Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Az Európa-kupán belga és izraeli csapatok ellen kezdi meg szereplését a két ajkai együttes

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Az albán üdülőhelyen, Durresben szombaton este tartották meg a 38. Klubcsapatok Európa-kupa ünnepélyes megnyitójal, majd a technikai értekezletet. A csapatkapitányok felfedték titkaikat, véglegesítették a táblasorrendeket, 84 férficsapat és 25 női együttes küzd meg a 7 fordulós, svájci rendszerű viadalon,  szupernagymesterek egész sora szerepe játszik, az ötszörös világbajnok Magnus Carlsen és Viswanathan Anand részvétele fémjelzi a tornát.   A rajtlistát a román Superchess együttese vezeti, Rapport Richárd az éltáblásuk, Anand a csapat második játékosa. Carlsen a negyedik helyre rangsorolt norvég Offerspill gárdáját vezeti. Címvédő a cseh Novy Bor együttese, tavaly szenzációs győzelmet ért el. A hattáblás viadalon a magyar színeket képviselő Sentimento Ajka BK csapata nyolcadik a rajtlistán, az egykori orosz, szerb színekbe átigazolt Alekszej Szarana az éltáblás. A  női csapatok négytáblás versenyén a monacói Monte-Carlo együttese az első számú favorit, az ukrán olimpiai bajnokok, Marija és Anna Muzicsuk játszanak az éltáblákon. A második kiemelt a román Superchess négyese. A Garuda Ajka BSK harmadik a rangsorban, Hoang Thanh Trang és Gaál Zsóka mellett a grúz Bella Hotenasvilitől és a bolgár Nurgyul Szalimovától várjuk a pontokat. Az első fordulóban a Sentimento a belga Koninklijke Brugse Schaakkring csapatával a Garuda az izraeli Rishon Lezion együttesével mérkőzik meg, 15 órakor indulnak a sakkórák

Albánia második legnépszerűbb városa, az ismert üdülőhely, a mintegy 124 ezer lakosú Durres lesz a házigazdája a 38. Klubcsapatok Euróópa-kupájának, amelyre rekord létszámú nevezés érkezett, 84 férfi és 25 női együttes verseng majd a 7 fordulós svájci rendszerű viadalokon. Az ötszörös világbajnokok, Magnus Carlsen és Viswanathan Anand részvétele is fémjelzi a tornát, szupernagymesterek egész sora is játszik.

A Klubcsapatok Európa-kupáján a férfi együttesek viadalán a rajtlistát a román Superchess gárdája vezeti, tavaly CSU ASE Superbet néven szerepelt Viswanathan Anand vezetésével a csapat, Rapport Richárd először játszott román színekben. A gárda milliomos szponzorának az indiai Gukesht is sikerült leigazolni, az abszolút favorit együttes azonban csak hatodik lett.

A cseh Novy Bor együttese szenzációs teljesítménnyel, mind a hét ellenfelét legyőzve nyerte meg a 70 csapat viadalát.

A 37. Klubcsapatok Európa-kupa végeredménye:

H.

R.

FED

 

Csapat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

 TB4 

 TB5 

1

2

CZE

Novy Bor Chess club

7

7

0

0

14

244,5

30,5

174,5

174,5

2

5

FRA

Clichy-Echecs-92

7

5

2

0

12

233,5

31,5

169

142,5

3

6

GER

Schachclub Viernheim 1934e.V.

7

5

1

1

11

206

27

176

132,8

4

3

FRA

Asnieres Le Grand Echiquier

7

4

2

1

10

214

27

179

120

5

10

ISR

Beer Sheva Chess Club

7

5

0

2

10

206

27

159

101,5

6

1

ROU

CSU ASE Superbet

7

4

2

1

10

205,5

25,5

186,5

128

7

7

NOR

Offerspill Chess Club

7

5

0

2

10

202,5

27,5

174,5

112,5

8

4

SLO

TAJFUN - SK Ljubljana

7

4

2

1

10

200,5

29

169,5

115,3

9

14

ISR

Kfar Saba Chess Club

7

5

0

2

10

190

26,5

153

105

10

9

AZE

Vugar Gashimov

7

5

0

2

10

188

27

162

109,5

11

13

TUR

Gokturk Satranc Spor Kulubu

7

4

2

1

10

178

26

161,5

107,8

12

19

SVK

SK Dunajska Streda

7

5

0

2

10

138

22,5

158

105,5

13

8

ESP

Silla - València Origin of Chess

7

4

1

2

9

194,5

29

158,5

91

14

16

CZE

Moravská Slavia Brno

7

4

1

2

9

183

27,5

157,5

97,3

15

11

HUN

Sentimento Ajka BSK

7

3

3

1

9

171

25,5

167,5

98,3

(70 csapat)

Az idei viadalon is a két legnagyobb sztár az ötszörös világbajnok Magnus Carlsen és Viswanathan Anand, harmadik a rangsorban Rapport Richárd.

A top nagymesterek:

H.

 

 

Név

Élő

FED

Csapat

T.

1

GM

Magnus Carlsen

2839

NOR

Offerspill Sjakklubb

1

2

GM

Viswanathan Anand

2754

IND

Superchess

2

3

GM

Rapport Richárd

2752

ROU

Superchess

1

4

GM

Sahrijar Mamedgyarov

2734

AZE

Schachclub Viernheim 1934 e.V.

1

5

GM

Maxime Vachier-Lagrave

2727

FRA

Asnieres - Le Grand Echiquier

1

6

GM

Vincent Keymer

2717

GER

Novy Bor

1

7

GM

Francisco Vallejo Pons

2712

ESP

Turkish Airlines Sports Club

2

8

GM

Bogdan-Daniel Deac

2702

ROU

Superchess

3

9

GM

Jorden Van Foreest

2699

NED

Superchess

4

10

GM

Sarin Nihal

2694

IND

TAJFUN SK Ljubljana

1

11

GM

Alekszej Szarana

2693

SRB

Sentimento Ajka BSK

1

12

GM

Haik M. Martiroszjan

2688

ARM

Asnieres - Le Grand Echiquier

2

13

GM

David Navara

2688

CZE

Novy Bor

3

14

GM

Vlagyimir Fedoszejev

2683

SLO

Superchess

5

15

GM

Bassem Amin

2682

EGY

Schachclub Viernheim 1934 e.V.

2

A rajtlista élcsoportja:

1.Superchess (román, 2711)

T.

Név

Élő

FED

1

GM

Rapport Richárd

2752

ROU

2

GM

Viswanathan Anand

2754

IND

3

GM

Bogdan-Daniel Deac

2702

ROU

4

GM

Jorden Van Foreest

2699

NED

5

GM

Vlagyimir Fedoszejev

2683

SLO

6

GM

Kirill Sevcsenko

2677

ROU

7

GM

Liviu-Dieter Nisipeanu

2600

ROU

8

GM

Constantin Lupulescu

2581

ROU

2.Novy Bor (cseh, 2665)

T.

Név

Élő

FED

1

GM

Vincent Keymer

2717

GER

2

GM

Nils Grandelios

2681

SWE

3

GM

David Navara

2688

CZE

4

GM

Nguyen Thai Dan Van

2606

CZE

5

GM

David Anton Guijarro

2669

ESP

6

GM

Mateusz Batel

2621

POL

7

GM

Markus Ragger

2615

AUT

8

GM

Stepan Zilka

2600

CZE

3.Asnieres  - Le Grand Echiquier (francia, 2657)

T.

Név

Élő

FED

1

GM

Maxime Vachier-Lagrave

2727

FRA

2

GM

Haik M. Martiroszjan

2688

ARM

3

GM

Jules Moussard

2656

FRA

4

GM

Grigory Oparin

2681

USA

5

GM

Szergej Movszeszjan

2606

ARM

6

GM

Matthieu Cornette

2581

FRA

7

GM

Jean-Marco Degrave

2479

FRA

8

GM

Alekszander Delcsev

2514

BUL

4. Offerspill Sjakklubb (norvég, 2650)

T.

Név

Élő

FED

1

GM

Magnus Carlsen

2839

NOR

2

GM

Raunak Sandhqani

2632

IND

3

GM

Aryan Tari

2635

NOR

4

GM

Pranay V

2579

IND

5

GM

Eric Hansen

2609

CAN

6

GM

Johan-Sebastian Christiansenn

2605

NOR

7

GM

Frode Olav Olsen Urkedal

2506

NOR

8

IM

Benjamin Haldosen

2460

NOR

5. 5. Schachclub Viernheim 1934 e.V. (német, 2649): Sahrijar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2734), Basse, Amin (egyiptomi, 2682), Anton Korobov (ukrán, 2652), Jurij Krivorucsko (ukrán, 2657)

6. Turkish Airlines Sports Club (török, 2646): Alexander Donchenko (német, 2679), Francisco Vallejo Pons (spanyol, 2712), Matthias Bluebaum (német, 2670), Ivan Cseparinov (bolgár, 2650)

  

7. TAJFUN SK Ljubljana (szlovén, 2625): Nihal Sarin (indiai, 2694), Andtej Volokityin (ukrán, 2659), Erdős Viktor (magyar, 2559), Ivan Saric (horvát, 2647)

8. Sentimento Ajka BSK (magyar, 2603)

T.

Név

Élő

FED

1

GM

Alekszej Szarana

2693

SRB

2

GM

Jergus Pechar

2598

SVK

3

GM

Bánusz Tamás

2600

HUN

4

GM

Balogh Csaba

2558

HUN

5

GM

Velimir Ivic

2561

SRB

6

GM

Balog Imre

2622

HUN

7

GM

Korpa Bence

2522

HUN

A tornán fokozott jelentősége van a párosításnak, döntő lehet, hogy mikor kezdődnek el a rangadók. A meccspontok döntik el a végső sorrendet, holtverseny esetén a Berger-Sonneborn pontszám. Játszmánként 90-90 perc a gondolkodási idő az első 40 lépésre, majd 30-30 perc a parti befejezéséig, az első lépéstől kezdve még 30-30 másodperc a bónuszidő.

Az élcsoportban az első forduló párosítása:

T.

   Csapat

  Csapat

Res.

:

Res.

1

  Superchess

  Rishon Lezion B

:

2

  Bloemendaalse SV

  Offerspill Sjakklubb *)

:

3

  Zuid-Limburg

  Novy Bor

:

4

  Asnieres - Le Grand Echiquier

  Slough Sharks

:

5

  Schachclub Viernheim 1934 e.V.

  Blackthorne

:

6

  Asker Schakklubb

  Turkish Airlines Sports Club

:

7

  TAJFUN SK Ljubljana

  Chess Club Dardania

:

8

  LSG Leiden

  CE Le Cavalier Differdange *)

:

9

  Koninklijke Brugse Schaakkring

  Sentimento Ajka BSK

:

10

  C' Chartres Echecs

  TSM Schifflange

:

Női Európa-kupa

Rekord létszámú nevezés érkezett a női Klubcsapatok Európa-kupájára is, 25 együttes kezdi meg a négy táblán zajló versengést. Nem lesz címvédés, tavaly a tiroli Zilleral-völgyben fekvő Mayrhofenben 17 csapat versenyében meglepetésre hazai siker született, az ASVOe Pamhagen veretlenségét megőrizve nyerte meg a viadalt.

A második helyet a kedvezőbb Berger-Sonneborn pontszának köszönhetően a román CSU ASE Supetbet szerezte meg a rajtlistát vezető monacói Cercle d'Echecs de Monte-Carlo együttese előtt. Az első három helyezett kiemelkedett a mezőnyből.

Az idei viadalra az esélyes csapatok elsősorban ukrán és grúz klasszisokat igazoltak és trónkövetelők is fontos szerephez juthatnak. A top játékosok listáját az ukrán olimpiai bajnok testvérpár, Marija és Anna Muzicsuk vezet. Harmadik a rangsorban a Garuda Ajka BSK éltáblása, a grúz Bella Hotenasvili

R.

 

 

Név

Élő

FED

Csapat

T.

1

GM

Marija Muzicsuk

2519

UKR

Monte Carlo

1

2

GM

Anna Muzicsuk

2510

UKR

Monte Carlo

2

3

GM

Bella Hotenasvili

2480

GEO

Garuda Ajka BSK

1

4

GM

Elisabeth Paehtz

2479

GER

Monte Carlo

  5

5

GM

Nino Bacsiasvili

2478

GEO

Superchess

1

6

IM

Sarasadat Khademalsharieh

2476

ESP

Monte Carlo

3

7

WGM

Dinara Wagner

2468

GER

Superchess

  2

8

GM

Pia Cramli

2452

SWE

Monte Carlo

4

9

IM

Marsel Efroimski

2447

ISR

Superchess

4

10

IM

Lela Zsavahasvili

2446

GEO

SP Gaz Ukraine

2

11

GM

Anna Usenyina

2434

UKR

SP Gaz Ukraine

1

12

IM

Teodora Injac

2426

SRB

Garuda Ajka BSK

4

13

IM

Nurgyul Szalimova

2424

BUL

Garuda Ajka BSK

3

14

IM

Irina Bulmaga

2423

ROU

Superchess

3

15

IM

Eline Roebers

2421

NED

Superchess

4

A rajtlistát a monacói Monte Carlo együttese vezeti a román Superchess és a Garuda Ajka BSK előtt. Az ajkai csapatban Bella Hotenasvili, Hoamg Thanh Trang és Gaál Tsóka mellett az idei Világkupa ezüstérmese, a bolgár Nurgyul Szalimova és a szerb Teodora Injac szerepel még.

A rajtlista élcsoportja:

1.Monte-Carlo (monacói, 2496)

T.

Név

Élő

FED

1

GM

Marija Muzicsuk

2519

UKR

2

GM

Anna Muzicsuk

2510

UKR

3

IM

Sarasadat Khademalsharieh

2476

ESP

4

GM

Pia Cramling

2452

SWE

5

GM

Elisabeth Paehtz

2479

GER

2. Superchess (román, 2454)

T.

Név

Rtg

FED

1

GM

Nino Bcsiasvili

2478

GEO

2

WGM

Dinara Wagner

2468

GER

3

IM

Irina Bulmaga

2423

ROU

4

IM

Marsel Efroimski

2447

ISR

5

IM

Eline Roebers

2421

NED

3. Garuda ajka BSK (magyar, 2432)

T.

Név

Élő

FED

1

GM

Bella Hotenasvili

2480

GEO

2

GM

Hoang Thanh Trang

2398

HUN

3

IM

Nurgyul Szalimova

2424

BUL

4

IM

Teodora Injac

2426

SRB

5

WIM

Gaál Zsóka

2308

HUN

4. SP Gaz Ukraine (ukrán, 2388)

T.

Név

Élő

FED

1

GM

Anna Usenyina

2434

UKR

2

GM

Lela Zsavahasvili

2446

GEO

3

IM

Deimamte Daulyte-Cornette

2360

FRA

4

GM

Natalija Zsukova     2310  UKR

UKR

5.

TAJFUN SK Ljubljana (szlovén, 2364)

6.

SK Crvena Zvezda Data Driven Lab (szerb,

7.

MSK Centar Asseco See  (macedón, 2323)

Az élcsoportban az első forduló párosítása:

T.

Csapat

Csapat

Res.

:

Res.

1

  Taflfelag Gardabaejar

  Teuta *)

:

2

  Offerspill Chess Club

  Monte Carlo

:

3

  Superchess

  ASD Pedone Isolano

:

4

  Rishon Lezion

  Garuda Ajka BSK

:

5

  SP Gaz Ukraine

  GSK Kumanovo

:

6

  Pelaro Alingsas SS

  TAJFUN SK Ljubljana

:

7

  SK Crvena zvezda Data Driven Lab

  Gostivar

:

Verőci Zsuzsa

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Fabiano Caruana a GCT SuperUnited Croatia rapidverseny győzteae, 3 pont az előnye 
2024. 07. 13.

Zágrábban ma kezdődik a Grand Chess Tour 2024 harmadik versenye, a SuperUnited Croatia
2024. 07. 10.

Fabiano Caruana a bukaresti Superbet Chess Classic győztese, rapid rájátszádban legyőzte ruválisait
2024. 07. 06.

Az új világranglistán Magnus Carlsen 30 pontos  előnnyel vezet Hikaru Nakamura előtt 
2024. 07. 02.

A bukaresti Superbet Chess Classsic viadalon Fabiano Caruana játszik címvédőként
2024. 06. 26.

Stavangerben Carlsen hatodszor győzött, két ponttal előzte meg Nakamurát, Ju Wenjun 3 pontos előnnyel nyert
2024. 06. 08.

A Norway Chess 2024 viadalok utolsó fordulója előtt Carlsen és Ju Wenjun is másfél pontos előnnyel vezet
2024. 06. 07.

Carlsen wlőnye egy pontra nőtt, Ju Wenjun ismlt az élen
2024. 06. 05.

Carlsen udőtúllépéssel vesztett, Nakamura hátránya fél pontra csökkent, Muzicsuk előnye fél pont
2024. 06. 04.

Ding Liren kétlépéses mattot nézett el Carlsen ellen, a norvég világelsp átvette a vezetést
2024. 06. 03.

Félidőben Nakamura egypontos előnnyel vezet Carlsen előtt, Vaishali előnye is egy pont, Muzicsuk a mésodik
2024. 06. 02.

A világranglisták éllovasai megőrizték vezető pozíciójukat
2024. 06. 01.

A Norway Chess 2024 Noway viadallokon a négy forduló után Nakamura és Vaishali vezet
2024. 05. 31.

A 18 éves Praggnanandhaa legyőzte Carlsent, átvette a vezetést, Caruana nyert Ding Liren ellen
2024. 05. 30.

Carlsen az Armageddon játszmában legyőzte a címvédő Nakamurát, Vaishali 3 pontos nyeréssel vezet
2024. 05. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog