Help Sales ÁSZF

Az orosz csb-n az utolsó forduló dönt, Lékóék hat remivel megőrizték első helyüket

Címkék: Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter

Az orosz csapatbajnokságon az utolsó forduló dönt. A mai hatodik játéknapon az éllovas Malahit együttese hat döntetlennel 3-3-ra végzett a Lagyja Kazany csapatával. Lékó Péter világossal remizett a 16  éves Vladiszlav Aretemijevvel. Meccspontokban az SHSM „Nase Naszledije” Moszkva beérte a Malahit gárdáját, de Lékóék könnyebb ellenféllel küzdenek meg a befejező játéknapon, míg a moszkvaiak a címvédő Szentpétervárral.

 

A rajtlistát vezető Malahit együttese második meccse végződött döntetlennel, ezúttal hat remivel ért véget a Lagyja Kazany elleni találkozójuk. Korántsem gyors pontosztozkodások születtek, az éltáblán Szergej Karjakin és az amerikai Gata Kamsky összecsapása 78 lépést követően lett döntetlen, Kamsky nyerést hagyott ki. Lékó Péter a jereváni Európa-bajnokság egyik nagy felfedezettjével, a 16 éves Vladiszlav Artemijevvel 75 lépésben remizett, kissé kedvezőbb végjátékban nem tudta ellenfelét hibára kényszeríteni.

Az SHSM „Nase Naszledije” Moszkva  csapata kihasználta a Malahit kisebb megingását, és meccspontban beérte a vezető gárdát. Alekszandr Morozevics győzelme jelentette az oly fontos két meccspontot. A moszkvaiak utolsó mérkőzésüket a címvédő Szentpétervár együttesével játsszák, míg a Malahit a gyengébb játékerőt képviselő Politehnik hatosával.

 

A 6. forduló eredményei:

Malahit (9, 21) – Lagyja Kazany (5, 15,5)  3 - 3

Szergej Karjakin (2772) – Gata Kamsky (amerikai, 2714)  döntetlen

Alekszandr Griscsuk (2777) – Alekszej Drejev (2670)  döntetlen

Lékó Péter (magyar, 2730) – Vladiszlav Artemijev (2636)  döntetlen

Alekszej Shirov (lett, 2702) – Andrej Volokityin (ukrán, 2647)  döntetlen

Vlagyimir Malahov (2701) – Artyom Tyimofejev (2610)  döntetlen

Igor Liszij (2662) – Rail Mahmutov (2414)  döntetlen

 

Egyetem Belorecsenszk (8, 16,5) - SHSM „Nase Naszledije” Moszkva  (8, 19)  2,5 – 3,5

Baadur Zsobava (grúz, 2706) – Jan Nepomnjacsij (2732)  döntetlen

Jevgenyij Alekszejev (2678) – Alekszandr Morozevics (2722)  0 - 1

Mihail Kobalija (2633) – Daniil Dubov (2619)  döntetlen

Konsztantin Landa (2608) – Borisz Gracsev (2659)  döntetlen

Pavel Tregubov (2620) – Jevgenyij Najer (2655)  döntetlen

Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2539) – Vlagyimir Potkin (2617)  döntetlen

 

Szentpétervár (7, 15,5) – Zsiguli (5, 12)  5,5 – 0,5

Politehnik (5, 16) - Sakk-klub Csigorin Szentpétervár (4, 14,5)  3 - 3

Moszkvai terület (3, 12,5) – Atom (3, 10)  2 - 4

Jamal (1, 12,5) – Turbonaszosz (3, 14)  2,5 – 3,5

A Jugra együttese volt erőnyerő

 

A verseny állása:

 

Hely.

Csapat

Ford.

    + 

    = 

    - 

 TB1 

 TB2 

1

Malahit

6

4

2

0

10

24.0

2

SHSM „Nase Naszledije” Moszkva 

6

5

0

1

10

22.5

3

Szentpétervár

6

4

1

1

9

21.0

    4

Egyetem   Belorecsenszk

6

3

2

1

8

19.0

5

Politehnik

6

2

2

2

6

19.0

6

Lagyja   Kazany

6

2

2

2

6

18.5

7

Jugra

6

2

1

3

5

19.0

8

Turbanaszosz

6

2

1

3

5

17.5

9

Sakk-klub   Csigorin Szentpétervár

6

1

3

2

5

17.5

10

Atom

6

2

1

3

5

14.0

11

Zsiguli

6

2

1

3

5

12.5

12

Moszkvai   terület

6

1

1

4

3

14.5

13

Jamal

6

0

1

5

1

15.0

 

Az utolsó forduló párosítása:

SHSM „Nase Naszledije” Moszkva  (10, 22,5) – Szentpétervár 9, 21)

Politehnik (6, 19) – Malahit (10, 24)

Atom (5, 14) – Egyetem Belorecsenszk (8, 19)

Lagyja Kazany (6, 18,5) – Jugra (5, 18,5)

Sakk-klub Csigorin Szentpétervár (5, 17,5) – Turbanaszosz (5, 17,5)

Moszkvai terület (3, 14,5) – Jamal (1, 15)

A Zsiguli együttese lesz erőnyerő

 

Karjakin,S (2772) - Kamsky,G (2714)
Modern védelem [B06]

1.e4 g6 2.d4 Fg7 3.Hc3 d6 4.f4 a6 5.Hf3 b5 6.Fd3 Hd7 7.e5 c5 8.Fe4 Bb8 9.He2 Hh6 10.c3 cxd4 11.cxd4 e6 12.0-0 Vb6 13.h3 Hf5 14.Kh2 Fb7 15.Fxb7 Vxb7 16.Hg3 Hxg3 17.Kxg3 Hb6 18.Ve2 0-0 19.Hg5 dxe5 20.dxe5 Hd5 21.Fd2 Bfc8 22.Bac1 Ff8 23.He4 Fe7 24.Fe3 Bxc1 25.Bxc1 Bc8 26.Bd1 Bc4 27.Fd4 Vc7 28.b3 Bc2 29.Bd2 Bc1 30.Bd1 f5 31.Hf2

31...Fh4+ 32.Kxh4 Hxf4 33.Vf3 Vd8+ 34.Kg3 Bxd1 35.Vxd1 Vxd4 36.Vxd4 He2+ 37.Kf3 Hxd4+ 38.Ke3 Hc6 39.Hd3 a5 40.a4 b4 41.Kf4

41...h6 42.h4 Kf7 43.Hc5 Ke7 44.Hb7 Kf8 45.Hc5 Kf7 46.Hb7 Ke7 47.Hc5 Hd8 48.g4 fxg4 49.Kxg4 Hf7 50.Kf4

50...g5+ 51.hxg5 hxg5+ 52.Ke4 Hd8 53.Kd3? Hc6 54.Kc4 Hxe5+ 55.Kb5 Kf6 56.He4+ Kf5 57.Hg3+ Kf4 58.Hf1 g4 59.Kxa5

 

 

59...Hf3?

Gata Kamsky simán nyert volna az 59...Hd7 60.Kb5 e5 61.a5 Hb8 62.Kb6 e4 63.Kc7 e3 64.Hxe3 Kxe3 65.Kxb8 g3 66.a6 g2 67.a7 g1V 68.a8V Vg8+ 69.Kb7 Vxa8+ 70.Kxa8 Kd4 változatban.

60.Kxb4 Hd2 61.a5 Hxf1 62.a6 He3 63.a7 Hd5+ 64.Kc5 Hc7 65.Kc6 Ha8 66.Kb7 g3 67.Kxa8 g2 68.Kb7 g1V 69.a8V Vg2+ 70.Kb8 Vxa8+ 71.Kxa8 Ke5 72.b4 Kd5 73.Kb7 e5 74.b5 e4 75.b6 e3 76.Ka8 e2 77.b7 e1V 78.b8V és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog