Az IMSA World Masters viadalon az ukrán Anton Korobov mesternégyessel az élen

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Hengshuiban a második játéknapon is négy fordulót játszottak le az IMSA World Masters női-és férfi rapidversenyén.  A férfiak viadalán az ukrán Anton Korobov mesternégyessel remekelt, másfél pontos előnnyel vezet a vietnami Le Quang Liem előtt. Rapport Richárd legyőzte az azerbajdzsáni Rauf Mamedovot, majd három döntetlennel folytatta szereplését, ötven százalékkal holtversenyben nyolcadikként várja a befejező három fordulót. Lékó Péter két remi mellett kétszer feladásra kényszerült, a rajtlistát vezető kínai Wang Hao-val az utolsó helyet osztja. A női versenyen a kínai Zhao Xue a két orosz olimpiai bajnokkal, a világbajnok-jelölti döntőre készülő Valentyina Gunyinával és Alekszandra Kosztenjukkal holtversenyben félpontos előnnyel áll az élen.  

 

Az IMSA World Masters második játéknapján az ukrán Anton Korobov négyes nyerősorozattal remekelt. A grúz színekben játszó Ivan Cseparinov elleni győzelemmel kezdte a szériát, majd az éllovas, immár az amerikai sakkozást képviselő Leinier Dominguez Perezre mért vereséget, átvette a vezetést. Vlagyimir Fedoszejev sem tudta megállítani a lendületbe jött ukrán olimpikont, az orosz nagymester kicsit kedvezőbb állásban minőséget nézett el. Az orosz Dmitrij Andrejkin tehetetlen volt támadásával szemben, Korobov másfél pontos előnyre tett szert. Az első játéknap után holtversenyben vezető Domnguez Perez négy riválisával osztja a harmadik helyet, míg a vietnami Le Quang Liem az ezüstéremre pályázik.

 

Rapport Richárd az azerbajdzsáni Rauf Mamedov elleni tetszetős győzelmével feljött ötven százalékra, következő három partijában döntetleneket ért el. A torna doyenjével, az izraeli Borisz Gelfanddal szemben királycselt játszott, jó kis csatában remiztek. Cseparinovval a küzdelmük 95 lépésig tartott, Bu Xiangzhival 91 lépés után kötöttek békét.

 

Sikertelen volt Lékó Péter második játéknapja. Az indiai Santosh Gujrathi Vidit a katalán megnyitású partiban anyagi előnyét győzelemig fokozta. Bu Xiangzhi orosz huszárjátéka remire jó volt nagymesterünk ellen. Rauf Mamedov ellen korai nagy hiba után 27 lépés után feladásra kényszerült. Borisz Gelfanddal szembeni döntetlennel zárta a napot.

 

Az 5. forduló eredményei:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

R.

1

5

Leinier Dominguez Perez

2752

3

1 - 0

Dmitrij Andrejkin

2759

3

2

10

Le Quang Liem

2706

½ - ½

3

Vlagyimir Fedoszejev

2718

9

3

4

Anton Korobov

2756

1 - 0

Ivan Cseparinov

2629

15

4

12

Ruszlan Ponomarjov

2682

½ - ½

2

Borisz Gelfand

2719

8

5

14

Santosh Gujrathi Vidit

2664

2

1 - 0

Lékó Péter

2702

11

6

2

Yu Yangyi

2784

½ - ½

Bu Xiangzhi

2722

7

7

13

Rauf Mamedov

2667

0 - 1

Rapport Richárd

2739

6

8

1

Wang Hao

2795

1

½ - ½

1

Gawain Jones

2622

16

A 6. forduló eredményei:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

R.

1

4

Anton Korobov

2756

1 - 0

4

Leinier Dominguez Perez

2752

5

2

9

Vlagyimir Fedoszejev

2718

½ - ½

3

Ruszlan Ponomarjov

2682

12

3

14

Santosh Gujrathi Vidit

2664

3

½ - ½

3

Le Quag Liem

2706

10

4

6

Rapport Richárd

2739

½ - ½

Borisz Gelfand

2719

8

5

3

Dmitrij Andrejkin

2759

0 - 1

2

Yu Yangyi

2784

2

6

16

Gawain Jones

2622

½ - ½

Ivan Cseparinov

2629

15

7

11

Lékó Péter

2702

½ - ½

2

Bu Xiangzhi

2722

7

8

1

Wang Hao

2795

1 - 0

Rauf Mamedov

2667

13

 

A 7. forduló eredményei:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

R.

1

9

Vlagyimir Fedoszejev

2718

4

0 - 1

Anton Korobov

2756

4

2

5

Leinier Dominguez Perez

2752

4

½ - ½

Santosh Gujrathi Vidit

2664

14

3

10

Le Quang Liem

2706

½ - ½

Ruszlan Ponomarjov

2682

12

4

8

Borisz Gelfand

2719

3

½ - ½

3

Yu Yangyi

2784

2

5

15

Ivan Cseparinov

2629

3

½ - ½

3

Rapport Richárd

2739

6

6

3

Dmitrij Andrejkin

2759

1 - 0

Wang Hao

2795

1

7

7

Bu Xiangzhi

2722

0 - 1

2

Gawain Jones

2622

16

8

13

Rauf Mamedov

2667

1 - 0

2

Lékó Péter

2702

11

A 8. forduló eredményei:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

R.

1

4

Anton Korobov

2756

1 - 0

Dmitrij Andrejkin

2759

3

2

10

Le Quang Liem

2706

4

1 - 0

Leinier Dominguez Perez

2752

5

3

12

Ruszlan Ponomarjov

2682

4

½ - ½

4

Santosh Guhrathi

2664

14

4

16

Gawain Jones

2622

3

½ - ½

4

Vlagyimir Fedoszejev

2718

9

5

2

Yu Yangyi

2784

1 - 0

Wang Hao

2795

1

6

6

Rapport Richárd

2739

½ - ½

Bu Xiangzhi

2722

7

7

15

Ivan Cseparinov

2629

½ - ½

Rauf Mamedov

2667

13

8

11

Lékó Péter

2702

2

½ - ½

Borisz Gelfand

2719

8

Az IMSA World Masters Championship rapidverseny állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Élő+/-

1

4

Anton Korobov

UKR

2756

6,5

0,0

31,5

2963

40,2

2

10

Le Quang Liem

VIE

2706

5,0

0,0

33,0

2817

23,6

3

14

Santosh Gujrathi Vidit

IND

2664

4,5

0,0

33,5

2773

24,6

4

12

Ruszlan Ponomarjov

UKR

2682

4,5

0,0

33,0

2762

18,0

5

5

Leinier Dominguez Perez

USA

2752

4,5

0,0

32,0

2745

-1,0

6

9

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

2718

4,5

0,0

31,5

2755

8,8

7

2

Yu Yangyi

CHN

2784

4,5

0,0

31,0

2768

-2,8

8

8

Borisz Gelfand

ISR

2719

4,0

0,0

29,5

2718

0,2

9

15

Ivan Cseparinov

GEO

2629

4,0

0,0

28,0

2727

21,2

10

6

Rapport Richárd

HUN

2739

4,0

0,0

27,0

2683

-12,2

11

3

Dmitrij Andrejkin

RUS

2759

3,5

0,0

30,0

2692

-15,6

12

16

Gawain Jones

ENG

2622

3,5

0,0

25,0

2668

9,4

13

13

Rauf Mamedov

AZE

2667

3,0

1,0

26,0

2618

-11,4

14

7

Bu Xiangzhi

CHN

2722

3,0

0,0

26,0

2620

-23,6

15

11

Lékó Péter

HUN

2702

2,5

0,5

26,5

2566

-28,8

16

1

Wang Hao

CHN

2795

2,5

0,5

26,0

2559

-50,6

H.

Név

FED

1.f.

2.f.

3.f.

4.f.

5.f.

6.f.

7.f.

8.f.

Pont 

1

Anton Korobov

UKR

4b½

2w½

3b½

7b1

9w1

5w1

6b1

11w1

6,5

2

Le Quang Liem

VIE

7w½

1b½

15w1

8b½

6w½

3b½

4w½

5w1

5,0

3

Santosh Gujrathi Vidit

IND

10w1

7b½

1w½

6b0

15w1

2w½

5b½

4b½

4,5

4

Ruszlan Ponomarjov

UKR

1w½

10b½

7w½

13b1

8w½

6b½

2b½

3w½

4,5

5

Leinier Dominguez Perez

USA

13w1

8b1

6w½

9b½

11w1

1b0

3w½

2b0

4,5

6

Vlagyimir Fedoszejev

RUS

16b½

14w1

5b½

3w1

2b½

4w½

1w0

12b½

4,5

7

Yu Yangyi

CHN

2b½

3w½

4b½

1w0

14w½

11b1

8b½

16w1

4,5

8

Borisz Gefand

ISR

12b1

5w0

11b½

2w½

4b½

10b½

7w½

15b½

4,0

9

Ivan Cseparinov

GEO

14b½

11w½

16b1

5w½

1b0

12b½

10w½

13w½

4,0

10

Rapport Richárd

HUN

3b0

4w½

12b1

11w0

13b1

8w½

9b½

14w½

4,0

11

Dmitrij Andrejkin

RUS

15w½

9b½

8w½

10b1

5b0

7w0

16w1

1b0

3,5

12

Gawain Jones

ENG

8w0

13b½

10w0

15b½

16b½

9w½

14b1

6w½

3,5

13

Rauf Mamedov

AZE

5b0

12w½

14b1

4w0

10w0

16b0

15w1

9b½

3,0

14

Bu Xiangzhi

CHN

9w½

6b0

13w0

16w1

7b½

15b½

12w0

10b½

3,0

15

Lékó Péter

HUN

11b½

16w½

2b0

12w½

3b0

14w½

13b0

8w½

2,5

16

Wang Hao

CHN

6w½

15b½

9w0

14b0

12w½

13w1

11b0

7b0

2,5

 

A női viadalon a kínai Zhao Xue és az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk remekelt, mindketten 3,5 pontot értek el. Zhao Xue holtversenyes első helye különösen meglepő, hiszen kettős vereséggel rajtolt, az exvilágbajnoknőnek egy pont volt a hátránya a vezető négyessel szemben. Az orosz Valentyina Gunyina kisiklás után mindig tudott javítani. Az ukrán exvilágbajnoknő Marija Muzicsuk két vereséget is elszenvedett.

Az IMSA World Masters Championship női rapidverseny állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

Élő+/-

1

15

Zhao Xue

CHN

2419

5,5

1,5

31,5

2599

38,6

2

4

Valentyina Gunyina

RUS

2491

5,5

1,0

33,0

2618

26,8

3

3

Alekszandra Kosztenjuk

RUS

2498

5,5

0,5

31,5

2613

24,4

4

12

Anasztaszia Bodnaruk

RUS

2437

5,0

0,0

29,0

2557

25,4

5

5

Zsanszaja Abdumalik

KAZ

2490

4,5

0,5

32,5

2515

6,0

6

2

Marija Muzicsuk

UKR

2511

4,5

0,5

32,0

2520

2,4

7

7

Nana Dzagnidze

GEO

2474

4,0

0,0

32,5

2472

-0,8

8

1

Lei Tingjie

CHN

2528

4,0

0,0

29,5

2461

-14,4

9

6

Tan Zhongyi

CHN

2482

4,0

0,0

28,0

2458

-5,4

10

11

Dronavalli Harika

IND

2440

3,5

0,0

29,5

2418

-5,2

11

9

Antoaneta Sztafanova

BUL

2455

3,5

0,0

29,0

2435

-5,0

12

10

Anna Usenyina

UKR

2444

3,5

0,0

28,0

2408

-8,2

13

13

Irina Krush

USA

2430

3,5

0,0

27,0

2417

-3,4

14

14

Elisabeth Paehtz

GER

2420

3,5

0,0

26,0

2401

-4,8

15

8

Humpy Koneru

IND

2472

2,5

0,0

29,5

2310

-34,4

16

16

Bela Hotenasvili

GEO

2406

1,5

0,0

28,5

2192

-42,0

H.

Név

FED

1.f.

2.f

3.f.

4.f.

5.f.

6.f.

7.f.

8.f.

Pont

1

Zhao Xue

CHN

7b0

4w0

14b1

16w1

3b½

12w1

2b1

5w1

5,5

2

Valentyina Gunyina

RUS

4b1

7w1

6b0

3w1

5w½

11b1

1w0

8b1

5,5

3

Alekszandra Kosztenjuk

RUS

10w1

9b½

15w½

2b0

1w½

6b1

5w1

7b1

5,5

4

Anasztaszia Bodnaruk

RUS

2w0

1b1

8w0

10b½

13w½

16b1

15w1

6w1

5,0

5

Zsanszaja Abdumalik

KAZ

13w1

15b½

9w1

6w½

2b½

7w1

3b0

1b0

4,5

6

Marija Muzicsuk

UKR

12b½

8w1

2w1

5b½

7b½

3w0

11w1

4b0

4,5

7

Nana Dzagnidze

GEO

1w1

2b0

11w1

15b1

6w½

5b0

10w½

3w0

4,0

8

Lei Tingjie

CHN

11w½

6b0

4b1

12w½

9w½

10b½

13b1

2w0

4,0

9

Tan Zhongyi

CHN

14b1

3w½

5b0

11w0

8b½

13w0

16b1

10b1

4,0

10

Dronavalli Harika

IND

3b0

14w½

16b1

4w½

12b½

8w½

7b½

9w0

3,5

11

Antoaneta Sztefanova

BUL

8b½

12w1

7b0

9b1

15w1

2w0

6b0

14b0

3,5

12

Anna Usenyina

UKR

6w½

11b0

13w1

8b½

10w½

1b0

14w½

16w½

3,5

13

Irina Krush

USA

5b0

16w½

12b0

14w½

4b½

9b1

8w0

15b1

3,5

14

Elisabeth Paehtz

GER

9w0

10b½

1w0

13b½

16w½

15b½

12b½

11w1

3,5

15

Humpy Koneru

IND

16b1

5w½

3b½

7w0

11b0

14w½

4b0

13w0

2,5

16

Bela Hotenasvili

GEO

15w0

13b½

10w0

1b0

14b½

4w0

9w0

12b½

1,5

Verőci Zsuzsa

Fotók: IMSA honlap

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Magnus Carlsen a Lindores Abbey rapidverseny győztese 
2019. 05. 26.

A Lindores Abbey rapidverseny félidejében Ding Liren és Magnus Carlsen holtversenyben vezet
2019. 05. 25.

Moszkvában orosz rangadó dönt, Alekszandr Griscsuk és Jan Nepomnjacsij játssza a döntőt
2019. 05. 25.

A moszkvai GP-n Griscsuk már döntős, Nepomnjacsij és Wojtaszek párharca rájátszásban dől el
2019. 05. 24.

Két döntetlen született a Grand Prix elődöntőjének első játszmáiban
2019. 05. 23.

A moszkvai Grand Prix Nakamura-Griscsuk és Nepomnjacsij-Wojtaszek párharcokkal folytatódik 
2019. 05. 22.

A moszkvai GP-n a lengyel Wojtaszek már elődöntős, három párharcban rájátszás dönt
2019. 05. 21.

Négy döntetlen a moszkvai GP második fordulójának első játszmáiban
2019. 05. 20.

Moszkvában Nakamura és So jutott a Grand Prix második fordulójába
2019. 05. 19.

Felejthetetlen grúziai utazásom története, találkozás a régi nagy ellenfelekkel
2019. 05. 19.

Moszkvában hatan már továbbjutottak, Dubov szenzációs játékkal legyőzte Girit
2019. 05. 18.

Kettős kínai siker az IMSA villámversenyein, Rapport Richárd bronzérmes, Lékó Péter ötödik lett 
2019. 05. 18.

A moszkvai GP-n Nepomnjacsij, Duda és Wojtaszek rajtolt győzelemmel
2019. 05. 17.

Az IMSA World Masters villámversenyén Rapport félpontos hátránnyal a második, Lékó holtversenyben harmadik
2019. 05. 17.

Az orosz Alekszandra Kosztenjuk és az ukrán Anton Korobov az IMSA rapid tornák győztesei
2019. 05. 17.

Hirdetés

Feedek

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog