Help Sales ÁSZF

Az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk mesternégyessel egypontos előnnyel vezet

Címkék: Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk

Novoszibirszkben a negyedik fordulót játszották le a szuperbajnokságokon. A nők versenyében az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk megnyerte negyedik játszmáját is, egypontos előnnyel vezet Olga Girja előtt, aki Valentyina Gunyinától kapott ki. A játéknapon Anasztazia Bodnaruk és Jevgenyija Ovod győzött még. A férfiak viadalán megszerezte első győzelmét Dmitrij Jakovenko, négyes holtverseny az élen, Peter Szvidler, Vlagyimir Fedoszejev, Alekszandr Rjazancev és Grigoriju Oparin osztja az első helyet.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

A férfi szuperbajnokság negyedik fordulójában két játszma fejeződött be döntéssel. Megszerezte első győzelmét Dmitrij Jakovenko. A spanyol megnyitás berlini változatában Erneszto Inarkijev a bástyavégjátékban rossz tervet választott, sötét királyát aktivizálva jobb állást játszhatott. Az idei kontinensbajnok újabb hibája már végzetesnek bizonyult, Jakovenko d szabadgyalogja bástyát nyert, a játszma ezzel eldőlt.

Grigorij Oparin nyerésével négyes holtversenyben az élen áll. Alekszej Goganov elleni partijában gyalogáldozatáért kompenzációt kapott, kezdeményezéshez jutott. Az időkontroll előtti utolsó lépésével Goganov nagyot hibázott, a 42. lépésben már fel is adta reménytelen állását.

Tisztáldozattal kényszerített ki örökös sakkot Dmitrij Bocsarov a rajtlistát vezető Alekszandr Griscsuk ellen, aki aligha lehet elégedett, hogy négy döntetlen már a „számláján”.

Negyedszer remizett a címvédő Jevgenyij Tomasevszkij is, Vlagyimir Fedoszejevvel olasz megnyitású partiban osztozott meg a ponton.

A hétszeres bajnok Peter Szvidlerrel szemben Alekszandr Rjazancev pontos játékkal egyenlített ki, ahogy Dmitrij Kokarev is hárította Nyikita Vityjugov kísérleteit.

A 4. forduló eredményei:

Erneszto Inarkijev (2732) - Dmitrij Jakovenko (2714) 0 – 1 (Spanyol megnyitás, 43)

Dmitrij Bocsarov (2611) - Alekszandr Griscsuk (2752) döntetlen (Angol megnyitás, 23)

Grigorij Oparin (2617) - Alekszej Goganov (2635) 1 – 0 (Angol megnyitás, 42)

Nyikita Vityjugov (2721) - Dmitrij Kokarev (2636) döntetlen (Grünfeld védelem, 41)

Peter Szvidler (2745) - Jevgenyij Rjazancev (2651) döntetlen (Caro-Kann védelem, 24)

Vlagyimir Fedoszejev (2665) - Jevgenyij Tomasevszkij (2724) döntetlen (Olasz megnyitás, 41)

A verseny állása:

1-4. Peter Szvidler, Vlagyimir Fedoszejev, Alekszandr Rjazancev és Grigorij Oparin 2,5 pont

5-9. Alekszandr Griscsuk, Dmitrij Jakovenko, Alekszej Goganov, Jevgenyij Tomasevszkij és Dmitrij Kokarev 2

10-11. Nyikita Vityjugov és Dmitrij Bocsarov 1,5

12. Erneszto Inarkijev 1

Az 5. forduló párosítása:

Dmitrij Kokarev – Peter Szvidler

Jevgenyij Rjazancev – Vlagyimir Fedoszejev

Jevgenyij Tomasevszkij – Erneszto Inarkijev

Alekszej Goganov – Nyikita Vityjugov

Alekszandr Griscsuk – Grigorij Oparin

Dmitrij Jakovenko – Dmitrij Bocsarov

Női szuperbajnokság

Az exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk negyedik partiját is megnyerte. Alina Kaslimszkaja ellen is ritkább változatot játszott meg, elképzelése bevált, ellenfele korán hibázott, tisztet vesztett.

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

Alekszandra Kosztenjuk a mesternégyessel egypontos előnnyel vezet, mert Olga Girja elszenvedte első vereségét. Valentyina Gunyina kettős vereséggel rajtolt, második győzelmét érte el. Korántsem hibátlan partiban csatáztak az olimpiai válogatott tagjai. Girja rosszul mérte fel királyszárnyi akciójának esélyeit, Gunyina sikerrel hárította látszatfenyegetéseit, két könnyűtisztet nyert bástya ellenében, anyagi előnyét érvényesítette.

Bonyolult középjátékban Anasztazia Bodnaruk túljátszotta Alisza Galljamovát, a végjátékban simán nyerhetett volna, ehelyett döntetlenre rontotta pozícióját. Galljamova a kapkodásban rosszul számolt, többször is remizhetett volna.

Az elhibázott királymanőveréért Jekatyarina Ubijennih büntetése nem maradt el, Jevgenyija Ovod három döntetlen után megszerezte első győzelmét.

A címvédő Alekszandra Gorjacskina nem tudta anyagi előnyét érvényesíteni, 102 lépésben remizett Darja Csarocskinával. Nem volt esélye Natalija Pogonyinának, hogy döntetlennél többet érjen el Darja Pusztovojtovával szemben.

A 4. forduló eredményei:

Anasztazia Bodnaruk(2463) - Alisza Galljamova (2450) 1 – 0 (Szicíliai védelem, 98)

Darja Pusztovojtova (2386) – Natalija Pogonyina (2484) döntetlen (Bogoindiai védelem, 31)

Alekszandra Kosztenjuk (2534) - Alina Kaslinszkaja (2462) 1 – 0 (Angol megnyitás, 35)

Olga Girja (2446) - Valentyina Gunyina (2520) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 55)

Alekszandra Gorjacskina (2460) - Darja Csarocskina (2366) döntetlen (Nimzoindiai védelem, 102)

Jevgenyija Ovod (2362) - Jekatyerina Ubijennih (2346) 1 - 0 (Trompowsky támadás, 39)

A verseny állása:

1.Alekszandra Kosztenjuk 4 pont

2.Olga Girja 3

3-4. Natalija Pogonyina és Jevgenyija Ovod 2,5

5-8. Valentyina Gunyina, Darja Csarocskina, Alekszandra Gorjacskina és  Anasztazia Bodnaruk 2

9. Alisza Galljamova 1,5

10-11. Jekatyerina Ubijennih és Darja Pusztovojtova 1

12. Alina Kaslinszkaja 0,5

Az 5. forduló párosítása:

Jekatyerina Ubijennih - Anasztazia Bodnaruk

Alisza Galljamova - Darja Pusztovojtova

Natalija Pogonyina - Alekszandra Kosztenjuk

Darja Csarocskina  - Jevgenyija Ovod

Valentyina Gunyina - Alekszandra Gorjacskina

Alina Kaslinszkaja - Olga Girja

Inarkijev,E (2732) - Jakovenko,D (2714)
Spanyol megnyitás [C67]

1.e4 e5 2.Hf3 Hc6 3.Fb5 Hf6 4.0-0 Hxe4 5.d4 Hd6 6.Fxc6 dxc6 7.dxe5 Hf5 8.Vxd8+ Kxd8 9.Hc3 Ke8 10.h3 h5 11.He2 Fe7 12.Fg5 Fe6 13.Hf4 Fd5 14.Hxd5

Magnus Carlsen a Sparkassen Chess Meeting 2009-es szuperversenyén a 14.Fxe7 Kxe7 15.Hg5 Hd4 16.Bad1 He6 17.Hgxe6 Fxe6 18.h4 a5 19.a3 a4 20.Bfe1 g6 21.f3 Ba5 22.c3 Bb5 23.Be2 Ba8 folytatásban küzdött meg Dmitrij Jakovenkóval, az egyenlő esélyeket ígérő állásban az orosz nagymester többször is hibázott, a játszmát elvesztette.

14...cxd5 15.Bad1 c6 16.Bd3 h4 17.Bfd1 Fxg5 18.Hxg5 Ke7 19.c4 d4

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

20.c5 Bhd8 21.Hf3 Bd5 22.Hxd4 Hxd4 23.Bxd4 Ke6 24.Bxd5 cxd5 25.Bd4 Bc8 26.b4 Kxe5 27.Bxh4 d4 28.Kf1 Kd5 29.Bg4?

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

29...Kc4!?

Még erősebb volt a király kizárása a 29...Be8 30.Bxg7 d3 31.Bxf7 Kc4 32.Bd7 Kc3 33.f4 d2 34.Kf2 Be1 35.Bxd2 Kxd2 36.f5 Be3 folytatásban.

30.Bxg7? Kc3 31.Bxf7 Bd8 32.Ke1

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

32...Kc2! 33.Bf4 Be8+ 34.Kf1 d3 35.Bc4+ Kb2 36.g4 d2 37.Bd4 Kc3 38.Bxd2 Kxd2 39.Kg2 Kc3 40.a3 Kb3 41.h4 Kxa3 42.h5 Kxb4 43.Kg3 a5 és világos feladta

Kosztenjuk,A (2534) - Kaslinszkaja,A (2462)
Angol megnyitás [A18]

1.c4 Hf6 2.Hc3 e6 3.e4 d5 4.e5 d4 5.exf6 dxc3 6.bxc3 Vxf6 7.Fd3

Alekszandra Kosztenjuk már a megnyitásban próbálja meglepni ellenfeleit. Ritkább változatokat játszik, ez elsősorban az új férjének, az első Európa-bajnokság győztesének, PavelTregubovnak a hatása.

7...Hc6 8.Fe4 Fd6 9.d4 e5 10.c5 Fe7 11.Hf3 exd4

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

12.0-0 Fxc5 13.Fg5 Vd6 14.Be1 0-0 15.cxd4 Fb4 16.Be3 h6 17.Fh4 Fg4 18.Fg3 Vd7

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

19.d5 f5?

Alina Kaslinszkajától sokan azt várták, hogy jó eredménnyel megpályázhatja a válogatottba kerülést, de Novoszibirszkben hibát-hibára halmoz.

20.Vb3 Ha5 21.Vxb4 fxe4 22.He5 Vxd5 23.Hxg4 h5 24.He5 h4  

Orosz szuperbajnokság  Novoszibirszk

25.Hg6 Hc6 26.Vxb7 Vd4 27.Vb3+ Bf7 28.Bd1 Vf6 29.Hxh4 Hd4 30.Vc4 Bd8 31.Bde1 g5 32.Bxe4 gxh4 33.Fxh4 Hf3+ 34.gxf3 Vxf3 35.Be8+ és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

Fotók: Jetyeri Kublasvili  www.ruchess.ru

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Női válogatottunk ötödször is győzött, férficsapatunk negyedszer kapott ki
2021. 05. 09.

Női válogatottunk negyedik győzelmével egy pontra megközelítette az élen álló olasz csapatot
2021. 05. 08.

Női válogatottunk sorozatban harmadszor győzött, férficsapatunk másodszor szenvedett vereséget
2021. 05. 07.

Női válogatottunk 4-0-ra győzött, férficsapatunk négy döntetlent ért el az osztrákok ellen
2021. 05. 06.

A Mitropa Kupán a második meccsén női válogatottunk győzött,  férficsapatunk  vereséget szenvedett 
2021. 05. 06.

Férficsapatunk győzelemmel, női együttesünk vereséggel kezdte a Mitropa Kupát
2021. 05. 05.

Magnus Carlsen a New in Chess Classic online rapid viadal győztese
2021. 05. 03.

A New in Chess Classic döntőjének első párharcában Carlsen 3-1-re legyőzte Nakamurát
2021. 05. 02.

A világranglista negyedik Jan Nepomnjacsij a világbajnok Magnus Carlsen kihívója
2021. 05. 01.

Magnus Carlsen és Hikaru Nakamura játssza a New in Chess Classic viadal döntőjét
2021. 05. 01.

Döntetlen Carlsen és Aronjan első párharca, Nakamura 3-1-re legyőzte Mamedgyarovot
2021. 04. 30.

A New in Chess Classic elődöntőjében Carlsen és Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura csatázik 
2021. 04. 29.

A New in Chess Classic negyeddöntőjében Aronjan, Mamedgyarov és Nakamura megnyerte az első párharcot
2021. 04. 28.

Ding Liren legyőzte a tornagyőztes Nepomnjacsijt, Vachier-Lagrave az ezüstérmes. Giri lett a harmadik
2021. 04. 28.

Carlsen egypontos előnnyel, veretlenül nyerte meg a kvalifikációs New in Chess Classic viadalt
2021. 04. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog