Help Sales ÁSZF

Az orosz Alekszander Motiljev nyerte a jereváni Eb-t, Balogh Csaba továbbjutott a Világkupára

Címkék: Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba

Jerevánban befejeződött a XV. Európa-bajnokság. A rajtlistán 33. orosz Alekszander Motiljev egypontos előnnyel nyerte meg az oly sok meglepetéssel tarkított 11 fordulós svájci rendszerű viadalt. A 19 éves spanyol David Anton Guijarro végzett a második helyen, a 19 esztendős Vlagyimir Fedoszejev lett a bronzérmes. Balogh Csaba az utolsó fordulóban sötéttel győzött a grúz Alekszandre Qasasvili ellen, 7,5 ponttal a 23. helyen fejezte be szereplését, ezzel továbbjutott a jövő évi Világkupára. Polgár Judit tetszetős bástyaáldozattal kerítette be a török Mustafa Yilmaz vezérét. Almási Zoltán az örmény Karen Grigorjan elleni remivel zárt, mindketten 6,5 pontot szereztek.

Az örmény fővárosban nagy meglepetésekkel ért véget a XV. Európa-bajnokság. Az orosz olimpiai válogatott mellett már évek óta szekundánsi szerepkört betöltő, a rajtlistán csak 33. Alekszander Motiljev nyerte meg a kontinensbajnokságot. Elsőségéért 20 ezer eurós díjat vehet át. Még nagyobb meglepetés azonban két 19 éves sakkozó bámulatos sikere, a spanyol David Anton Quijarro a grúz Baadur Zsobava legyőzésével ezüstérmes lett, az orosz Vlagyimir Fedoszejev a horvát Ivan Saric elleni remivel a harmadik helyen végzett. A nyolcas holtversenyt a mezőnyátlag (a leggyengébb ellenfél pontszáma nélkül) döntötte el, a díjat azonban osztják a sakkozók között.

Balogh Csaba az utolsó játéknapon kihasználta a felkínált esélyt, a grúz Alekszandre Qasasvili legyőzésével kiharcolta a Világkupán való részvételi jogot jelentő 23. helyezést. Fontos volt, hogy az ukrán Pavel Eljanov nyerjen, a román Constantin Lupulescu sötéttel verje a cseh Viktor Laznickát. A címvédő ukrán Alekszander Mojszejenko sem tudta érvényesíteni a világos szín előnyét. A 16 éves Vladiszlav Artemijev 129 lépéses győzelemmel vívta ki a továbbjutást.

Polgár Judit két egymást követő vereség után győzelemmel fejezte be szereplését. Tetszetős bástyaáldozattal font kelepcét a török Mustafa Yilmaz vezére köré. Almási Zoltán az örmény Karen Grigorjan elleni remivel zárt. A hosszas versenyzési szünet érződött játékukon, a látszatra kedvező párosításukkal a hajrában nem tudtak élni.

 

Az élmezőnyben az utolsó forduló eredményei:

David Navara (cseh, 2700, 7,5) – Alekszander Motiljev (orosz, 2656, 8,5)  döntetlen

Ivan Saric (horvát, 2661, 7,5) – Vlagyimir Fedoszejev (orosz, 2641, 7,5)  döntetlen

Dragan Solak (török, 2610, 7,5) – Igor Liszij (orosz, 2655, 7,5)  döntetlen

Pavel Eljanov (ukrán, 2723, 7) – Jevgenyij Najer (orosz, 2633, 7)  1 - 0

Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2713, 7) – Hrant Melkumjan (örmény, 2613, 7)  döntetlen

Gabriel Szargiszjan (örmény, 2676, 7) – Laurent Fressinet, francia, 2709, 7)  döntetlen

Ilia Szmirin (izraeli, 2644, 7) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2681, 7) döntetlen

Viktor Laznicka (cseh, 2681, 7) – Constantin Lupulescu (román, 2643, 7)  0 - 1

David Anton Guijarro (spanyol, 2559, 7) – Baadur Zsobava (grúz, 2716, 6.5)  1 - 0

Dmitrij Jakovenko (orosz, 2723, 6,5) – Jurij Kuzubov (ukrán, 2642, 6,5)  1 - 0

Alekszander Mojszejenko (ukrán, 2712, 6,5) – Evgeny Postny (izraeli, 2635, 6,5)  döntetlen

Vlagyimir Potkin (orosz, 2625, 6,5) – Alekszander Arescsenko (ukrán, 2705, 6,5)  0 - 1

Vladiszlav Artemijev (orosz, 2621, 6,5) – Makszim Matlakov (orosz, 2695, 6,5)  1 - 0

Alekszander Rjazancev (orosz, 2689, 6,5) - Arman Pashikjan (örmény, 2612, 6,5)  döntetlen

Vlagyimir Akopjan (örmény, 2682, 6,5) – Viorel Iordachescu (moldáviai, 2583, 6,5)  0 - 1

Milos Perunovic (szerb, 2617, 6,5) – Alekszej Drejev (orosz, 2679, 6,5) 1 - 0

Avetik Grigorjan (örmény, 2583, 6,5) – Szergej Zsigalko (fehérorosz, 2671, 6,5)  0 - 1

Mateusz Bartel (lengyel, 2662, 6,5) – Samvel Ter-Szahakjan (örmény, 2572, 6,5)  0 - 1

Benjamin Bok (holland, 2575, 6,5) – Ildar Hairullin (orosz, 2657, 6,5)  döntetlen

Szergej Grigorjanc (orosz, 2574, 6,5) – Szanan Szjugirov (orosz, 2653, 6,5)  döntetlen

Mladen Palac (horvát, 2561, 6,5) – Vagyim Zvjagincev (orosz, 2653, 6,5)  döntetlen

Emil Szutovszkij (izraeli, 2652, 6,5) – Grigorij Oparin (orosz, 2526, 6,5)  0 - 1

Alekszandre Qasasvili (grúz, 2378, 6,5) – Balogh Csaba (magyar, 2652, 6,5)  0 - 1

Anton Korobov (ukrán, 2719, 6) – Baris Esen (török, 2563, 6,5)  1 - 0

Szergej Volkov (orosz, 2610, 6) – Vlagyimir Malahov (orosz, 2717, 6)  döntetlen

Daniel Fridman (német, 2604, 6) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2711, 6)

Anton Somojev (orosz, 2581, 6) – Jurij Krivorucsko (ukrán, 2706, 6)  0 - 1

Almási Zoltán (magyar, 2704, 6) – Karen Grigorjan (örmény, 2572, 6)  döntetlen

Polgár Judit (magyar, 2693, 5,5) – Mustafa Yilmaz (török, 2557, 5,5)  1 – 0

 

 Az Európa-bajnokság végeredménye:

Hely.

Rajt

 

Name

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

Perf.

Élő+/-

1

33

Alekszander Motiljev

RUS

2656

9.0

2633

69.0

74.0

7

2872

28.8

2

99

David Anton Guijarro

ESP

2559

8.0

2644

65.0

69.0

7

2775

32.5

3

48

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2641

8.0

2642

68.0

72.5

6

2790

21.8

4

66

DraganSolak

TUR

2610

8.0

2632

67.5

71.5

5

2774

24.6

5

2

Pavel Eljanov

UKR

2723

8.0

2630

68.5

73.5

6

2790

9.3

6

46

Constantin Lupulescu

ROU

2643

8.0

2606

67.5

73.0

6

2759

16.8

7

15

David Navara

CZE

2700

8.0

2604

72.0

77.5

6

2763

8.7

8

31

Ivan Saric

CRO

2661

8.0

2546

63.5

68.5

6

2695

5.7

9

34

Igor Liszij

RUS

2655

8.0

2539

64.5

69.5

5

2699

6.7

10

62

Hrant Melkumjan

ARM

2613

7.5

2651

69.5

74.5

4

2751

21.6

11

8

Radoslaw Wojtaszek

POL

2713

7.5

2625

74.5

80.5

4

2742

4.7

12

3

Dmitrij Jakovenko

RUS

2723

7.5

2623

68.0

73.0

4

2740

3.3

13

57

Vladiszlav Artemijev

RUS

2621

7.5

2614

65.0

70.0

5

2712

15.4

14

44

ILia Szmirin

ISR

2644

7.5

2612

70.5

76.0

6

2723

12.3

15

11

Laurent Fressinet

FRA

2709

7.5

2612

68.5

74.5

5

2729

3.6

16

26

Gabriel Szargiszjan

ARM

2676

7.5

2607

66.0

70.5

4

2721

7.6

17

13

Alekszander Arescsenko

UKR

2705

7.5

2600

63.5

68.5

5

2718

2.4

18

59

Milos Perunovic

SRB

2617

7.5

2598

65.5

70.5

7

2706

14.4

19

23

Ivan Cseparinov

BUL

2681

7.5

2597

63.0

68.0

6

2713

5.1

20

77

Viorel Iordachescu

MDA

2583

7.5

2596

63.0

68.0

6

2696

18.4

21

29

Szergej Zsigalko

BLR

2671

7.5

2578

67.0

72.5

4

2694

4.1

22

89

Samvel Ter-Szahakjan

ARM

2572

7.5

2558

62.0

66.5

5

2656

15.4

23

39

Balogh   Csaba

HUN

2651

7.5

2539

63.0

67.5

4

2656

2.2

24

113

Grigorij Oparin

RUS

2526

7.5

2508

61.5

64.5

6

2610

16.4

25

53

Jevgenyij Najer

RUS

2633

7.0

2656

69.0

74.0

5

2729

14.9

26

63

Arman Pashikijan

ARM

2612

7.0

2629

67.0

72.5

4

2699

13.7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

54

18

Polgár   Judit

HUN

2693

6.5

2596

61.5

66.0

4

2636

-7.7

63

14

Almási   Zoltán

HUN

2704

6.5

2559

60.5

65.0

4

2601

-13.3

 

Qasasvili,A (2378) - Balogh,Cs (2651)
Szicíliai védelem [B42]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 a6 5.Hc3 Vc7 6.Fd3 Hf6 7.Ve2 d6 8.0-0 b5 9.f4 Hbd7 10.Kh1 Fb7 11.Fd2 Fe7 12.Bae1 h5

A ritka változattal Csaba zavart szeretett volna okozni a viadalon szerény Élő-pontja ellenére nagymesteri normát teljesített grúz ellenfele soraiban.

 

13.e5 dxe5 14.fxe5 Hg4 15.Ff4 Hc5 16.He4 Hxd3 17.cxd3 Vb6 18.Hf3 Bd8 19.Hd6+

Pontosabb volt a 19.h3 Hh6 20.Hd6+ Fxd6 21.exd6 Fxf3 22.Bxf3 Hf5 23.Fg5 folytatás.

19...Fxd6 20.exd6 Fd5

21.He5 Hxe5 22.Vxe5 0-0 23.Vxh5 f6 24.Be3 Vb7 25.Bg3 e5 26.Fh6 Bf7 27.Vg6 Bxd6

28.Fd2?

A grúz sakkozó kevesellte a remit a 28.Fxg7 változatban?

28...Bc6!

Csaba az esélyt azonnal megragadta.

29.h4 f5 30.Vg5 Vd7 31.Be3 e4 32.dxe4 Fxe4 33.Fc3

33...b4! 34.Fxb4 Bc2 35.Bg3

35...f4! 36.Bxf4 Vd1+ 37.Kh2 Bc1 38.Kh3 Vh1+ 39.Kg4 Vd1+ 40.Kh3 Vh1+ 41.Kg4

41...Ff5+! 42.Vxf5

 Prózai a nyerés a 42.Bxf5 Bc4+ 43.Vf4 Vd1+ 44.Bf3 Bxf4+ 45.B5xf4 Bxf4+ 46.Kxf4 Vd4+ változatban is.

42...Vd1+ 43.Kg5 Bxf5+ 44.Kxf5 Vd5+ 45.Kg4 Ve6+ 46.Kh5 Vh6+ 47.Kg4 Vg6+ 48.Kf3 Bf1+ 49.Ke2 Vxg3 50.Bxf1 Vxg2+ és világos feladta

 

Polgár,J (2693) - Yilmaz,M (2557)
Szicíliai védelem [B90]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fe3 e5 7.Hf3 Hc6 8.Fc4 Fe6 9.Fb3 Fe7 10.0-0 0-0 11.Vd3 Bc8 12.Fg5 Hh5 13.Fxe7 Vxe7 14.Bad1 Bfd8 15.Ve3 Ha5 16.Hd5 Fxd5 17.Fxd5 Hf4 18.c3 b5 19.g3 Hxd5 20.Bxd5 Hc4 21.Ve2 Hb6 22.Bd3 Ve6 23.Bfd1 Bc6 24.Kg2 g6 25.h4 h5 26.Hg5 Vg4 27.Ve1

27...Kg7?

A török sakkozó teljesen gyanútlan volt. 27...f6 28.Hh3 Ve6 29.b3 Hd7 egyenlő esélyeket adott volna.

28.Bf3! f6

29.Bf5!

A sötét vezér fogságba esett!

29...fxg5 30.f3 Vxf5 31.exf5 gxf5 32.Ve3 f4 33.Ve4 Bcc8 és sötét feladta

 

Almási,Z (2704) - Grigorjan,K (2572)
Szicíliai védelem [B32]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 e5 5.Hb5 a6 6.Hd6+ Fxd6 7.Vxd6 Ve7 8.Vxe7+

Nagymesterünk a kicsit jobb állásra szavazott a vezércserével, joggal gondolhatta, hogy örmény ellenfele alaposan készült a 8.Vd1 Hf6 9.Hc3 d6 10.Fg5 Fe6 változatból.

8...Hgxe7 9.Fd2 d5 10.Hc3 Fe6 11.exd5 Hxd5 12.Hxd5 Fxd5

13.0-0-0 0-0-0 14.Fe3 Kc7 15.f3 f6 16.a3 h6 17.Fd3 Ff7 18.b4 Bd7 19.Ff5 Bxd1+ 20.Bxd1 Bd8 21.Bxd8 Hxd8 22.a4 Hc6 23.c3 b6 24.Kb2 Fc4

 

25.g3 He7 26.Fc2 Hc8 27.Kc1 Fd5 28.Fd3 Kb7 29.f4 Hd6 30.fxe5 fxe5 31.a5 bxa5 32.Fc5 He4 33.Fxe4 Fxe4 34.bxa5 g6 35.Fd6 Kc6 36.Fxe5 Kd5 37.Fg7 h5 38.Kd2 Ff5 39.Ke3 Kc4 40.Ff6 Kd5 41.Fd4 Kc4 42.Kf4 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk bravúros szerepléssel ezüstérmes a Mitropa Kupán
2021. 05. 12.

Női válogatottunk a horvátok elleni döntetlennel is megőrizte második helyét
2021. 05. 11.

Megszakadt női válogatottunk nyerőszériája, a svájciak elleni 2-2-vel is második a csapatunk
2021. 05. 10.

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog