Help Sales ÁSZF

Az orosz Inarkijev és a cseh Navara rangadót nyert, holtversenyben vezetnek 

Címkék: Európa-bajnokság 2016

A koszovói Gjakovaban zajló 17. Európa-bajnokság hetedik fordulójában nagymestereink ismét három döntetlent értek el. Berkes Ferenc a francia Laurent Fressinet, Prohászka Péter az ukrán Anton Korobov ellen sötéttel játszva remizett, Antal Gergely világossal az orosz Vlagyimir Fedoszejevvel osztozott meg a ponton. Az orosz Erneszto Inarkijev az éllovas Ivan Saricot győzte le, a cseh David Navara a grúz Baadur Dzsobavát fosztotta meg veretlenségétől. Inarkijev és Navara félpontos előnnyel holtversenyben az élen, hatan az üldöző bolyban, 19 fős az 5 pontosok mezőnye, Berkes 15. a nagy versengésben, Prohászka 4,5 pontjával a 42., Antal 4-gyel a 87. A 11 fordulós viadalról huszonhárman kvalifikálják magukat a jövő évi Világkupára.

Európa-bajnokság 2016

A kontinensbajnokságon a pihenőnap után folytatódott a pontvadászat, nagymestereink ismét három döntetlennel zárták a játéknapot. Berkes Ferenc a francia Laurent Fressinet ellen a királyindiai védelemre szavazott, a korai vezércserés változatban gond nélkül remizett.

Prohászka Péter is sötéttel érte el a döntetlennel, az ukrán Anton Korobovval kiegyenlített küzdelmet vívott, a végjáték esélyeit pontosan kiszámolta.

Antal Gergely a junior világranglista harmadik helyezettjével, az orosz Vlagyimir Fedoszejevvel osztozott meg a ponton, kicsit jobb állásban a lépésismétlés mellett döntött.

Európa-bajnokság 2016

Az orosz Erneszto Inarkijev az éllovas Ivan Saricot győzte le. Időzavarban fonalas nyerést is kihagyott, Saric a felkínált eséllyel nem tudott élni. A cseh David Navara a grúz Baadur Dzsobavát fosztotta meg veretlenségétől. Az előnyös végjátékot biztos kézzel vezette győzelemre.  Inarkijev és Navara félpontos előnyre tett szert a hatfős üldöző boly előtt.

A hetedik játéknap legnagyobb meglepetése a FIDE ex-világbajnokának, az ukrán Ruszlan Ponomarjovnak a veresége.

Az élcsoportban a 7. forduló eredményei:

Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 5) – Ivan Saric (horvát, 2650, 5,5)  1 - 0

David Navara (cseh, 2735, 5) – Baadur Dzsobava (grúz, 2661, 5)  1 - 0

Igor Kovalenko (lett, 2644, 5) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 5)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (orosz, 2721, 4,5) – Alekszander Zubov (ukrán, 2612, 4,5)  döntetlen

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2601, 4,5) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 4,5)  1 - 0

David Anton Guijarro (spanyol, 2616, 4,5) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2700, 4,5)  döntetlen

Laurent Fressinet (francia, 2692, 4,5) – Berkes Ferenc (magyar, 2636, 4,5)  döntetlen

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2618, 4,5) – Tamir Nabaty (izraeli, 2619, 4,5)  döntetlen

Mateusz Bartel (lengyel, 2653, 4,5) – Tamir Nabaty (izraeli, 2619, 4,5) 1 - 0

Alekszej Goganov (orosz, 2600, 4,5) – Alexander Ipatov (török, 2648, 4,5)  1 - 0

Anton Demcsenko (orosz, 2589, 4,5) – Jevgenyij Najer (orosz, 2671, 4)  döntetlen

Makszim Matlakov (orosz, 2693, 4) – Zbynek Hracek (cseh, 2598, 4)  döntetlen

Vitaly Kunin (német, 2595, 4) – Kacper Piorun (lengyel, 2681, 4)  0 - 1

Anton Korobov (ukrán, 2674, 4) – Prohászka Péter (magyar, 2593, 4) döntetlen

Antal Gergely (magyar, 2539, 3,5) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2685, 3,5)  döntetlen

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

 TB1 

 TB3 

 TB4 

Perf.

1

12

GM

Erneszto Inarkijev

RUS

2686

6,0

29,0

32,0

2903

17,1

2

1

GM

David Navara

CZE

2735

6,0

27,0

30,5

2911

13,0

3

2

GM

Radoslaw Wojtaszek

POL

2722

5,5

30,5

34,0

2854

11,1

4

30

GM

Ivan Saric

CRO

2650

5,5

29,0

32,0

2788

12,5

5

37

GM

Igor Kovalenko

LAT

2644

5,5

27,5

29,0

2759

10,4

6

29

GM

Mateusz Bartel

POL

2653

5,5

25,5

28,5

2756

9,1

7

60

GM

Alekszej Goganov

RUS

2600

5,5

25,5

27,0

2763

15,4

8

59

GM

Samvel Ter-Sahakjan

ARM

2601

5,5

23,5

25,5

2717

11,7

9

26

GM

Baadur Dzsobava

GEO

2661

5,0

31,5

34,5

2752

9,8

10

13

GM

Ivan Cseparinov

BUL

2685

5,0

29,0

33,0

2696

2,1

11

5

GM

Francisco Vallejo Pons

ESP

2700

5,0

28,5

32,0

2736

3,7

12

3

GM

Nyikita Vityjugov

RUS

2721

5,0

27,5

31,0

2753

3,3

13

55

GM

Alekszander Zubov

UKR

2612

5,0

27,5

30,5

2749

11,1

14

8

GM

Laurent Fressinet

FRA

2692

5,0

27,0

30,5

2748

5,5

15

42

GM

Berkes Ferenc

HUN

2636

5,0

27,0

30,0

2721

9,4

16

50

GM

Ivan Salgado Lopez

ESP

2618

5,0

27,0

29,5

2673

6,9

17

36

GM

Daniil Dubov

RUS

2644

5,0

26,5

29,5

2729

6,8

18

70

GM

Ante Brkic

CRO

2584

5,0

26,0

28,5

2669

9,8

19

51

GM

David Anton Guijarro

ESP

2616

5,0

26,0

28,5

2633

3,6

20

48

GM

Constantin Lupulescu

ROU

2620

5,0

25,5

29,0

2647

3,8

21

61

GM

Mircea-Emilian Parligras

ROU

2599

5,0

25,5

27,5

2652

6,8

22

16

GM

Kacper Piorun

POL

2681

5,0

25,0

28,5

2682

1,3

23

19

GM

Liviu-Dieter Nisipeanu

GER

2669

5,0

24,5

27,5

2678

2,0

24

43

GM

Robert Hovhanniszjan

ARM

2632

5,0

24,5

27,0

2642

2,2

25

69

GM

Anton Demcsenko

RUS

2589

5,0

24,0

26,5

2698

11,8

26

72

GM

Mladen Palac

CRO

2577

5,0

23,5

26,5

2633

7,0

27

83

GM

Olakszandr Bortnyik

UKR

2565

5,0

22,0

25,0

2574

3,5

28

6

GM

Markus Ragger

AUT

2696

4,5

28,5

32,5

2624

-5,0

29

4

GM

Ruszlan Ponomarjov

UKR

2715

4,5

28,5

32,0

2684

-2,2

42

66

GM

Prohászka Péter

HUN

2593

4,5

26,5

29,0

2669

9,0

87

92

GM

Antal Gergely

HUN

2539

4,0

24,0

26,5

2565

4,5

Az élcsoportban a 8. forduló párosítása:

David Navara (cseh, 2735, 6) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 6)

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 5,5) – Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2601, 5,5)

Mateusz Bartel (lengyel, 2653, 5,5) – Alekszej Goganov (orosz, 2600, 5,5)

Ivan Saric (horvát, 2650, 5,5) – Igor KOvalenko (lett, 2644, 5,5)

Robert Hovhanniszjan (örmény, 2632, 5) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2721, 5)

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2700, 5) – Constantin Lupulescu (román, 2620, 5)

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2618, 5) – Laurent Fressinet (francia, 2692, 5)

Ivan Cseparinov (bolgár, 2685, 5) – David Anton Guijarro (spanyol, 2616, 5)

Kacper Piorun (lengyel, 2681, 5) – Mircea-Emilian Parligras (román, 2599, 5)

Alekszander Zubov (ukrán, 2612, 5) – Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2669, 5)

Baadur Dzsobava (grúz, 2661, 5) – Anton Demcsenko (orosz, 2589, 5)

Daniil Dubov (orosz, 2644, 5) – Ante Brkic (horvát, 2584, 5)

Berkes Ferenc (magyar, 2636, 5) – Mladen Palac (horvát, 2577, 5)

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 4,5) – Olaksandr Bortnyk (ukrán, 2565, 5)

Markus Ragger (osztrák, 2696, 4,5) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2609, 4,5)

Arman Pasikian (örmény, 2612, 4,5) – Makszim Matlakov (orosz, 2693, 4,5)

Prohászka Péter (magyar, 2593, 4,5) – Jones Gawain (angol, 2657, 4,5)

Shpetim Nazarko (német, 2292, 4) – Antal Gergely (magyar, 2539, 4)

Fressinet,L (2692) - Berkes,F (2636)
Királyindiai védelem [E64]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.g3 Fg7 4.Fg2 0-0 5.Hc3 d6 6.Hf3 c5 7.dxc5 dxc5 8.Vxd8 Bxd8 9.Fe3 Hc6 10.Fxc5 Hd7 11.Fe3 Hb6 12.Hd2 Fe6 13.c5

Világos minimális előnyre csak a 13.Bc1 Hxc4 14.Hxc4 Fxc4 15.b3 Fe6 16.Fxc6 bxc6 17.Ha4 Fd5 18.f3 változatban számíthat.

13...Fxc3 14.bxc3 Ha4 15.Bc1 Fd5 16.Fxd5 Bxd5 17.Hb3 Bad8 18.0-0 f6 és döntetlen

Korobov,A (2674) - Prohászka,P (2593)
Szláv védelem [D18]

1.d4 d5 2.Hf3 Hf6 3.c4 c6 4.Hc3 dxc4 5.a4 Ff5 6.e3 e6 7.Fxc4 Fb4 8.0-0 Hbd7 9.Hh4 0-0 10.f3 Fg6 11.Hxg6 hxg6 12.Vc2 Va5 13.Bd1 Bac8 14.e4 c5 15.d5 Fxc3 16.bxc3 exd5 17.Fxd5 Hxd5 18.exd5 c4 19.Fa3 Bfe8 20.Bd4

Európa-bajnokság 2016

20...Be3 21.Fb4 Va6 22.a5 Bce8 23.d6 Vb5 24.Vf2 Be2 25.Vg3 B8e3 26.h4 Bd3 27.Bd1 Bxd1+ 28.Bxd1 Vf5

Európa-bajnokság 2016

29.Be1 Vd3 30.Bxe2 Vxe2 31.Vg4 Ve1+ 32.Kh2 Ve6 33.Vg5 Ve5+ 34.f4 Vxg5 35.fxg5 f5 36.gxf6 Hxf6 37.Kg3 Kf7 38.Kf4

Európa-bajnokság 2016

38...Hd5+ 39.Ke4 Hxb4 40.cxb4 b5 41.axb6 axb6 42.b5 Ke6 43.Kd4 Kxd6 44.Kxc4 Ke5 45.Kd3 Kd5 46.Ke3 Kc5 47.Kf4 Kxb5 48.Kg5 Kc5 49.Kxg6 b5 50.Kxg7 b4 51.h5 b3 52.h6 b2 53.h7 b1V 54.h8V Vb2+ 55.Kh7 Vxg2 és döntetlen

Antal,G (2539) - Fedoszejev,V (2685)
Francia védelem [C07]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hd2 c5 4.exd5 Vxd5 5.dxc5 Fxc5 6.Hgf3 Hf6 7.Fc4 Vc6 8.Ve2 0-0 9.0-0 a6 10.Hb3 Fd6 11.Fg5 b5 12.Fd3 Hbd7 13.c4 bxc4 14.Fxc4 h6 15.Fe3 Hb6 16.Ha5 Vc7 17.Bac1 Vb8 18.Hc6 Vb7 19.Ha5 Vb8 20.Hc6 és döntetlen

Navara,D (2735) - Dzsobava,B (2661)
Szicíliai védelem [B65]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 Hc6 6.Fg5 e6 7.Vd2 Fe7 8.0-0-0 0-0 9.f4 Hxd4 10.Vxd4 Fd7 11.Fxf6 Fxf6 12.Vxd6

Világos a 12.e5 Fe7 13.exd6 Ff6 14.Ve3 Vb6 15.Vxb6 axb6 16.He4 Bxa2 17.Hxf6+ gxf6 18.Fc4 változatban minimális előnnyel játszhat.

12...Fc6 13.Vxd8 Bfxd8 14.Fb5 Fxc3 15.Fxc6 Fxb2+ 16.Kxb2 bxc6 17.Bxd8+ Bxd8

Európa-bajnokság 2016

18.Kc3 Kf8 19.Bb1 Ke7 20.e5 h5 21.a4 Bd5 22.Bb7+ Bd7 23.Bb8 Bd8 24.Bb4 Bd5 25.g3 Bc5+ 26.Kb3 Bd5 27.c4 Bd2

Európa-bajnokság 2016

28.a5 Kd8 29.Bb8+ Kc7 30.Bf8 Bd7 31.Kb4 a6 32.Kc5 g6 33.Ba8 Kb7 34.Bf8 Kc7

Európa-bajnokság 2016

35.h3 Kb7 36.g4 hxg4 37.hxg4 Kc7 38.Ba8 Kb7 39.Bh8 Kc7 40.Bh1 Bd2 41.Bh7 Bd7 42.g5 és sötét feladta, a világos bástya a b vonalon keresztül tör be a 42.. Be7 43.Bh1 Bd7 (43...Be8 44.Bb1 Ba8 45.Bb6) 44.Bb1 Bd2 45.Bb6 folytatásban.

Inarkijev,E (2686) - Saric,I (2650)
Királyindiai védelem [E92]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 Fg7 4.e4 d6 5.Hf3 0-0 6.Fe2 e5 7.Fe3 Ve8 8.dxe5 Hg4 9.Fg5 Hxe5 10.Hd4

A Bundesligában Ivan Saric a német Rasmus Svane ellen játszotta meg a változatot. Világos a 10.0-0 Hxf3+ 11.Fxf3 Ve5 12.Fe3 Hc6 13.Bc1 Fe6 14.Hd5 Vxb2 15.Hxc7 Bad8 16.Hxe6 fxe6 17.Bb1 Vxa2 18.Bxb7 változatot választotta.

10...Fe6 11.Hxe6 fxe6 12.0-0 Hf7 13.Fe3 c5 14.f4 Hc6 15.Fd3 a6 16.Kh1 Bb8 17.Bb1 Hb4 18.Fe2 Hc6 19.Vd3 Hd4 20.Fg4 b5 21.b4 bxc4 22.Vxc4

Európa-bajnokság 2016

22...Hc2 23.Fc1 Bxb4 24.Bxb4 Hxb4 25.Fd2 Hd8 26.a3 Hc2

Számításba jött a 26...Fxc3 27.Vxc3 Vb5 28.Bb1 Vd3 folytatás.

27.He2 Hxa3 28.Vxa6 h5 29.Ff3 Hb5 30.Bb1 Hd4 31.Hxd4 cxd4?! 32.Vxd6 Hf7 33.Vb6 Vd7 34.e5 Fh6 35.Fc6 Vc8 36.Vb5?

Nyert volna a 36.Fb4 Bd8 37.Fe7 Fxf4 38.Ba1 folytatás.

Európa-bajnokság 2016

36...Hxe5! 37.Fe4 Hc4 38.Bc1 Hxd2?!

Ivan Saric egyenlő esélyeket érhetett volna el 38...Hd6 39.Vb4 Vb8 40.Vxd4 Fg7-tel.

39.Bxc8 Bxc8 40.Fc6 Fxf4 41.g3 Fe3 42.Ve5 Bf8?

Európa-bajnokság 2016

43.Vxe6+ Kg7 44.Ve5+ Kh6 45.h4 Hf1? 46.Fb5 Hd2 47.Fd3 Ba8 48.Vf6 Ba1+ 49.Kh2 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog