Help Sales ÁSZF

Az orosz Gorjacskina az élen, nagymesternőink csak két döntetlent értek el az ötödik fordulóban 

Címkék: Riga Női Európa-bajnokság 2017

h

Rigában, a XVIII. női Európa-bajnokság ötödik fordulója után az orosz Alekszandra Gorjacskina félpontos előnnyel vezet, kilencfős a közvetlen üldöző boly. A mai játéknapon nagymesternőink csak két döntetlent értek el, Hoang Thanh Trang remije logikus volt az orosz Jevgenyija Ovod ellen, Gara Anita nyerést hagyott ki a lengyel Jolanta Zawadzkával vívott csatájában.  Lázárné Vajda Szidónia maratoni, 108 lépéses küzdelem után kényszerült feladásra a német Elisabeth Paehtz ellen, Papp Petra világossal, Gara Tícia sötéttel játszva szenvedett vereséget.

Riga Női Európa-bajnokság 2017

A kontinensviadal ötödik játéknapján az élen álló hatfős mezőnyből csak az orosz Alekszandra Gorjacskina tudott nyerni, félpontos előnyre tett szert, kilencen a közvetlen üldöző bolyban.

A rajtlistát vezető ukrán Anna Muzicsuk világossal sem bírt az orosz Darja Pusztovoutivával, meglepetés az orosz Olga Girja veresége Marina Necsajevával szemben.

Riga Női Európa-bajnokság 2017

Az előző fordulóban olimpikonjaink 4,5 pontot szereztek, a mai játéknapon jóval nehezebb ellenfeleik voltak, de az egy pont, a két döntetlen érthető csalódást okozott. Európa-bajnoknőnk, Hoang Thanh Trang játszmája csak 24 lépésig tartott. Gara Anita a vezércsere helyett nyerhetett volna a lengyel Jolanta Zawadzka ellen,  az elhibázott csere után még hátrányba is került, de kiharcolta a döntetlent.

Papp Petra jól megjátszott nyitást követően fokozatos rontotta el állását. Gara Tícia már a megnyitásban sem jeleskedett, a két évvel korábbi Eb bronzérmese, az orosz Alina Kaslinszkaja ellen, aki végül érvényesítette anyagi előnyét. Fordulatokban gazdag partit játszott Lázárné Vajda Szidónia. A német Elisabeth Paehtz előnyös pozíciójában hibázott, Szidónia már döntetlent ígérő állásban tisztet nézett el, maratoni csatában, 108 lépéses küzdelemben kényszerült feladásra.

Riga Női Európa-bajnokság 2017

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Ekaterina Atalik (török, 2429, 3,5) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2546, 3,5)  döntetlen

Olga Zimina (olasz, 2395, 3,5) – Nana Dzagnidze (grúz, 2528, 3,5) döntetlen

Zeinab Mamedgyarova (azerbajdzsáni, 2322, 3,5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2452, 3,5)  0 - 1

Anna Muzicsuk (ukrán, 2587, 3) – Darja Pusztovoitova (orosz, 2411, 3)  döntetlen

Katyerina Lahno (orosz, 2543, 3) – Darja Csarocskina (orosz, 2381, 3)  1 - 0

Marina Necsajeva (orosz, 2395, 3) – Olga Girja (orosz, 2470, 3)  1 - 0

Monika Socko (lengyel, 2462, 3) – Sarah Hoolt (német, 2398, 3)  döntetlen

Jevgenyija Ovod (orosz, 2382, 3) – Hoang Thanh Trang (magyar, 2459, 3) döntetlen

Lela Zsavahisvili (grúz, 2456, 3) – Meri Arabidze (grúz, 2373, 3)  döntetlen

Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2355, 3) – Elisabeth Paehtz (német, 2454, 3)  0 - 1

Jolanta Zawadzka (lengyel, 2449, 3) – Gara Anita (magyar, 2354, 3)  döntetlen

Bela Hotenasvili (grúz, 2445, 3) – Ilze Berzina (lett, 2297, 3)  1 - 0

Anasztaszia Szavina (orosz, 2378, 3) – Natalija Zsukova (ukrán, 2438, 3)  0 - 1

Elina Danieljan (örmény, 2437, 3) – Gunaj Mammadzava (azerbajdzsáni, 2348, 3)  1 - 0

Alina Kaslinszkaja (orosz, 2426, 2,5) – Gara Tícia (magyar, 2325, 2,5) 1 - 0

Papp Petra (magyar, 2378, 2,5) – Mihaela Sandu (román, 2261, 2,5) 0 - 1

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB2 

 TB3 

Perf.

1

14

WGM

Alekszandra Gorjacskina

RUS

2452

4,5

13,0

15,5

2684

2

2

GM

Marija Muzicsuk

UKR

2546

4,0

13,5

16,0

2611

3

4

GM

Nana Dzagnidze

GEO

2528

4,0

13,0

15,0

2637

4

22

IM

Ekaterina Atalik

TUR

2429

4,0

13,0

15,0

2585

5

34

IM

Olga Zimina

ITA

2395

4,0

13,0

15,0

2572

6

3

GM

Katyerina Lahno

RUS

2543

4,0

12,5

15,0

2591

7

20

GM

Natalija Zsukova

UKR

2438

4,0

12,5

15,0

2548

8

12

IM

Elisabeth Paehtz

GER

2454

4,0

12,5

13,5

2581

9

17

GM

Bela Hotenasvili

GEO

2445

4,0

11,5

13,5

2543

10

21

GM

Elina Danieljan

ARM

2437

4,0

11,5

13,5

2519

11

62

WGM

Zeinab Mamedgyarova

AZE

2322

3,5

15,5

16,5

2467

12

31

WGM

Srah Soolt

GER

2398

3,5

14,5

16,0

2549

13

44

GM

Ketevan Arahamija-Grant

SCO

2374

3,5

13,5

15,5

2438

14

70

WIM

Ulvijja Fatalijeva

AZE

2287

3,5

13,0

13,0

2406

15

79

WGM

Mihaela Sandu

ROU

2261

3,5

12,5

14,5

2574

16

1

GM

Anna Muzicsuk

UKR

2587

3,5

12,5

14,5

2535

17

45

IM

Meri Arabidze

GEO

2373

3,5

12,5

13,5

2379

18

15

WGM

Jolanta Zawadzka

POL

2449

3,5

12,0

14,0

2470

19

9

GM

Monika Socko

POL

2462

3,5

12,0

14,0

2467

20

11

IM

Lela Zsavahisvili

GEO

2456

3,5

12,0

14,0

2465

21

39

IM

Evgenija Ovod

RUS

2382

3,5

12,0

14,0

2437

22

33

IM

Marina Nacsejeva

RUS

2395

3,5

12,0

14,0

2384

23

8

WGM

Olga Girja

RUS

2470

3,5

12,0

13,5

2438

24

10

GM

Hoang Thanh Trang

HUN

2459

3,5

11,5

13,5

2443

..

33

52

IM

Gara Anita

HUN

2354

3,5

10,0

10,5

2409

59

51

IM

Lázárné Vajda Szidónia

HUN

2355

3,0

9,5

12,5

2263

65

60

WGM

Gara Tícia

HUN

2325

2,5

13,0

14,0

2286

66

42

WGM

Papp Petra

HUN

2378

2,5

12,5

14,5

2288

 Az élcsoportban a 6. forduló párosítása:

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2452, 4,5) – Katyerina Lahno (orosz, 2543, 4)

Marija Muzicsuk (ukrán, 2546, 4) – Elina Danieljan (örmény, 2437, 4)

Nana Dzagnidze (grúz, 2528, 4) – Ekaterina Atalik (török, 2429, 4)

Elisabeth Paehtz (német, 2454, 4) – Olga Zimina (olasz, 2395, 4)

Natalija Zsukova (ukrán, 2438, 4) – Bela Hotenasvili (grúz, 2445, 4)

Sarah Hoolt (német, 2398, 3,5) – Anna Muzicsuk (ukrán, 2587, 3,5)

Nino Bacsiasvili (grúz, 2496, 3,5) – Marina Necsajeva (orosz, 2385, 3,5)

Olga Girja (orosz, 2470, 3,5) – Stavroula Tsolakidaou (görög, 2395, 3,5)

Irina Bulmaga (román, 2394, 3,5) – Monika Socko (lengyel. 2462, 3,5)

Hoang Thanh Trang (magyar, 2459, 3,5) – Marta Michna (német, 2389, 3,5)

Jevgenyija Ovod (orosz, 2382, 3,5) – Lela Zsavahisvili (grúz, 2456, 3,5)

Gara Anita (magyar, 2354, 3,5) – Pia Cramling (svéd, 2452, 3,5)

Ulvijja Fatalijeva (azerbajdzsáni, 2287, 3,5) – Jolanta Zawadzka (lengyel, 2449, 3,5)

Alisza Galljamova (orosz, 2444, 3,5) – Bajra Kovanova (orosz, 2376, 3,5)

Inna Gaponenko (ukrán, 2416, 3,5) – Ketavan Arahamija-Grant (skót, 2374, 3,5)

Alekszandra Zserebcova (orosz, 2222, 3) – Lázárné Vajda Szidónia (magyar, 2355, 3)

Valentyina Golubenko (horvát, 2271, 2,5) – Papp Petra (magyar, 2378, 2,5)

Gara Tícia (magyar, 2325, 2,5) – Ljilja Drljevic (szerb, 2237, 2,5)

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog