduló eredményei:

Anton Somojev (2579) – Szergej Karjakin (2762) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 38)

Jan Nepomnjacsij (2702) – Nyikita Vityjugov (2729) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 38)

Vlagyimir Kramnyik (2796) – Erneszto Inarkijev (2695) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 52)

Peter Szvidler (2740)  – Alekszandr Motiljev (2676) 1 – 0 (Félszláv védelem, 56)

Dmitrij Andrejkin (2706) – Alekszej Goganov (2575) 1 – 0 (Vezérgyalog megnyitás, 36)

A szuperbajnokság állása:

1.Peter Szvidler 5 pont

2. Vlagyimir Kramnyik 4,5

3-4. Dmitrij Andrejkin és Jan Nepomnjacsij 4

5. Nyikita Vityjugov 3,5

6. Szergej Karjakin 3

7. Erneszto Inarkijev 2,5

8. Alekszej Goganov 1,5

9-10. Alekszandr Motiljev és Anton Somojev 1

A 7. forduló párosítása: [D43]

Alekszej Goganov – Anton Somojev

Alekszandr Motiljev – Dmitrij Andrejkin

Erneszto Inarkijev – Peter Szvidler

Nyikita Vityjugov – Vlagyimir Kramnyik

Szergej Karjakin – Jan Nepomnjacsij

A női szuperbajnokságon a kétszeres olimpiai aranyérmes, a tavalyi kontinensbajnok Valentyina Gunyina holtversenyes társát, Bajra Kovanovát győzte le, és egypontos előnnyel zárta a viadal kétharmadát. Az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk már holtversenyben második. A legnagyobb meglepetés a rajtlistát vezető Tatjana Koszinceva „bukdácsolása”, az Orosz Sakkszövetség vezérkarával vívott értelmetlen csatája rányomja bélyegét szereplésére.

A 6. forduló eredményei:

Tatjana Koszinceva (2515) – Alakszandra Gorjacskina (2436)  döntetlen

Alina Kaslinszkaja (2435) – Alekszandra Kosztenjuk (2495)  0 - 1

Daria Csarocskina (2343) – Jekatyerina Kovalevszkaja (2410)  0 - 1

Anasztazia Bodnaruk (2459) – Natalija Pogonyina (2485)  0 - 1

Valentyina Gunyina (2506) – Bajra Kovanova (2396)  1 - 0

A szuperbajnokság állása:

1. Valentyina Gunyina 5 pont

2-3. Bajra Kovanova és Alekszandra Kosztenjuk 4

4-5. Natalija Pogonyina és Jekatyerina Kovalevszkaja 3,5

6. Alekszandra Gorjacskina 2,5

7-9. Anasztazia Bodnaruk,  Alina Kaslinszkaja és Tatjana Koszinceva 2

10. Daria Csarocskina 1,5

A 7. forduló párosítása:

Bajra Kovanova – Tatjana Koszinceva

Natalija Pogonyina – Valentyina Gunyina

Jekatyerina Kovalevszkaja – Anasztazia Bodnaruk

Alekszandra Kosztenjuk – Daria Csarocskina

Alekszandra Gorjacskina – Alina Kaslinszkaja

Szvidler,P (2740) - Motiljev,A (2676)
Félszláv védelem [D43]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.Hf3 e6 5.Fg5 h6 6.Fxf6 Vxf6 7.e3 g6 8.Fe2

Népszerűbb a 8.Fd3 Hd7 9.0-0 folytatás. Az éllovas Peter Szvidler felkészülhetett az orosz válogatott egyik szekundánsának nyitására.

8...Fg7 9.0-0

Vlagyimir Kramnyik az Aljechin emlékversenyen a 9.e4 0-0 10.e5 Vd8 11.0-0 c5 12.dxc5 dxc4 13.Fxc4 változatot választotta Viswanathan Anand ellen.

9...0-0 10.e4 Bd8

Alekszandr Motiljev új utat próbált ki a már játszott 10...Vd8, illetve a 10...dxe4 11.Hxe4 Vf4 helyett.

11.e5 Ve7 12.c5 b6 13.b4 a5 14.a3 Fa6 15.Vc2 Vb7 16.Bfc1 Hd7 17.h4 Ba7 18.g3 Bda8 19.Bab1 axb4 20.axb4 Fxe2 21.Hxe2 Ba2 22.Vd1 B2a3 23.Hf4 B8a4 24.Kg2 Va8 25.He2 Ba7 26.Vc2 Ba2 27.Vd3 Ff8 28.Vd1 Bb7 29.Hc3

Sötétnek csak 8 perce és a lépésenkénti 30-30 másodperce maradt. Az állás helyes értékelése jóval több időt igényelt volna.

29...Baa7 30.Vc2 Ba3 31.Bb2 Hb8 32.He1 Hd7 33.Hd3 h5 34.Bcb1 Bba7 35.Bb3 Bxb3 36.Bxb3 Ba1 37.Hf4

 

37...bxc5?!

Szinte törvényszerű, hogy az időzavarban levő sakkozó hibát követ el.

38.bxc5 Va6?! 39.Vd3 Vxd3 40.Hxd3 Ba7 41.Hb4 Bb7 42.Bb1 f6?!

A passzív állásban nehéz volt Motiljev helyzete. 42...Hb8-ra 43.Hbxd5! Bxb1 44.Hf6+ Kg7 45.Hxb1 következett volna.

 

43.f4 fxe5 44.fxe5 Bc7 45.Ba1 Hb8 46.Ba8 Bb7

47.Ha6! Hxa6 48.Bxa6 Bb2+ 49.Kf1 Fh6 50.Bxc6 Fe3? 51.Bxe6 Fxd4 52.c6 Bf2+ 53.Ke1 Bf5 54.Be8+ Kf7 55.c7 Fxc3+ 56.Ke2 és sötét feladta

Kramnyik,V (2796) - Inarkijev,E (2695)
Szicíliai védelem [B20]

1.e4 c5 2.b3

Az exvilágbajnok már 1.e4 lépésével is meglepetést okozott, a 2.b3-as változat még inkább meglepte ellenfelét.

2...Hc6 3.Fb2 d5 4.exd5 Vxd5 5.Hc3 Ve5+ 6.Ve2 Vxe2+ 7.Hgxe2 Ff5 8.0-0-0

Vlagyimir Kramnyik nagyon bízott oly sokszor megcsodált technikájában.

8...0-0-0 9.g3 e5 10.f4 exf4 11.Hxf4 Hf6 12.Fc4 Hd4 13.d3 Fd6 14.Bdf1 Fd7 15.Hce2 Fxf4+ 16.Hxf4 Fc6 17.Bhg1 Bd7 18.Fxd4 cxd4 19.b4 b5 20.Fb3 Hg4 21.Hh5 Hxh2?!

22.Bf2 Hg4 23.Bf4 f5?!

Az egyetlen esélyt 23...He3 24.Hxg7 Bg8 25.Hh5 Bgd8 jelentette volna, de világos előnyéhez kétség sem férhet.

 

24.Fe6 g6 25.Hg7 He5 26.Be1 Hf3 27.Be2 Bhd8 28.Fxd7+ Bxd7 29.He6

Kramnyik jobban játszhatott volna a 29.Be8+ Kb7 30.He6 Kb6 31.Bb8+ Bb7 32.Bxb7+ Kxb7 33.Hd8+ változatban.

29...Bd6 30.Hf8 h5 31.Be6 Bxe6 32.Hxe6 Fd7 33.Hf8 Hg1 34.Kd1 Fe8 35.Bxd4 Hf3

 

36.Bd6 g5 37.He6 Fd7 38.Hc5 Fe8 39.Be6 Kd8 40.Hb7+ Kd7 41.Be3 g4 42.Hc5+ Kd8 43.He6+ Kd7 44.Hf4

Vlagyimir Kramnyik figyelme lankadt, alighanem már Motiljev kapitulációját várta.

44...Ff7 45.d4 h4

 

46.Bxf3!? gxf3 47.gxh4 Fxa2 48.Ke1 Ke7 49.d5 Kd6 50.h5 Ke5 51.h6 Kxf4 52.Kf2 és sötét feladta

Somojev,A (2579) - Karjakin,S (2762)
Nimzoindiai védelem [E52]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Hf3 b6 5.e3 Fb7 6.Fd3 0-0 7.0-0 d5 8.cxd5 exd5 9.He5 Hbd7 10.f4 c5 11.Fd2 a5 12.Ff5 g6 13.Fxd7 Hxd7 14.a3 Fxc3 15.Fxc3 c4 16.f5 Hf6 17.Vf3 He4 18.fxg6 hxg6 19.Vh3 Fc8?!

20.g4?

Anton Somojev a 20.Vh6 Vd6 21.Bf3 g5 22.Vxd6 Hxd6 23.Bf6 Bd8 24.Hc6 folytatásban előnybe kerülhetett volna.

20...Kg7 21.Vg2 f6 22.Hf3 Ve7 23.Bae1 Fe6 24.g5 fxg5 25.Hd2 Bxf1+ 26.Bxf1 Hxc3 27.bxc3 Bh8 28.Bf3 g4 29.Bf1 Bh3 30.e4 Bxc3 31.exd5 Ff5 32.Vf2 Bc2 33.Vf4 c3 34.Hc4 Ve4 35.Ve5+ Vxe5 36.dxe5 Fd3 37.d6 Fxc4 38.d7 Bd2 és világos feladta

Nepomnjacsij,J (2702) - Vityjugov,N (2729)
Szicíliai védelem [B47]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 Vc7 6.f4 a6 7.Hxc6 Vxc6 8.Fd3 b5 9.Ve2 Fb7 10.Fd2 Fc5 11.0-0-0 He7 12.a3 0-0 13.Vh5 f6 14.g4 Bac8 15.Bhe1 Vb6 16.Kb1 Fd4 17.He2 Ff2 18.Bf1 Bf7 19.Vh3 Hg6 20.Fc1 Fc5?!

21.e5! b4?!

Nyikita Vityjugov két rossz döntéssel jelentős hátrányba került.

22.axb4 Fxb4 23.f5 exf5 24.Fxf5?! Hf8 25.exf6 g6 26.Fd3 Bxf6 27.b3 Bxf1 28.Bxf1 He6 29.Fb2 Bf8 30.Bd1?! Bf3 31.Vh4 Fc6?

Sötét a 31...Vf2 32.Vh6 Ff8 33.Vd2 Bf7 folytatásban kiegyenlíthette volna esélyeit.

32.Fc4?

Időzavarban kimaradt a 32.Hd4! Hxd4 33.Fxd4 Vxd4 34.Fc4+ Vxc4 35.bxc4 könnyű nyerés.

32...Fb5?

 

33.Hd4 Bf7 34.Hxe6 Fxc4 35.Hg5 Be7 36.Vh3?! Fe2?? 37.Vg2 Be8 38.Vd5+ és sötét feladta

Andrejkin,D (2706) - Goganov,A (2575)
Vezérgyalog megnyitás [D00]

1.d4 d5 2.Fg5 Hf6 3.e3 c5 4.Fxf6 gxf6 5.dxc5 e6 6.c4 dxc4 7.Hd2 c3 8.bxc3 Fxc5 9.Vg4 Hd7 10.Fb5 f5 11.Vg3 Vf6 12.Bb1 Ke7 13.He2 Fd6 14.f4 Hc5 15.Hd4 a6 16.Fe2 Fd7 17.Vf3 b5 18.0-0 Bab8 19.e4 Hxe4 20.Hxe4 fxe4 21.Vxe4 Bhc8 22.Vd3 Bc7 23.Bbd1 Fc5 24.Kh1 Bbc8?

25.f5! e5 26.He6! Ba7 27.Fh5

Jobb volt a 27.Vg3 Bb7 28.c4 folytatás.

27...fxe6? 28.fxe6 Vxe6 29.Vxh7+ Kd8 30.h3 Fe7 31.Fg4 Vc6 32.Bf7 Fd6 33.Vg6 Fe7 34.Vg7 Vc5 35.Bf8+ Kc7 36.Bxd7+ és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog