Az indiai Koneru villámgyőzelemmel, a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan remivel rajtolt

Címkék: Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru

Az örmény üdülőhelyen, Zsermukban megkezdődött a Grand Prix-sorozat ötödik versenye. Értékes győzelemmel rajtolt az indiai Humpy Koneru, csak remizett a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan. Az orosz aranyérmes válogatott tagja, Nagyezsda Koszinceva vereséget szenvedett. Tisztelőnyös állást vesztett el a grúz Nino Hurcidze. Megosztozott a ponton a két örmény résztvevő, a kínai Ruan Lufej és az ukrán Katyerina Lahno 17 lépésben remizett.

Meglepetésekkel kezdődött az örményországi Zsermukban a Grand Prix-sorozat ötödik versenye. Az indiai Humpy Koneru villámgyőzelmet aratott a rendkívül rossz napot kifogó, sorozatos hibákat vétő kínai Zhao Xue ellen. Tavaly októberben Nalcsikban Zhao Xue  a 11 partiból 9,5 ponttal nyerte meg a harmadik tornát. Vereséggel rajtolt az orosz aranyérmes olimpiai csapat tagja, Nagyezsda Koszinceva is, honfitársnője, Jekatyerina Kovalevszkaja nem kegyelmezett súlyos időzavarba került esélyesebb ellenfelének.

Hou Ji-fan sem lehet büszke mai teljesítményére, a mongol Batkhuyag Munguntuul sötéttel került előnybe a kínai világbajnoknővel szemben, akinek a remiért kellett megküzdenie. Remivarit húzott le a két örmény nagymesternő, Elina Danieljan és Lilit Mkrtchian. Csak 17 lépésig tartott a kínai Ruan Lufej és  az ukrán Katyerina Lahno partija. Az utolsó pillanatban a tornára meghívott grúz Nino Hurcidze és a kínai Ju Wenjun partija kisebb krimi volt. Úgy tűnt, hogy Ju Wenjun taktikai csapással könnyen nyer, de nagy hibája után Hurcidzének tisztelőnye lett. Az időzavarban azonban a grúz olimpikon addig ügyetlenkedett, hogy elvesztette a játszmát.

 

Az első forduló eredményei:

Humpy Koneru (indiai, 2598) – Zhao Xue (kínai, 2556) 1 – 0 (Vezérindiai védelem, 24)

Nino Hurcidze (grúz, 2456) – Ju Wenjun (kínai, 2518) 0 – 1 (Angol megnyitás, 65)

Elina Danieljan (örmény, 2480) – Lilit Mkrtchian (örmény, 2450) döntetlen (Vezércsel, 32)

Hou Ji-fan (kínai, 2617) – Batkhuyag Munguntuul (mongol, 2447) döntetlen (olasz megnyitás, 35)

Ruan Lufej (kínai, 2483) – Katyarina Lahno (ukrán, 2537) döntetlen (Szicíliai védelem, 17)

Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2417) – Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2516) 1 – 0 (Angol megnyitás, 53)

 

A 2. forduló párosítása:

Zhao Xue – Nagyezsda Koszinceva

Katyerina Lahno – Jekatyerina Kovalevszkaja

Batkhuyag Munguntuul – Ruan Lufei

Lilit Mkrtchian – Hou Ji-fan

Ju Wenjun – Elina Danieljan

Humpy Koneru – Nino Hurcidze

 

Koneru,H (2598) - Zhao Xue (2556)
Vezérindiai védelem [E15]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fa6 5.Vb3 Hc6 6.Hbd2 d5 7.Fg2 Fb7 8.0-0 Fd6 9.a3 a5 10.Vc2 a4?! 11.cxd5 exd5 12.e4 dxe4 13.Hxe4 Hxe4 14.Vxe4+ Kf8 15.Ff4 Ha5 16.Vf5 Vc8? 17.Fxd6+ cxd6 18.Vf4 Vd7 19.Bac1 b5 20.Hg5 Be8?

Zhao Xue hibát hibára halmozott, 20...h6-ra 21.Hxf7 Vxf7 22.Vxd6+ Ve7 23.Vxe7+ Kxe7 24.Fxb7 Bab8 25.Ff3 következett volna.

 

21.Fh3 Ve7 22.Bce1 Vf6 23.Bxe8+ Kxe8 24.Be1+ és sötét feladta, 24… Kd8-ra (24...Kf8 25.Fd7) 25.He6+! fxe6 26.Vxd6+ Ke8 27.Bxe6+ nyert volna.

 

Hou Ji-fan (2617) - Munguntuul,B (2447)
Olasz megnyitás [C54]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fc4 Fc5 4.d3 Hf6 5.Fb3 a6 6.c3 Fa7 7.h3 0-0 8.0-0 d5 9.Hbd2 Be8 10.exd5 Hxd5 11.He4 f6 12.Be1 Fe6 13.d4 exd4 14.c4 Hb6 15.c5 Hc4 16.Ff4 Kh8 17.Bc1  

 

 

17...H4e5?!

Aggódhatott volna a világbajnoknő a 17...Hxb2 18.Vc2 Hb4 19.Vxb2 Hd3 20.Vb1 Hxf4 folytatásban.

18.Fxe5?! Fxb3 19.Vxb3 Hxe5 20.Hxe5 Bxe5 21.Vxb7 Vb8 22.Vxb8+ Bxb8 23.f4 Be7 24.Hf2 Bxe1+ 25.Bxe1 Fxc5 26.Hd3 Fb6 27.Kf2 Kg8 28.Kf3 Kf7 29.g4 Bd8 30.b3 Bd6 31.f5 Bc6 32.Bc1 Bd6 33.Be1 Bc6 34.Bc1 Bd6 35.Ke4 és döntetlen

 

Kovalevszkaja,E (2417) - Koszinceva,N (2516)
Angol megnyitás [A25]

1.c4 e5 2.g3 Hc6 3.Fg2 g6 4.Hc3 Fg7 5.e3 Hge7 6.Hge2 0-0 7.0-0 d6 8.d4 exd4 9.exd4 Hf5 10.d5 He5 11.b3 c5 12.dxc6 bxc6 13.Bb1 Bb8 14.Ff4 Vc7 15.Vd2 Fb7 16.Bbd1 Bbd8 17.Vc1 Bfe8 18.Fg5 f6 19.Fd2 He7 20.Hf4 Fc8 21.h3 Hf5 22.Hfe2 Hd3 23.Vb1 He5 24.Vc1 Fe6 25.He4 Vb8 26.Fa5 Bd7 27.Fc3 Vb6 28.Hd4 Hxd4 29.Fxd4 c5 30.Fb2 Ff5 31.Bfe1 Kf8  

 

 

32.f4 Fxe4 33.Bxe4 Hf7 34.Bxe8+ Kxe8 35.Va1 Kd8 36.Fxf6+ Fxf6 37.Vxf6+ Kc7 38.Be1 d5 39.Vxb6+ axb6 40.Fxd5 Hd6 41.g4 b5 42.a3 Kb6 43.Kf2 Ka5 44.Kg3 bxc4 45.bxc4 Hb5 46.f5 gxf5 47.gxf5 Hc3 48.f6 Hxd5 49.cxd5 Bf7 50.Bf1 Kb6 51.a4 c4 52.a5+ Kxa5 53.Kg4 és sötét feladta

 

Hurcidze,N (2456) – Ju Wenjun (2529)
Angol megnyitás [A15]

1.Hf3 Hf6 2.c4 g6 3.b4 Fg7 4.Fb2 0-0 5.e3 d6 6.Fe2 c5 7.a3 b6 8.0-0 Fb7 9.Hc3 e5 10.d4 e4 11.Hd2 cxd4 12.exd4 Be8 13.Be1 Hc6 14.d5 Hd4 15.Ff1 Hf5 16.g4 Hh4 17.g5?  

 

17...Hxd5! 18.cxd5 Vxg5+ 19.Kh1 Fxc3 20.Fxc3 Fxd5 21.Be3 Hf5 22.Hf3 Vf4?

Kimaradt a nyerés a 22...exf3 23.Bxe8+ Bxe8 24.Vd2 Vh5 25.Vf4 Be4 26.Be1 Bxe1 27.Fxe1 Vh6 változatban.

23.Vxd5 Hxe3 24.fxe3 Vxf3+ 25.Fg2 Vxe3 26.Fd2 Vd3 27.Vxd3 exd3 28.Fxa8 Bxa8 29.Bc1 Kg7 30.Fc3+ f6 31.Bf1 Bf8 32.Kg2 g5 33.Bf3 Kg6 34.Bxd3 Bc8 35.Fd2 Bd8 36.Kf3 d5 37.Fc3 h5 38.b5 Bc8 39.Fb4 Bd8 40.Ke3 f5 41.h4 gxh4 42.Kf4 d4 43.a4 Bd7 44.Fa3 h3 45.Bg3+?

Nino Hurcidze addig ügyetlenkedett, míg tisztelőnyével bajba került.

45...Kf7 46.Fb4 d3 47.Fd2 Bd4+ 48.Kxf5 Bh4 49.Bg1 Bg4 50.Bh1 Bg2 51.Ff4 d2 52.Fxd2 Bxd2 53.Bxh3 Bd5+ 54.Ke4 Bc5 55.Kd4 Kg6 56.Be3 h4 57.Be6+ Kf5 58.Be7 h3 59.Bh7 Kg4 60.Ke3 Bh5 61.Bg7+ Bg5 62.Bh7 Kg3 63.Ke2 h2 64.Kf1 Bg4 65.Bh8 Bh4 és világos feladta

Ruan Lufej (2483) - Lahno,K (2537)
Szicíliai védelem [B84]

1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 a6 6.Fe2 e6 7.0-0 Fe7 8.f4 0-0 9.Kh1 Hc6 10.Hxc6 bxc6 11.e5 dxe5 12.fxe5 Hd7 13.Ff4 Fg5 14.Fg3 Fh4 15.Ff4 Fg5 16.Fg3 Fh4 17.Ff4 és döntetlen

 

Danieljan,E (2484) - Mkrtchian,L (2449)
Vezércsel [D56]

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Hc3 Fe7 4.Hf3 Hf6 5.Fg5 h6 6.Fh4 0-0 7.e3 He4 8.Fxe7 Vxe7 9.Bc1 c6 10.Vc2 Hd7 11.a3 Hxc3 12.Vxc3 dxc4 13.Fxc4 b6 14.0-0 Fb7 15.Bfd1 c5 16.Fe2 Bac8 17.dxc5 Bxc5 18.Vd2 Bfc8 19.b4 Bxc1 20.Bxc1 Bxc1+ 21.Vxc1 Hf6 22.Hd4 Vd7 23.Fb5 Vd5 24.Fc6 Fxc6 25.Vxc6 Va2 26.h3 Va1+ 27.Kh2 Vxa3 28.Vc8+ Kh7 29.Vc2+ Kg8 30.Vc8+ Kh7 31.Vc2+ Kg8 32.Vc8+ Kh7 és döntetlen

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Zágrábban folytatódik a Grand Chess Tour 2019, Giri-Carlsen összecsapás az első játéknapon
2019. 06. 25.

Marija Muzicsuk az utolsó fordulóban legyőzte a világbajnoki kihívó Alekszandra Gorjacskinát
2019. 06. 17.

A világbajnoki kihívó Gorjacskina remizett, Anna Muzicsuk győzelemmel megőrizte másodikhelyét
2019. 06. 16.

A "hirtelen halál" játszmában Caruana legyőzte Carlsent, a világbajnok 3 pontos előnnyel lett első
2019. 06. 15.

A 20 éves orosz Alekszandra Gorjacskina a világbajnok-jelölti döntő győztese, Ju Wenjun kihívója
2019. 06. 14.

Magnus Carlsen hazai pályán is diadalmaskodott, sorozatban hatodik versenyét nyerte meg
2019. 06. 14.

Gorjacskina három fordulóval a befejezés előtt változatlanul két és félpontos előnnyel vezet
2019. 06. 13.

Carlsen két döntetlennel is két pontra növelte előnyét
2019. 06. 12.

Lahno nem tudott visszavágni, Gorjacskina a döntetlennel megőrizte két és félpontos előnyét
2019. 06. 12.

Ding Liren bástyát, So egylépéses mattot nézett el, Carlsen megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 11.

Alekszandra Gorjacskina hatodik győzelmével két és fél pontra növelte előnyét
2019. 06. 10.

Carlsen sötéttel remizett a "hirtelen halál" partiban Vachier-Lagrave ellen, megőrizte másfél pontos előnyét
2019. 06. 10.

Gorjacskina az exvilágbajnoknő Kosztenjuk legyőzésével két pontra növelte előnyét
2019. 06. 09.

Mamedgyarov királyával aknamezőre lépett, Carlsen megőrizte egyponto előnyét
2019. 06. 09.

A világbajnok-jelölti döntő félidejében az orosz Alekszandra Gorjacskina másfél pontos előnnyel vezet
2019. 06. 08.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog