Help Sales ÁSZF

Az orosz csb-n a címvédő Malahit második vereségét szenvedte el

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

Szocsiban lejátszották az orosz csapatbajnokság felső ligájában a harmadik fordulót. A rajtlistát vezető Szibéria csak nehéz csatában győzött. A címvédő Malahit gárdája elszenvedte második vereségét, a Belorecsenszk Egyetem csapatában öt döntetlen mellett Jevgenyij Alekszejev nyerése jelentette a két meccspontot. A Szentpétervár-Moszkva összecsapást a kubai Leinier Dominguez Perez győzelme döntötte el a Mednyij vszadnik együttese javára. Az első három helyezett vívja ki a jogot a Klubcsapatok Európa-kupáján való indulásra.

A harmadik játéknapon a címvédő Malahit együttesében már játszott Alekszandr Griscsuk, de a csapat-vb-n is éltáblás nagymester nyeretlenségi sorozata folytatódott. Kedvezőbb állását nem tudta győzelemig fokozni a lengyel Radoslaw Wojtaszekkel szemben. A két meccspont sorsa az ötödik táblán dőlt el a Belorecsenszk Egyetem javára, Jevgenyij Alekszejev volt a nyerőember.

Harmadik győzelmét aratta a rajtlistát vezető Szibéria gárdája is, de levegőben lógott a nagy meglepetés, hiszen az Aeroflot-versenyen remeklő Ivan Bukavsin nyerőesélyt szalasztott el. Az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik pihenőnapot kapott, az éltáblán az örmény Levon Aronjan ellen Szanan Szjugirov biztos kézzel érte el a döntetlent, míg az ukrán Anton Korobov veresége váratlan volt.

A kubai Leinier Dominguez Perez győzelme döntötte el a szentpétervári Mednyij szvadnik javára a moszkvai SSZM-Nase naszledije elleni meccset. A nehéztisztek csatájában Jevgenyij Najer királyának bizonytalan helyzete sorsdöntő volt. A Lagyja pontvesztése meglepetés.

A 3. forduló eredményei:

Zsiguli – Szibéria  2,5 – 3,5

Szanan Szjugirov (2670) – Levon Aronjan (örmény, 2776) döntetlen

Ivan Bukavsin (2648) – Dmitrij Jakovenko (2738) 0 – 1

Dmitrij Froljanov (2569) – Wang Yue (2724) döntetlen

Alekszandr Predke (2533) – Anton Korobov (ukrán, 2708) 1 – 0

Mihail Brodszkij (ukrán, 2555) – Dmitrij Kokarev (2635) döntetlen

Alekszej Moksanov (2469) – Dmitrij Bocsarov (2577) 0 – 1

Egyetem Belorecsenszk – Malahit  3,5 – 2,5

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2746) – Alekszandr Griscsuk (2780)  döntetlen

Dmitrij Andrejkin (2723) – Alekszej Shirov (lett, 2696)  döntetlen

Baadur Zsobava (grúz, 2699) – Vlagyimir Malahov (2702)  döntetlen

Szergej Rublevszkij (2698) – Igor Liszij (2677)  döntetlen

Jevgenyij Alekszejev (2653) – Denisz Hiszmatullin (2666)  1 - 0

Pavel Tregubov (2571) – Viorel Bologan (moldáviai, 2605)  döntetlen

Jamal – Lagyja  3 - 3

Pavel Potapov (2477) – Gata Kamsky (amerikai, 2673)  döntetlen

Bogdan Beljakov (2478) – Vladiszlav Artyemijev (2671)  döntetlen

Alekszandrija Gorjacskina (2474) – Artyom Tyimofejev (2534)  döntetlen

Alekszander Szergejev (2380) – Valerij Jandemirov (2394)  0 - 1

Szergej Szavitszkij (2330) – Azat Sarafijev (2415)  döntetlen

Alekszander Potapov (2394) – Ildar Ibragimov (amerikai, 2543)  1 - 0

Mednyij vszadnik (Szentpétervár) – SSZM – Nase naszledije (Moszkva)  3,5 – 2,5

Peter Szvidler (2734) – Jan Nepomnjacsij (2728)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (2736) – Erneszto Inarkijev (2664)  döntetlen

Leinier Dominguez Perez (2734) – Jevgenyij Najer (2663)  1 - 0

Makszim Matlakov (2694) – Daniil Dubov (2659)  döntetlen

Maxim Rodhstein (izraeli, 2682) – Ivan Popov (2648)  döntetlen

Ivan Saric (horvát, 2641) – Vlagyimir Popov (2599)  döntetlen

A csapatbajnokság állása:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

 TB1 

 TB2 

1

Egyetem Belorecsenszk

 *

4

6

11.0

2

Szibéria

 *

6

10.5

3

Mednyij vszadnik

 *

6

4

12.0

4

Malahit

 *

4

2

9.0

5

Zsiguli

2

 *

4

2

8.5

SSZM-Nase naszledije

 *

2

8.5

7

Lagyja

2

2

 *

3

1

7.0

8

Jamal

0

3

 *

1

5.5

A 4. forduló párosítása:

Szibéria – SSZM-Nase naszledije

Lagyja – Mednyij vszadnik

Malahit – Jamal

Zsiguli – Egyetem Belorecsenszk

Jakovenko,D (2738) - Bukavsin,I (2648)
Szicíliai védelem [B33]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 e5 6.Hdb5 d6 7.Fg5 a6 8.Ha3 b5 9.Hd5 Fe7 10.Fxf6 Fxf6 11.c4 b4 12.Hc2 0-0 13.g3 Bb8 14.Vd3 Fg5 15.h4 Fe7 16.Fh3 Fe6 17.Kf1 Vd7 18.Kg2 a5 19.Bad1 Bfd8 20.b3 Va7 21.Ve2 Bb7 22.Bd3 Ff8 23.Bhd1 Hb8

jakovenkobukavsin_558

24.f4 Hd7 25.f5?!

Az orosz olimpikon kiengedte előnyét.

25...Fxd5 26.Bxd5 a4 27.He1 Fe7 28.Hf3 axb3 29.axb3 Ba8 30.B5d2 Hc5 31.Bb2 Bb6 32.g4 Vb7

Még erősebb volt a 32...Ba6 33.g5 Ba2 34.Bc2 (34.Bdd2 Bxb2 35.Bxb2 Va1) 34...Bxc2 35.Vxc2 Va2 folytatás.

33.Be1 Ba3 34.Vc2 Bba6 35.Be2 Ba1 36.Kh2 Va7 37.g5 f6 38.Fg2 Va8 39.Vd2 B1a3 40.Vd1 Ve8 41.Fh3 Kh8 42.Fg4 Ba1 43.Vc2 Bf1 44.Ba2 Va8 45.Bxa6 Vxa6 46.Vd2 Vb7 47.Va2 Fd8 48.gxf6 gxf6 49.Fh5?

jakovenkobukavsin_559

49...Bd1?

Ivan Bukavsin eldönthette volna a játszmát a 49...Hd3 50.Va4 Ve7 51.Fg4 Hf4 változatban.

50.Bg2 Bd3 51.Va1 Ve7 52.Va8 Hd7?

jakovenkobukavsin_560

53.He1 Hb6 54.Vb8 Hd7 55.Va8 Hb6 56.Vb8 Hd7 57.Vb7 Bd4 58.Hc2 Bd3 59.He1 Bd4 60.Hc2 Bd3 61.Hxb4 Bxb3 62.Vd5 Vf8 63.Hc6 Hc5 64.Vf7 és sötét feladta

Wojtaszek,R (2746) - Griscsuk,A (2780)
Grünfeld védelem [D85]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.Fd2 Fg7 6.e4 Hxc3 7.Fxc3 Hc6 8.Fb5 0-0 9.He2 Vd6 10.d5 He5 11.f4 Hg4 12.Fxg7 Kxg7 13.h3 Vb4+ 14.Hc3 Hf6 15.Vc2 c6 16.dxc6 bxc6 17.Fe2 Bd8 18.Bd1 Bxd1+ 19.Kxd1

wojtaszekgriscsuk_557

19...e5! 20.fxe5 Vd4+ 21.Kc1 Vxe5 22.Fc4 Bb8 23.Vf2 Bb4 24.Fb3 c5

Számításba jött a 24...a5 25.g4 Fe6 26.Fxe6 Vxe6 folytatás.

25.Bf1 Fb7 26.Fc2 Fc6 27.Vf4 Vxf4+ 28.Bxf4 Hd7 29.Bf2 He5 30.b3 Bd4 31.Bd2 f5 32.exf5 Bxd2 33.Kxd2 Fxg2 34.fxg6 hxg6 35.h4 Hf3+ 36.Ke3 Hxh4 37.Ha4 Kf6 38.Hxc5 Hf5+ 39.Kf2 Fd5 40.Hd7+ Ke6 és döntetlen

Alekszejev,E (2653) - Hiszmatullin,D (2666)
Szicíliai védelem [B53]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.Fb5+ Hc6 4.d4 cxd4 5.Vxd4 Fd7 6.Vd3 g6 7.c4 Fg7 8.0-0 Hf6 9.Hc3 0-0 10.h3 Hb4 11.Ve2 a6 12.Fxd7 Hxd7 13.Fd2 Bc8 14.Bfd1 Be8 15.Bac1 Hc6 16.Fe1 Hc5 17.b3 b6 18.Hd5 e6 19.Hb4 Ve7 20.Hxc6 Bxc6 21.Fc3 Fxc3 22.Bxc3 Vf6?

Az egyenlő állásban nagy hiba.

alekszejevhiszmatullin_555

23.e5! Vg7?!

Hiba hibát szül, de sötét gelyzete már nehéz volt. 23...dxe5-re 24.Hxe5 Bc7 25.Bf3 Vg7 26.b4 Hb7 27.Hd7 döntő előnyhöz vezetett volna. 23...Vd8-ra 24.b4 Hb7 25.Ba3 Vc7 (25...a5 26.b5 Bc7 27.exd6 Bd7 28.He5 Bxd6 29.Bad3) 26.Bxa6 következett volna.

24.b4 Hb7 25.Bcd3!?

Kimaradt a 25.c5! bxc5 (25...dxc5 26.Bd7) 26.b5 axb5 27.Vxb5 Hd8 (27...Bcc8 28.Vxb7 d5) 28.Bxd6 lehetőség.

25...Vf8 26.b5 axb5 27.cxb5 Bc7? 28.exd6 Bd7 29.Ve3

Még erősebb volt a 29.He5 Bxd6 30.Bxd6 Hxd6 31.Ve3 folytatás.

29...Bxd6 30.Bxd6 Hxd6 31.Vxb6 Hf5 32.He5 Bb8 33.Vc7 Bc8 34.Vd7 Bc5

alekszejevhiszmatullin_556

35.b6 Bxe5 36.b7 Kg7 37.Vc8 Bb5 38.Vxf8+ Kxf8 39.Bd8+ Ke7 40.b8V és sötét feladta

Dominguez Perez,L (2734) - Najer,E (2663)
 

domingueznajer_562

43.Vd8 Bc1+ 44.Kh2 Ve5+ 45.g3 Bc2 46.Kg2 Bb2 47.Vh4+ Kg8

domingueznajer_563

48.Vg5

A kubai nagymester nyerést hagyott ki a 48.Bd8+ Kf7 49.Bd7+ Kg8 50.Vd8+ Kh7 51.Vf8 folytatással.

48...Vf6 49.Vf4 g5 50.Vb8+ Kh7 51.Ve8 Vg6? 52.Vc8 Vf6 53.Bd8 Kg6 54.Vc7!?

A világos király eltáncolhatott volna az örökös sakkból az 54.Bf8 Bxf2+ 55.Kxf2 Vb2+ 56.Ke1 Vb1+ 57.Kd2 Vd3+ 58.Kc1 Vxe3+ 59.Kb2 Vd2+ 60.Kb3 Vd3+ 61.Vc3 változatban.

54...Bc2 55.Vd7 Kh7 56.Vd5 Bc6

domingueznajer_564

57.g4 fxg4 58.Vxe4+ g6 59.Bd7+ Kh6 60.hxg4 Bc1 61.Vb7 Vh8?

domingueznajer_565

62.Vf3 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog