Az orosz Alekszandra Kosztenjuk és az ukrán Anton Korobov az IMSA rapid tornák győztesei

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Hengshuiban az ukrán Anton Korobov elsőségével fejeződött be az IMSA World Masters férfi rapid versenye. Nyolc forduló után másfél pontos előnnyel vezető Korobov a befejező három játszmájában 2 pontot szerzett, fölényes győzelmet aratott. A vietnami Le Quang Liem az ezüstérmes, az amerikai Leinier Dominguez Perez lett a harmadik. Rapport Richárd tizedikként, Lékó Péter tizenötödikként végzett. A női tornán az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk egypontos előnnyel diadalmaskodott honfitársnője, Valentyina Gunyina előtt, az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk vehette át a bronzérmet. A 22 fordulós villámversennyel folytatódik a torna, játszmánként 3-3 perc és lépésenként 2-2 másodperc gondolkodási idővel.

 

A rajtlistán negyedik ukrán olimpikon Anton Korobov fölényes elsőségével fejeződött be az IMSA World Masters svájci rendszerű, 11 fordulós  rapid tornája. A játszmánként 15-15 perces és lépésenként 10-10 másodperc bónuszidővel lezajlott  versenyen  a második játéknapon mesternégyest elérő Korobov másfél pontos előnnyel várhatta a befejező három fordulót. Az izraeli Borisz Gelfand elleni döntetlene után a tizedik körben az extrém változatot játszó Rapport Richárdot győzte le. Utolsó partiját már tornagyőztesként remizte el a kínai Bu Xianzhival. Veretlenül végzett az élen.

Az ezüstérmes vietnami Le Quang Liem sem talált legyőzőre. A harmadik helyen előállt holtverseny az amerikai színeket nemzetközi versenyen először képviselő Leinier Dominguez Pereznek kedvezett. Kettős győzelemmel kezdett, de a két legfontosabb partiját elvesztette, először Korobovtól, majd Le Quang Liemtől is vereséget szenvedett.

A rajtlistán hatodik Rapport Richárd két győzelem mellett háromszor kapott ki, tizedikként zárta szereplését. Lékó Péter nyeretlen maradt, három játszmában feladásra kényszerült, tizenötödik lett.

A résztvevők a versengést a kétnapos, 22 fordulós villámversennyel folytatják, 3-3 perc és lépésenként 2-2 másodperces tempóval.

 

A 9. forduló eredményei:

T.

R.

 

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

8

Borisz Gelfand

2719

4

½ - ½

Anton Korobov

2756

4

2

16

Gawain Jones

2622

0 - 1

5

Le Quang Liem

2706

10

3

9

Vlagyimir Fedoszejev

2718

½ - ½

Yu Yangyi

2784

2

4

5

Leimier Dominguez Peret

2752

1 - 0

Ruszlan Ponomarjov

2682

12

5

14

Santosh Gujrathi Vidit

2664

½ - ½

3

Bu Xiangzhi

2722

7

6

1

Wang Hao

2795

½ - ½

4

Rapport Risvhárd

2739

6

7

11

Lékó Péter

2702

½ - ½

4

Ivan Cseparinov

2629

15

8

13

Rauf Mamedov

2667

3

½ - ½

Dmitrij Andrejkin

2759

3

A 10. forduló eredményei:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

6

Rapport Richárd

2739

0 - 1

7

Anton Korobov

2756

4

2

15

Ivan Cseparinov

2629

½ - ½

6

Le Quang Liem

2706

10

3

2

Yu Yangyi

2784

5

0 - 1

Leinier Dominguez Perez

2752

5

4

14

Santosh Guhrathi Vidit

2664

5

0 - 1

Rauf Mamedov

2667

13

5

9

Vlagyimir Fedoszejev

2718

5

½ - ½

3

Lékó Péter

2702

11

6

7

Bu Xiangzhi

2722

1 - 0

Borisz Gelfand

2719

8

7

12

Ruszlan Ponomarjov

2682

0 - 1

3

Wang Hao

2795

1

8

3

Dmitrij Andrejkin

2759

4

1 - 0

Gawain Jones

2622

16

Az utolsó forduló eredményei:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

4

Anton Korobov

2756

8

½ - ½

Bu Xiangzhi

2722

7

2

10

Le Quang Liem

2706

½ - ½

5

Dmitrij Andrejkin

2759

3

3

5

Leinier Dominguez Perez

2752

½ - ½

Rapport Richárd

2739

6

4

15

Ivan Cseparinov

2629

5

0 - 1

Vlagyimir Fedoszejev

2718

9

5

13

Rauf Mamedov

2667

0 - 1

5

Yu Yangyi

2784

2

6

16

Gawain Jones

2622

0 - 1

5

Santosh Gujrathi Vidit

2664

14

7

8

Borisz Gelfand

2719

0 - 1

4

Wang Hao

2795

1

8

11

Lékó Péter

2702

½ - ½

Ruszlan Ponomarjov

2682

12

 

Az IMSA World Masters Championship rapidverseny végeredménye:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Élő+/-

1

4

Anton Korobov

UKR

2756

8,5

0,0

58,0

2927

47,8

2

10

Le Quang Liem

VIE

2706

7,0

1,0

58,0

2810

30,4

3

5

Leinier Dminguez Perez

USA

2752

7,0

0,0

59,0

2813

17,4

4

9

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2718

6,5

0,0

58,5

2775

17,8

5

2

Yu Yangyi

CHN

2784

6,0

0,5

60,0

2758

-8,6

6

14

Gujrathi Santosh Vidit

IND

2664

6,0

0,5

58,5

2750

25,0

7

3

Dmitrij Andrejkin

RUS

2759

5,5

0,0

56,5

2716

-13,2

8

12

Ruszlan Ponomarjov

UKR

2682

5,0

0,0

60,0

2691

3,6

9

15

Ivan Cseparinov

GEO

2629

5,0

0,0

58,0

2686

17,8

10

6

Rapport Richárd

HUN

2739

5,0

0,0

56,0

2670

-19,8

11

7

Bu Xiangzhi

CHN

2722

5,0

0,0

55,0

2673

-14,2

12

1

Wang Hao

CHN

2795

5,0

0,0

51,0

2668

-37,2

13

8

Borisz Gelfand

ISR

2719

4,5

0,0

58,0

2664

-16,8

14

13

Rauf Mamedov

AZE

2667

4,5

0,0

53,5

2649

-5,6

15

11

Lékó Péter

HUN

2702

4,0

0,0

54,0

2596

-31,0

16

16

Gawain Jones

ENG

2622

3,5

0,0

54,0

2578

-13,4

Rapport Richárd ellenfelei és eredményei:

F.

T.

R.

Név

Élő

FED

Pont

Res.

Élő+/-

1

6

14

Santosh Gujrathi Vidit

2664

IND

6,0

s 0

-12,00

2

7

12

Ruszlan Ponomarjov

2682

UKR

5,0

w ½

-1,60

3

7

16

Gawain Jones

2622

ENG

3,5

s 1

6,80

4

5

3

Dmitrij Andrejkin

2759

RUS

5,5

w 0

-9,40

5

7

13

Rauf Mamedov

2667

AZE

4,5

s 1

8,00

6

4

8

Borisz Gelfand

2719

ISR

4,5

w ½

-0,60

7

5

15

Ivan Cseparinov

2629

GEO

5,0

s ½

-3,00

8

6

7

Bu Xiangzhi

2722

CHN

5,0

w ½

-0,40

9

6

1

Wang Hao

2795

CHN

5,0

s ½

1,60

10

1

4

Anton Korobov

2756

UKR

8,5

w 0

-9,60

11

3

5

Leinier Dominguez Perez

2752

USA

7,0

s ½

0,40

Lékó Péter ellenfelei és eredményei:

F.

T.

R.

Név

Élő

FED

Pont

Res.

Élő+/-

1

3

3

Dmitrij Andrejkin

2759

RUS

5,5

s ½

1,60

2

3

1

Wang Hao

2795

CHN

5,0

w ½

2,60

3

6

10

Le Quang Liem

2706

VIE

7,0

s 0

-9,80

4

8

16

JGawain Jones

2622

ENG

3,5

w ½

-2,20

5

5

14

Gujrathi Santosh Vidit

2664

IND

6,0

s 0

-11,00

6

7

7

Bu Xiangzhi

2722

CHN

5,0

w ½

0,60

7

8

13

Eauf Mamedov

2667

AZE

4,5

s 0

-11,00

8

8

8

Borisz Gelfand

2719

ISR

4,5

w ½

0,40

9

7

15

Ivan Cseparinov

2629

GEO

5,0

w ½

-2,00

10

5

9

Vlagyimir Fedoszejev

2718

RUS

6,5

s ½

0,40

11

8

12

Ruszlan Ponomarjov

2682

UKR

5,0

w ½

-0,60

 

A női versenyen az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk győzött. A negyedik fordulóban szenvedte el egyetlen vereségét, honfitársnőjétől, az ezüstérmes Valentyina Gunyinától kapott ki. A „kisiklást” az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk elleni győzelmével hozta helyre, s még zsínórban négy játszmában elért nyeréssel ragadta magához a vezetést, s lett aranyérmes. Gunyina három veresége ellenére másodikként zárt, az exvilágbajnoknők holtversenyes harmadik helyéből Muzicsuk került ki győztesen. A nyolcasdik kör után még hármas holtversenyben vezető Zhao Xue a befejező játéknapon csak fél pontot szerzett.

Az IMSA World Masters Championship női rapidverseny végeredménye:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Élő+/-

1

3

Alekszandra Kosztenjuk

RUS

2498

8,0

0,0

57,5

2639

39,8

2

4

Valentyina Gunyina

RUS

2491

7,0

0,0

60,0

2570

23,0

3

2

Marija Muzicsuk

UKR

2511

6,5

0,5

60,5

2532

6,6

4

6

Tan Zhongyi

CHN

2482

6,5

0,5

58,0

2529

14,4

5

12

Anasztaszia Bodnaruk

RUS

2437

6,0

1,0

57,5

2506

19,6

6

15

Zhao Xue

CHN

2419

6,0

0,0

59,0

2497

22,8

7

5

Zsanszaja Abdumalik

KAZ

2490

5,5

0,0

60,0

2471

-5,6

8

9

Antoaneta Sztefanova

BUL

2455

5,5

0,0

59,0

2468

3,8

9

7

Nana Dzagnidze

GEO

2474

5,5

0,0

57,5

2459

-5,0

10

14

Elisabeth Paehtz

GER

2420

5,5

0,0

55,0

2457

11,2

11

1

Lei Tingjie

CHN

2528

5,0

0,5

55,0

2424

-30,4

12

10

Anna Usenyina

UKR

2444

5,0

0,5

52,5

2423

-5,4

13

13

Irina Krush

USA

2430

4,5

1,0

57,0

2399

-9,8

14

11

Dronavalli Harika

IND

2440

4,5

0,0

56,0

2390

-15,2

15

8

Humpy Koneru

IND

2472

4,0

0,0

55,0

2355

-34,4

16

16

Bela Hotenasvili

GEO

2406

3,0

0,0

54,0

2280

-35,4

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Carlsen átvette a vezetést, egy pont az előnye Ding Liren, Aronjan és So előtt
2019. 06. 07.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog