Help Sales ÁSZF

Az Európa-kupa harmadik fordulójában Rapport sötéttel győzte le Aronjant

Címkék: 32. Klubcsapatok Európa-kupa

A 32. Klubcsapatok Európa-kupája harmadik fordulójában a férficsapatok viadalán két nagy meglepetés is született. A szerb VSK Szveti Nikolaj 3,5-2,5 arányban legyőzte a Padova csapatát. Az éltáblán az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedhyarov a francia Maxime Vachier-Lagrave ellen nyert, Rapport Richárd sötéttel győzte le az örmény Levon Aronjant, az olasz csapatban játszó Lékó Péter remizett Ivan Ivaniseviccsel. Az orosz Zsiguli együttese a cseh AVE Novy Bor gárdáját 4-2-re győzte le. Nehéz küzdelemben nyert a címvédő Szibéria, öt döntetlen mellett az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik szerezte meg a „győztes gólt”.  Öt együttes nyerte meg harmadik meccsét is. A női csapatok versenyében a rajtlistát vezető monacói Cercle d’Echecs Monte-Carlo a címvédő NONA Batumi négyese ellen 2,5-1,5-ös győzelmet aratott.

32. Klubcsapatok Európa-kupa

Az Újvidéken zajló Klubcsapatok Európa-kupájának harmadik fordulójában az élcsoportban már rangadókat játszottak, két esélyesebbnek tartott csapat, az olasz Padova és a cseh AVE Novy Bor vereséget szenvedett. Az első asztalon küzdött meg a szerb VSK Szveti Nikolaj együttese a Padovával. Két táblán mi is érdekeltek voltunk, a szerbek második tábláján Rapport Richárd játszott, az olaszoknál a negyediken Lékó Péter.

32. Klubcsapatok Európa-kupa

Az első két táblán a szerb csapat számára remekül alakultak az események. Az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov egyre nagyobb előnybe került a világranglista második Maxime Vachier-Lagrave ellen, pontos játékkal vezette győzelemre haderejét. A Bundesliga 2015/16-os idényének tavaszi szezonjában Rapport szenzációs győzelmet aratott az örmény Levon Aronjannal szemben. A világranglistán ötödik háromszoros olimpiai bajnok szeretett volna visszavágni. Nagymesterünket tegnapi veresége nem törte le, a Csigorin védelmet játszotta meg, és a gyalogáldozatáért kezdeményezést kapott. Aronjan királyszárnyi akciót indított, Ricsi határozott lépésekkel mutatott rá elhibázott tervére. Aronjan egyre nagyobb időzavarba került, többször is hibázott, királya vándorútra kényszerült, Ricsi remek győzelmet aratott.

Lékó Péter jobban állt a spanyol megnyitású partiban, Ivan Ivanisevic extravagáns varit játszott meg, de sajnos a „büntetése” elmaradt. A francia Etienne Bacrot is kedvezőbb pozíciót játszhatott, de időzavarban rontott. Alekszandr Morozevics és Borisz Gelfand békésebb partiban osztozott meg a ponton, Daniele Vocaturo szerezte az olaszok „becsületgólját”.

32. Klubcsapatok Európa-kupa

Nehéz küzdelemben nyert a címvédő Szibéria, a moszkvai SSZM gárdája nagyot küzdött, csak az éltáblán Erneszto Inarkijev „vérzett el”. Az exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik nyerése jelentette az oly fontos két meccspontot a rajtlistát is vezető Szibéria számára.

Nagyot botlott a cseh AVE Novy Bor, az orosz Zsiguli együttesében remekelt Szanan Szjugirov, aki az indiai Pentala Harikrishnát győzte le. Kikapott a lett Alekszej Shirov és a cseh Viktor Laznicka is, a lengyel Radoslaw Wojtaszek csak szépíteni tudott.

Kedvező párosítását kihasználva tarolt a macedón Alkaloid, az orosz Mednyij Vszadnik is megnyerte harmadik meccsét. Az azerbajdzsáni Odlar Yurdu is tartja a lépést.

32. Klubcsapatok Európa-kupa

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

VSK Szveti Nikolaj Szrpszki (szerb, 4, 10) – OR Padova (olasz, 4, 11)  3,5 – 2,5

Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2762) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2811)  1 - 0

Rapport Richárd (magyar, 2730) – Levon Aronjan (örmény, 2795)  1 - 0

Alekszandr Morozevics (orosz, 2683) – Borisz Gelfand (izraeli, 2720)  döntetlen

Ivan Ivanisevic (2645) – Lékó Péter (magyar, 2693) döntetlen

Robert Markus (2652) – Etienne Bacrot (francia, 2691)  döntetlen

Milos Perunovic (2616) – Daniele Vocaturo (2599)  0 - 1

SSZM „Legacy Square” Moszkva (orosz, 4, 11) – Szibéria (orosz, 4, 9) 2,5 – 3,5

Erneszto Inarkijev (2714) – Vlagyimir Kramnyik (2810)  0 - 1

Daniil Dubov (2648) – Anish Giri (holland, 2767)  döntetlen

Vlagyimir Malahov (2698) – Alekszandr Griscsuk (2751)  döntetlen

Vagyim Zvjagincev (2675) – Jevgenyij Tomasevszkij (2722)  döntetlen

Borisz Gracsev (2632) – Li Chao (kínai, 2730)  döntetlen

Jevgenyij Najer (2683) – Anton Korobov (ukrán, 2689) döntetlen

Ashdod (izraeli, 4, 9) – Schachgesellschaft Zurich (svájci, 4, 11) 3 - 3

Zsiguli (orosz, 4, 10,5) – AVE Novy Bor (cseh, 4, 11)  4 - 2

(Szanan Szjugirov (2664) – Pentala Harikrishna (indiai, 2768) 1 – 0)

Alkaloid (macedón, 4, 10,5) – Cheddleton (angol, 4, 9) 5,5 – 0,5

Mednyij Vszadnik (orosz, 4, 10) – SV Werder Bremen (német, 4, 8,5) 4,5 – 1,5

Itaka (szerb, 3, 8) – Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 3, 9) 1 - 5

Beer Sheva Chess Club (izraeli, 3, 8) – Vaalerenga Chess Club (norvég, 3, 9)  3 - 3

SK Dunajska Streda (szlovák, 3, 8) – Gambit ASSECO SEE (macedón, 3, 9) 3,5 – 2,5

Schachgesellschaft Riehen (svájci, 3, 8) – Omladinski Sahovski Klub Paracin (szerb, 3, 9)  4 – 2

Az élcsoport állása:

H.

R.

Csapat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

10

Zsiguli

3

3

0

0

6

38,0

14,0

2

2

Alkaloid

3

3

0

0

6

37,0

16,0

3

1

Szibéria

3

3

0

0

6

36,0

12,5

4

6

VSK Szveti Nikolaj Szrpszki

3

3

0

0

6

30,0

13,5

5

4

Mednyij Vszadnik

3

3

0

0

6

27,0

14,5

6

9

Odlar Yurdu

3

2

1

0

5

36,0

14,0

7

7

Ashdod

3

2

1

0

5

33,0

12,0

8

15

Schachgesellschaft Zurich

3

2

1

0

5

26,0

14,0

9

20

Schachgesellschaft Riehen

3

2

1

0

5

21,0

12,0

10

21

SK Dunajska Streda

3

2

1

0

5

19,5

11,5

11

3

OR Padova

3

2

0

1

4

37,0

13,5

12

5

AVA Novy Bor

3

2

0

1

4

34,0

13,0

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

T.

R.

Csapat

MP

MP

Csapat

R.

1

10

Zsiguli

6

6

Alkaloid

2

2

6

VSK Szveti Nikolaj Szrpszki

6

6

Mednyij Vszadnik

4

3

1

Szibéria

6

5

Odlar Yurdu

9

4

21

SK Dunajska Streda

5

5

Ashdod

7

5

15

Schachgesellschaft Zurich

5

5

Schachgesellschaft Riehen

20

6

3

OR Padova

4

4

Crvena Zvezda

27

7

5

AVE Novy Bor

4

4

SV Werder Bremen

19

8

22

SC MPO Maria Saal

4

4

SSZM „Legacy Square” Moszkva

8

9

17

Cheddleton

4

4

AEM Luxten Timisoara

16

10

32

Oslo Schakselskap

4

4

Beer Sheva Chess Club

12

32. Klubcsapatok Európa-kupa

A női csapatok versenyében sor került a csúcsrangadóra, a rajtlistát vezető, korábban ötször is bajnoki címet szerző monacói Cercle d’Echecs Monte-Carlo és a kétszeres győztes, címvédő grúz NONA Batumi együtteseinek összecsapására. Nem könnyen született meg a monacói siker, Salome Melia győzelmével vezetéshez juttatta csapatát, Marija Muzicsuk harmadik nyerésével egyenlített ki. Az éltáblán Nana Dzagnidze súlyos időzavarban hibázott, a világbajnoknő Hou Ji-fan győzelme a két meccspontot jelentette.

A várakozásnak megfelelő eredmény született az orosz derbin, az UGRA még tartja a lépést a négy világhírű idegenlégióssal felálló monacói gárdával.

A 3. forduló érdekesebb eredményei:

Cercle d’Echecs Monte-Carlo (monacói, 4, 6) – NONA Batumi (grúz, 4, 6)  2,5 – 1,5

Hou Ji-fan (kínai, 2635) – Nana Dzagnidze (2507)  1 - 0

Anna Muzicsuk (ukrán, 2561) – Nino Bacsiasvili (2489)  döntetlen

Marija Muzicsuk (ukrán, 2532) – Bela Hotenasvili (2426) 1 - 0

Pia Cramling (svéd, 2461) – Salome Melia (2393)  0 - 1

Csigorin Sakk-klub (orosz, 2, 5) – „Ugra” Sakk-klub (orosz, 4, 5,5) 1 - 3

(Anasztaszia Bodnaruk (2470) – Anna Usenyina (ukrán, 2453)  döntetlen

Jevgenyija Ovod (2375) – Natalija Pogonyina (2492)  0 – 1)

Odlar Yurdu (azerbajdzsáni, 2, 5) – SS Lazio Scacchi (olasz, 2, 4) 2,5 - 1,5

Jelica PEP – Goracici (szerb, 2, 4) – ASD C. S. R. Fischer Chieti (olasz, 2, 3,5) 2 - 2

Az élcsoport állása:

H.

R.

Csapat

F.

  + 

  = 

  - 

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

3

Ugra Chess Club

3

3

0

0

6

19,0

8,5

2

1

Cercle d’Echecs Monte-Carlo

3

3

0

0

6

16,0

8,5

3

2

NONA Batumi

3

2

0

1

4

23,0

7,5

4

5

Odlar Yurdu

3

2

0

1

4

14,0

7,5

5

9

Lagyja Kazany

3

2

0

1

4

9,0

6,5

6

7

Jelica PEP Goracici

3

1

1

1

3

15,0

6,0

7

10

ASD C. S. R. Fischer Chieti

3

1

1

1

3

12,0

5,5

8

14

Kaunas  CC Margiris

3

1

1

1

3

5,0

5,5

Az élcsoportban a 4. forduló párosítása:

T.

R.

Csapat

MP

MP

Csapat

R.

1

3

Ugra Chess Club

6

6

Cercle d'Echecs Monte-Carlo

1

2

2

NONA Batumi

4

4

Odlar Yurdu

5

3

7

Jelica PEP - Goracici

3

4

Lagyja Kazany

9

4

10

ASD C.S.R. Fischer Chieti

3

3

Kaunas CC Margiris

14

Aronjan,L (2795) - Rapport,R (2730)
Csigorin védelem [D07]

1.d4 d5 2.c4 Hc6 3.Hc3 Hf6 4.cxd5 Hxd5 5.Hf3 e5 6.dxe5 Fb4

Tavaly nagymesterünk a cseh David Navarával vívott párharcában a 6...Fe6 7.Fg5 Hxc3 8.Vxd8+ Hxd8 9.bxc3 h6 10.Fh4 Hc6 11.e3 Fd5 folytatásban kis hátrányba került.

7.Fd2 Hxc3 8.bxc3 Fa5 9.e3 0-0 10.Va4 Fb6 11.Vf4 Ve7 12.h4

Az örmény sakkozó hosszas gondolkodás után nem folytatta a fejlődést, királyszárnyi akció sikerében bízott?

32. Klubcsapatok Európa-kupa

12...f6 13.exf6

Számításba jött a 13.Fc4+ Kh8 (13...Fe6 14.Bd1 Ha5 15.Fxe6+ Vxe6 16.h5) 14.h5 fxe5 15.Vh4 Bf6 16.Hg5 folytatás.

13...Bxf6 14.Vc4+ Kh8 15.Fd3 Ff5 16.Fxf5 Bxf5 17.Hg5?!

Levon Aronjannak vészesen fogyott a gondolkodási ideje, Ricsinek bőséges kompenzációja volt az áldozott gyalogért.

32. Klubcsapatok Európa-kupa

17...He5! 18.Ve4? Vd7 19.0-0 Be8

Még erősebb volt a 19...h6 20.Hh3 Be8 21.Hf4 g5 22.Bae1 gxf4 23.exf4 Bff8 24.fxe5 Vxd2 25.Be2 Vxc3 26.Vg6 Be7 27.Vxh6+ Kg8 folytatás.

20.Vc2 h6 21.He4 Bh5 22.Hg3 Bxh4 23.Bad1 Bf8 24.Fc1 Vg4 25.Bd5 Vg5 26.Ve2 c6 27.Bd4

32. Klubcsapatok Európa-kupa

27...Bh1+

Ricsi ellenfele időzavarában gyorsan hozott döntéseket, Aronjan már csak a lépésenként kapott 30-30 másodperc bónuszidőből élt. 27...Hg4 28.Be4 Fc5 29.Fd2 Hxf2 30.Bxf2 Vxg3 31.Bxf8+ Fxf8 32.Be8 Kg8 választás is figyelmet érdemelt.

28.Kxh1 Fxd4 29.f3 Fb6 30.He4 Vh5+ 31.Kg1 Fc7

Pontosabb volt a 31...Bf4 32.Kf2 Vf7 33.Ke1 Bh4 választás.

32.Kf2?

A kapkodásban nehéz higgadtan gondolkodni, Aronjan a 32.Fa3 Bd8 33.c4 b6 34.g3 változatban ellenállhatott volna.

32...Vh2!? 33.Ke1?

Vesztőlépés.

33...Bd8 34.Fd2 Hd3+ 35.Kd1 Ve5! 36.g4 Vb5 37.Vg2 Hb2+

Azonnal nyert a 37...Fb6 38.Vh2 Hc5 folytatás.

38.Kc2? Hc4 39.Fc1 Bd5 40.g5 Ha5 41.Fd2 Vd3+ és világos feladta

Mamedgyarov,S (2762) - Vachier-Lagrave,M (2811)
Grünfeld védelem [D78]

1.d4 Hf6 2.Hf3 g6 3.g3 Fg7 4.Fg2 d5 5.0-0 0-0 6.c4 c6 7.Vb3 Vb6 8.Hc3 Bd8 9.Bd1 Ff5 10.He1 dxc4 11.Vxc4 Ha6 12.e4 Fe6 13.Va4 Vb4 14.Hc2 Vxa4 15.Hxa4 Hd7 16.Fg5 Be8 17.b3 Hb6 18.Hxb6 axb6 19.Bac1 Hc7?!

A francia nagymester lebecsülte Mamedgyarov áttörési lehetőségét.

32. Klubcsapatok Európa-kupa

20.d5! cxd5 21.exd5 Fg4 22.Be1 Hb5 23.h3 Fd7? 24.a4 Hc3

32. Klubcsapatok Európa-kupa

25.Ha3

Sahriyar Mamedgyarov lépésről-lépésre növelte előnyét.

25...Ba5 26.Fxe7 Hxd5 27.Fd6 Bxe1+ 28.Bxe1 Hf6 29.Hc4 Ba6 30.Fxb7 Ba7 31.Fg2 b5

32. Klubcsapatok Európa-kupa

32.Fc5 Ba6 33.Fb7 bxc4 34.Fxa6 cxb3 35.a5 Ff5 36.Fd4 és sötét feladta

Verőci Zsuzsa

Fotók: Lennart Ooten

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Rapport győzelemmel kezdte a stavangeri torna második félidejét, 3 pontra növelte előnyét
2021. 09. 14.

Rapport az Altibox Norway Chess viadal félidejében egypontos előnnyel vezet, Karjakin legyőzte Carlsent
2021. 09. 13.

Nepomnjacsij legyőzte Karjakint, másfél pontra megközelítette Rapportot, akivel vasárnap mérkőzik meg
2021. 09. 11.

Válogatottunk bejutott az Online Sakkolimpia negyeddöntőjébe, az orosz csapattal hétfőn mérkőzik meg
2021. 09. 11.

öRapport remek játékkal legyőzte Firouzját, két és fél pontra növelte előnyét Carlsen előtt
2021. 09. 11.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog