Help Sales ÁSZF

Az indiai Humpy Koneru az ankarai GP-torna győztese és a GP-sorozat ezüstérmese

Címkék: Grand Prix Ankara

Ankarában az indiai Humpy Koneru elsőségével fejeződött be a Grand Prix-sorozat utolsó versenye. Koneru tornagyőzelmével a pontversenyben a második helyen végzett a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan mögött. Az utolsó játéknapon a lengyel Monika Socko ellen nyert, a szlovén Anna Muzicsuk csak remizett a kínai Ruan Lufejjel, veretlenül a versenyfutásban második lett, a pontversenyben harmadikként zárta szereplését. A kínai Zhao Xue az orosz Tatjana Koszincevával osztozott meg a ponton. Győzelemmel zárta szereplését a litván Viktorija Cmilyte, a mongol Batkhuyag Munguntuul és a bolgár Antoaneta Sztefanova. Hanti-Manszijszkban november 11. és december 2. között rendezik meg a 64 résztvevős, kieséses rendszerű világbajnokságot, ahol Polgár Judit kivételével a női sakkozás legjobbjai játszanak. Amennyiben a regnáló világbajnoknő Hou Ji-fan nyerne, akkor jövőre Humpy Koneruval mérkőzne meg a világbajnoki címért. Ha Hou Ji-fan nem nyeri meg a viadalt, akkor a Grand Prix-sorozat győzteseként játszana az új világbajnoknővel párosmeccset.

 

 

Izgalmas utolsó fordulóval fejeződött be az ankarai GP-viadal. A befejező játéknapon a holtversenyben vezető szlovén Anna Muzicsukra várt nehezebb feladat, hiszen sötéttel a kínai Ruan Lufei volt az ellenfele és sötéttel kellett volna megszereznie az egész pontot, míg az indiai Humpy Konerura világossal a formán kívül játszó lengyel Monika Socko elleni világos parti várt. Koneru kihasználva Socko hibáját  gond nélkül gyűjtötte be a pontot, Muzicsuk csak remizni tudott a skót megnyitású ütközetben. A szlovén nagymesternő egy pillanatban minőséget nyerhetett volna, el is bukhatta volna a játszmát, a remivel a mezőnyben egyedüli veretlenként második lett, a pontversenyben 10 pontos hátránnyal végül a harmadik helyet szerezte meg.

 

 

Humpy Koneru győzelmével megnyerte az ankarai GP-t, a pontversenyben a második helyen végzett. Hanti-Manszijszkban november 11. és december 2. között rendezik meg a 64 résztvevős, kieséses rendszerű világbajnokságot, ahol Polgár Judit kivételével a női sakkozás legjobbjai játszanak. Amennyiben a regnáló világbajnoknő Hou Ji-fan nyerne, akkor jövőre Humpy Koneruval mérkőzne meg a világbajnoki címért. Ha Hou Ji-fan nem nyeri meg a viadalt, akkor a Grand Prix-sorozat győzteseként játszana az új világbajnoknővel párosmeccset.

Tizenhárom hónap alatt hat Grand Prix-versenyt rendeztek meg, egyértelmű siker a sorozat. Hou Ji-fan ismét bizonyította klasszisát, három torna megnyerésével végzett az élen. Humpy Koneru rossz kezdés után összeszedte magát, Anna Muzicsuk kiegyenlített teljesítményt nyújtott. A sorozat meglepetése az orosz nagymesternők mérsékelt szereplése, a világbajnokságon javíthatnak…

A viadal honlapja, a http://ankara2012.fide.com remekül tájékoztatott, a fényképeket Anasztazia Karlovics és Kema Gorijeva készítette.

 

Az utolsó forduló eredményei:

Zhao Xue (kínai, 2549) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2524) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 44)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2502) – Betul Cemre Yildiz (török, 2341) 1 – 0 (Réti megnyitás, 40)

Humpy Koneru (indiai, 2593) – Monika Socko (lengyel, 2463) 1 – 0 (Vezérindiai védelem, 40)

Viktorija Cmilyte (litván, 2520) – Kubra Oztürk (2294) 1 – 0 (Elfogadott vezércsel, 41)

Ruan Lufei (kínai, 2492) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2606) döntetlen (Skót megnyitás, 66)

Ju Wenjun (kínai, 2528) – Batkhuyag Munguntuul (mongol, 2434) 0 – 1 (Angol megnyitás, 51)

 

A verseny végeredménye

Hely.

Név

Élő

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

SB

1

GM

Humpy Koneru

2593

IND

*

0

½

½

1

½

1

1

1

1

1

1

39,50

2

GM

Anna Muzicsuk

2606

SLO

1

*

½

½

½

½

1

½

½

1

1

1

8

40,00

3

GM

Zhao Xue

2549

CHN

½

½

*

0

½

1

½

1

1

1

1

½

36,75

4

GM

Viktorija Cmilyte

2520

LTU

½

½

1

*

½

½

0

½

1

0

1

1

33,50

5

WGM

Ruan Lufei

2492

CHN

0

½

½

½

*

½

½

½

½

1

1

1

29,50

6

IM

Batkhuyag Munguntuul

2434

MGL

½

½

0

½

½

*

½

1

½

½

1

½

6

30,00

7

GM

Tatjana Koszinceva

2524

RUS

0

0

½

1

½

½

*

1

½

0

1

½

27,25

8

WGM

Ju Wenjun

2528

CHN

0

½

0

½

½

0

0

*

1

1

½

1

5

21,75

9

GM

Antoaneta Sztefanova

2502

BUL

0

½

0

0

½

½

½

0

*

1

½

1

19,75

10

WGM

Betul Cemre Yildiz

2341

TUR

0

0

0

1

0

½

1

0

0

*

½

½

17,25

11

GM

Monika Socko

2463

POL

0

0

0

0

0

0

0

½

½

½

*

1

8,50

12

WGM

Kubra Oztürk

2294

TUR

0

0

½

0

0

½

½

0

0

½

0

*

2

11,25

 

A résztvevők teljesítményének performance-pontszáma és az Élő-pontszámok változása:

Humpy Koneru 2689, + 13,6, Anna Muzicsuk 2651, + 6,6, Zhao Xue 2615, + 10,3, Viktorija Cmilyte 2549, + 4.9, Ruan Lufei 2552, + 9,4, Batkhuyag Munguntuul 2528, + 13,6, Tatjana Koszinceva 2484, - 5,6, JU WEnjun 2447, - 11,3, Antoaneta Sztefanova 2421, - 12, Betul Cemre Yildiz 2367, + 2,5, Monika Socko 2278, - 26, Kubra Oztürk 2243, - 9

 

A Grand Prix végeredménye

Név

Nemzet

Rosztov 2011

Shenzhen 2011

Nalcsik 2011

Kazany 2012

Zsermuk 2012

Ankara 2012

Össz.

Hou Ji-fan

CHN

160

160

100

160

480

Humpy Koneru

IND

65

 

 

145

110

160

415

Anna Muzicsuk

SLO

100

130

 

145

 

130

405

Zhao Xue

CHN

 

75

160

 

60

110

345

Katyerina Lahno

UKR

130

 

80

50

110

 

320

Ju Wenjun

CHN

 

100

130

 

75

50

305

Viktorija Cmilyte

LTU

 

35

100

100

 

85

285

Nagyezsda Koszinceva

RUS

80

 

55

35

110

 

245

Ruan Lufei

CHN

30

75

 

 

75

85

235

Tatjana Koszinceva

RUS

100

 

55

70

 

60

230

Elina Danieljan

ARM

45

50

 

75

45

 

170

Batkhuyag Munguntuul  

MGL

 

60

20

 

20

70

150

Jekatyerina   Kovalevszkaja

RUS

20

20

100

 

 

 

140

Antoaneta Stefanova

BUL

45

 

55

35

 

40

140

Alisza Galljamova

RUS

65

 

30

20

 

 

115

Tan Zhongyi

CHN

 

100

 

 

 

 

100

Alekszandra   Kosztenjuk

RUS

10

 

10

75

 

 

95

Zsu Csen

QAT

 

35

55

 

 

 

90

Betul Cemre Yildiz

TUR

 

10

 

10

 

30

50

Lilit Mkrtchian

ARM

 

 

 

 

45

 

45

Monika Socko

POL

 

 

 

 

 

20

20

Nino Hurcidze

GEO

 

 

 

 

10

 

10

Kubra Oztürk

TUR

 

 

 

 

 

10

10


 

 

A pontozás és a díjazás:

1.120 pont + 40 bónusz, 6.500 euró

2. 110 pont + 20 bónusz, 4.750 euró

3. 100 pont + 10 bónusz, 4.000 euró

4.   90 pont, 3.750 euró

5.   80 pont, 3.500 euró

6.   70 pont, 3.250 euró

7.   60 pont, 3.000 euró

8.   50 pont, 2.750 euró

9.   40 pont, 2.500 euró

10. 30 pont, 2.250 euró

11. 20 pont, 2.000 euró

12. 10 pont, 1.750 euró

A pontverseny első kilenc helyezettje még 60 ezer eurón is osztozott:

Hou Ji-fan  15.000 euró

Humpy Koneru 10.000 euró

Anna Muzicsuk 8.000 euró

Zhao Xue 7.000 euró

Katyerina Lahno 6.000 euró

Ju Wenjun 5.000 euró

Viktorija Cmilyte 4.000 euró

Nagyezsda Koszinceva 3.000 euró

Ruan Lufei 2.000 euró

 

Koneru,H (2593) - Socko,M (2463)
Vezérindiai védelem [E16]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 b6 4.g3 Fb7 5.Fg2 c5 6.d5 exd5 7.Hg5

Humpy Koneru a ritkább változat mellett döntött az oly alaposan elemzett, a szupernagymester által is kedvelt 7.Hh4 helyett.

7...h6 8.Hh3 Vc7

A tavalyi csapat Európa-bajnokságon a lengyel Radoslaw Wojtaszek a 8...g6 9.Hc3 Fg7 10.Hf4 0-0 11.0-0 Hc6 12.Hcxd5 Bb8 folytatásban csatázott Veszelin Topalovval.

9.cxd5 d6 10.0-0 g6 11.e4 Hbd7 12.Hc3 a6 13.f4 Fg7 14.Be1 0-0 15.e5 Hh7 16.e6 Hdf6

 

17.g4

Az indiai nagymesternő nem tétovázott, gyalogrohamot indított.

17...fxe6 18.Bxe6 Bae8 19.f5 g5 20.Hf2 b5 21.Fe3 b4 22.He2 Hd7 23.He4 He5 24.H2g3 Hc4 25.Ff2 Hxb2 26.Vc2 Hd3?!

Jobb volt a 26...Bxe6 27.dxe6 c4 28.Bc1 Fe5 folytatás.

27.Vxd3

 

27...Fxa1?

Eldőlt a Grand Prix-sorozat második helyének a sorsa. 27...Bxe6 28.dxe6 Fxa1 29.Vxd6 Vxd6 30.Hxd6 Fxg2 31.Kxg2 Hf6 32.Fxc5 a5 33.Kf3 változat is világosra lett volna kedvezőbb.

28.Bg6+ Kh8 29.Hxd6 Be5 30.Hxb7 Vxb7 31.Fxc5

Még erősebb volt a 31.Bxh6 Vb5 32.Vd1 Fc3 33.He4 folytatás.

31...Bf6 32.d6

Gyorsabban nyert a 32.Hh5 Vc8 33.Vc4 Bf7 34.Bc6 Bc7 35.Fxb4 változat.

32...Vd7

 

33.He4 Bxg6 34.fxg6 Hf8 35.Vf1 Hxg6 36.Vxa1 Vg7 37.Fd4 Kh7  

 

 

38.d7 Ve7 39.Fxe5 Hxe5 40.Vxe5 és sötét feladta

 

Ruan Lufei (2492) - Muzicsuk,A (2606)
Skót megnyitás [C45]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.d4 exd4 4.Hxd4 Fc5 5.Hxc6 Vf6 6.Vf3

Az azeri Tejmur Radzsabov és az orosz Szergej Rublevszkij a változat legnagyobb híve. Anna Muzicsuk aligha örült Ruan Lufei választásának, hiszen sötétnek minimálisak az esélyei az esetleges győzelem megszerzésére...

6...bxc6 7.Hd2 a5 8.a4 He7 9.Vxf6 gxf6 10.Hb3 Fb6 11.Fd2 0-0 12.c4 d6  

 

 

13.c5 dxc5 14.Fc4

Pontosabb volt a 14.Bc1 f5 15.Hxc5 Be8 16.Fd3 fxe4 17.Hxe4 folytatás.

14...f5 15.f3 fxe4 16.fxe4 Fe6 17.Bc1 Hg6 18.Fh6?!

Világosra lett volna előnyös a [18.Fxe6 fxe6 19.Hxc5 He5 20.Ke2 változat.

18...Bfe8 19.Hd2 He5 20.b3?  

 

 

20...Bad8?

A szlovén nagymesternő elszalasztotta a nagy lehetőséget 20...Fxc4 21.bxc4 Hd3+ 22.Ke2 Hxc1+ 23.Bxc1 f5-tel.

21.Bc3 Bd6 22.Bg3+ Fg4 23.Ff4 Bg6 24.Fxe5 Bxe5 25.Bf1 Be7 26.Bf4 Fh5 27.Bxg6+ Fxg6 28.g4 Kg7 29.Ke2 f6 30.Ke3 Bd7 31.Bf2 Bd4 32.h4 h6 33.Bg2 Fa7 34.g5 hxg5 35.hxg5 f5 36.Bf2 fxe4 37.Bf6 Fb6 38.Be6 Bd6 39.Be7+ Kf8 40.Be5 Bd4?! 41.Hf1 Bd7 42.Be6 Kg7 43.Hg3 Bd6 44.Be5 Bd4 45.Kf4 Kf8 46.Be6 Bd6?  

 

 

47.Be5

Ruan Lufei a 47.Bf6+ Ke8 (47…Bxf6+ 48.gxf6 e3 49.Kxe3 FF7 50.Kf4) 48.Hxe4 Bxf6+ (48...Fxe4 49.Kxe4 Bd2 50.g6 Bg2 51.Kf5 Kd7 52.Bf7+ Kc8 53.Bh7) 49.gxf6 Kd7 50.Hd2 Fh5 51.Hf3 Ke8 52.He5 folytatásban nyerhetett volna.

47...Bd2 48.Be6 Bd6?! 49.Bxg6?! Bxg6 50.Hxe4 Bd6 51.Kf5 Kg7 52.Hf6 Fa7 53.Hh5+ Kh7 54.Hf6+ Kg7 55.Hg4 Fb6 56.He5 Fa7 57.Kg4 Fb6 58.Kh5 Bd2 59.Hxc6 Bh2+ 60.Kg4 Bg2+ 61.Kf4 Bf2+ 62.Kg3 Bd2 63.Kg4 Bg2+ 64.Kf4 Bf2+ 65.Kg4 Bg2+ 66.Kf4 és döntetlen

 

Zhao Xue (2549) - Koszinceva,T (2524)
Nimzoindiai védelem [E36]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.Vc2 0-0 5.a3 Fxc3+ 6.Vxc3 d5 7.Hf3 dxc4 8.Vxc4 b6 9.Fg5 Fb7 10.Bc1 c5 11.e3

A tavalyi Tata Steel szuperversenyen Viswanathan Anand 11.dxc5 h6 (Az újítás meglepte az indiai világbajnokot.) 12.Ff4 Fd5 13.Vc2 Hbd7 14.Fd6 Hxc5! 15.Fxf8 Vxf8 16.e3 Hb3 17.Fc4 Hxc1 18.Fxd5 Hxd5 19.Vxc1 Bc8 folytatásban csatázott Vlagyimir Kramnyikkal. 20.Vb1 Vc5 21.0-0 Vc2 22.Vxc2 Bxc2 23.Bb1 után remiben egyeztek meg.

11...Hbd7 12.Fe2 cxd4 13.Vxd4 Hc5 14.0-0 Ve7 15.Fxf6 Vxf6 16.b4 He4 17.Bc7 Fd5 18.Fa6

Többet ígért a 18.He5 Hd6 19.f4 változat.

18...Hd6 19.Vxf6 gxf6 20.Hd4 Bfd8 21.Bfc1 Kf8 22.f3 e5 23.He2 Fe6 24.Hg3 Bd7 25.B7c3 Ke7 26.a4 Bb8

Tatjana Koszinceva kiegyenlítette esélyeit.

27.Fe2 b5 28.Ba1 bxa4 29.Bxa4 Bdb7 30.Bca3 Bxb4 31.Bxb4 Bxb4 32.Bxa7+ Bb7 33.Ba8 He8 34.Ba4 Kf8 35.Bh4 Kg7 36.f4 exf4 37.Hh5+ Kf8 38.Bxf4 f5 39.Fd3 Hd6 40.Hg3 Bb3 41.Fxf5 Fxf5 42.Hxf5 Hxf5 43.Bxf5 Bxe3 44.Kf2 és döntetlen

 

Cmilyte,V (2520) - Oztürk,K (2294)
Elfogadott vezércsel [D20]

1.d4 d5 2.c4 dxc4 3.e4 e5 4.Hf3 exd4 5.Fxc4 Fb4+ 6.Hbd2 Hc6 7.0-0 Vf6 8.e5 Vg6 9.a3 Fe7 10.Vb3 Hh6 11.Be1 0-0 12.Fd3 Ff5 13.He4 Hg4 14.Ff4 Bad8 15.Vc2 Kh8 16.h3 Hh6 17.Kh1 Bd7 18.Vd2 Ve6 19.Bac1 Hg8

 

20.g4

Szép taktikai megoldás lett volna 20.Hf6! Bdd8 (20...Fxf6 21.exf6 Vxf6 (21...Vd5 22.fxg7+ Kxg7 23.Fe5+) 22.Fg5 Vg6 23.Hh4 Vxg5 24.Vxg5 Fxd3 25.Vd2) 21.Hg5 Vc8 22.Hfxh7 Bfe8 23.Vc2 világos előnyével.

20...Fxe4 21.Fxe4 g6?! 22.Fd3 Vd5 23.Kg2 Bdd8 24.Fc4 Va5 25.Vd3 Vb6 26.b4 a6 27.h4 f5? 28.g5 Fxb4

Reménytelen állásban kétségbeesett áldozat.

 29.axb4 Hxb4 30.Va3 He7 31.e6 c5 32.Fe5+ Kg8 33.Ff6 Bfe8 34.He5 d3 35.Hxd3 Vc6+ 36.Kg1 b5 37.He5 Vb7 38.Ff1 Bd2 39.Vc3 Bd4 40.Fg2 Vc7 41.Vxd4 és sötét feladta

 

Ju Wenjun (2528) - Munguntuul,B (2434)
Angol megnyitás [A11]

1.Hf3 d5 2.g3 Hf6 3.Fg2 c6 4.0-0 Fg4 5.c4 Hbd7 6.cxd5 cxd5 7.d3 e6 8.Hc3 Fe7 9.Vb3 Vb6 10.Vxb6 Hxb6 11.He5 Fh5 12.h3 0-0 13.g4 Fg6 14.Fe3 Hfd7 15.Hxd7 Hxd7 16.f4 f5 17.Hb5 Bac8 18.Fxa7

A gyalograblás helyett 18.Bac1 a6 19.Hd4 Fc5 20.gxf5 Fxd4 21.Fxd4 Fxf5 22.Kh2 jobb esélyt kínált.

18...b6 19.gxf5 Fxf5 20.e4 dxe4 21.dxe4 Fg6 22.Bad1 Fc5+ 23.Kh2 Hf6 24.Hd4?

 

24...Bf7 25.e5 Bxa7

Jóval erősebb volt a 25...Hd5 26.f5 He3 27.fxg6 Bxf1 28.Fxf1 Hxd1 29.Fc4 Kh8 30.Hxe6 Hxb2 folytatás.

26.exf6 Fxd4 27.Bxd4 Bc2 28.Bb4 Bxa2 29.Bxb6 Fe4 30.Bg1

 

30...Ba1 31.Bxe6?

Tisztet vesztett. A 31.Bb8+ Kf7 32.fxg7 Kxg7 33.Bb3 Kf6 34.Bg3 folytatásban világos küzdhetett volna a remiért.

31...Bxg1 32.Kxg1 Fxg2 33.Be3 g6 34.Be7 Fxh3 35.Bg7+ Kf8 36.Bxh7 Ff5 37.Bb7 Fe4 38.Be7 Ff5 39.Bb7 Bc4 40.b4 Bxf4 41.Kh2 Fb1 42.b5 Bxf6 43.b6 Fe4 44.Bb8+ Kf7 45.Kg3 Bf3+ 46.Kg4 Bb3 47.Kf4 Fg2 48.Kg4 Bb4+ 49.Kg5 Fc6 50.Bc8 Bb5+ 51.Kf4 g5+ és világos feladta

 

Sztefanova,A (2502) - Yildiz,B (2341)
Réti megnyitás [A09]

1.Hf3 d5 2.c4 dxc4 3.e3 Hf6 4.Fxc4 e6 5.0-0 a6 6.Ve2 b5 7.Fb3 c5 8.a4 b4 9.d3 Hc6 10.Hbd2 Ha5 11.Fa2 Fb7 12.e4 Fe7 13.He5 Hc6 14.Hxc6 Fxc6 15.Fb3 Vd7 16.Hc4 Bd8 17.He5 Vc7 18.Ff4 Fd6?!

 

19.Hxc6 Fxf4 20.Hxd8 Vxd8 21.Fc4 Vd6 22.g3 Fe5 23.d4 Vxd4 24.Fxa6 0-0 25.a5 Vxb2 26.Vxb2 Fxb2 27.Ba2 Fd4 28.Fb7 Hd7 29.Bb1 f6 30.a6 Hb6 31.a7 Ha8 32.Ba6 Kf7 33.Bc6 Ke7 34.Fc8 e5 35.Fe6 Bd8 36.Bc8 Bxc8 37.Fxc8 c4 38.Bxb4 Fc5 39.Bxc4 Fxa7 40.Ba4 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az amerikai bajnokságon So, Xiong és Robson külön versenyt vív, So előnye fél pont
2020. 10. 28.

Wesley So mesterhármassal rajtolt az online amerikai bajnokságon
2020. 10. 27.

Carlsen utolsó játszmáját elvesztette Aronjan ellen, Firouzja egypontos hátránnyal lett második
2020. 10. 17.

Magnus Carlsen az Altibox Norway Chess 2020 szuperverseny győztese
2020. 10. 16.

Caruana az Armageddon partibn legyőzte Firouzját, Carlsen átvette a vezetést
2020. 10. 13.

Carlsen az Armageddon partit nyerte meg Caruana ellen, Firouzja is a rájátszásban győzte le Aronjant 
2020. 10. 13.

Carlsen visszavágott Dudának, Caruana kiegyenlített Aronjannal szemben, Firouzja az élen
2020. 10. 11.

Megszakadt Carlsen 125 játszmás veretlenségi sorozata, Duda legyőzte a világbajnokot
2020. 10. 11.

Az Altibox szuperverseny csúcsrangadóján Carlsen legyőzte Caruanát
2020. 10. 08.

Firouzja az Armageddon partiban legyőzte Caruanát, Aronjan holtversenyben az élen
2020. 10. 07.

Caruana az élen, Aronjan győzelemmel ünnepelte születésnapját, Carlsen szerencsével nyert Firouzja ellen
2020. 10. 07.

Carlsen az Armageddon partiban győzte le Aronjant, Caruana és Firouzja győzött a klasszikus partiban
2020. 10. 05.

Tíz nap karantén, két tesztelés után hétfőn kezdődik a stavangeri szuperverseny, Carlsen a címvédő
2020. 10. 03.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 35 ponttal előzi meg Fabiano Caruanát, Rapport Richárd a 13. 
2020. 09. 30.

Magnus Carlsen a chess24Banter Blitz győztese, a döntőben 5,5 - 3,5-re nyert Wesley So ellen
2020. 09. 30.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog