Help Sales ÁSZF

Az orosz Jakovenko az Európa-bajnok, Berkes a 24., Balogh a 26. helyen végzett

Címkék: Férfi Európa-bajnokság 2012

Az orosz Dmitrij Jakovenko győzött a Plovdivban megrendezett XIII. Európa-bajnokságon. Jakovenko az utolsó fordulóban nyert a vezető francia Laurent Fressinet ellen és félpontos előnnyel végzett az élen. Tizenhárman szereztek 8 pontot, a performance-pontszám döntötte el a dobogós helyek sorsát, Fressinet a második, az orosz Vlagyimir Malahov a bronzérmes. A befejező játéknapon Balogh Csaba az orosz Nyikita Vitjugovval, Berkes Ferenc a szerb Ivan Ivaniseviccsel remizett, a végső sorrendben Berkes a 24., Balogh a 26. lett. A versenykiírás szerint huszonhárman kvalifikálták magukat a jövő évi Világkupára.

Sorozatban negyedszer zárult orosz sakkozó győzelmével a kontinensbajnokság. 2009-ben Jevgenyij Tomasevszkij, egy éve múlva Jan Nepomnjacsij, tavaly Vlagyimir Potkin ért elsőként a célba. Plovdivban Dmitrij Jakovenko az utolsó fordulóban aratott győzelmével lett Európa-bajnok. A francia Laurent Fressinet félpontos előnnyel ült sakkasztalhoz, de a vezércselű partiban nem tudta kiharcolni a bajnoki címet jelentő remit. Jakovenko erőteljes lépésekkel használta ki a sötét vezér „tévelygéseit”, jól cserélt, futója sikerrel támadta a Fressinet gyalogállásának gyengeségeit, a 41. lépést követően Európa-bajnokként ünnepelhették. A rajtlistán harmadik Jakovenko veretlenül végzett az élen, + 14,1 Élő-pont is a jutalma a bruttó 14 ezer eurós első díj mellé.

A 7,5 pontosok egymás elleni játszmáit inkább az óvatosság jellemezte, sorozatos döntetlenek születtek, amelyek biztosították továbbjutásaikat. Szépen gyűjtögettek Élő-pontokat.

Bonyolult küzdelem után biztatóan alakult Berkes Ferenc játszmája a szerb Ivan Ivanisevic ellen. Kecsegtető lett nagymesterünk állása miután gyalogja megjelent a hetedik soron, de a szerb sakkozó sikerrel szervezte meg a védelmet, időzavarban Fecó nem talált nyeréshez vezető utat. Összesítésben nagymesterünk a 24. helyen végzett, 7,5 pontjával 2714-es performance-pontszámot ért el, + 5,6 Élő-pontot is gyűjtött, ez végül a 24. helyet jelentette számára.

Balogh Csaba és az orosz Nyikita Vitjugov játszmája békésebb mederben zajlott, a cserék egyenlő esélyű bástyavégjátékhoz vezettek, majd remihez a 41. lépést követően. Csaba a 26. helyen zárta szereplését, + 7,8 pontot szerzett, teljesítménye 2714-es pontszámot ér.

A játéknap legnagyobb meglepetéseként az ukrán Jurij Krivorucsko legyőzte a rajtlistán első olasz Fabiano Caruanát és továbbjutott. A 10. fordulóban gyors vereséget szenvedő örmény Vlagyimir Akopjan rendezte sorait és az orosz exvilágbajnok Alekszandr Halifman legyőzésével javított. Meglepő a francia Maxime Vachier-Lagrave veresége is. Az angol Gawain Jones sokáig vezetett, majd gyengélkedett, de utolsó partijának megnyerésével továbblépett. Az orosz Alekszandr Rjazancev is jól bírta a fokozott feszültséget.

A magyar résztvevők a nagyon kiegyensúlyozott mezőnyben változatos teljesítményt nyújtottak.  Fodor Tamás nagymesteri normát teljesített, sorozatban játszott rangos nagymesterekkel, sikerét jól mutatja a jelentős Élő-pont gyűjtés (+ 16,4). Prohászka Péter is jó versenyt játszott, Ruck Róbert váratlan vesztései után „külső körön” jött fel. Nagy csalódást okozott Erdős Viktor, nem sikerült Rapport Richárdnak a remélt áttörés.

 

Az élcsoportban az utolsó forduló eredményei:

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2729, 7,5) – Laurent Fressinet (francia, 2693, 8)  1 - 0

Viorel Bologan (moldáviai, 2687, 7,5) – Vlagyimir Malahov (orosz, 2705, 7,5)  döntetlen

Erneszto Inarkijev (orosz, 2695, 7,5) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2693, 7,5)  döntetlen

Dmitrij Andrejkin (orosz, 2689, 7,5) – Andrej Volokityin (ukrán, 2695, 7,5)  döntetlen

Szergej Azarov (fehérorosz, 2667, 7,5) – Maxim Matlakov (orosz, 2632, 7,5)  döntetlen

Jurij Krivorucsko (ukrán, 2666, 7) – Fabiano Caruana (olasz, 2767, 7)  1 - 0

Balogh Csaba (magyar, 2664, 7) – Nyikita Vitjugov (orosz, 2709, 7)  döntetlen (Szicíliai védelem, 41)

Szanan Szjugirov (orosz, 2610, 7) – Etienne Bacrot (francia, 2706, 7)  döntetlen

Denisz Hiszmatullin (orosz, 2656, 7) – Baadur Zsobava (grúz, 2706, 7)  döntetlen

Alekszej Drejev (orosz, 2698, 7) – Markus Ragger (osztrák, 2654, 7)  döntetlen

Daniel Fridman (német, 2653, 7) – Zahar Efimenko (ukrán, 2695, 7)  döntetlen

Vlagyimir Akopjan (örmény, 2684, 7) – Alekszandr Halifman (orosz, 2649, 7)  1 - 0

Berkes Ferenc (magyar, 2682, 7) – Ivan Ivanisevic (szerb, 2645, 7) döntetlen (Vezérgyalog megnyitás, 56)

Jevgenyij Najer (orosz, 2640, 7) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2682, 7)  1 - 0

Jan Smeets (holland, 2610, 7) – Anton Korobov (ukrán, 2679, 7)  1 - 0

Kiril Georgijev (bolgár, 2671, 7) – Igor Henkin (német, 2532, 7)  döntetlen

Mihail Kobalija (orosz, 2666, 7) – Vasif Durarbejli (azeri, 2543, 7)  döntetlen

Ildar Hairullin (orosz, 2626, 6,5) – Alekszandr Rjazancev (orosz, 2710, 6,5) 0 – 1

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2621, 6,5) – Gabriel Szargiszjan (örmény, 2674, 6,5) 0 – 1

Andrej Zsigalko (fehérorosz, 2590, 6,5) – Ivan Szokolov (holland, 2653, 6,5) 0 – 1

Liviu-Dieter Nisipeanu (román, 2643, 6,5) – Shota Azaladze (grúz, 2419, 6,5) 1 – 0

Sipke Ernst (holland, 2578, 6,5) – Gawain Jones (angol, 2635, 6,5) 0 – 1

Szergej Grigorjanc (orosz, 2561, 6,5) – Zbynek Hracek (cseh, 2627, 6,5) 1 - 0

Ruck Róbert (2579, 6) – Jevgenyij Postny (izraeli, 2662, 6)  döntetlen

Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2604, 6) – Fodor Tamás (2482, 6)  1 - 0

Rapport Richárd (2559, 5,5) – Emil Szutovszkij (izraeli, 2700, 5,5)  döntetlen

Erdős Viktor (2631, 5,5) – Prohászka Péter (2553, 5,5)  döntetlen

Arman Paszhikjan (örmény, 2618, 5,5) – Pap Gyula (2538, 5,5) 1 - 0

Sam Soffer (izraeli, 2492, 5,5) – Bánusz Tamás (2583, 5,5)  1 - 0

Papp Gábor (2551, 5) – Burak Firat (török, 2405, 5)  1 - 0

Antal Tibor Kende (2352, 4,5) – Miodrag Perunovic (szerb, 2481, 4,5)  1 - 0

Schneider Veronika (2312, 4) – Emre Can (török, 2476, 4)  0 - 1

Zaur Ojagverdijev (azeri, 2050) – Barta József (2148, 3)  + -

Berhanudin Misini (ECU, 2) – Pein Milan (2)  1 – 0

 

Az Európa-bajnokság végeredménye:

1.Dmitrij Jakovenko (orosz, 2729, 2832) 8,5 pont

2. Laurent Fressinet (francia, 2693, 2800) 8

3. Vlagyimir Malahov (orosz, 2705, 2787) 8

4-14. Dmitrij Andrejkin (orosz, 2689, 2786), Eneszto Inarkijev (orosz, 2695, 2784), Maxim Matlakov (orosz, 2632, 2778), Viorel Bologan (moldáviai, 2687, 2768), Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2693, 2765), Jurij Krivorucsko (ukrán, 2666, 2761), Szergej Azarov (fehérorosz, 2667, 2759), Jevgenyij Najer (orosz, 2640, 2756), Vlagyimir Akopjan (örmény, 2684, 2754), Andrej Volkityin (ukrán, 2695, 2754) és Jan Smeets (holland, 2610, 2685) 8

15-36. Gawain Jones (angol, 2635, 2760), Nyikita Vitjugov (orosz, 2709, 2751), Etienne Bacrot (francia, 2706, 2748), Alekszej Drejev (orosz, 2698, 2736), Denisz Hiszmatullin (orosz, 2656, 2734), Vasif Durarbejli (azeri, 2543, 2729), Alekszandr Rjazancev (orosz, 2710, 2728), Baadur Zsobava (grúz, 2706, 2725), Berkes Ferenc (2682, 2716), Markus Ragger (osztrák, 2654, 2714), Balogh Csaba (2664, 2714), Daniel Fridman (német, 2653, 2709), Liviu-Dieter Nisipeanu (román, 2643, 2706), Ivan Szokolov (holland, 2653, 2705), Kiril Georgijev (bolgár, 2671, 2703), Gabriel Szargiszjan (örmény, 2674, 2702), Ivan Ivanisevic (szerb, 2645, 2698), Szanan Szjugirov (orosz, 2610, 2697), Igor Henkin (német, 2632, 2695), Zahar Efimenko (ukrán, 2695, 2664) és Szergej Grigorjanc (orosz, 2561, 2647) 7,5

90. Ruck Róbert (2579, 2548, - 3) 6,5

96. Prohászka Péter (2553, 2642, + 13,9)  6

104. Fodor Tamás (2482, 2599, + 16,4)  6

114. Papp Gábor (2551, 2571, + 3,9)  6

131. Erdős Viktor (2631, 2531, - 15,1)  6

132. Rapport Richárd (2559, 2528, - 3,9) 6

161. Pap Gyula (2538, 2561, + 5,3) 6

164. Bánusz Tamás (2583, 2540, - 5,6) 5,5

198. Antal Tibor Kende (2352, 2346, - 1,95) 5,5

289. Schneider Veronika (2312, 2338, + 4,95) 4

324. Barta József (2148, 2202, + 6,9) 3

341. Pein Milan (1813) 2


Berkes,F (2682) - Ivanisevic,I (2645)
Vezérgyalog megnyitás [D02]

1.Hf3 d5 2.g3 Hc6 3.d4 Fg4 4.Fg2 e6 5.0-0 Fd6 6.c4 Hf6 7.cxd5 Hxd5 8.Hbd2 0-0 9.Hc4 f5 10.Hfe5 Fxe5 11.Hxe5 Hxe5 12.dxe5 Ve7 13.Fxd5 Bad8

 

 

14.Fg5 Vxg5 15.Fxe6+ Kh8 16.Vb3 Fxe2 17.Bfe1 Vh5 18.Fc4 Ff3 19.e6 Bf6 20.Ff1 f4

 

21.e7

Figyelmet érdemelt a 21.Vc3 fxg3 22.fxg3 Bh6 23.h3 változat.

21...Be8 22.Bac1 Bh6 23.h3 Fd5 24.Vd1 Vg5 25.Fg2 Fxg2 26.Vd8

Erősebb volt a 26.Vd7 Vh5 27.Kxg2 Bd6 28.Vg4 Vxg4 29.hxg4 c6 30.Bcd1 Bxd1 31.Bxd1 Kg8 32.Bd7 Kf7 33.Bxb7 folytatás.

26...Vh5?

Nagy hiba, de sajnos kihasználatlan maradt. 26...Vg6 27.Be6 Vf7 28.Bxh6 fxg3 (28...gxh6 29.Kxg2 fxg3 30.Vd4+ Kg8 31.Bc3) 29.fxg3 gxh6 30.Kxg2 Vxe7 31.Vd4+ Ve5 32.Vxe5+ Bxe5 33.Bxc7 Be2+ 34.Kf3 Bxb2 35.Kf4 volt a helyes folytatás.

 

27.Bc5

Bajban lett volna a szerb nagymester a 27.g4 Vf7 28.Kxg2 Bd6 (28...Vg8 29.Bcd1) 29.Vxc7 Vd5+ 30.Kg1 folytatásban.

27...Vf7 28.Bf5 Bf6 29.Bxf6 gxf6 30.Kxg2 fxg3 31.fxg3 c6 32.Kh2 Kg7 33.h4 Vg6 34.Vd7 h5 35.b4 Kf7 36.Ve6+ Kg7 37.Vd7 Kf7 38.Kh3 Kg7 39.a4 Kf7 40.a5 Kg7 41.Be2 Kf7 42.Ve6+ Kg7 43.Vd7 Kf7 44.Kh2 Vg4 45.Vd3 Kg7 46.Be4 Vf5 47.Ve2 Kf7 48.Be3 Vd5 49.Vc2 Kg7 50.Be2 Vf3 51.Vc4 Vf5 52.a6 bxa6 53.Vxc6 Vb5 54.Vf3 Vxb4 55.Be6 Vd2+ 56.Kh3 Vh6 és döntetlen

Balogh,Cs (2664) - Vitjugov,N (2709)
Szicíliai védelem [B47]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 Vc7 6.f4 a6 7.Hxc6 Vxc6 8.Fe2 b5 9.Ff3 Fb7 10.Vd3 Bc8 11.Fe3 Vc4 12.0-0-0 Hf6 13.e5 Fxf3 14.gxf3 Vxd3 15.Bxd3 b4 16.Ha4 Hd5 17.Hb6 Hxb6 18.Fxb6 Bb8 19.Fc7 Bb7 20.Fd6 a5 21.c4 Fxd6 22.Bxd6 Ke7 23.Kd2 Bc8 24.Kd3 Bbc7 25.b3 Bc6 26.Bxc6 dxc6 27.a3 Bd8+ 28.Ke3 bxa3 29.Ba1 c5 30.Bxa3 Ba8 31.Ke4 g6 32.Ba2 Kd7 33.Kd3 Kc7 34.Kc3 Kb6 35.Bd2 Kc7 36.Ba2 Kb6 37.Bd2 Kc7 38.Ba2 Kb6 és döntetlen

Jakovenko,D (2729) - Fressinet,L (2693)
Vezércsel [D38]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Hf3 Hf6 5.cxd5 exd5 6.Fg5 Hbd7 7.e3 c5 8.dxc5 Va5 9.Bc1 Fxc3+ 10.bxc3 0-0 11.Hd4 Vxc5 12.Fd3 Be8 13.0-0 He4 14.Ff4 He5 15.Fxe5 Bxe5 16.c4 Hf6 17.Vb3 Be7 18.Bfd1 Fg4 19.f3 Fe6 20.cxd5 Vxd5 21.Fc4 Ve5 22.f4 Ve4

 

 

23.Hxe6 fxe6 24.Fe2 Hd5 25.Kf2 Vb4 26.Fc4 Vxb3 27.Fxb3 Hc7 28.Bc5 Kf8 29.Be5 g6 30.h4 Kg7 31.h5 Bf8 32.g4 Bff7 33.Bg5 Bd7?

 

34.hxg6 hxg6 35.Fc2 Kf8 36.Bxg6 Bxd1 37.Fxd1 Bh7 38.Fb3 Ke7 39.f5 exf5 40.gxf5 He8 41.e4 és sötét feladta

Krivorucsko,J (2666) - Caruana,F (2767)
Spanyol megnyitás [C78]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 b5 6.Fb3 Fc5 7.a4 Bb8 8.c3 d6 9.d4 Fb6 10.Ha3 0-0 11.axb5 axb5 12.Hxb5 Fg4 13.Fc2 exd4 14.Hbxd4 Hxd4 15.cxd4 Fxf3 16.gxf3 Hh5 17.Kh1 Vf6 18.Fe3 Ba8 19.Bxa8 Bxa8 20.Bg1 Hf4 21.Fb3 g6

 

 

22.e5!

Az alapos készülés eredménye. Az orosz Jevgenyij Alekszejev három éve Fabiano Caruana ellen a 22.Bg4 He6 23.Fxe6 Vxe6 24.Vc2 Vf6 25.Kg2 Fxd4 26.Fxd4 Vxd4 27.Vxc7 Ve5 folytatásban nem tudott előnyt elérni.

22...dxe5 23.dxe5 Vf5 24.Fxf7+ Kg7 25.Fd5 Hxd5 26.Vxd5 Ba5 27.Vc6 Bxe5 28.Fxb6 cxb6 29.Vc3 Vf6 30.Bd1 Kh6 31.Bd4 Be7 32.Kg2 Bf7

 

33.Ve3+ Kg7 34.Bb4 Bb7 35.h4 h5 36.b3 Bf7 37.Be4 b5 38.Bd4 Be7 39.Vd3 Bf7 40.Bd6 Vf5 41.Vd4+ Kh6 42.Vh8+ Bh7 43.Vc3 Bf7 44.Bb6 Bg7 45.Vc6 Vf4 46.Ve4 Vc7 47.Bxb5 Be7 48.Vd4 Kh7 49.Bd5 Vb7 50.b4 Bf7 51.b5 Vc7 52.Bd8 Bg7 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog