Help Sales ÁSZF

Az orosz csb-n a Malahit rangadót nyert, Lékó Péter másodszor is győzött

Címkék: Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter

Az orosz csapatbajnokságon három együttes nyerte meg második mérkőzését is. A rajtlistát vezető Malahit az SHSM „Nase Naszledije” Moszkva csapatát múlta felül a 4-2-es siker eléréséhez  Lékó Péter győzelemmel járult hozzá. A címvédő Szentpétervár csak minimális arányban győzött, hárommal kevesebb a táblapontjuk a Malahittal szemben. A harmadik játéknapon megmérkőzik egymással a két együttes. A játéknap meglepetését a Jugra veresége jelentette.

A Szocsi melletti Looban lejátszották a viadal második fordulóját, és az első helyre rangsorolt Malahit rangadót nyert az SHSM „Nase Naszledije” Moszkva ellen. A találkozót az éltáblán született gyors döntetlen vezette be, de a játszmák alakulása biztos Malahit sikert ígért. Lékó Péter a szicíliai védelem Richter-Rauser-változatában túljátszotta az orosz sakkozás nagy reménységét, Daniil Dubovot. A bástyavégjátékban nagymesterünk érvényesítette gyalogelőnyét.

Lékóhoz hasonlóan Alekszander Griscsuk is második győzelmét aratta. Az olimpiai bajnokok presztízsmeccsét Griscsuk sötéttel nyerte meg, a vezérgyalog megnyitásban Morozevics már az elméleti párbajban sem vizsgázott jól, fokozatosan került egyre nagyobb hátrányba. A lett Alekszej Sirov könnyen nyert, az újdonsült Európa-bajnok Alekszander Motiljev királya azonban áldozatul esett Jevgenyij Najer akciójának. A hatodik táblán pontosztozkodás született.

A címvédő Szentpétervár másodszor is csak minimális arányban nyert, három ponttal szereztek kevesebbet az élen álló Malahitnál. Sorsdöntő lehet a két csapat harmadik fordulóbeli csatája.

A játéknap meglepetését a Jugra veresége jelentette. Az éltáblán Dmitrij Jakovenko világossal kapott ki a grúz Baadur Zsobavától. A másodikon Jevgenyij Tomasevszkij még egyenlített, de Konsztantin Landa győzelme a belorecsenszki Egyetem sikerét jelentette.

 

A 2. forduló eredményei:

Malahit (2, 6) - SHSM „Nase Naszledije” Moszkva (2, 4,5)  4 - 2

Szergej Karjakin (2772) – Jan Nepomnjacsij (2732)  döntetlen

Alekszander Griscsuk (2777) – Alekszander Morozevics (2722)  1 - 0

Lékó Péter (magyar, 2730) – Daniil Dubov (2619)  1 - 0

Alekszej Shirov (lett, 2702) – Borisz Gracsev (2659)   1 - 0

Alekszander Motiljev (2685) – Jevgenyij Najer (2655)  0 - 1

Viorel Bologan (moldáviai, 2649) – Vlagyimir Potkin (2617)  döntetlen

 

Lagyja Kazany (2, 4) – Szentpétervár (2, 3,5)  2,5 – 3,5

Gata Kamsky (amerikai, 2714) – Peter Szvidler (2756)  döntetlen

Alekszej Drejev (2670) – Leinier Dominguez Perez (kubai, 2757)  0 - 1

Vladiszlav Artyemijev (2636) – Szergej Movszeszjan (örmény, 2670) döntetlen

Andrej Volokityin (ukrán, 2647) – Makszim Matlakov (2690) döntetlen

Artyom Tyimofejev (2610) – Zahar Efimenko (ukrán, 2657)  1 - 0

Rail Mahmutov (2414) – Alekszandr Simanov (orosz, 2637)

 

Jugra (2, 4)Egyetem Belorecsenszk (2, 3,5)  2,5 – 3,5

Dmitrij Jakovenko (2726) – Baadur Zsobava (grúz, 2706) 0 – 1

Jevgenyij Tomasevszkij (2697) – Jevgenyij Alekszejev (2678) 1 – 0

Erneszto Inarkijev (2691) – Mihail Kobalija (2633) döntetlen

Dnisz Hiszmatullin (2681) – Konsztantin Landa (2608) 0 – 1

Szergej Rublevszkij (2706) – Pavel Tregubov (2620) döntetlen

Alekszander Rjazancev (2688) – Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2539) döntetlen

 

Politehnik (0, 2,5) – Atom (1, 3)  5 - 1

Turbonaszosz (0, 1,5) – Zsiguli (0, 0)  2 - 4

Jamal (0, 2,5) – Csigorin Sakk-klub Szentpétervár (0, 2) 2 - 4

Moszkvai terület (0, 2) erőnyerő volt

 

A bajnokság állása:

1.Malahit 4 meccspont, 10 pont

2. Szentpétervár 4, 7

3. Egyetem (Belorecsenszk) 4, 7

4. Politehnik Nyizsnyij Tagil 2, 7,5

5. Jugra 2, 6,5

6. Lagyja Kazany 2, 6,5

7. Csigorin Sakkklub Szentpétervár 2, 6

8. SHSM „Nase Naszledije” Moszkva  2, 5,5

9. Zsiguli 2, 4

10. Moszkvai terület 1, 5

11. Atom 1, 4

12. Turbonaszosz 0, 4,5

13. Jamal 0, 4,5

 

A 3. forduló párosítása:

Szentpétervár (4, 7) – Malahit (4, 10)

Egyetem Belorecsenszk (4, 7) – Lagyja Kazany (2, 6,5)

Zsiguli (2, 4) – Jugra (2, 6,5)

SHSM „Nase Naszledije” Moszkva  (2, 5,5) – Politehnik (2, 7,5)

Sakk-klub Csigorin Szentpétervár (2, 6) – Moszkvai terület (1, 5)

Atom (1, 4) – Turbonaszosz (0, 4,5)

A Jamal együttese erőnyerő lesz

 

Lékó,P (2730) - Dubov,D (2619)
Szicíliai védelem [B69]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 Hc6 6.Fg5 e6 7.Vd2 a6 8.0-0-0 Fe7 9.f4 Fd7 10.Hf3 b5 11.Fxf6 gxf6 12.f5 h5 13.Kb1 Vb6 14.Fd3 He5

15.fxe6 fxe6 16.Bhf1 b4 17.He2 Hg4 18.Bde1 Ff8 19.Hf4 Fh6 20.g3 He5

Világosra előnyös a 20...e5 21.Hd5 Fxd2 22.Hxb6 Fxe1 23.Hxa8 Ff2 24.Hc7+ Kd8 25.Hxa6 folytatás.

21.Ve2 Fxf4 22.gxf4 Hxd3 23.Vxd3 0-0-0 24.Vd2 Bhg8 25.c3 b3 26.axb3 Vxb3 27.Hd4 Vb6 28.Vf2 Vb7 29.Bg1 Bxg1 30.Vxg1 e5 31.Hf5

31...Fe6

Számításba jött a 31...Fxf5 32.exf5 Vf3 33.Vg6 Vxf4 34.Vxf6 Vxh2 folytatás.

32.Vg6 Vb3 33.He7+ Kb7 34.Hd5 Fxd5 35.exd5

35...Vxd5?! 36.Vxf6 Be8 37.Vg6 Bg8 38.Vh7+ Ka8? 39.fxe5 dxe5

40.Vxh5 Bg2 41.Ve8+ Ka7 42.Ve7+ Ka8 43.Vxe5 Vxe5 44.Bxe5 Bxh2

 

45.Be7

Az alapsorra szorított király miatt a gyalogelőnynek nyernie kell.

45…Kb8 46.Ka2 Bg2 47.Ka3 Bc2 48.Kb3 Bh2 49.c4 Bg2 50.Ka3 Bc2 51.b3 Bc3 52.Ka4 Ka8 53.Bh7 Kb8 54.Bd7 Ka8 55.Kb4 Bh3 56.c5 Kb8

57.Ka4 a5 58.Bd6 Bc3 59.Bb6+ Kc7 60.Bb5 Kc6 61.Bxa5 Bc1 62.Kb4 Kd5 és sötét feladta

 

Morozevics,A (2722) - Griscsuk,A (2777)
Vezérgyalog megnyitás [A48]

1.d4 Hf6 2.Hf3 g6 3.Ff4 Fg7 4.e3 d6 5.h3 0-0 6.Fe2 c5 7.c3 Vb6 8.Vb3 Fe6 9.Vxb6 axb6 10.a3 Fd5 11.0-0 Fc6 12.Hbd2 Hbd7 13.Bfe1 Bfd8 14.Fh2 b5 15.Ff1 e5 16.e4 exd4 17.cxd4

17...d5 18.e5 He4 19.dxc5 Hdxc5 20.Bac1 Hxd2 21.Hxd2 He6 22.Fg3 Ff8 23.Bed1 b4 24.axb4 Fxb4 25.Hf3 Fa4 26.Bd3

26...Bac8 27.Bxc8 Bxc8 28.b3 Fc6 29.Bd1 Ba8 30.He1 Ba3 31.Hc2 Bxb3 32.Hxb4 Bxb4 33.f3 Bb2 34.h4 h6 35.Ff2

35...Fa4 36.Bxd5 Bb1 37.Fe3 Fb3 38.Bd2 Fc4 39.Bf2 b5 40.g4 b4 41.Kg2 Fxf1+ 42.Bxf1 Bxf1 43.Kxf1

 

43...b3 44.Fc1 Hf4 45.Ke1 Hd3+ 46.Kd2 b2 47.Fxb2 Hxb2 48.Kc3 Ha4+ 49.Kd4 Kf8 50.f4 Ke7 51.f5 gxf5 52.gxf5 f6 53.Ke4 Hc5+ 54.Kf4 h5 és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog