Help Sales ÁSZF

Az Európa-bajnokságon Berkes Ferenc megnyerte második játszmáját is

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Szkopjéban zajló 20. Európa-bajnokságon harminckilencen nyerték meg második játszmájukat is. Berkes Ferenc is az élcsoport tagja, sötéttel nyert a norvég Jesper Sondergaard Thybo ellen. A játéknapon Gledura Benjámin is sötéttel győzött, a döntetlent elérő Ruck Róberthez és Erdős Viktorhoz hasonlóan másfél pontja van. A 16 éves Kozák Ádám újabb értékes fél pontot szerzett, a címvédő horvát Ivan Sariccsal sötéttel remizett. Krstulovic Alexnek is egy pontja van.

 

A kontinensbajnokság második fordulójában Berkes Ferenc megszerezte második győzelmét. Sötéttel a királyindiai védelemre esett a választása és a jól ismert minőségáldozatos változatot játszotta meg. A norvég Jesper Sondergaard Thybo az elméleti párbajt elvesztette, nagymesterünk bőséges ellenértéket kapott a minőségért, majd támadásba lendült, a 42. lépés után fogadhatta ellenfele gratulációját.

Ruck Róbert a francia ranglista harmadik helyezettjével, Romain Edouarddal kiegyenlített küzdelemben osztozott meg a ponton. Erdős Viktor játszmája mindössze 18 lépésig tartott.

A 16 éves Kozák Ádám újabb értékes fél pontot szerzett, a címvédő horvát Ivan Sariccsal sötéttel játszva remizett.

Gledura Benjámin és Krstulovic Alex a papírformának megfelelően győzött. Csiki Endre és Ongut Tamás Gunes vereséget szenvedett.

A rajtlistát vezető 21 éves Vladiszlav Artyemijev az idei Aeroflot nyílt verseny győztese, az észt Kaido Kulaots ellen nyert. Az orosz nagymester két tisztet adott bástyáért és két gyalogért. Kulaots elmulasztotta a jobb védekezést nyújtó folytatást, a végjátékban a bástya erősebbnek bizonyult a két futünál. Artyemijev királya is sikerrel avatkozott be a játékba, a szabadgyalogok eldöntötték a játszma sorsát.

A játéknap egyik nagy meglepetése a második táblán született meg, a fehérorosz derbin Andrej Zsigalko legyőzte jóval esélyesebb honfitársát, Vladiszlav Kovalevet, hárította ellenfele erőszakos támadási kísérletét.

Az éltáblákon vívott csatákban a világossal játszók domináltak,a kivételt Berkes Ferenc nyerése jelentette.

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2736, 1) – Kaido Kulaots (észt, 2544, 1)  1 - 0

Andrej Zsigalko (fehérorosz, 2541) – Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2703, 1) 1 - 0

Johan-Sebastian Christiansen (norvég, 2539, 1) – Markus Ragger (osztrák, 2696, 1) döntetlen

Nils Grandelius (svéd, 2694, 1) – Kirill Sztupak (fehérorosz, 2537, 1)  1 - 0

Ivan Cseparinov (grőz, 2683, 1) – Viktor Gazik (szlovák, 2535, 1)  1 - 0

Maxim Rodshtein (izraeli, 2673, 1) – Andreas Kelires (görög, 2529, 1) 1 - 0

Szergej Lobanov (orosz, 2526, 1) – Liviu-Dieter Nisipeanu (német, 2670, 1) döntetlen

Jesper Sondergaard Thybo (norvég, 2525, 1) – Berkes Ferenc (magyar, 2666, 1) 0 - 1

Hrant Melkumjan (örmény, 2661, 1) – Luigi Basso Pier (holland, 2521, 1)  1 - 0

Ruck Róbert (magyar, 2521, 1) – Romain Edouard (francia, 2658, 1) döntetlen

Igor Kovalenko (lett, 2658, 1) – Mihael Demidov (orosz, 2520, 1) döntetlen

Lucas Van Foreest (holland, 2515, 1) – Mircea-Emilian Parligras (román, 2657, 1) 1 - 0

Borisz Gelfand (izraeli, 2655, 1) – Alessio Valsecchi (olasz, 2515, 1)  1 - 0

Dan Zoler (izraeli, 2513, 1) – Laurent Fressinet (francia, 2652, 1) 0 - 1

Marian Jurcik (szlovák, 2474, 1) – Erdős Viktor (magyar, 2612, 1) döntetlen

Ivan Saric (horvát, 2703, 0,5) – Kozák Ádám (magyar, 2445, 0,5) döntetlen

James Jackson (angol, 2377, 0,5) – Gledura Benjámin (magyar, 2630, 0,5) 0 - 1

Csiki Endre (magyar, 2251, 0,5) – Jaime Santos Latasa (spanyol, 2582, 0,5) 0 – 1

Nikolozi Kacsarava (grúz, 2424, 0) – Ongut Tamás Gunes (magyar, 2197, 0) 1 - 0

Krstulovic Alex (magyar, 2351, 0) – Emil Krsztev (macedón, 2050, 0) 1 - 0

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

109

GM

Andrej Zsigalko

BLR

2541

2,0

2703

1,0

1,0

2

124

GM

Lucas Van Foreest

NED

2515

2,0

2657

1,0

1,0

3

135

GM

Tal Baron

ISR

2506

2,0

2635

1,0

1,0

4

134

GM

Julen Luis Arizmendi Martinez

ESP

2506

2,0

2631

1,0

1,0

5

146

GM

Milan Zajic

SRB

2485

2,0

2616

1,0

1,0

6

159

IM

Petro Golubka

UKR

2468

2,0

2603

1,0

1,0

7

167

IM

Bogdan Beljakov

RUS

2464

2,0

2593

1,0

1,0

8

175

IM

Igor Janik

POL

2454

2,0

2580

1,0

1,5

9

1

GM

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2736

2,0

2544

1,0

2,0

10

9

GM

Nils Grandelius

SWE

2694

2,0

2537

1,0

2,0

11

11

GM

Ivan Cseparinov

GEO

2683

2,0

2535

1,0

1,0

12

13

GM

Maxim Rodshtein

ISR

2673

2,0

2529

1,0

1,5

13

16

GM

Berkes Ferenc

HUN

2666

2,0

2525

1,0

2,0

14

19

GM

Hrant Melkumjan

ARM

2661

2,0

2521

1,0

2,0

15

23

GM

Borisz Gelfand

ISR

2655

2,0

2515

1,0

1,0

16

24

GM

Laurent Fressinet

FRA

2652

2,0

2513

1,0

2,0

17

26

GM

Kirill Alekszejenko

RUS

2644

2,0

2511

1,0

1,5

18

40

GM

Mihail Kobalija

RUS

2627

2,0

2504

1,0

2,0

19

37

GM

Kacper Piorun

POL

2631

2,0

2496

1,0

1,0

20

39

GM

Alekszandr Rahmanov

RUS

2629

2,0

2490

1,0

2,0

,,,

43

120

GM

Ruck Róbert

HUN

2521

1,5

2658

1,5

1,5

84

59

GM

Erdős Viktor

HUN

2612

1,5

2474

1,5

2,5

110

38

GM

Gledura Benjámin

HUN

2630

1,5

2394

1,5

2,0

134

183

IM

Kozák Ádám

HUN

2445

1,0

2703

1,0

2,5

Az élcsoportban a 3. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

80

GM

Samvel Ter-Sahakjan

2590

2

2

GM

Vladiszlav Artyemijev

2736

1

2

82

GM

Szergej Azarov

2585

2

2

GM

Nils Grandelius

2694

9

3

89

GM

Sebastien Maze

2578

2

2

GM

Ivan Cseparinov

2683

11

4

94

GM

Rainer Buhmann

2568

2

2

GM

Maxim Rodshtein

2673

13

5

16

GM

Berkes Ferenc

2666

2

2

IM

Szemjon Lomaszov

2559

100

6

99

GM

Alvar Alonso Rosell

2559

2

2

GM

Hrant Melkumjan

2661

19

7

101

GM

Szasa Martinovic

2558

2

2

GM

Borisz Gelfand

2655

23

8

24

GM

Laurent Fressinet

2652

2

2

GM

David Arutinjan

2555

102

9

26

GM

Kirill Alekszejenko

2644

2

2

GM

Stelios Halkias

2552

103

10

104

IM

Zsamszaram Cidipov

2551

2

2

GM

Kacper Piorun

2631

37

11

105

GM

Denis Kadric

2547

2

2

GM

Alekszandr Rahmanov

2629

39

28

120

GM

Ruck Róbert

2521

1,5

1,5

GM

Jurij Kuzubov

2644

27

34

38

GM

Gledura Benjámin

2630

1,5

1,5

GM

Adrien Demuth

2510

132

44

59

GM

Erdős Viktor

2612

1,5

1,5

GM

Szymon Gumularz

2473

154

89

111

GM

Kirill Sztupak

2537

1

1

FM

Krstulovic

2351

242

119

183

IM

Kozák Ádám

2445

1

1

Dimo Terziev

2041

336

132

193

FM

Alexandru-Bogdan Banzea

2427

½

½

FM

Csiki Endre

2251

273

170

297

FM

Ongut Tamás Gunes

2197

0

0

Naz Kocyigit Buse

2973

346

Thybo,J (2525) - Berkes,F (2666)
Királyindiai védelem [E90]

1.d4 Hf6 2.c4 c5 3.d5 g6 4.Hc3 Fg7 5.e4 d6 6.h3 0-0 7.Hf3 e6 8.Fd3 exd5 9.exd5 Be8+ 10.Fe3 Bxe3+ 11.fxe3 Ve7 12.0-0 Hbd7 13.Vd2 Hh5 14.He2

 

14...Fh6 15.Hf4 Hg3 16.Bfe1 Hf6 17.Kh2 Hge4 18.Vc2 Fd7 19.He6?! Fxe6 20.dxe6 Vxe6 21.Fxe4 Hxe4 22.Vb3 b6 23.Va4 Fg7

 Az elméleti párbaj nagymesterünk javára dőlt el, sötétnek bőséges ellenértéke van az áldozott minőségért, a centrummezőn a huszár uralkodik, a sötét futó az átlón teszi a dolgát.

24.Be2 h5 25.Bd1 g5 26.Vc6 Be8 27.Vd5 Vd7 28.Kg1

 

28...g4 29.hxg4?

Kimaradt a [29.Hg5! lehetőség. 29...Be5 30.Va8+ Be8 31.Vd5.

29...Vxg4 Némi meglepetést okozott a 29...hxg4 30.Hg5 (30.Hd2 Hg3 31.Bee1 Fe5) 30...Hf6 31.Vxd6 Vf5 folytatás helyett.

30.Vc6 Be6 31.Vc8+?! Kh7 32.Vd7 h4! 33.Bd5

 

33...Kg6

Pontosabb volt 33...Kh6! 34.Bc2 (34.Bd1 h3) 34...Hf6 választás.

34.Bf2 Hf6! 35.Vc8 Hxd5 36.cxd5 Be4 37.Vd8 Vg3 38.Hd2?

 

38...Bxe3 39.Hf1 Be1 40.Vg8 Kh6 41.Vxf7 Fd4 42.Vf8+ Kh7 és világos feladta

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog