Help Sales ÁSZF

Az indiai Humpy Koneru a kazanyi Grand Prix-torna győztese

Címkék: Grand Prix Kazany

Kazanyban az indiai Humpy Koneru elsőségével fejeződött be a 2011/12-es Grand Prix versenysorozat negyedik tornája. Koneru az utolsó fordulóban az orosz Alisza Galljamovát győzte le. Nyeréssel zárta szereplését a szlovén Anna Muzicsuk is, az orosz Nagyezsda Koszinceva ellen diadalmaskodott. Koneruhoz hasonlóan 7,5 pontot gyűjtött, de a Berger-Sonneborn pontszámítás az indiai nagymesternőnek kedvezett. Mindketten megőrizték veretlenségüket. Jól hajrázott a kínai világbajnoknő Hou Ji-fan, a litván Viktorija Cmilytével holtversenyben harmadik lett. Az örmény Elina Danieljan elvesztette utolsó három partiját. A torna  66 játszmájából 35 végződött döntéssel.

A viadal utolsó játéknapján dőlt el az első hely sorsa, öt parti is döntéssel fejeződött be. A forduló előtt még holtversenyben az élen álló litván Viktorija Cmilyte gyorsan remizett a bolgár Antoaneta Sztefanovával, bebiztosította dobogós helyezését. Riválisai közül az indiai Humpy Konerunak volt könnyebb feladata, a formán kívül játszó orosz Alisza Galljamovát érdekes tisztáldozattal győzte le. Koneru a rajtnál óvatosabban játszott, hajrája remekül sikerült.

 

A szlovén Anna Muzicsuk a versenyen sokat hibázó orosz Nagyezsda Koszincevával szemben szerezte meg az értékes győzelmet. A szicíliai védelemnek indult játszma francia védelművé változott, és Nagyezsda nem tudta megvalósítani világos szokásos elképzelését, a d5 izolált gyalog elleni akciót. Muzicsuk gond nélkül került előnybe, majd a világos király elleni támadása átütött. Muzicsuk újabb sikerével belépett a + 2600 Élő-pontosok táborába. Koneruhoz hasonlóan megőrizte veretlenségét.

 

A kínai világbajnoknő Hou Ji-fan az örmény Elina Danieljan elleni győzelemmel végül holtversenyben harmadikként zárta szereplését. Nem játszott jó formában, két veresége torna nagy meglepetése, különösen a török Betul Cemre Yildizzel szembeni sorozatos hibái döbbentették meg a sakkrajongókat. Amennyiben két kínai versenyét beszámítják a júliusi Élő-listába, akkor Muzicsuk megelőzi őt a rangsorban.

Danieljan a nyolcadik forduló után még félpontos előnnyel vezetett, hármas vesztősorozattal azonban alaposan visszaesett a tabellán. Az orosz Alekszandra Kosztenjuk a verseny végén játszott jobban, vagy inkább szerencsésebben. Gyengélkedtek a Koszinceva nővérek, nem lesz könnyű összeállítani az orosz olimpiai válogatottat. Az ukrán Katyerina Lahno az utolsó négy játszmájából csak fél pontot szerzett. Tatjana Koszinceva ellen is pontatlanul vezette a támadást.

 

Az utolsó forduló eredményei:

Nagyezsda Koszinceva (orosz, 2528) – Anna Muzicsuk (szlovén, 2598) 0 – 1 (Francia védelem, 33)

Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2518) – Viktorija Cmilyte (litván, 2508) döntetlen (Angol megnyitás,

Katyerina Lahno (ukrán, 2546) – Tatjana Koszinceva (orosz, 2532) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 38)

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2457) -  Betul Cemre Yildiz (török, 2333) 1 – 0 (Spanyol megnyitás, 39)

Alisza Galljamova (orosz, 2484) – Humpy Koneru (indiai, 2589) 0 – 1 (Cseh-benoni védelem, 34)

Hou Ji-fan (kínai, 2623) – Elina Danieljan (örmény, 2484) 1 – 0 (Caro-Kann védelem, 51)

 

A torna végeredménye:

1-2. Humpy Koneru (indiai) és Anna Muzicsuk (szlovén) 7,5

3-4. Viktorija Cmilyte (litván) és Hou Ji-fan (kínai) 7

5-6. Alekszandra Kosztenjuk (orosz) és Elina Danieljan (örmény) 6

7. Tatjana Koszinceva (orosz) 5,5

8. Katyerina Lahno (ukrán) 5

9-10. Antoaneta Sztevanova (bolgár) és Nagyezsda Koszinceva (orosz) 4,5

11. Alisza Galljamova (orosz) 3

12. Betul Cemre Yildiz (török) 2,5

 

 

Hely.

Név

Élő

Ország

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

TB1

TB2

TB3

1

GM

Humpy Koneru

2589

IND

*

½

½

½

½

½

½

1

1

½

1

1

7.5

0.5

36.75

3

2

GM

Anna Muzicsuk

2598

SLO

½

*

½

½

½

½

½

½

1

1

1

1

7.5

0.5

36.5

3

3

GM

Viktorija Cmilyte

2508

LTU

½

½

*

1

0

½

½

½

½

1

1

1

7

1

35

3

4

GM

Hou Ji-fan

2623

CHN

½

½

0

*

1

1

1

½

1

½

1

0

7

0

37.25

4

5

GM

Alekszandra Kosztenjuk

2457

RUS

½

½

1

0

*

1

½

0

½

0

1

1

6

1

31

3.5

6

GM

Elina Danieljan

2484

ARM

½

½

½

0

0

*

1

1

½

1

0

1

6

0

30.75

2.5

7

GM

Tatjana Koszinceva

2532

RUS

½

½

½

0

½

0

*

1

½

½

½

1

5.5

0

27.5

2

8

GM

Katyerina Lahno

2546

UKR

0

½

½

½

1

0

0

*

½

½

1

½

5

0

25.5

2.5

9

GM

Antoaneta Sztefanova

2518

BUL

0

0

½

0

½

½

½

½

*

1

½

½

4.5

1

22

2

10

GM

Nadezsda Koszinceva

2528

RUS

½

0

0

½

1

0

½

½

0

*

1

½

4.5

0

22.75

2.5

11

IM

Alisza Galljamova

2484

RUS

0

0

0

0

0

1

½

0

½

0

*

1

3

0

13.5

1.5

12

WGM

Betul Cemre Yildiz

2333

TUR

0

0

0

1

0

0

0

½

½

½

0

*

2.5

0

14

1

 

 

Az Élő-pontszámok változása:

Humpy Koneru + 8, Anna Muzicsuk + 7, Viktorija Cmilyte + 17, Hou Ji-fan – 2,  Alekszandra Kosztenjuk + 15, Elina Danieljan + 11, Tatjana Koszinceva – 2, Katyerina Lahno – 10, Nagyezsda Koszinceva – 12, Antoaneta Sztefanova – 10, Alisza Galljamova – 19, Betul Cemre Yildiz – 2

 

A teljesítmények a performance-pontszámok tükrében:

Humpy Koneru 2643, Anna Muzicsuk 2642, Viktorija Cmilyte 2619, Hou Ji-fan 2609, Alekszandra Kosztenjuk 2558, Elina Danieljan 2555, Tatjana Koszinceva 2515, Katyerina Lahno 2478, Antoaneta Sztefanova 2451, Nagyezsda Koszinceva 2450, Alisza Galljamova 2344, Betul Cemre Yildiz 2332

 

A pontozás és a díjazás:

1.120 pont + 40 bónusz, 6.500 euró

2. 110 pont + 20 bónusz, 4.750 euró

3. 100 pont + 10 bónusz, 4.000 euró

4.   90 pont, 3.750 euró

5.   80 pont, 3.500 euró

6.   70 pont, 3.250 euró

7.   60 pont, 3.000 euró

8.   50 pont, 2.750 euró

9.   40 pont, 2.500 euró

10. 30 pont, 2.250 euró

11. 20 pont, 2.000 euró

12. 10 pont, 1.750 euró

 

A résztvevők négy tornán játszanak, a legjobb három eredmény számít bele a végső sorrendbe. A Grand Prix-versenysorozat győztese 2013-ban az idei kieséses rendszerű világbajnokság győztesével mérkőzik meg a világbajnoki címért. A következő GP-viadalt július 16-tól az örményországi Zsermukban rendezik meg, többek között az indiai Humpy Koneru, az orosz Nagyeszda Koszinceva és Alekszandra Kosztenjuk, az ukrán Katyerina Lahno, a kínai Zhao Xue, Ju Wenjun és Luan Rufei részvételével.

 

A Grand Prix állása:

 

Név

Nemzet

Rosztov 2011

Shenzhen 2011

Nalcsik 2011

Kazany 2012

Zsermuk 2012

Isztanbul 2012

 

Hou Ji-fan

CHN

160

160

  100

420

Anna Muzicsuk

SLO

100

130

 

  145

 

 

375

Katyerina Lahno

UKR

130

 

   80

   50

 

 

260

Zhao Xue

CHN

 

75

160

 

 

 

235

Viktorija Cmilyte

LTU

 

35

100

   100

 

 

235

Ju Wenjun

CHN

 

100

130

 

 

 

230

Tatjana Koszinceva

RUS

100

 

55

   70

 

 

225

Humpy Koneru

IND

65

 

 

145

 

 

210

Nagyezda Koszinceva

RUS

80

55

35

170

Elina Danieljan

ARM

45

50

 

   75

 

 

170

Jekatyerina Kovalevszkaja

RUS

20

20

100

 

 

 

140

Antoaneta Stefanova

BUL

45

 

55

35

 

 

135

Alisza Galljamova

RUS

65

 

30

20

 

 

115

Ruan Lufei

CHN

30

75

 

 

 

 

105

Tan Zhongyi

CHN

 

100

 

 

 

 

100

Aleszandra Kosztenjuk

RUS

10

 

10

   75

 

 

95

Zsu Csen

QAT

 

35

55

 

 

 

90

Munguntuul Batkhuyag

MGL

 

60

20

 

 

 

80

Betul Cemre Yildiz

TUR

10

   10

20

 

 

Koszinceva,N (2528) - Muzicsuk,A (2598)
Francia védelem [C09]

1.e4 c5 2.Hf3 Hc6 3.c3 e6 4.d4 d5 5.exd5 exd5 6.Fb5 Fd6 7.0-0 Hge7 8.dxc5 Fxc5 9.Hbd2 0-0 10.Hb3 Fd6 11.Fd3 h6 12.Fe3 Hf5 13.Fc5 Be8 14.Fxf5 Fxf5 15.Fxd6 Vxd6 16.Hfd4 Fg6 17.Vd2 He5 18.Vf4 Vb6 19.Bae1 Hc4 20.Vc1 Bac8 21.f3 a5 22.a4 Ff5 23.Bxe8+ Bxe8 24.Be1 Bxe1+ 25.Vxe1 Fd7 26.Va1  

 

26...Vg6 27.Kf2 Vg5 28.Hc5 Vd2+ 29.Kg3 Fc8 30.Vf1 b6 31.Hd3

 

31...Vg5+ 32.Kf2 Ve3+ 33.Kg3 Hd2 és világos feladta

 

Galljamova,A (2484) - Koneru,H (2589)
Cseh-benoni védelem [A43]

1.d4 e6 2.c4 c5 3.d5 exd5 4.cxd5 d6 5.Hc3 a6 6.a4 He7 7.e4 Hg6 8.f4 Fe7 9.Hf3 Ff6 10.Fd3 0-0 11.0-0 Be8 12.Hd2 Hd7 13.Hc4 Fd4+ 14.Fe3 Hf6 15.Vf3 Fxc3 16.bxc3 Hh4 17.Vd1 Hxe4 18.Vc2 Hf6 19.f5 Hxd5 20.Fd2 Fd7 21.a5 Fc6 22.Bf2 h6

Humpy tisztáldozatot készített elő.

 

23.g3 Hf6 24.gxh4 Hg4 25.Ff4 Vxh4 26.Fg3 Vg5 27.Bf4 h5 28.h3?

Alisza Galljamova azonnal vesztőt húzott.

 

 

28...He5! 29.Kf2 h4 30.Bxh4 Hxc4 31.Fxc4 Ve3+ 32.Kf1 Vxg3 33.Vf2 Vxc3 34.Bd1 Be3 és világos feladta

 

Hou Ji-fan (2623) - Danieljan,E (2484)
Caro-Kann védelem [B19]

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Hd2 dxe4 4.Hxe4 Ff5 5.Hg3 Fg6 6.h4 h6 7.Hf3 Hd7 8.h5 Fh7 9.Fd3 Fxd3 10.Vxd3 e6 11.Fd2 Hgf6 12.0-0-0 Vc7 13.He4 0-0-0 14.g3 Hc5 15.Hxc5 Fxc5 16.c4 Ve7 17.a3 Fb6 18.Fc3 Hg4 19.Ve2 Bhe8 20.Kb1 Fc7 21.Ka2 f5 22.Hh4 Hf6 23.Hg6 Vf7 24.b3 He4 25.Fb2 Bd7 26.Bhe1 Bed8 27.g4 Hg5 28.f4 He4 29.gxf5 exf5 30.He5 Fxe5 31.fxe5 Ve6 32.Ve3 Kb8 33.Bf1 b5 34.Bc1 Bb7  

 

 

35.d5 cxd5 36.cxd5 Vxd5 37.Bxf5 Hg5 38.Bc5 Vd7?

 

39.e6! Vxe6 40.Bfe5 Vf7 41.Bxb5 Bxb5 42.Bxb5+ Ka8 43.a4 Vd7 44.Be5 Vh3 45.Vc5 Vc8 46.Va5 Bd7 47.Bc5 Vb7 48.Vc3 Bd8 49.Bc7 He4? 50.Vc2 Vd5 51.Bc8+ és sötét feladta

 

Lahno,K (2546) - Koszinceva,T (2532)
Nimzoindiai védelem [E56]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.e3 0-0 5.Fd3 c5 6.Hf3 d5 7.0-0 Hc6 8.cxd5 exd5 9.dxc5 Fxc5 10.h3 a6 11.b3 Fe6 12.Fb2 Fa7 13.He2 Bc8 14.Hg5 g6 15.Hf4 Ve7 16.h4

Az olimpiai bajnoknők csatájában Katyerina Lahno kevesellte a 16.Fxg6 hxg6 17.Hgxe6 fxe6 18.Hxg6 Vf7 19.Hxf8 Bxf8 20.Bc1 folytatás nyújtotta esélyt.

16...Fb8 17.h5 Fd7

 

18.hxg6

Az ukrán nagymesternő elmulasztotta a szép taktikai csapást: 18.Hxh7! Hxh7 (18...Kxh7-re 19.hxg6+ fxg6 20.Fxg6+ Kg7 (20...Kg8 21.Fxf6 Vxf6 22.Vxd5+ Bf7 23.Fxf7+ Vxf7 24.Bfd1) 21.Hxd5 Vd6 22.Vh5 He5 23.Hxf6 Bh8 24.Bfd1 Bxh5 25.Bxd6 Kxg6 26.Bb6 Fc6 27.Hxh5 Kxh5 28.Fxe5 Fxe5 29.Bc1 Fd6 30.f3 folytatás jöhetett volna.) 19.hxg6 fxg6 20.Hxg6 Vd6 21.Vh5 Bf7 22.Bac1 Be8 23.Bfd1 változatban.

18...hxg6 19.Hxd5 Hxd5 20.Vh5 f6 21.Fxg6 He5

 

22.Fa3 Fg4 23.Vh1?

Az időzavarban már nem volt idő kiszámolni a 23.Fxe7 Fxh5 24.Fxh5 fxg5 (24...Hxe7 25.He6 Bf7 26.Fxf7+ Kxf7 27.Hf4 Bc2 28.Bfc1) 25.Fxf8 Bxf8 26.Bfd1 Hc3 27.Bd4 változat esélyeit.

23...Vd7 24.Fe4

Már reménytelen állásban újabb hiba.

24...Hc3 25.Vh6 fxg5 26.Fxf8 Bxf8 27.f3 Vg7 28.Vxg7+ Kxg7 29.Fxb7 Hd3 30.Bfd1 He2+ 31.Kf1 Hg3+ 32.Kg1 He2+ 33.Kf1 Hg3+ 34.Kg1 Bh8 35.Bxd3 Bh1+ 36.Kf2 Bxa1 37.e4 Bxa2+ 38.Ke1 Fe6 és világos feladta

 

Kosztenjuk,A (2457) - Yildiz,Betul Cemre (2333)
Spanyol megnyitás [C70]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 a6 4.Fa4 Hge7 5.c3 g6 6.d4 exd4 7.cxd4 b5 8.Fc2 d5 9.Hc3 Fg7 10.Fg5 h6 11.Fh4 Fg4 12.e5 Fxf3 13.gxf3 g5 14.Fg3 Vd7 15.a4 b4 16.He2 Vh3 17.f4 a5 18.Vd3 Bb8 19.b3 f5 20.exf6 Fxf6 21.0-0-0 Kd7

 

22.f5?! Bhf8 23.Vf3 Fg7 24.Hg1 Bxf5 25.Ve2 Vg2 26.Fxf5+ Hxf5 27.Hf3 Hfxd4?

A török nagymesternő alaposan elszámolta magát. 27...Be8 28.Vd3 Hfxd4 29.Hxd4 Hxd4 30.Bhe1 Bxe1 31.Bxe1 Vf3 32.Be3 Vf7 volt a helyes folytatás.

28.Hxd4 Hxd4 29.Vg4+

Az exvilágbajnoknő már válogathatott a nyerések között. 29.Bxd4 Fxd4 (29...Vxh1+ 30.Bd1 Vg2 31.Vc4) 30.Be1 még gyorsabb volt.

29...Kc6 30.Bhe1 Hxb3+ 31.Kb1 Ff8 32.Be6+ Fd6 33.Ve2 Vh3 34.Fxd6 Vf5+ 35.Kb2 cxd6 36.Va6+ Kc5 37.Vxd6+ Kc4 38.Be2 Bf8 39.Vc6+ és sötét feladta

 

Sztefanova,A (2518) - Cmilyte,V (2508)
Angol megnyitás [A37]

1.c4 c5 2.g3 Hc6 3.Fg2 g6 4.Hc3 Fg7 5.Hf3 e6 6.d4 cxd4 7.Hb5 d5 8.cxd5 exd5 9.0-0 Hge7 10.Ff4 0-0 11.Hc7 Bb8 12.Hb5 Ba8 13.Hc7 Bb8 14.Hb5 Ba8 15.Hc7 Bb8 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Döntetlen Caruana és Carlsen csúcsrangadója, Giri félpontos előnnyel vezet
2021. 01. 28.

A Tata Steel Masters kilencedik fordulójában Giri és Caruana győzött, befogták Firouzját
2021. 01. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog