Help Sales ÁSZF

Az orosz bajnokságon Gunyina megvédte címét, a férfiaknál meglepetésre Liszij nyert

Címkék: Orosz szuperbajnokság 2014 Gunyina Kosztenjuk Karjakin Szvidler Morozevics

Kazanyban a 67. Orosz férfi szuperbajnokságon meglepetésre Igor Liszij diadalmaskodott, Dmitrij Jakovenko veretlenségét megőrizve ezüstérmes, az ötven százalékot elért öt nagymester holtversenye Denisz Hiszamatullin javára dőlt el. A nők 64. bajnoksága a címvédő Valentyina Gunyina elsőségével fejeződött be. A bajnoki címet az utolsó forduló döntötte el, izgalmas partiban, hibákkal tarkított összecsapást nyert meg Alisza Galljamova ellen. A 16 esztendős Alekszandra Gorjacskina vehette át a bronzérmet. 

Az orosz férfi válogatott a tromsői sakkolimpián fölényesen vezette a rajtlistát, azonban nagy meglepetésre csak a negyedik helyen végzett. Legjobbjaik igen zsúfolt versenyprogramon vannak túl, nem volt könnyű feladat időpontot találni a szuperbajnokság megrendezésére. Az olimpiai csapatból hiányzott az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik és a világranglista harmadik helyére előrelépett, a + 2800 Élő-pontosok szuper elitjébe bekerült Alekszandr Griscsuk. Címvédőként a hétszeres bajnok Peter Szvidler játszott, a legmagasabb Élő-ponttal Szergej Karjakin „dicsekedhetett”, de már a második fordulóban kikapott Jan Napomnjacsijtól. Szvidler a harmadik játéknapon Alekszandr Morozevics ellen botlott. Dmitrij Jakovenko megszerezte egyetlen győzelmét, a rajtlistán csak hetedik, de nem kis meglepetésre bajnoki címet szerzett Igor Liszijt győzte le.

Liszij vereségét követően mesterhármassal tört előre, Karjakint az ötödik játéknapon sötéttel kényszerítette megadásra. A hetedik fordulóban elszenvedte második vereségét, de két döntetlen is elegendő volt számára az első hely megszerzésére. Ebben az igazi esélyeseknek számítók hathatós segítséget nyújtottak, Szvidler játékából hiányzott az átütő erő, alighanem ki is fáradt a Carlsen-Anand világbajnoki döntő kommentálásában. Karjakin árnyéka volt önmagának, Morozevics jól megjátszott partik mellett képes gyengén is sakkozni. A 45 játszmából csak 16 dőlt el, ez a kiegyenlített erőviszonyokat is mutatta. Remek közvetítés, színvonalas kommentárok tették még élvezetesebbé a nagy érdeklődéssel kísért versengést.

 

67. Orosz   szuperbajnokság, Kazany 2014.nov. 27-dec.7.

kat. XIX   (2712)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1.

Igor Liszij

g

RUS

2686

*

0

1

½

½

1

1

0

½

1

2793

2.

Dmitrij Jakovenko

g

RUS

2745

1

*

½

½

½

½

½

½

½

½

5

2747

3.

Denisz Hiszmatullin

g

RUS

2679

0

½

*

½

½

1

1

0

½

½

2716

4.

Jan Nepomnjacsij

g

RUS

2714

½

½

½

*

½

½

0

½

½

1

2713

5.

Peter Szvidler

g

RUS

2743

½

½

½

½

*

0

½

1

½

½

2709

6.

Alekszandr Morozevics

g

RUS

2724

0

½

0

½

1

*

½

½

1

½

2711

7.

Nyikita Vityjugov

g

RUS

2738

0

½

0

1

½

½

*

1

½

½

2710

8.

Vagyim Zvjagincev

g

RUS

2655

1

½

1

½

0

½

0

*

½

0

4

2679

9.

Borisz Gracsev

g

RUS

2669

½

½

½

½

½

0

½

½

*

½

4

2678

10.

Szergej Karjakin

g

RUS

2770

0

½

½

0

½

½

½

1

½

*

4

2668

 

Az Élő-pontszámok változása:

Liszij + 14, Jakovenko 0, Hiszmatullin + 5. Nepomnjacsij 0, Szvidler – 4, Morozevics – 2, Vityjugov – 4, Zvjagincev + 3, Gracsev + 1, Karjakin - 13

 

Morozevics,A (2724) - Gracsev,B (2669)
Szicíliai védelem [B85]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hc6 5.Hc3 a6 6.Fe2 Vc7 7.0-0 Hf6 8.Fe3 Fe7 9.f4 d6 10.Ve1 0-0 11.Vg3 Hxd4 12.Fxd4 b5 13.a3 Fb7 14.Kh1 Fc6 15.Fd3 Vb7 16.Bae1 b4 17.axb4 Vxb4 18.He2 Vb7 19.e5 Hh5 20.Vh3 g6 21.Hg3 Hxg3+ 22.hxg3 dxe5 23.Fxe5 Fb4

24.Ff6 Fe7?! 25.Fxe7 Vxe7 26.f5 Bfe8 27.f6?!

Alekszandr Morozevics jobban játszhatott volna a 27.Bf4 Bac8 28.Vh6 Vf8 29.Vxf8+ Kxf8 (29...Bxf8 30.fxe6 fxe6 31.Fxa6) 30.fxe6 változatban.

27...Vc5 28.Bf4 Vg5 29.Bh4 h5 30.Bf1 Bad8

31.Fxg6 Bd2? 32.Fxh5?

Kimaradt a 32.Bxh5 Fxg2+ 33.Vxg2 Vxg6 34.Bh8+ Kxh8 35.Vxd2 Ve4+ 36.Kg1 Bg8 37.Vh2+ Vh7 38.Bf4 jobb folytatás.

32...Fxg2+ 33.Vxg2 Bxg2 34.Kxg2 Vd2+?! 35.Bf2 Vc1? 36.Fe2

Morozevics már válogathatott a nyerések között. 36.Fg6 Vg5 (36...fxg6 37.f7+ Kf8 38.Bh8+) 37.Fh7+ Kf8 38.Fe4 Vg8 39.Bff4 igen tetszetős volt.

36...Ve3 37.Fd3 e5 38.Bg4+ Kh8 39.Bf5 és sötét feladta

Karjakin,S (2770) - Liszij,I (2686)
Angol megnyitás [A30]

1.c4 Hf6 2.Hc3 c5 3.Hf3 e6 4.g3 b6 5.Fg2 Fb7 6.0-0 Fe7 7.d4 cxd4 8.Vxd4 0-0 9.Bd1 d6 10.b3 Hbd7 11.Fb2 a6 12.e4 Vb8 13.Ve3 Be8 14.Hd4 Ff8 15.Vd2 Hc5 16.Be1 Vc7 17.h3 Bad8 18.Bad1 Vb8 19.Ve3 g6 20.g4 Fg7 21.f3 Fa8 22.Fa1 e5 23.Hc2 b5 24.cxb5 axb5 25.Hb4 He6 26.Vf2 Ff8

 

27.Hcd5?! Hxd5 28.exd5 Hf4 29.Ff1 Bc8 30.Fb2 Vc7 31.Fc1 Va5 32.Fd2 Va3 33.Fxf4 exf4 34.Bxe8 Bxe8 35.Hc6 b4 36.Bd4?!

Szergej Karjakin ismét hibázott. 36.Vd2 Fg7 37.Hxb4 Bc8 38.Hc6 Fxc6 39.dxc6 Bxc6 40.Fc4 volt a jó folytatás.

36...Fg7 37.Bc4 Fc3 38.Vc2 Fxc6 39.dxc6?

39...d5 40.Bxc3 bxc3 41.Vxc3 Va7+ 42.Kg2 Vxa2+ 43.Kg1 Va7+ 44.Kg2 d4 45.Vc2 Va5 46.Fc4 Vc3 47.Vf2 d3 48.c7 d2 és világos feladta

 

A nők versenyében az aranyérmes válogatottból csak Katyerina Lahno hiányzott, érdekes lett volna látni őt új honfitársaival viaskodni. A címvédő Valentyina Gunyina elsőként ért célba, de a bajnokságot kettős vereséggel kezdte, a 16 esztendős Alekszandra Gorjacskina a nyitányon nyert ellen, majd a rutinos Katyerina Kovalevszkaja is csapást mért rá. Gunyina a harmadik játéknapon olimpiai bajnok csapattársa, az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjukkal szemben javított, majd még hat játszmát nyert meg sorozatban.

 

A bajnoki cím sorsa az utolsó fordulóban dőlt el, holtversenyben vezetett Alisza Galljamovával, és a sorsdöntő csatában a sötét bábukat vezette. A partiban hibát hibára halmoztak, mindketten fonalas nyerést is kihagytak, az utolsó előtti hibát Gunyina követte el, a győzelem a  bajnoki címet jelentette számára.

Gorjacskina nagy sikert ért el a bronzéremmel. Az aranyérmes csapatból Olga Girja jól tartotta magát, Alekszandra Kosztenjuk, de különösen Natalija Pogonyina szereplése meglephette a kapitányt, Szergej Rublevszkijt. Egészen fantasztikus, hogy 36(!) játszma végződött döntéssel.  

 

64. Orosz   női szuperbajnokság, Kazany, 2014. nov.27-dec.7.

kat. IX   (2453)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

0

1.

Valentyina Gunyina

g

RUS

2522

*

1

0

1

1

0

1

1

1

1

7

2665

2.

Alisa Galljamova

m

RUS

2471

0

*

½

1

0

1

1

1

1

½

6

2576

3.

Alekszandra Gorjacskina

wg

RUS

2438

1

½

*

0

1

½

0

1

½

1

2535

4.

Olga Girja

wg

RUS

2457

0

0

1

*

1

1

½

0

1

1

2532

5.

Alina Kaslinszkaja

m

RUS

2439

0

1

0

0

*

½

1

½

1

1

5

2497

6.

Jekatyerina Kovalevszkaja

m

RUS

2439

1

0

½

0

½

*

0

1

½

1

2454

7.

Alekszandra Kosztenjuk

g

RUS

2541

0

0

1

½

0

1

*

1

1

0

2443

8.

Anasztaszia Bodnaruk

m

RUS

2411

0

0

0

1

½

0

0

*

0

1

2292

9.

Natalija Pogonyina

wg

RUS

2480

0

0

½

0

0

½

0

1

*

½

2284

10.

Okszana Gricajeva

wf

RUS

2335

0

½

0

0

0

0

1

0

½

*

2

2246

 

Az Élő-pontszámok változása:

Gunyina + 15, Galljamova + 13, Gorjacskina + 12, Girja + 10, Kaslinszkaja + 7, Kovalevszkaja + 2, Kosztenjuk – 12, Bodnaruk – 14, Pogonyina – 24, Gricajeva - 9

 

Gunyina,V (2522) - Gorjacskina,A (2438)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.d4 Hd6 6.Fxc6 dxc6 7.dxe5 Hf5 8.Ve2 Hd4 9.Ve4 Fc5 10.Hc3 Ff5 11.Vf4 Hxf3+ 12.Vxf3 Fxc2 13.Fe3 Fxe3 14.Vxe3 0-0 15.f4 Ff5 16.Bad1 Vh4 17.h3 Bfd8 18.g4 Fe6 19.b3 Bxd1 20.Bxd1 Be8 21.f5 Fc8 22.Bd4 Bd8

23.f6?!

A címvédő a legfiatalabb résztvevő, a kétszeres junior világbajnok Alekszandra Gorjacskina ellen nagy reményeket fűzött az akcióhoz.

23...Bxd4 24.Vxd4 Vg3+

Pontosabb volt a 24...h5 25.Vd8+ Kh7 26.Vxc8 Vg3+ 27.Kf1 Vxh3+ 28.Kf2 Vxc3 folytatás.

25.Kf1 h5?

Döntetlenhez vezetett volna a lépés világos helyes játéka esetén. 25...h6 26.Vd8+ Kh7 27.fxg7 Vf3+ 28.Kg1 Kxg7 29.Vxc8 Vxc3 30.Vxb7 a5 31.Kf2 Vd2+ 32.Kf1 Vc1+ volt a pontos, nyerőesélyt adó folytatás.

26.He4?

26.Vd8+ Kh7 27.fxg7 Vf3+ 28.Kg1 Kxg7 29.Vg5+ Kh7 30.Vxh5+ Kg7 31.Vg5+ Kh7 32.Vh5+ remi lett volna.

26...Vxh3+ 27.Ke1 Vh1+ 28.Kd2 Fxg4 29.Vd8+ Kh7 30.Vf8 Vg2+ 31.Kc3 Fe6 32.fxg7 Vxg7 33.Hf6+ Kh6 34.Vc5 Vg3+ 35.Kb2 h4 36.Ka3 Kg6 37.Vc2+ Ff5 38.Ve2 Vg5 39.Vd1 a5 40.Kb2 Fe6 41.Vd3+ Vf5 42.Ve3 b5 43.Kc3 Vg5 44.Ve2 h3 45.Kd4 Vg1+ 46.Kd3 Ff5+ 47.Kd2 Vg2 és világos feladta

 

Gunyina,V (2522) - Kosztenjuk,A (2541)
Vezércsel [D41]

1.Hf3 d5 2.d4 Hf6 3.c4 e6 4.Hc3 c5 5.cxd5 Hxd5 6.e4 Hxc3 7.bxc3 cxd4 8.cxd4 Fb4+ 9.Fd2 Fxd2+ 10.Vxd2 0-0 11.Fc4 Hd7 12.0-0 b6 13.Bfe1 Fb7 14.Bad1 Bc8 15.Fb3 Vf6 16.Ve3 h6 17.Hd2 b5 18.Vd3 Vg5? 19.Hf3 Vh5

 

20.d5

Két egymást követő vereség után Gunyina a legnagyobb rivális elleni partira rendezte sorait, jól játszotta az összecsapást.

20...a6 21.dxe6 Hc5 22.exf7+ Kh8 23.Vd6! Hxb3 24.He5 Kh7 25.axb3 Vg5 26.h4 Vf6 27.h5 Bc2 28.f3 Vh4 29.Vg6+ Kh8 30.Vg4 Vxg4 31.fxg4 Kh7 32.Bd7 Fc6 33.Hg6 és sötét feladta

 

Galljamova,A (2471) - Gunyina,V (2522)
Szláv védelem [D10]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.e3 e6 5.b3 Fb4 6.Fd2 Hbd7 7.a3 Fd6 8.c5 Fc7 9.f4 He4 10.Hxe4 dxe4 11.He2 0-0 12.Hc3 f6 13.Hxe4 e5 14.Fc4+ Kh8 15.0-0 exd4 16.exd4 Be8 17.Hg3

A bajnoki címet eldöntő rangadón Valentyina Gunyina a gyalogáldozatért nem kapott kompenzációt.

17...b5 18.Ff7 Be7 19.Fh5 Hf8 20.He2

Erősebb volt a 20.Fc3 Fe6 21.a4 bxa4 22.Bxa4 Fd5 23.Ff3 folytatás.

20...Ff5 21.Ff3 Fe4 22.Fc3 Vd5 23.Fxe4?! Bxe4 24.Fb2 Be3 25.Hc3 Vf5 26.Vb1

Számításba jött a 26.g4! Vg6 27.d5 cxd5 28.Hxb5 Bd3 29.Ve2 folytatás.

26...Vd7 27.Vd1 Bae8 28.Vd2

Kimaradt a 28.d5 cxd5 29.Vxd5 Vxd5 30.Hxd5 Bxb3 31.Fc3 lehetőség.

28...Vg4 29.Vd1? Vf5?

Hibára hibával reagált Gunyina. 29...Vh4! 30.g3 Bxg3+ 31.hxg3 Vxg3+ 32.Kh1 Vh3+ 33.Kg1 Fxf4! 34.Bxf4 Vg3+ 35.Kh1 Vxf4 és sötét támadása átüt.

30.d5 cxd5?

A nagy feszültségben újabb hiba, ismét világos került előnybe. 30...Fxf4! 31.g3 (31.Kh1 Vg5) 31...Bd3 32.Bxf4 Bxd1+ 33.Bxd1 Vc2 folytatásban sötét jelentős fölényt érhetett volna el.

31.Hxb5 Fxf4?

32.Hd6 Vg6 33.Hxe8

Könnyen nyert a 33.Bxf4 Be2 34.Bf2 Bxf2 35.Kxf2 változat.

33...Bd3 34.Vb1?

A vezér többé nem vehetett részt királyának védelmében. 34.Ve2 Bd2 35.Vf3 Bxb2 36.Bae1, vagy 34.Ve1 Fe3+ 35.Kh1 is nyert volna.

 

34...Fxh2+! 35.Kh1

A tisztáldozatot nem lehetett elfogadni. 35.Kxh2-re 35...Vg3+ 36.Kg1 Bd2 után a matt védhetetlen.

35...Fg3 36.Kg1 Vh6 37.Bxf6

37...Ve3+! 38.Kh1 gxf6 39.Hxf6? Vh6+ 40.Hh5+ d4 41.Vxd3 Vxh5+ 42.Kg1 Vh2+ 43.Kf1 Vh1+ 44.Ke2 Vxg2+ 45.Kd1 Vxb2 46.Bc1 Ff4 47.Bc4

47...Fe3 48.Bc2 Vb1+ 49.Ke2 He6 50.Vf5 Hf4+ 51.Kf3 Vf1+ 52.Ke4 Vh1+ 53.Ke5 Vd5+ 54.Kf6 Hh5+ és világos feladta

 

Verőci Zsuzsa

 FotóK. Jetyeri Kublasvili http://ruchess.ru

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Dubajban ma kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 26.

Dubajban pénteken kezdődik Magnus Carlsen és Jan Nepomnjacsij 14 játszmás világbajnoki döntője
2021. 11. 25.

Visszatekintés a csapat Európa-bajnokságokra
2021. 11. 23.

A  csapat Európa-bajnokságon az ukrán férfi és az orosz női csapat győzött 
2021. 11. 22.

Női válogatottunk az ukránokkal játssza utolsó mérkőzését, a bronzéremért küzdhet
2021. 11. 21.

Női válogatottunk győzött a románok ellen, férficsapatunk kikapott a szerbektől
2021. 11. 20.

Férficsapatunk kikapott a címvédő orosz együttestől, női válogatottunk döntetlent játszott a németekkel
2021. 11. 19.

Válogatottjaink az ötödik fordulóban két döntetlent értek el, Gledura ötödik, Mihók-Juhász negyedik játszmáját nyerte meg 
2021. 11. 17.

Férficsapatunk Azerbajdzsánnal 2-2-öt játszott, Gledura negyedik partiját is megnyerte
2021. 11. 16.

Férficsapatunk bravúros győzelmet ért el, női együttesünk 2-2-öt játszott a franciákkal
2021. 11. 15.

 Férfi válogatottunk 3-1-re legyőzte Szlovéniát, női együttesünk 3-1-re kikapott a lengyel csapattól
2021. 11. 14.

A 23. csapat Európa-bajnokságon válogatottjaink magabiztos győzelmekkel rajtoltak
2021. 11. 13.

A csapat Európa-bajnokságon a címvédő orosz válogatottak vezetik a rajtlistákat
2021. 11. 11.

Az ukrán Sevcsenko győzött a "rigai varázsló", Mihail Tal emlékére rendezett villámversenyen
2021. 11. 10.

Firouzja szenzációs sikere, tornagyőztesként, Caruana ezüstérmesként lett világbajnokjelölt
2021. 11. 08.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog