Help Sales ÁSZF

Az orosz Inarjkijev sötéttel győzte le a cseh Navarát, félpontos előnnyel áll az élen

Címkék: Európa-bajnokság 2016

A 17. Európa-bajnokság nyolcadik fordulójában Berkes Ferenc a horvát Mladen Palaccal, Prohászka Péter az angol Gawain Jones ellen játszott világossal, mindketten sorozatban negyedszer remiztek. Antal Gergely a német Shetim Nazarkot győzte le. A játéknap rangadóján az orosz Erneszto Inarkijev sötéttel kényszerítette megadásra holtversenyes társát, a cseh David Navarát, félpontos előnnyel vezet a lengyel Radoslaw Wojtaszek, az orosz Alekszej Goganov és a lett Igor Kovalenko előtt, heten gyűjtöttek egy ponttal kevesebbet. Berkes Ferenc 5,5 pontjával a 15., Prohászka a 45., Antal az 52., mindketten 5-5 ponttal. A 11 fordulós svájci rendszerű viadalról huszonhárman kvalifikálják magukat a jövő évi Világkupára.

Európa-bajnokság 2016

A koszovói Gjakovaban a kontinensviadal nyolcadik játéknapján az élcsoportban az első hét játszma döntéssel végződött, a hajrában élesebbé váltak a partik. Berkes Ferenc a horvát Mladen Palaccal gyorsan remizett, a szoros mezőnyben a 15., nagymesterünkhöz hasonlóan még huszonegyen gyűjtöttek 5,5 pontot. Prohászka Péter az angol Gawain Jones ellen vezette a világos bábukat, döntetlen lett a vége. Antal Gergely szerényebb Élő-pontszámú német sakkozót győzött le.

Európa-bajnokság 2016

A holtversenyben vezető cseh David Navara és az orosz Erneszto Inarkijev összecsapása váratlan fordulatot vett. Navara öngyilkos akcióra vállalkozott, súlyosan meggyengítette királyállását, a g4-g5-ös tervére Inarkijev a nagyátlón védhetetlen fenyegetéseket hozott létre, válogathatott a nyerések között. Az orosz nagymester győzelmével három fordulóval a befejezés előtt egyedül vezet félpontos előnnyel.

A lengyel Radoslaw Wojtaszek nem siettette az eseményeket, végjátékban az örmény Samvel Ter-Sahakjan sebezhetőnek bizonyult, tetszetős mattkép fejezte be az ütközetet.

Messze a várakozás felett teljesít az orosz Alekszej Goganov, a lengyel Mateusz Bartel gyenge napot fogott ki. A horvát Ivan Saric másodszor kapott ki, a svájci rendszerű tornák specialistája a lett Igor Kovalenko.

A forduló nagy meglepetése a rajtlistán harmadik Nyikita Vityjugov veresége. A kölcsönös pontatlanságokkal tarkított összecsapás során az örmény Robert Hovhanniszjan jobban bírta a parti feszültségét.

A spanyol Francisco Vallejo Pons királyszárnyi támadása átütött, a francia Laurent Fressinet könnyű győzelmet aratott. A bolgár Ivan Cseparinov kis előnyét nem tudta győzelemig fokozni. A grúz Baadur Dzsobava tegnapi vereségét követően rögtön tudott nyerni, s ezzel visszazárkózott.

Az élcsoportban a 8. forduló eredményei:

David Navara (cseh, 2735, 6) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 6)  0 - 1

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 5,5) – Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2601, 5,5)  1 - 0

Mateusz Bartel (lengyel, 2653, 5,5) – Alekszej Goganov (orosz, 2600, 5,5)  0 - 1

Ivan Saric (horvát, 2650, 5,5) – Igor Kovalenko (lett, 2644, 5,5)  0  - 1

Robert Hovhanniszjan (örmény, 2632, 5) – Nyikita Vityjugov (orosz, 2721, 5)  1 - 0

Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2700, 5) – Constantin Lupulescu (román, 2620, 5)  1 - 0

Ivan Salgado Lopez (spanyol, 2618, 5) – Laurent Fressinet (francia, 2692, 5)  0 - 1

Ivan Cseparinov (bolgár, 2685, 5) – David Anton Guijarro (spanyol, 2616, 5) döntetlen

Kacper Piorun (lengyel, 2681, 5) – Mircea-Emilian Parligras (román, 2599, 5)  1 - 0

Alekszander Zubov (ukrán, 2612, 5) – Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2669, 5)  döntetlen

Baadur Dzsobava (grúz, 2661, 5) – Anton Demcsenko (orosz, 2589, 5)  1 - 0

Daniil Dubov (orosz, 2644, 5) – Ante Brkic (horvát, 2584, 5)  1 - 0

Berkes Ferenc (magyar, 2636, 5) – Mladen Palac (horvát, 2577, 5)  döntetlen

Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 4,5) – Olaksandr Bortnyk (ukrán, 2565, 5) döntetlen

Markus Ragger (osztrák, 2696, 4,5) – Denisz Hiszmatullin (orosz, 2609, 4,5) döntetlen

Arman Pasikian (örmény, 2612, 4,5) – Makszim Matlakov (orosz, 2693, 4,5)  1 - 0

Prohászka Péter (magyar, 2593, 4,5) – Jones Gawain (angol, 2657, 4,5)  döntetlen

Shpetim Nazarko (német, 2292, 4) – Antal Gergely (magyar, 2539, 4) 0 - 1

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

 TB1 

 TB3 

 TB4 

Perf.

1

12

GM

Erneszto Inarkijev

RUS

2686

7,0

38,5

41,5

2948

22,8

2

2

GM

Radoslaw Wojtaszek

POL

2722

6,5

39,5

43,5

2872

14,5

3

37

GM

Igor Kovalenko

LAT

2644

6,5

36,0

38,5

2795

15,5

4

60

GM

Alekszej Goganov

RUS

2600

6,5

34,0

35,5

2799

21,1

5

1

GM

David Navara

CZE

2735

6,0

38,5

42,0

2805

7,3

6

26

GM

Baadur Dzsobava

GEO

2661

6,0

38,0

41,5

2786

13,8

7

5

GM

Francisco Vallejo Pons

ESP

2700

6,0

36,5

41,0

2776

7,6

8

8

GM

Laurent Fressinet

FRA

2692

6,0

36,5

40,0

2786

9,5

9

43

GM

Robert Hovhannisjan

ARM

2632

6,0

33,5

36,0

2706

8,4

10

36

GM

Daniil Dubov

RUS

2644

6,0

33,0

36,5

2759

11,0

11

16

GM

Kacper Piorun

POL

2681

6,0

31,5

35,5

2726

5,2

12

30

GM

Ivan Saric

CRO

2650

5,5

38,5

42,5

2710

7,4

13

13

GM

Ivan Cseparinov

BUL

2685

5,5

37,5

41,5

2689

1,1

14

32

GM

Alexander Ipatov

TUR

2648

5,5

37,0

40,5

2695

4,7

15

42

GM

Berkes Ferenc

HUN

2636

5,5

35,5

39,5

2706

8,6

16

15

GM

Jevgenyij Najer

RUS

2681

5,5

35,5

39,0

2682

0,3

17

29

GM

Mateusz Bartel

POL

2653

5,5

35,0

38,5

2677

3,4

18

33

GM

Szergej Zsigalko

BLR

2647

5,5

35,0

38,0

2681

4,6

19

80

GM

Alexander Donchenko

GER

2569

5,5

34,0

37,5

2687

13,5

20

55

GM

Alekszander Zubov

UKR

2612

5,5

34,0

37,5

2733

11,9

..

..

45

66

GM

Prohászka Péter

HUN

2593

5,0

35,0

38,0

2674

9,9

52

92

GM

Antal Gergely

HUN

2539

5,0

33,0

36,5

2582

6,4

Az élcsoportban a 9. forduló párosítása:

Igor Kovalenko (lett, 2644, 6,5) – Erneszto Inarkijev (orosz, 2686, 7)

Alekszej Goganov (orosz, 2600, 6,5) – Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2722, 6,5)

Kacper Piorun (lengyel, 2681, 6) – David Navara (cseh, 2735, 6)

Baadur Dzsobava (grúz, 2661, 6) – Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2700, 6)

Lauernt Fressinet (francia, 2692, 6) – Robert Hovhannisjan (örmény, 2632, 6)

Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2669, 5,5) – Daniil Dubov (orosz, 2644, 6)

Mustafa Yilmaz (török, 2603, 5,5) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2685, 5,5)

Anton Guijarro David (spanyol, 2616, 5,5) – Jevgenyij Najer (orosz, 2681, 5,5)

Levon Pantszulaja (grúz, 2613, 5,5) – Alekszej Drejev (orosz, 2662, 5,5)

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2601, 5,5) – Mateusz Bartel (lengyel, 2653, 5,5)

Mladen Palac (horvát, 2577, 5,5) – Ivan Saric (horvát, 2650, 5,5)

Alexander Ipatov (török, 2648, 5,5) – Arman Pashikjan (örmény, 2612, 5,5)

Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2647, 5,5) – Alekszander Zubov (ukrán, 2612, 5,5)

Olekszandr Bortnik (ukrán, 2565, 5,5) – Mihail Kobalija (orosz, 2646, 5,5)

Hrant Melkumjan (örmény, 2646, 5,5) – Alexander Donchenko (német, 2569, 5,5)

Aryan Tari (norvég, 2558, 5,5) – Berkes Ferenc (magyar, 2636, 5,5)

Nyikita Vityjugov (orosz, 2721, 5) – Emre Can (török, 2557, 5,5)

Mircea-Emilian Parligras (román, 2599, 5) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2715, 5)

Ante Brkic (horvát, 2584, 5) – Markus Ragger (osztrák, 2696, 5)

Jurij Krivoruscsko (ukrán, 2691, 5) – Prohászka Péter (magyar, 2593, 5)

Antal Gergely (magyar, 2539, 5) – Jevgenyij Romanov (orosz, 2641, 5)

Berkes,F (2636) - Palac,M (2577)
Vezérgyalog megnyitás [D02]

1.d4 Hf6 2.Ff4 d5 3.e3 e6 4.Hd2 Fd6 5.Fg3 0-0 6.Fd3 b6 7.Hgf3 Fa6 8.0-0 Fxg3 9.hxg3 c5 10.Bc1 Fxd3 11.cxd3 Hbd7 12.Bc3 Bc8 13.Va4 cxd4 14.Vxd4 Ve7 15.Bfc1 e5 16.Va4 Bxc3 17.Bxc3 Hc5 18.Vc2 e4 19.dxe4 dxe4 20.Hd4 Hg4 21.Vd1 és döntetlen

Prohászka,P (2593) - Jones,G (2657)
Vezérgyalog megnyitás [A48]

1.d4 Hf6 2.Hf3 g6 3.Ff4 Fg7 4.c3 b6 5.e3 Fb7 6.h3 d6 7.a4 a5 8.Fe2 Hbd7 9.0-0 He4 10.Hbd2 e5 11.Fh2 0-0 12.Hxe4 Fxe4 13.dxe5 Hxe5 14.Fxe5 dxe5 15.Hd2 Ff5 16.Fg4 Fd3 17.Fe2 Ff5 18.Fg4 Fd3 19.Fe2 h5 20.Fxd3 Vxd3 21.Hf3 Vf5 22.Vd5 Bfd8 és döntetlen

Navara,D (2735) - Inarkijev,E (2686)
Nimzoindiai védelem [E48]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 d5 6.cxd5 exd5 7.Hge2 Be8 8.0-0 Ff8 9.Fd2 b6 10.Hf4 Fb7 11.Vf3 a6 12.Bad1 Ba7 13.Fc2 c5 14.dxc5

David Navara királyszárnyi akcióban bízott?

14...bxc5 15.Vh3 g6 16.Hce2 Fc6 17.Fc3 Hbd7 18.Fb3 Va8

Európa-bajnokság 2016

19.g4? He5 20.g5?

A rajtlistát vezető cseh nagymester két elhibázott lépésével döntő hátrányba került!

20...d4! 21.f3 dxc3 22.gxf6 c4 23.Fc2

Európa-bajnokság 2016

23...Hxf3+ 24.Kf2 cxb2 25.Vg3 Vb8

Erneszto Inarkijev válogathatott a nyerések között. 25...Bxe3! 26.Kxe3 (26.Hd4 Fc5) 26...Fc5+ 27.Hd4 Ve8+ 28.Kf2 Hxd4 gyorsan befejezte volna a partit.

26.Hc3 He5

Másodszor is kimaradt a 26...Bxe3 27.Kxe3 Fc5+ 28.Ke2 Ve8+ 29.He6 Vxe6+ lehetőség.

27.h4 Bd7 28.h5 Vd8 29.hxg6 fxg6 30.Bxd7 Vxd7 31.Kg1 Kf7 32.He4

Európa-bajnokság 2016

32...Fh6 33.Vh4 Fxe4 34.Fxe4 Vg4+ 35.Vxg4 Hxg4 36.Fd5+ Kxf6 37.Hxg6+ Kg5 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Jan Nepomnjacsij a világbajnok-jelölti döntő győztese, Magnus Carlsen kihívója
2021. 04. 27.

A New in Chess Classic online rapid viadalon tíz forduló után Magnus Carlsen félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 26.

A New in Chess Classic rapid online viadal első játéknapja után Radzsabov félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 25.

Nepomnjacsij és Giri is sötéttel győzött, az orosz bajnok félpontos előnnyel vezet
2021. 04. 25.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog