Help Sales ÁSZF

Az orosz csapatbajnokság negyedik fordulójában az esélyes csapatok nyertek

Címkék: Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015

A Szocsiban zajló orosz csapatbajnokságon folytatódott a Belorecsenszk és a Szibéria csapatainak versenyfutása. Az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyikkal az éltáblán a Szibéria a moszkvai SSZM-Nase naszledije gárdáját győzte le 4,5-1,5-re. A másik három meccsen az esélyes csapatok 4-2-re nyertek. A Belorecsenszk a Zsiguli hatosát verte. A címvédő Malahit a sereghajtó Jamal csapata ellen győzött. A szentpétervári Mednyij vszadnik a Lagyja együttesével szemben szerezte meg a két meccspontot. Az ötödik játéknapon a holtversenyben vezető Belorecsenk Egyetem és a Szibéria rangadót játszik.

A negyedik fordulóban az élcsoportba tartozó csapatok gyengébb összeállítású együttesekkel mérték össze erejüket, meglepetések nem születtek, az esélyesek győztek. A rajtlistát vezető Szibéria legerősebb csapatával állt ki a moszkvai SSZM-Nase naszledije elleni meccsre, az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik vezetésével 4,5-1,5-re megnyerték a találkozót, táblapontban beérték a Belorecsenszk Egyetem együttesét.

Tetszetős volt Kramnyik győzelme, az exvilágbajnok minőséget áldozva jutott esélyhez, Jan Nepomnjacsij nem tudott megbirkózni a vezérszárnyi összekötött szabadgyalogok előrenyomulásával. Dmitrij Jakovenko a csapat-vb-n csak ötvenszázalékos eredményt ért el, az elvesztett Élő-pontjait Szocsiban szeretné visszanyerni. A kínai Wang Yue még nyeretlen. A moszkvaiak harmadik vereségüket szenvedték el.

A szentpétervári Madnyij vszadnik tartalékos csapattal is érvényesítette a papírformát, Peter Szvidler és Nyikita Vityjugov is „pihent” a Malahit elleni derbi előtt.

Hosszú nyeretlenségi sorozatát szakította meg Alekszandr Griscsuk. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a Jamal éltáblásának, Pavel Potapovnak csak 2477 Élő-pontja van, Griscsuknak 2780 pontja.

A Belorecsenszk Egyetem együttese tartja a lépést a Szibéria csapatával, eddigi legjobb pontszerzőjük a női válogatott kapitánya, Szergej Rublevszkij 3 pontjával.

A 4. forduló eredményei:

Szibéria – SSZM-Nase naszledije  4,5 – 1,5

Vlagyimir Kramnyik (2777) – Jan Nepomnjacsij (2728)  1 - 0

Levon Aronjan (örmény, 2776) - Erneszto Inarkijev (2664)  döntetlen

Dmitrij Jakovenko (2738) – Vagyim Zvjagincev (2660)  1 - 0

Wang Yue (kínai, 2724) – Jevgenyij Najer (2663)  döntetlen

Anton Korobov (ukrán, 2708) – Borisz Gracsev (2666)  döntetlen

Dmitrij Kokarev (2635) – Daniil Dubov (2659)  1 - 0

Lagyja – Mednyij vszadnik  2 - 4

Malahit – Jamal  4 - 2

Zsiguli – Egyetem Belorecsenszk  2 – 4

H.

Csapat

1

2

3

4

5

6

7

8

 TB1 

 TB2 

1

Egyetem

 *

4

4

8

15.0

Szibéria

 *

8

15.0

3

Mednyij vszadnik

 *

4

6

6

16.0

4

Malahit

 *

4

4

4

13.0

5

Zsiguli

2

2

 *

4

2

10.5

6

SSZM-Nase naszledije

 *

2

10.0

7

Lagyja

2

2

2

 *

3

1

9.0

8

Jamal

0

2

3

 *

1

7.5

Az 5. forduló párosítása:

Egyetem Belorecsenszk – Szibéria

Jamal – Zsiguli

Mednyij vszadnik – Malahit

SSZM-Nase naszledije - Lagyja

Kramnyik,V (2777) - Nepomnjacsij,J (2728)
Vezérgyalog megnyitás [A48]

1.d4 Hf6 2.Hf3 g6 3.Fg5 Fg7 4.Hbd2 0-0 5.e3 d6 6.c3 Hbd7 7.Fd3 e5 8.0-0 h6 9.Fh4 Ve8 10.e4 b6

Jobbnak tartják a 10...Hh5 11.Vc2 g5 12.Fg3 Hxg3 13.hxg3 Hf6 folytatást.

11.Be1 Fb7 12.a4 a5 13.Fb5 Vc8 14.dxe5 Hxe5 15.Hxe5 dxe5 16.f3 Bd8 17.Vc2 Ve6 18.Ff2 Hh5 19.b4 Ff8 20.Beb1 Hf4 21.Ff1 Fa6 22.b5 Fb7 23.c4 Fb4

kramnyiknepom_566

24.Bxb4!?

Az exvilágbajnok a minőségáldozatban látta a legjobb esélyt.

24...axb4 25.c5 Vf6

Számításba jött a 25...c6 26.cxb6 cxb5 27.a5 Bac8 28.Vb2 Fa6 29.Vxb4 Hd3 30.Fxd3 Bxd3 folytatás.

26.Hc4 bxc5 27.Fxc5 He6 28.Fxb4 Hd4 29.Vc3 Fc8 30.Fa5 Ve7 31.Kh1 Fb7?

kramnyiknepom_567

32.Fb4 Ve6 33.Ha5 Vb6 34.Hc4 Ve6 35.Ha5 Vb6 36.Bc1

Jobb volt a 36.Hb3 Hxb3 37.Vxb3 Vd4 38.Fc3 Vd6 39.a5 választás.

36...Bd7 37.h3 Kh7 38.Hc4 Ve6 39.a5 Bb8 40.He3 h5 41.a6 Fa8 42.Vc5 Vb3

kramnyiknepom_568

43.Fc3 Ve6 44.Fc4 Vf6 45.Fxd4 exd4 46.Hd5 Vh8 47.Bd1 d3 48.Bxd3 Va1+ 49.Vg1

Túlzott óvatosság.

49...Vxg1+ 50.Kxg1 Kg7 51.Ba3 f5 52.a7 Bb7?

kramnyiknepom_569

53.Ba6 fxe4 54.fxe4 Bf7 55.e5 c6 56.Hb6 Bfe7 57.bxc6 Bxa7 58.Hxa8 és sötét feladta

Jakovenko,D (2738) - Zvjagincev,V (2660)
Francia védelem [C11]

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Hc3 Hf6 4.e5 Hfd7 5.f4 c5 6.Hf3 Fe7 7.Fe3 0-0 8.dxc5 Hxc5 9.Vd2 Hbd7

Meglepő elhatározás a főváltozat, 9...Hc6 helyett.

10.0-0-0 b6 11.h4 Fb7 12.Kb1 a6 13.Hg5 b5 14.Fd3 h6

jakovenkozvjagincev_570

15.b4 Ha4 16.Hxa4 bxa4 17.Fh7+ Kh8 18.Vd3 Fxg5 19.hxg5 a5 20.b5 Ve7 21.Fd4 Bfc8 22.c3 Bab8 23.Ka1 Hc5 24.Vc2

jakovenkozvjagincev_571

24...Hb3+

A fonalas változatban világos számára előnyös végjáték jött létre.

25.axb3 Va3+ 26.Va2 Vxa2+ 27.Kxa2 axb3+ 28.Kb2 Kxh7 29.Ba1 Ba8 30.Ba4 Kg6 31.gxh6 Bh8

jakovenkozvjagincev_572

32.Bha1 gxh6 33.g4 h5 34.gxh5+ Bxh5 35.Bxa5 Bb8 36.Bg1+ Kf5 37.Bg7 Fa6? 38.bxa6 Bh2+ 39.Kb1 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Az Online Sakkolimpián hat forduló után válogattunk Indiával együtt 11 meccspontos
2021. 09. 10.

Rapport Richárd nyerőesélyes állásból remizett Szergej Karjakinnal, a párharcot két döntetlennel megnyerte
2021. 09. 09.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog