Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés

Az első játéknap után hármas holtverseny a férfi rapid vb-n, orosz duó vezet a női viadalon

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

Varsóban izgalmas csatákkal kezdődött meg a női és férfi rapid világbajnokság. Az Open kategóriában az első játéknap, öt forduló után hármas holtverseny az élen, a lengyel Jan-Krzysztof Duda, a címvédő, az  ötszörös világbajnok Magnus Carlsen és a grúz Baadur Zsobava 4,5 ponttal vezet. Tizenhárom fős a közvetlen üldöző boly, Rapport Richárdnak 3,5 pontja van,  hétfőn négy fordulóval folytatódik a pontvadászat. A női világbajnokságon az orosz Alekszandra Kosztenjuk és Valentyina Gunyina mesternégyessel rajtolt.

A címvédőként rajtoló, két éve a moszkvai vb-n a rapid és villámsakk világbajnoki címet is megszerző Magnus Carlsen az első játéknap után elégedett volt a megszerzett 4,5 pontjával, kritikusan értékelte a játékát. Első partiját 104 lépésben nyerte meg a grúz Merab Gagunasviii ellen, aki a döntetlent ígérő bástya a bástya és futó elleni végjátékban királyával „aknamezőre” lépett, felfedett sakkal elnézte bástyáját.

A legnagyobb riválisai közül a francia Maxime Vachieragrave döntetlene jelentette a legnagyobb meglepetést.  Rapport Richárd megküzdött a nyeréséért, Erdős Viktor győzelemmel, Kántor Gergely remivel, Kozák Áádm vereséggel kezdte meg a 13 fordulós viadalt.

Az első forduló érdekesebb eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2842) – Merab Gagunasvili (grúz, 2538) 1 - 0

Alexander Donhenko (német, 2535) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2836) 0 - 1

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2801) – Hovhannis Gabuzjan (örmény, 2535) 1 - 0

Dimitros Mastrovasilis (görög, 1534) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2798) 0 - 1

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2773) – Vasil Durarbajli (azerbajdzsáni, 2532) döntetlen

Maciej Klekowski (lengyel, 2528) – Fabiano Caruana (amerikai, 2770) 0 - 1

Anish Giri (holland, 2767) – Alan Pichot (argentin, 2523)  döntetlen

Vologyar Murzin (orosz, 2523) – Alekszandr Griscsuk (orosz, 2763)  0 - 1

Szergej Karjakin (orosz, 2757) – Johan-Sebastian Christiansen (norvég, 2522)  döntetlen

Luca Moroni (lengyel, 2519) – Rapport Richárd (magyar, 2750) 0 - 1

David Paravjan (orosz, 2671) – Kántor Gergely (magyar, 2454) döntetlen

Erdős Viktor (magyar, 2601) – Mateusz Kolosowski (lengyel, 2371) 1 – 0

Kozák Ádám (magyar, 2552) – Mahammad Muradli (azerbajdzsáni, 2285) 0 - 1

Huszonegy sakkozó nyerte meg második játszmáját is. Rapport Richárd meggyőző játékkal győzött, Magnus Carlsen sötéttel, Hikaru Nakamura világossal csak remizett. Az azerbajdzsáni Mahamad Muradli újabb győzelmet ért el, Kozák után Erdős Viktor ellen is nyert. Kozák javított, Kántor második orosz ellenfelével is megosztozott a ponton.

A 2. forduló érdekesebb eredményei:

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2573) – Magnus Carlsen (norvég, 2842) döntetlen

Hikaru Nakamura (amerikai, 2836) – Jorden Van Foreest (holland, 2563) döntetlen

Jahondir Vahidov (üzbég, 2566) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2801) 0 - 1

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2798) – Bartosz Socko (lengyel, 2562) 1 - 0

Fabiano Caruana (amerikai, 2770) – Nicolas Theodorou (görög, 2559) 1 - 0

Rapport Richárd (magyar, 2750) – Mateusz Bartel (lengyel, 2543) 1 - 0

Danyil Dubov (orosz, 2735) – Daniel Fridman (német, 2542) döntetlen

Mahammad Muradli (azerbajdzsáni, 2285) – Erdős Viktor (magyar, 2601) 1 - 0

Kántor Gergely (magyar, 2454, 0,5) – Anton Demcsenko (orosz, 2666, 0,5) döntetlen

Kristian Stuvik Holm  (amerikai,  209) - Kozák Ádám (magyar, 2552) 0 - 1

Kilencen zárták mesterhármassal a harmadik kört. Naponta az óriási érdeklődés ellenére a járványhelyezt miatt csak ezer belépőjegyet lehet vásárolni, amit a sakkot szerető és értő lengyel szurkolók pillanatok alatt elkapkodnak. A Világkupán diadalmaskodó és ezzel világbajnok-jelölti címet szerzett 23 éves Jan-Krzysztof Dudát egyelőre a hazai pálya nem zavarja, harmadszor is győzött. A dubaji világbajnoki döntőn oly sokat hibázó Jan Nepomnjacsij is feledni tudja a súlyos elnézéseit.

A harmadik kör szenzációját az üzbég titán, Nodirbek Abduszattorov sikere jelentette, a 7. Vugar Gasimov emlékverseny győztese, Fabiano Caruana ellen nyert.

Lépéshátrány karült Rapport Richárd váratlan vereségével, a magyar derbin Erdős Viktor győzütt, Kozák Ádám másodszor kapott ki.

1

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2801) – Andrej Volokityin (ukrán, 2631) 1 - 0

Santosh Gujrathi Vidit (indiai, 2629) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2798) 0 - 1

Nodirbek Abduszattorov (üzbég, 2593) – Fabiano Caruana (amerikai, 2770) 1 - 0

Giga Quparadze (grúz, 2583) – Alekszandr Griscsuk (orosz, 2763) 0 - 1

Timur Garayev (amerikai, 2578) – Rapport Richárd (magyar, 2750) 1 - 0

Bharathakoti (indiai, 2484) – Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2687) 1 - 0

Baadur Zsobava (grúz, 2679) – Marcin Dziuba (2424)  1 - 0

Borisz Gelfand (izraeli, 2648) – Arjun B. (indiai, 2397) döntetlen

,,,

Erdős Viktor (2601, 1) – Kántor Gergely (2454, 1) 1 – 0

Kozák Ádám (magyar, 2552) – Pawel Teclar (lengyel, 2345) 0 – 1

A világbajnokságot élőben közvetítő norvég tv miatt Magnus Carlsen ismét az első táblán játszott. Ez a legkevésbé sem zavarta Dudát, aki Kirill Alekszejenkóra is vereséget mért.  Fél pontot rabolt Abduszattorov Nepomnjacsijtól. Baadur Zsobava megállította Muradlit. Döntetlen lett Levon Aronjan és Alireza Firouzja rangadója. Rapport és Erdős remivel folytatta, Kántor nagy skalpot szerzett Szergej Karjakin legyőzésével! Kozák harmadszor kapott ki.

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Magnus Carlsen (norvég, 2842, 2,5) – Bharathakoti (indiai, 2482, 3) 1 - 0

Kirill Alekszejenko (orosz, 2637, 3) – Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2801, 3) 0 - 1

Jan Nepomnjacsij (orosz, 2798, 3) – Nodirbek Abduszattorov (üzbég, 2593, 3) döntetlen

Alekszandr Griscsuk (orosz, 2763, 3) - Timur Garayev (amerikai, 2578, 3) döntetlen

Mahammad Muradli (azerbajdzsáni, 2285, 3) – Baadur Zsobava (grúz, 2679, 3) 0 - 1

Rasmus Svane (német, 2677, 2,5) – Anish Giri (holland, 2763, 2,5) 0 - 1

Levon Aronjan (amerikai, 2728, 2,5) – Alireza Firouzja (francia, 2656, 2,5) döntetlen

Borisz Gelfand (izraeli, 2648, 2,5) – Sahrijar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2727, 2,5) 1 - 0

Jevgenyij Najer (orosz, 2565, 2,5) – Alexei Shirov (spanyol, 2702, 2,5) 0 - 1

Arjun E. (indiai, 2397, 2,5) – Anton Korobov (ukrán, 2689, 2,5) 0 - 1

Alekszejev Szarana (orosz, 2680, 2,5) – Ivan Cseparinov (bolgár, 2621, 2,5) döntetlen

Hikaru akamura (amerikai, 2836, 2) – Parham Maghsoodloo (iráni, 2512, 2,5) 1 - 0

Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2773, 2) – Giga Quparadze (grúz, 2583, 2) 1 - 0

Fabiano Caruana (amerikai, 2770, 2) – Stelios Halkias (görög, 2576, 2) 1 - 0

Rapport Richárd (magyar, 2750, 2) – Jorden Van Foreest (holland, 2563, 2) döntetlen

Gleb Dudin (orosz, 2247, 1,5) – Erdős Viktor (magyar, 2601, 2) döntetlen

Vugar Asadli (azerbajdzsáni, 2309, 1) – Kozák Ádám (magyar, 2552, 1) 1 - 0

Kántor Gergely (magyar, 2454, 1) – Szergej Karjakin (orosz, 2757, 1) 1 - 0

A mesternégyessel rajtoló duó, Jan-Krzysztof Duda és Baadur Zsobava derbije nagy csata után ért véget pontosztozkodással. Magnus Carlsen kezdetben nem állt fényesen Alexei Shirov ellen, de a kapkodásban a „veterán” sakkozó hibázott, a világbajnok hármas holtversenyben az élen várhatja a folytatást.

Rapport Richárd és Kozák Ádám győzelemmel, Erds Viktor és Kántor Gergely döntetlennel zárta az első játéknapot.Kántor

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Jan-Krzysztof Duda (lengyel, 2801, 4) – Baadur Zsobava (grúz, 2679. 4) döntetlen

Alexei Shirov (spanyol, 2702, 3,5) – Magnus Carlsen (norvég, 2842, 3,5) 0 - 1

Anton Korobov (ukrán, 2689, 3,5) – Jan Nepomnjacsij (orosz, 2798, 3,5) döntetlen

Anish Giri (holland, 2767, 3,5) – Borisz Gelfand (izraeli, 2648, 3,5) döntetlen

Nodirbek Abduszattorov (üzbég, 2593, 3,5) – Alekszendr Griscsuk (orosz, 2763, 3,5) döntetlen

Timur Garayev (amerikai, 2578, 3,5) – Fabiano Caruana (amerikai, 2770, 3) döntetlen

Andrej Volokityin (ukrán, 2631, 3) – Hikaru Nakamura (amerikai, 2836, 3) döntetlen

Santosh Gujrathi Vidit (indiai, 2629, 3) – Maxime Vachier-Lagrave (francia, 2773, 3) döntetlen

Danyil Dubov (orosz, 2735 3) – David Anton Guijarrot (spanyol, 2627, 3) 0 - 1

Ivan Cseparinov (bolgár, 2621, 3) – Levon Aronjan (amerikai, 2725, 3) 1 - 0

Rapport Richárd (magyar, 2750, 2,5) – Mahammad Muradli (azerbajdzsáni, 2285, 3) 1 - 0

Erdős Viktor (magyar, 2601, 2,5) – Vagyim Petrovszki (ukrán. 2282, 2,5) döntetlen

Vladiszlav Kovalev (FIDE, 2647, 2) Kántor Gergely (magyar, 2454, 2) döntetlen

Kozák Ádám (magyar, 2552, 1) – Daniel Sadzikowski (lengyel, 2414, 0,5) 1 - 0

World Rapid 2021 Warsaw POL Sun 26th Dec 2021 - Thu 30th Dec 2021
Leading Round 5 (of 13) Standings:

H

R

Név

Ti

FED

Rtg

Pts

TB1

TB2

TB3

1

3

Duda Jan-Krzysztof

GM

POL

2801

4.5

13.0

15.0

2628

2

1

Carlsen Magnus

GM

NOR

2842

4.5

12.0

13.5

2609

3

27

Jobava Baadur

GM

GEO

2679

4.5

11.5

13.5

2560

4

4

Nepomniachtchi Ian

GM

CFR

2798

4.0

14.5

17.0

2618

5

59

Abdusattorov Nodirbek

GM

UZB

2593

4.0

14.5

16.0

2674

6

8

Grischuk Alexander

GM

CFR

2763

4.0

14.0

16.5

2575

7

62

Gareyev Timur

GM

USA

2578

4.0

14.0

15.0

2657

8

45

Anton Guijarro David

GM

ESP

2627

4.0

13.5

15.5

2354

9

154

Niemann Hans Moke

GM

USA

2327

4.0

13.0

16.0

2633

10

35

Gelfand Boris

GM

ISR

2648

4.0

13.0

13.5

2611

11

7

Giri Anish

GM

NED

2767

4.0

12.5

14.5

2619

12

23

Korobov Anton

GM

UKR

2689

4.0

12.0

14.5

2574

13

33

Firouzja Alireza

GM

FRA

2656

4.0

11.5

13.0

2518

14

47

Cheparinov Ivan

GM

BUL

2621

4.0

11.0

12.5

2554

15

21

Fedoseev Vladimir

GM

CFR

2692

4.0

11.0

12.5

2539

16

49

Petrosian Tigran L.

GM

ARM

2621

4.0

10.0

12.0

2499

17

110

Harsha Bharathakoti

GM

IND

2484

3.5

13.5

15.5

2722

18

19

Shirov Alexei

GM

ESP

2702

3.5

13.5

15.0

2617

19

10

Rapport Richard

GM

HUN

2750

3.5

13.0

15.0

2551

20

6

Caruana Fabiano

GM

USA

2770

3.5

13.0

14.5

2577

21

69

Van Foreest Jorden

GM

NED

2563

3.5

12.5

14.5

2754

22

2

Nakamura Hikaru

GM

USA

2836

3.5

12.5

14.5

2576

23

158

Kosakowski Jakub

IM

POL

2304

3.5

12.5

14.0

2600

24

44

Vidit Santosh Gujrathi

GM

IND

2629

3.5

12.5

13.5

2602

25

15

Mamedyarov Shakhriyar

GM

AZE

2727

3.5

12.0

14.0

2583

26

5

Vachier-Lagrave Maxime

GM

FRA

2773

3.5

12.0

14.0

2567

27

42

Volokitin Andrei

GM

UKR

2631

3.5

12.0

13.5

2610

28

102

Maghsoodloo Parham

GM

IRI

2512

3.5

11.5

13.5

2746

29

68

Najer Evgeniy

GM

CFR

2565

3.5

11.5

13.5

2614

30

11

Wojtaszek Radoslaw

GM

POL

2743

3.5

11.5

13.5

2567

31

54

Hovhannisyan Robert

GM

ARM

2613

3.5

11.5

13.0

2481

32

24

Onyshchuk Volodymyr

GM

UKR

2687

3.5

11.5

12.5

2528

33

34

Matlakov Maxim

GM

CFR

2652

3.5

11.0

12.5

2450

34

55

Efimenko Zahar

GM

UKR

2609

3.5

11.0

12.5

2425

35

148

Ivic Velimir

GM

SRB

2357

3.5

10.5

13.0

2581

36

25

Saric Ivan

GM

CRO

2684

3.5

10.5

12.5

2520

37

29

Paravyan David

GM

CFR

2671

3.5

10.0

12.5

2512

38

30

Movsesian Sergei

GM

ARM

2667

3.5

10.0

11.5

2489

39

43

Predke Alexandr

GM

CFR

2630

3.5

10.0

11.0

2437

40

14

Aronian Levon

GM

USA

2728

3.0

14.5

17.0

2583

 

 A 6. forduló párosítása:

A 103 résztevevős női világbajnokság 11 fordulós, az első játéknapon az orosz Alekszandra Kosztenjuk és Valentyina Gunyina mesternégyest ért el. Meglepetés, hogy a nagy esélyesek közül az orosz Alekszandra Gorjacskina, az ukrán Marija és Anna Muzicsuk nem tudta tartani a lépést az orosz duóval. A címvédő indiai Humpy Koneru mindössze 1 pontos.

A női világbajnokság élcsoportjában az első forduló eredményei:

Jevgenyija Doluhanova (ukrán, 2194) – Katyerina Lahno (orosz, 2545) 0 - 1

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2521) – Nino Maisuradze (grúz, 2189) 1 - 0

Michaela Sandu (román, 2185) – Alekszandra Koszetnjuk (orosz, 2515)  0 - 1

Mariaj Muzicsuk (ukrán, 2501) – Nurgyul Szalimova (orosz, 2181) döntetlen

Zeinab Mamedgyarova (azerbajdzsáni, 2171) – Valentyina Gunyina (orosz, 2499)  0 - 1

Anna Muzicsuk (ukrán, 2497) – Alicja Sliwicka (lengyel, 2166)  döntetlen

Anasztaszija Rahmangulova (ukrán, 2152) – Humpy Koneru (indiai, 2483)

Az élcsoportban a 2. forduló eredményei:

Katyerina Lahno (orosz, 2545) – Jevgenyija Ovod (orosz, 2235) 0 – 1

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2515) – Alekszandra Malcsevszkaja (orosz, 2228) 1 – 0

Valentyina Gunyina (orosz, 2499) – Julia Kocstkova (cseh, 2224) 1 – 0

Nana Dzagnidze (grúz, 2471) – Annamarie Muetsh (német, 2203) 1 – 0

Klaudia Kulon (lengyel, 2227) – Polina Suvalova (orosz, 2400) 0 – 1

Az élcsoportban a 3. forduló eredményei:

Alekszandra Gorjacskina (orosz, 2521, 2) – Inna Gaponenko (ukrán, 2348, 2) döntetlen

Anna Zatonskih (amerikai, 2327, 1,5) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2515, 2) 0 – 1

Turkam Mamedgyarova (azerbajdzsáni, 2239, 1,5) – Valentyina Gunyina (orosz, 2499, 2)

Natalija Buksza (ukrán, 2237, 2) – Nana Dzagnidze (grúz, 2471, 2) 0 – 1

Polina Suvalova (orosz, 2400, 2) – Jevgenyija Ovod (orosz, 2235, 2) 1 – 0

Ekaterini Pavlidou (görög, 2110, 2) – Gulnar Mammadova (azerbajdzsáni, 2388, 2) 1 – 0

Elisabeth Paehtz (német, 2367, 2) – Meruert Kamalidenova (kazah, 2070, 2) 0 - 1

Marija Muzicsuk (ukrán, 2501, 1,5) – Julija Oszmak (ukrán, 2253, 1,5) 1 - 0

Az élcsoportban a 4. forduló eredményei:

Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2515, 3) – Polina Suvalova (orosz, 2400, 3) 1 – 0

Valentyina Gunyina (orosz, 2499, 4) – Elisabeth Paehtz (német, 2367, 2) 1 – 0

Nana Dzagnidze (grúz, 2471, 2,5) - Ekaterini Pavlidou (görög, 2110, 2) 1 – 0

Anansztaszia Bodnaruk (orosz, 2275, 2,5) – Alekszandra Gorjacskina (orosz, 3521, 2,5) 1 – 0

Vaishali R (indiai, 2201, 2) – Marija Muzicsuk (ukrán, 2501, 2,5) 1 – 0

Verőci Zsuzsa

Fotó: fide.com

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Rapport huszárvégjátékban nyert a címvédő Van Foreest ellen, Carlsen minőségáldozottal győzte le Girit
2022. 01. 17.

Wijk aan Zee-ben Rapport vereséggel rajtolt, hárrman nyertek világossal
2022. 01. 16.

Wijk aan Zee-ben szombaton kezdődik a Tata Steel Masters, Rapport Richárd ötödik a rajtlistán
2022. 01. 13.

Mi is történt 2021-ben? A legfontosabb versenyek, események összefoglalója  V.
2022. 01. 12.

Mi is történt 2021-ben? A legfontosabb versenyek, események összefoglalója  IV.
2022. 01. 11.

Mi is történt 2021-ben? A legfontosabb versenyek, események összefoglalója  III.
2022. 01. 10.

Mi is történt 2021-ben? A legfontosabb versenyek, események összefoglalója  II.
2022. 01. 09.

Mi is történt 2021-ben? A legfontosabb versenyek, események összefoglalója  I.
2022. 01. 09.

Az ötszörös világbajnok Magnus Carlsen 65 pontos előnnyel vezeti az új világranglistát
2022. 01. 01.

A 17 éves kazah Bibiszara Asszuabajeva először, a francia Maxime Vachier-Lagrave harmadszor villám-világbajnok
2021. 12. 31.

Levon Aronjan félpontos előnnyel vezet a villám-világbajnokságon, Magnus Carlsen csak a nyolcadik
2021. 12. 30.

Katyerina Lahno és Magnus Carlsen játszik címvédőként a villám-világbajnokságon
2021. 12. 29.

A 17 éves üzbég Abduszattorov a rapid világbajnok, a női viadalon az orosz Kosztenjuk diadalmaskodott
2021. 12. 29.

A rapid világbajnokságon Carlsen félpontos, a női viadalon Kosztenjuk másfél pontos előnnyel vezet
2021. 12. 28.

Az első játéknap után hármas holtverseny a férfi rapid vb-n, orosz duó vezet a női viadalon
2021. 12. 27.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog