Help Sales ÁSZF

Az örmény Elina Danieljan remivel is megőrizte félpontos előnyét

Címkék: Grand Prix Kazany

A kazanyi Grand Prix-torna hetedik fordulójában az éllovas örmény Elina Danieljan pontos védekezéssel remire mentette a bolgár exvilágbajnok Antoaneta Sztefanova elleni gyaloghátrányos állását, megőrizte félpontos előnyét. Az ukrán Katyerina Lahno nyerőesélyes pozícióját remire rontotta a kínai világbajnoknő Ho Ji-fannal szemben. A litván Viktorija Cmilyte és az orosz Alekszandra Kosztenjuk győzött. Remiztek a Koszinceva nővérek, Tatjana a szlovén Anna Muzicsukkal, Tatjana az indiai Humpy Koneruval. 

A viadal hetedik játéknapján négy rangadónak nevezhető párharc végződött pontosztozkodással. A félpontos előnnyel vezető örmény Elina Danieljan megszenvedett a fél pontért a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanovával szemben. A rapid világbajnoknő kiskombinációval gyalogot nyert, de anyagi előnyét ellenfele pontos védekezésének köszönhetően nem tudta győzelemig fokozni.

Nagy esélyt szalasztott el az ukrán olimpiai és kétszeres kontinensbajnok Katyerina Lahno a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan ellen. Lahno időzavarban többször is komoly nyerési lehetőséget hagyott figyelmen kívül.

A Kosziceva nővérek két spanyol megnyitású partiban osztoztak meg a ponton riválisaikkal. Tatjana a szlovén Anna Muzicsukkal vívott kiegyenlített küzdelmet, Nagyezsda az indiai Humpy Koneru nyílt változatával szemben nem tudott előnyt elérni.

Egy kicsit döcögött a litván Viktorija Cmilyte játéka, a török Betul Cemre Yildiz kecsegtető állását pár lépésben rontotta vesztőre. Negyedik vereségét szenvedte el az orosz olimpiai bajnoknő Alisza Galljamova, az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk feljött ötven százalékra. Nem lesz könnyű dolga az orosz női olimpiai válogatott új kapitányának, Szergej Rublevszkijnek, hogy összeállítsa az isztambuli sakkolimpiára a válogatottat.

 

A 7. forduló eredményei:

Tatjana Koszinceva (orosz, 2532) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2598) döntetlen (Spanyol megnyitás, 50)

Viktorija Cmilyte (litván, 2508) – Betul Cemre Yildiz (török, 2333) 1 – 0 (Elfogadott vezércsel, 34)

Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2528) – Humpy Koneru (indiai, 2589) döntetlen (Spanyol megnyitás, 40)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2518) – Elina Danieljan (örmény, 2484) döntetlen (Vezérgyalog megnyitás, 65)

Katyerina Lahno (ukrán, 2546) – Hou Ji-fan (kínai, 2623) döntetlen (Szicíliai védelem, 56)

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2457) – Alisza Galljamova (orosz, 2484) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 47)

 

A verseny állása:

1.Elina Danieljan 5 pont

2-4. Katyerina Lahno, Anna Muzicsuk és Viktorija Cmilyte 4,5

5. Humpy Koneru 4

6-8. Nagyezsda Koszinceva, Hou Ji-fan és Alekszandra Kosztenjuk 3,5

9-10. Antoaneta Sztefanova és Tatjana Koszinceva 3

11. Alisza Galljamova 2

12. Betul Cemre Yildiz 1

 

A 8. forduló párosítása:

Anna Muzicsuk – Alisza Galljamova

Hou JI-fan – Alekszandra Kosztenjuk

Elina Danieljan – Katyerina Lahno

HUmpy Koneru – Antoaneta Sztefanova

Betul Cemre Yildiz – Nagyezsda Koszinceva

Tatjana Koszinceva – Viktorija Cmilyte

Lahno,K (2546) – Hou Ji-fan (2623)
Szicíliai védelem [B36]

1.c4 c5 2.Hf3 Hc6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 g6 5.e4 Hf6 6.Hc3 d6 7.Fe2 Hxd4 8.Vxd4 Fg7 9.Fg5 0-0 10.Ve3 Fe6 11.0-0 Va5 12.Bac1 a6 13.b3 Bac8 14.f4 Vc5 15.Vxc5 Bxc5 16.a4 Be8 17.Bfd1 Kf8 18.Fh4 Hd7 19.g4 f5 20.gxf5 gxf5 21.Fh5 Ff7 22.Fxf7 Kxf7 23.e5 Bc6 24.He2 Bc7?! 25.exd6 exd6 26.Hg3 Ff8 27.Hxf5 Hc5  

 

28.Hxd6+ Fxd6 29.Bxd6 Hxb3 30.Bcd1 Hc5 31.Kh1 Be6 32.B6d5 Hxa4 33.f5 Be4

 

34.Bd7+

Bajban lehetett volna a világbajnoknő a 34.Fd8 Bcxc4 (34...Bc8 35.Bd7+ Kf8 36.Bxb7 Bexc4 37.Bxh7) 35.Bd7+ Kf8 (35...Ke8 36.Fg5 Be1+ 37.Bxe1+ Kxd7 38.f6) 36.Fg5 Hc5 37.Fh6+ Ke8 38.Bxh7 Bcd4 39.Bf1 Hd7 40.f6 Hxf6 41.Bxf6 Be7 42.Bf8+ Kd7 43.Bb8 Bd1+ 44.Kg2 Bb1 45.Bxe7+ Kxe7 46.h4 folytatásban.

34...Bxd7 35.Bxd7+ Ke8?! 36.Bxh7 Hc5?! 37.f6 He6

 

38.Fg3

Időzavarban kimaradt a 38.Be7+ Kf8 (38...Kd8 39.Fg3 Be2 40.Bxb7 Bc2 41.f7) 39.Fg3 Hg5 40.Bxb7 Be6 41.Ff4 Hf7 42.Bb8+ Be8 43.Bb6 lehetőség.

38...Hg5? 39.Bxb7

Katyerina Lahno még mindig nyerőesélyt kapott volna a 39.Bg7 Hf7 40.Bg8+ Kd7 41.Bf8 He5 42.f7 Ke7 43.Be8+ Kxf7 44.Bxe5 Bxc4 45.Bd5 változatban.

39...Bxc4 40.Fd6 Bc1+ 41.Kg2 Bc2+ 42.Kf1 Bc6 43.h4 Hf7 44.Fe7 He5 45.h5 Hd7 46.h6 Hxf6 47.Fa3 Hd7 48.h7 Bh6 49.Ba7 Bxh7 50.Bxa6 Bh3 51.Kg2 Bd3 52.Fd6 Kf7 53.Fg3 Ke8 54.Be6+ Kf7 55.Bd6 Bxd6 56.Fxd6 és döntetlen

 

Sztefanova,A (2518) - Danieljan,E (2484)
Vezérgyalog megnyitás [A48]

1.d4 Hf6 2.Hf3 c5 3.e3 g6 4.Fd3 Fg7 5.0-0 0-0 6.b3 b6 7.Fb2 Fb7 8.c4 cxd4 9.exd4 d5 10.Be1 Hc6 11.Hbd2 dxc4 12.bxc4 Hh5 13.Fe4 Vc7 14.Vc1 Hb4 15.d5 Hf6 16.Fe5 Vd8 17.Vb2 Hxe4 18.Vxb4 Fxe5 19.Hxe5 Vd6 20.Vxd6 Hxd6 21.a4 Bac8 22.Bac1 Bc7 23.a5 Bfc8 24.axb6 axb6 25.Bb1 b5 26.cxb5 Fxd5 27.b6 Bc2 28.Hb3 f6 29.Hd3 B2c3 30.Hbc5 Kf7 31.Bec1 Bxc1+ 32.Bxc1 e5 33.f3 Ke7 34.Ba1 Ba8 35.Bd1 Bb8

 

36.Hxe5 fxe5 37.Bxd5 Bxb6 38.Bxe5+ Kf7 39.Hd3 Hf5 40.g4 Bb3 41.Bd5 Bb1+ 42.Kf2 Bf1+ 43.Kxf1 He3+ 44.Kf2 Hxd5 45.f4 Kf6 46.Kf3 h6 47.Hc5 He7 48.Ke4 Kf7 49.Hd7 Ke6 50.He5 Kf6 51.h4 h5 52.g5+ Kg7 53.Hf3 Hf5 54.Ke5 Kf7 55.Kd5 He3+ 56.Kd6 Hf5+ 57.Kd7 He3 58.He5+ Kg7 59.Ke6 Hg2 60.f5 gxf5 61.Hf3 Kg6 62.He5+ Kg7 63.Hf3 Kg6 64.He5+ Kg7 65.Hf3 és döntetlen

 

Koszinceva,T (2532) - Muzicsuk,A (2598)
Spanyol megnyitás [C90]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Fe7 6.Be1 b5 7.Fb3 0-0 8.d3 d6 9.c3 Ha5 10.Fc2 c5 11.Hbd2 Hc6 12.Hf1 h6 13.h3 Fe6 14.Hg3 Be8 15.d4 cxd4 16.cxd4 exd4 17.He2 Hb4 18.Fb1 d3 19.Hed4 Bc8 20.a3 Hc2 21.Hxc2 dxc2 22.Fxc2 Hd7 23.Hd4 Ff6 24.Hxe6 Bxe6 25.Fb3 Be8 26.Be2 Hb6 27.Fe3 Hc4 28.Fd4 Fe5 29.Vd3 Vf6 30.Bd1 d5 31.exd5 Fxd4 32.Bxe8+ Bxe8 33.Vxd4 Be1+ 34.Kh2 Bxd1 35.Vxd1 Vxb2 36.Fxc4 bxc4 37.d6 c3 38.d7 Vb8+ 39.g3 Vd8 40.Vd3 c2 41.Vxc2 Vxd7 42.a4 g6 43.Ve4 Kh7 44.Kg2 h5 45.h4 Vd6 46.Vc4 Kg7 47.Vc3+ Kg8 48.Vc8+ Kg7 49.Vc3+ Kg8 50.Vc8+ Kg7 és döntetlen

 

Koszinceva,N (2528) - Koneru,H (2589)
Spanyol megnyitás [C83]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hf6 5.0-0 Hxe4 6.d4 b5 7.Fb3 d5 8.dxe5 Fe6 9.Hbd2 Hc5 10.c3 Fe7 11.Fc2 d4 12.Hb3 d3 13.Hxc5 dxc2 14.Vxd8+ Bxd8 15.Hxe6 fxe6 16.Fe3 Bd5 17.Bfc1 Hxe5 18.Hxe5 Bxe5 19.Fd4 Bg5 20.Bxc2 Kf7 21.Fe3 Be5 22.c4 b4 23.Bd1 Bd8 24.Bxd8 Fxd8 25.Bd2 Ke8 26.Kf1 Fg5 27.Bd3 Fxe3 28.Bxe3 Bxe3 29.fxe3 Kd7 30.Ke2 Kd6 31.e4 Kc5 32.Kd3 b3 33.a3 e5 34.Kc3 a5 35.Kd3 a4 36.Kc3 g6 37.g4 g5 38.Kd3 Kd6 39.Kc3 Kc5 40.Kd3 és döntetlen

 

Cmilyte,V (2508) - Yildiz,Betul Cemre (2333)
Elfogadott vezércsel [D20]

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.e4 Hc6 4.Hf3 Fg4 5.d5 He5 6.Ff4 Hg6 7.Fe3 e5 8.Hc3 Fd6 9.Va4+ Fd7 10.Vxc4 a6 11.Vb3 b5 12.Fd3 Hf6 13.0-0 Hh5 14.Fg5 f6 15.Fd2 0-0 16.g3 Fh3 17.Vd1 b4 18.Ha4 Vd7 19.Kh1 Vg4

Mi szólt 19...Fxf1 20.Fxf1 Vg4 ellen?

20.Bg1 He7 21.Bc1 f5

 

22.Hg5 Vxd1 23.Bgxd1 fxe4 24.Fe2 Fd7 25.Hc5 Fe8 26.Fe1 h6? 27.Hge6 Hf6 28.Hxf8 Kxf8 29.He6+ Kg8 30.Hxc7 Fxc7 31.Bxc7 Hexd5 32.Fc4 Bd8 33.Fxb4 Fh5 34.Fe7 és sötét feladta

 

Kosztenjuk,A (2457) - Galljamova,A (2484)
Szicíliai védelem [B54]

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 a6 5.Hc3 d6 6.Fe2 b5 7.0-0 Fb7 8.b4 Hf6 9.a4 bxa4 10.Bxa4 Fe7 11.Hb3 Hc6 12.Fb2 0-0 13.Fd3 Vb6 14.Ha2 Hd7 15.Ha5 Hxa5 16.Bxa5 Ff6 17.Fxf6 Hxf6 18.Be1 e5 19.Vd2 He8 20.c4 Hc7 21.c5 Vc6 22.Hc3 Bfd8 23.Vc2 dxc5 24.bxc5 Bd4 25.Bb1 Bad8 26.Ff1 Fc8 27.Bb6 Ve8 28.h3 h6 29.Vc1 He6 30.c6 Hc7

 

31.Hd5 Ha8 32.Bb8 Fe6 33.Bxd8 Vxd8 34.c7 Hxc7 35.Hxc7 Fc4 36.Bc5 Fxf1 37.Hd5 Vh4 38.Vxf1 Vxe4 39.He3 Bd6 40.Va1 Be6 41.Bc8+ Kh7 42.Vb2 Vf4 43.Vb8 a5 44.Bh8+ Kg6 45.Vg8 Bd6 46.Vh7+ Kf6 47.Be8 és sötét feladta

 

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Rapport nyerőesélyt hagyott kihasználatlanul Carlsen ellen, egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 10.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog