Help Sales ÁSZF

Az orosz csapatbajnokságon a Szibéria férficsapata és a Jugra női együttese győzött

Címkék: Orosz csapatbajnokság

Szocsiban április 30. és május 10. között rendezték meg az orosz csapatbajnokságokat. A női és férfi, az ifjúsági együttesek mellett a szeniorok is megmérkőztek. A férfiaknál a legjobbak küzdelme nyolc együttessel hat táblán zajlott. A legjobb orosz sakkozók mellett a korábbinál jóval kevesebb idegenlégiós is játszott. A rajtlistát vezető Szibéria igazi erődemonstrációt tartott, valamennyi ellenfelét legyőzve nyerte meg a bajnokságot, az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik emelhette a magasba a győztesnek járó trófeát. Megvédte tavalyi ezüstérmét a moszkvai SSZM csapata. A címvédő szentpétervári Mednyij vszadnik csak a negyedik helyen végzett, a Malahit egy táblaponttal megelőzte a sokat bizonytalankodó együttest. Az első négy helyezett vívta ki a Klubcsapatok Európa Kupáján való szereplés jogát. A női csapatok versenyében a Jugra is százszázalékos eredménnyel diadalmaskodott.

Orosz csapatbajnokság

A tavalyi viadalon meglepetésre az első számú esélyes Szibéria csapata Vlagyimir Kramnyik vezetésével csak a harmadik helyen végzett. Egy idegenlégós játszott csak együttesükben, az ukrán Anton Korobov. Az idei bajnokságra az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarovval és a holland Anish Girivel erősített. A Lagyja elleni 4,5-1,5-tel kezdett a csapat, Kramnyik és Mamedgyarov nem játszott. Az első forduló meglepetését a Malahit pontvesztése jelentette a Moszkva-területi Sakkszövetség hatosával szemben.

A második körben a Szibéria a Malahit ellen nehezen nyert, Kramnyik nyerőesélyes állását remire rontotta Alekszej Shirov ellenében. A címvédő szentpéterváriak csak 3-3-at értek el a moszkvai csapattal szemben.

Orosz csapatbajnokság

A harmadik fordulóban játszották a nagy rangadót, a Szibéria minimális arányban, de legyőzte a Mednyij vszadnik csapatát, a negyedikben a másik nagy riválist, az SSZM együttesét. Gyakorlatilag ezzel el is dőlt a bajnoki cím sorsa. Az utolsó három meccsén nagymestereik összesen 15,5 pontot gyűjtöttek, Vlagyimir Kramnyik is nyert a befejező játéknapon. Az SSZM „Nase Naszledije” megvédte ezüstérmét, a Malahit gyakorlatilag hat emberrel játszotta végig a versenyt, az exvilágbajnok Anatolij Karpov csak egy partit játszott.

A szuperbajnokság végeredménye

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

 MP 

 Pont 

Gy. 

1

„Szibéria-Sziriusz”

 * 

4

5

5

14

31,0

7

2

SSZM "Nase Naszledije” - Moszkva

2

 * 

3

4

4

11

24,5

5

3

Malahit

3

 * 

3

3

3

4

5

8

23,5

2

4

Mednyij vszadnik – Szentpétervár

3

 * 

3

4

4

8

22,5

3

5

Moszkva Területi Sakkszövetség

½

3

3

 * 

2

4

3

5

17,0

1

6

„Szdjudsor” - Szentpétervár

1

3

4

 * 

2

3

4

18,0

1

7

Lagyja

2

2

2

2

4

 * 

4

17,0

2

8

Zsiguli

1

2

1

2

3

3

 * 

2

14,5

0

A bajnokcsapat tagjai

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

Pont

J.

Élő-átlag

1

Vlagyimir Kramnyik

2811

RUS

½

½

½

1

2,5

4

2684

2

Sahriyar Mamedgyarov

2772

AZE

1

1

1

1

4,0

4

2656

3

Anish Giri

2785

NED

½

½

½

½

1

1

4,0

6

2628

4

Jan Nepomnjacsij

2751

RUS

½

0

½

1

1

3,0

5

2627

5

Alekszandr Griscsuk

2750

RUS

1

½

1

1

½

1

5,0

6

2596

6

Dmitrij Andrejkin

2723

RUS

1

½

0

1

1

½

4,0

6

2546

7

Anton Korobov

2688

UKR

1

1

½

1

1

1

5,5

6

2483

8

Denisz Hiszmatullin

2651

RUS

½

½

1

0

1

3,0

5

2447

Az ezüstérmes csapat

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

Pont

J.

Élő-átlag

1

Vlagyimir Malahov

2712

RUS

½

1

½

½

½

½

3,5

6

2673

2

Jevgenyij Najer

2682

RUS

½

½

0

½

½

1

3,0

6

2667

3

Vagyim Zvjagincev

2661

RUS

½

½

½

½

½

2,5

5

2654

4

Daniil Dubov

2660

RUS

1

1

1

½

½

0

4,0

6

2582

5

Borisz Gracsev

2658

RUS

½

½

0

½

½

2,0

5

2583

6

Ivan Popov

2618

RUS

½

1

½

½

½

3,0

5

2563

7

Grigorij Oparin

2604

RUS

½

1

½

½

1

1

4,5

6

2530

8

Makszim Vavulin

2599

RUS

1

0

1

2,0

3

2362

A bronzérmes csapat

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

Pont

J.

Élő-átlag

1

Anatolij Karpov

2624

RUS

½

0,5

1

2755

2

Alekszej Shirov

2664

LAT

0

½

½

½

½

½

½

3,0

7

2674

3

Alekszandr Rjazancev

2659

RUS

½

0

½

½

½

½

0

2,5

7

2641

4

Szergej Rublevszkij

2682

RUS

½

1

½

½

1

½

4,0

6

2570

5

Alekszandr Motiljev

2665

RUS

½

½

½

1

½

1

1

5,0

7

2576

6

Igor Kovalenko

2657

LAT

½

½

1

0

½

1

½

4,0

7

2540

7

Igor Liszij

2643

RUS

1

0

1

½

½

1

½

4,5

7

2489

Kitűnő egyéni eredményt ért el a Lagyja éltáblása, Vladiszlav Artyemijev (2682) 4,5 pontot szerzett hét partijából, + 8,9 pont. A Mednyij vszadnik első táblása, Peter Szvidler 3,5-öt gyűjtött hat játszmájából. Az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov mind a négy játszmáját megnyerte, samkiri elsősége után tovább gyarapította Élő-pontjait, a + 13,9-cel már a hatodik. A negyedik táblások versenyében az Aeroflot verseny győztese, Vlagyimir Fedoszejev (Mednyij vszadnik) csak két döntetlent engedélyezett riválisainak, + 13,3 pont. Alekszandr Griscsuknak is szépen kamatozott az 5 pont hat ellenfelével szemben, + 8,3 pont.

A virtuális világranglista élcsoportja:

1.Magnus Carlsen (norvég) 2832

2. Wesley So (amerikai) 2812,2 (- 2,8)

3. Vlagyimir Kramnyik (orosz) 2807,9 (- 3,1)

4. Fabiano Caruana (amerikai) 2807,3 (+ 5,3)

5. Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2799,2 (+ 4,2)

6. Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni) 2794,9 (+ 22,9)

7. Levon Aronjan (örmény) 2793,3 (+ 4,3)

8. Hikaru Nakamura (amerikai) 2786

9. Viswanathan Anand (indiai) 2785,9 (- 0,1)

10. Szergej Karjakin (orosz) 2780,5 (- 2,5)

11. Anish Giri (holland) 2774,1 (- 10,9)

12. Ding Liren (kínai) 2773

13. Alekszandr Griscsuk (orosz) 2758,3 (+ 8,3)

14. Peter Szvidler (orosz) 2753,8 (- 1,2)

15. Veszelin Topalov (bolgár) 2749,4 (+ 8,4)

16. Jan Nepomnjacsij (orosz) 2747,8 (- 3,2)

17. Michael Adams (angol) 2747,6 (+ 0,6)

18. Pavel Eljanov (ukrán) 2744,1 (- 10,9)

19. Yu Yangyi (kínai) 2743

20. Pentala Harikrishna (indiai) 2741,4 (- 8,6)

42. Almási Zoltán (magyar) 2703,3 (+ 4,3)

A női csapatok versenye négy táblán zajlott, a sakkozás fellegvárát, Hanti-Manszijszkot képviselő Jugra csapata diadalmaskodott. Valamennyi ellenfelét legyőzve ért elsőként a célba. A Jugra a viadal második fordulójában 3-1-re nyert a legnagyobb rivális, az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk vezette SSZM csapat ellen, az éltáblán az ukrán Anna Usenyina remizett Kosztenjukkal, Natalija Pogonyina megosztozott a ponton Alina Kaslinszkajával, Olga Gijra az egykori világbajnoki döntős Jekatyerina Kovalevszkaját győzte le, Bajra Kovanova sötéttel nyert Darja Pusztovojtova ellen.

Orosz csapatbajnokság

Az orosz női csapatbajnokság végeredménye:

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 MP 

 Pont 

1

Jugra- Hanti-Manszijszk

 * 

3

3

4

3

4

3

16

26,0

2

SSZM "Nase Naszledije" Moszkva

1

 * 

3

4

14

23,5

3

"Szjudsor" - Szentpétervár

½

 * 

3

12

20,5

4

„Doncsanka”

1

 * 

3

2

4

9

19,0

5

Lagyja

0

½

1

 * 

3

8

14,5

6

Belorecsenszk Egyetem

1

½

½

2

 * 

2

6

13,5

7

„Juzsnij Ual”

0

1

½

2

 * 

2

2

3

10,5

8

„Bukavuski”

1

½

1

½

1

2

 * 

3

10,0

9

Zsiguli

½

0

0

½

½

2

 * 

1

6,5

A bajnokcsapat

T.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

Pont

J.

Élő-átlag

1

GM

Anna Usenyina

2449

UKR

1

½

½

1

1

1

½

5,5

7

2326

2

WGM

Natalija Pogonyina

2479

RUS

½

½

½

1

1

0

3,5

6

2246

3

WGM

Olga Girja

2476

RUS

1

1

1

1

1

½

½

1

7,0

8

2166

4

IM

Marina Nacsejeva

2409

RUS

½

1

1

1

1

½

5,0

6

2071

5

WGM

Bajra Kovanova

2363

RUS

1

1

1

1

1

5,0

5

2025

Kramnyik,V (2811) - Shirov,A (2664)
Spanyol megnyitás [C84]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.d3 b5 7.Fb3 d6 8.a3 0-0 9.Hc3 Fe6 10.Hd5 Hd4 11.Hxd4 exd4 12.Hxf6+ Fxf6 13.Fxe6 fxe6 14.a4

A New York-i világbajnoki döntő 11. játszmájában Szergej Karjakin 14.f4 mellett döntött. 14...c5 15.Vg4 Vd7 16.f5 Bae8 17.Fd2 c4 18.h3 c3 19.bxc3 d5! Magnus Carlsen remekül reagált. 20.Fg5! Fxg5 21.Vxg5 dxe4 22.fxe6 Bxf1+ 23.Bxf1 Vxe6 24.cxd4 e3 25.Be1 h6 26.Vh5 e2 27.Vf3 a5 28.c3 Va2 29.Vc6 Be6 30.Vc8+ Kh7 31.c4 Vd2 32.Vxe6 Vxe1+ 33.Kh2 Vf2 34.Ve4+ és örökös sakkal döntetlen.

14...c5 15.Vg4 Vd7 16.b3 c4 17.h4 cxd3 18.cxd3 b4 19.Fd2 a5 20.Bac1 Bac8 21.Bc4 Bxc4 22.dxc4 Vf7 23.h5 d3?! 24.h6 d5?

 

Orosz csapatbajnokság

25.hxg7 Fxg7 26.cxd5 exd5 27.e5

A szabadgyalog jelentős előnyt adott az exvilágbajnoknak.

27...Vg6 28.Vd7 Ve4 29.e6 Vf5 30.Fe3 Fe5?

 

Orosz csapatbajnokság

Alekszej Shirovnak csak 5 perce maradt az időkontrollig, míg Vlagyimir Kramnyik mintegy fél órával gazdálkodhatott, mégis kihagyta az azonnali nyerést.

31.f4?

Nincs sötétnek védelme a 31.Fh6! Vh5 32.g3 Be8 (32...Vxh6 33.e7 Vd6 34.exf8V+ Kxf8 35.Vf5+ Kg7 36.Bd1) 33.Bc1 d2 34.Fxd2 Fxg3 35.fxg3 Vg6 36.Kf2 Vxe6 37.Vxe6+ Bxe6 38.Bc5 folytatásban.

31...d2! 32.Vxd5

Sötét nyerne a 32.Fxd2 Fd4+ 33.Kh2 Vh5+ 34.Kg3 Kh8 változatban!

32...Fxf4

Orosz csapatbajnokság

33.Bxf4 Vxd5 34.Bg4+ Kh8 35.Fd4+ Vxd4+ 36.Bxd4 Be8 37.Bxd2 Bxe6 38.Kf2 Bc6 39.Ke3 Kg7 40.Ke4 Kf6 41.Bd5 Bc3 42.Bxa5 Bxb3 43.Ba6+ Ke7 44.g4 Bb1 45.Ba7+ Kd6 46.Kd4 Bg1 47.Bg7 b3 48.Kc3 Bg3+ 49.Kb2 Kc5 50.Ka3 Kb6 51.Bg5 Ka6 52.Kb2 h5 53.Bg6+ Ka5 54.gxh5 Bh3 és döntetlen

Rjazancev,A (2659) - Mamedgyarov,S (2772)
Grünfeld védelem [D85]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.Hc3 d5 4.cxd5 Hxd5 5.e4 Hxc3 6.bxc3 Fg7 7.Va4+ Vd7 8.Vxd7+ Hxd7 9.Fe3 0-0 10.Bc1 Bd8 11.Hf3 b6 12.Fd3 Fb7 13.Ke2 e5 14.Bhd1 Bac8 15.d5?!

A tavalyi orosz szuperbajnok jobban játszhatott volna a 15.h3 Hf6 16.Hd2 választással.

15...c6 16.c4 Ff8 17.Kf1 f6 18.Fe2 Hc5 19.Hd2 Ha4 20.Hb1

 

Orosz csapatbajnokság

20...f5!?

Sahriar Mamedgyarovtól nem idegen, hogy kiélezze a küzdelmet.

21.Fg5

Világosnak számolnia kellett a 21.Hc3 Hb2 22.Bd2 cxd5 23.Bxb2 Fa3 24.Bbc2 Fxc1 25.Bxc1 d4 26.Fg5 dxc3 27.Fxd8 Bxd8 28.exf5 gxf5 29.Bxc3 lehetőséget is.

21...Bd7 22.dxc6?

Rjazancev csak a 22.exf5 gxf5 23.g4! folytatásban reménykedhetett volna.

22...Bxd1+ 23.Fxd1

Sötétre előnyös a 23.Bxd1 Fxc6 24.exf5 gxf5 25.Ff6 e4 26.Hc3 Kf7 27.Fd4 Hxc3 28.Fxc3 Ke6 változat is.

23...Fxc6 24.exf5 gxf5 25.Hc3 Hxc3 26.Bxc3 Fd5 27.Fe2

 

Orosz csapatbajnokság

27...b5! 28.Be3?!

A gyaloglépés meglepte világost, nem találta meg a jobb 28.Ff6 b4 29.Bc2 e4 30.f3 folytatást.

28...e4 29.g4 bxc4 30.gxf5 c3 31.Bg3

 

Orosz csapatbajnokság

31...c2 32.Fc1+ Kf7 33.Fh5+ Kf6 34.Fb2+ Ke7 35.f6+ Kd7 36.Fg4+ Fe6 37.Fc1 Bb8! 38.Fxe6+ Kxe6 39.Bc3 Bb1 40.Bxc2 Fa3 41.Bc6+ Kd7 42.Kg2 Bxc1 és világos feladta

Szvidler,P (2755) - Kramnyik,V (2811)
Semi-Tarrasch védelem [D41]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 d5 4.Hc3 c5 5.cxd5 Hxd5 6.e4 Hxc3 7.bxc3 cxd4 8.cxd4 Fb4+ 9.Fd2 Fxd2+ 10.Vxd2 0-0 11.Fc4 Hd7 12.0-0 b6 13.a4 Fb7 14.Fd3 Hf6 15.Bfe1 h6 16.a5 bxa5 17.Bxa5 Vc7 18.Vb4 Bfb8 19.Va3

Radoslaw Wojtaszek a Gasimov emlékversenyen a 19.Bc5 Vf4 20.Vd2 Vxd2 21.Hxd2 Bd8 22.Hb3 a5 23.Bxa5 Bxa5 24.Hxa5 Bxd4 folytatásban megküzdött a remiért Vlagyimir Kramnyikkal szemben.

19...Bc8 20.h3 a6

Az exvilágbajnok tért el a Gasimov emlékversenyen látott Radzsabov-Karjakin partitól, ahol 20...Vf4 21.d5 (21.Be5) 21...exd5 22.e5 He4 23.Ve7 Fc6 24.e6 Bf8 25.exf7+ Bxf7 26.Vb4 következett világos kis előnyével, de remi lett a játszma.

21.He5 Vd8 22.Hf3 Bc7 23.Ba4 a5 24.He5 Fc6

 

Orosz csapatbajnokság

25.Bxa5 Fxe4 26.Fxe4 Bxa5 27.Vxa5 Hxe4 28.Kh2 Hc3 29.Bc1

 

Orosz csapatbajnokság

29...Vxd4! 30.Vxc7 Vf4+ 31.g3 Vxf2+ 32.Kh1 He2 33.Vxf7+ Vxf7 34.Hxf7 Hxc1 35.Hd8 e5 36.Kg2 Kh7 37.Hc6 Hd3 38.Kf3 Kg6 39.Ke3 e4 40.Kxe4 Hf2+ 41.Kf3 Hxh3 42.Kg2 Hg5 43.He7+ Kf6 44.Hd5+ Ke5 45.Hf4 He6 46.Hd3+ Kd4 47.Hb4 Ke4 48.Kf2 h5 49.Kg2 g5 50.Kf2 Hd4 51.Kg2 Hf3 52.Ha6 He1+ 53.Kf2 Hd3+ 54.Kg2 Ke5 55.Hc7 Hc5 56.He8 He6 57.Kh3 Kf5 58.g4+ hxg4+ 59.Kg3 Kg6 és döntetlen

Najer,E (2682) - Mamedgyarov,S (2772)
Királyindiai védelem [E60]

1.d4 Hf6 2.c4 g6 3.f3 c5 4.d5 Fg7 5.e4 d6 6.Hc3 0-0 7.Fg5 h6 8.Fe3 e6 9.Vd2 exd5 10.cxd5 Hh7

Az azerbajdzsáni nagymester "mellékvari" mellett döntött a sokat látott 10...Be8 11.Hge2 Hbd7 (11...h5) 12.Hc1 (12.Hg3) 12...a6 13.a4 helyett.

11.Fd3 Hd7 12.Hh3 He5 13.Hf2 f5 14.Fe2 g5 15.exf5 Fxf5 16.h4 b5!?

Sahriyar Mamedgyarov a gyalogáldozatban látta az ellenjáték lehetőségét.

17.hxg5 hxg5 18.Hxb5 Bb8 19.Hc3 Ve8 20.Bc1 c4 21.0-0 Vh5

 

Orosz csapatbajnokság

22.g4?

A provokáció bevált. 22.Fxa7 Bb7 23.Fd4 Fd3 24.f4 (24.Bfe1 g4 25.Fxd3 Hxd3 26.Fxg7 Bxg7 27.fxg4 Bxf2 28.Vxf2 Bxg4 29.Vf3 Hg5) 24...Fxe2 25.Vxe2 Hf3+ 26.Vxf3 Vxf3 27.gxf3 Fxd4 28.Bfd1 tartotta volna az előnyt.

22...Vh4 23.Kg2?

A két évvel korábbi kontinensbajnok taktikai elnézése már végzetes volt. 23.gxf5??-re 23...Vg3+ 24.Kh1 Bf6 nyer. 23.Hce4 Fxe4 24.Hxe4 Bxb2 25.Vxb2 Hxf3+ 26.Bxf3 Fxb2 27.Bxf8+ Kxf8 28.Bf1+ Kg8 folytatás is már sötétre lett volna előnyös.

 

Orosz csapatbajnokság

23...Hxf3! 24.Fxf3 Fe5 25.Bh1 Vg3+ 26.Kf1 Fd3+ 27.Fe2 Bxb2 28.Vxb2 Vxe3 29.Fxd3 cxd3 30.Bc2 dxc2 31.Vxc2 Bxf2+ 32.Vxf2 Vxc3 33.Kg2 Vc4 és világos feladta

Griscsuk,A (2750) - Alekszejenko,K (2585)
Spanyol megnyitás [C92]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 d6 8.c3 0-0 9.h3 Fb7 10.d4 Be8 11.Hg5 Bf8 12.Hf3 Be8 13.Hbd2 exd4 14.cxd4 Hd7 15.Hf1 Ha5 16.Fc2 Ff6 17.Hg3 g6 18.Bb1 c5 19.d5 Hc4 20.Hh2 Hde5 21.b3 Hb6 22.Fh6 Fc8 23.Bf1 b4 24.f4 Hed7 25.Kh1 Ba7 26.Vf3 Hf8

 

Orosz csapatbajnokság

27.e5! dxe5 28.f5 Fg7 29.Fxg7 Kxg7 30.f6+ Kh8 31.Bbd1 Bd7? 32.Ve3! Hxd5

 

Orosz csapatbajnokság

33.Bxd5! Bxd5 34.Vh6 He6 35.He4! Bg8 36.Hf3 Vf8

 

Orosz csapatbajnokság

37.Hfg5! Hxg5 38.Hxg5 Bg7 39.fxg7+ Vxg7 40.Hxf7+ és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog