Help Sales ÁSZF

Az orosz csapatbajnokságon a Malahit legyőzte a címvédő Szentpétervár csapatát

Címkék: Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter

Az orosz csapatbajnokság harmadik fordulójában a Malahit 4-2-re legyőzte a címvédő Szentpétervár együttesét. Lékó Péter sötéttel remizett a kubai Leinier Dominguez Perezzel, a második táblán Alekszandr Griscsuk, a hatodikon Viorel Bologan nyert. A belorecsenszki Egyetem csapata is megszerezte harmadik győzelmét, a két hibátlan gárda a negyedik játéknapon mérkőzik meg egymással.

 

A Szocsi melletti Looban lejátszották a viadal harmadik fordulóját, az első helyre rangsorolt Malahit megnyerte a címvédő Szentpétervár elleni rangadót. A találkozón az éltáblán Peter Szvidler és Szergej Karjakin megosztozott a ponton. Lékó Péter is tökéletesen teljesítette feladatát, gond nélkül remizett a kubai Leinier Dominguez Perezzel. A világos táblákon a Malahit két fontos partit is megnyert, Alekszandr Griscsuk immár mesterhármassal a legeredményesebb pontszerző, a virtuális világranglistán a világbajnoki kihívó indiai Viswanathan Anandot megelőzve a harmadik. A moldáviai Viorel Bologan is hozta a „kötelezőt”.

A grúz Baadur Zsobava az orosz Dmitrij Jakovenko „skalpja” után az amerikai Gata Kamsky ellen is nyerni tudott, Élő-pontjai alapján esélyesebbnek tartott Lagyja Kazany második vereségét szenvedte el.

 

A 3. forduló eredményei:

Szentpétervár (4, 7) – Malahit (4, 10)  2 - 4

Peter Szvidler (2756) – Szergej Karjakin (2772)  döntetlen

Nyikita Vityjugov (2747) – Alekszandr Griscsuk (2777)  0 - 1

Leinier Dominguez Perez (kubai, 2757) – Lékó Péter (magyar, 2730) döntetlen

Szergej Movszeszjan (örmény, 2670) – Alekszej Shirov (lett, 2702)  döntetlen

Makszim Matlakov (2690) – Vlagyimir Malahov (2701)  döntetlen

Alekszandr Simanov (2637) – Viorel Bologan (moldáviai, 2649)  0 - 1

 

Egyetem (Belorecsenszk) (4, 7) – Lagyja Kazany (2, 6,5)  3,5 – 2,5

Baadur Zsobava (grúz, 2706) – Gata Kamsky (amerikai, 2714)  1 - 0

Jevgenyij Alekszejev (2678) – Alekszej Drejev (2670)  döntetlen

Mihail Kobalija (2633) – Vladiszlav Artyemijev (2636)  0 - 1

Konsztantin Landa (2608) – Andrej Volokityin (ukrán, 2647)  döntetlen

Pavel Tregubov (2620) – Artyom Tyimofejev (2610)  döntetlen

Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2539) – Andrej Harlov (2496)  1 - 0

 

Zsiguli (2, 4) – Jugra (2, 6,5)  1 - 5

SHSM „Nase Naszledije” Moszkva  (2, 5,5) – Politehnik (2, 7,5)  4 - 2

Sakk-klub Csigorin Szentpétervár (2, 6) – Moszkvai terület (1, 5)  2,5 – 3,5

Atom (1, 4) – Turbonaszosz (0, 4,5)  2 - 4

A Jamal együttese erőnyerő volt

 

A csapatbajnokság állása:

 

Hely.

Csapat

Forduló

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

1

Malahit

3

3

0

0

6

14.0

2

Egyetem   Belorecsenszk

3

3

0

0

6

10.5

3

Jugra

3

2

0

1

4

11.5

4

SHSM „Nase Naszledije” Moszkva 

3

2

0

1

4

9.5

5

Szentpétervár

3

2

0

1

4

9.0

6

Moszkvai   terület

3

1

1

1

3

8.5

7

Politehnik

3

1

0

2

2

9.5

8

Lagyja

3

1

0

2

2

9.0

9

Sakk-klub   Csigorin Szentpétervár

3

1

0

2

2

8.5

10

Turbonaszosz

3

1

0

2

2

8.5

11

Zsiguli

3

1

0

2

2

5.0

 12  

Jamal

3

0

1

2

1

7.5

13

Atom

3

0

1

2

1

6.0

 

A 4. forduló párosítása:

Malahit (6, 14) – Egyetem Belorecsenszk (6, 14,5)

Jugra (4, 11,5) – Szentpétervár (4, 9)

Moszkvai terület (3, 8,5) - SHSM „Nase Naszledije” Moszkva  (4. 9,5)

Lagyja (2, 9) - Sakk-klub Csigorin Szentpétervár (2, 8,5)

Politehnik (2, 9,5) – Zsiguli (2, 5)

Atom (1, 6) – Jamal (1, 7,5)

A Turbonaszosz együttese lesz erőnyerő

 

Dominguez Perez,L (2757) - Lékó,P (2730)
Spanyol megnyitás [C78]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fc5 6.c3 b5 7.Fc2 d5 8.d4 dxe4 9.Hxe5 Hxe5 10.dxe5 Vxd1 11.Bxd1 Hg4 12.Fxe4 Hxf2 13.Fc6+ Ke7 14.Bd5 Fb6

 

15.Fg5+

Jól ismerjük a 15.Fxa8 Hd3+ 16.Kf1 Hxc1 17.Ha3 Fe6 változat nyújtotta egyenlő esélyeket.

15...f6 16.exf6+ gxf6 17.Fh4 Hg4+ 18.Kh1 Bb8 19.Hd2 Fe6 20.Bh5 Hf2+ 21.Fxf2 Fxf2 22.He4 Bb6 23.Hxf2 Bxc6

24.a4 bxa4 25.Bxa4 Ff7 26.Be4+ Kd7 27.Ba5 Bb8 28.Bd4+ Bd6 29.Bxd6+ cxd6 30.b4 Bc8 31.Bxa6 Fd5 32.Ba5 Ke6 33.Hd3 Bxc3 34.Hf4+ Ke5 35.Bxd5+ Kxf4 36.Kg1 Bc1+ 37.Kf2 Bc2+ 38.Kg1 Bc1+ 39.Kf2 Bc2+ 40.Kg1 Bc1+ és döntetlen

 

Griscsuk,A (2777) - Vityjugov,N (2747)
Szicíliai védelem [B40]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.c3 d5 4.e5 d4 5.Fd3 Fd7 6.0-0 Fc6 7.Ha3 He7 8.Be1 Hg6 9.Fe4 d3 10.Vb3 Vd7 11.Vc4 Fxe4 12.Vxe4 Hc6 13.Hc4 Bd8 14.b3 Fe7 15.Be3 0-0?! 16.Hb2 Vd5 17.Vxd5 Bxd5 18.c4 Bd7 19.Hxd3 Bfd8 20.Hde1 h6 21.g3 b6 22.Kg2 Fg5

23.Be4 f5 24.exf6 Fxf6 25.Bb1 Kf7 26.Fb2 Hb4 27.a3 Hc6

 

 

28.b4 Hce7 29.d3 Hf5 30.h4 h5 31.Fc1 Be8 32.Hg5+ Fxg5 33.Fxg5 e5

34.bxc5 bxc5 35.Be2 Be6 36.Beb2 Ba6 37.Bb7 Bxb7 38.Bxb7+ Kg8 39.Fc1 Hd4 40.Hf3 Bd6

41.Bb8+ Kf7 42.Hg5+ Ke7 43.He4 Bb6 44.Fg5+ Kf7 45.Bxb6 axb6 46.Fd8 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog