Help Sales ÁSZF

Az éllovasok fekete napja, Koneru, Lahno és Harika is vereséget szenvedett a 9. fordulóban

Címkék: Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno

A taskenti Grand Prix-verseny kilencedik fordulójában elvesztette veretlenségét az éllovas indiai Humpy Koneru, legyőzője, a grúz Bela Hotenasvili holtversenyben a második helyre lépett előre. Koneru megőrizte egypontos előnyét, mert riválisai is gyenge napot fogtak ki. Az ukrán Katyerina Lahnót a magára talált kínai Zhao Xue, az indiai Dronavalli Harikát az orosz exvilágbajnoknő Alekszandra Kosztenjuk fosztotta meg veretlenségétől. A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova kalandos partit nyert az üzbég Nafisza Muminova ellen, az örmény Elina Danieljan is érvényesítette a papírformát. A játéknap egyetlen döntetlene az orosz Olga Girja és a kínai Ju Wenjun játszmájában született.

 

Az üzbég fővárosban a pihenőnap után viharos, fordulatokban gazdag partikkal folytatódott a Grand Prix-sorozat harmadik versenye. Az első három helyezett fekete napot zárt, elvesztették veretlenségüket. Az indiai Humpy Koneru váratlan veresége ellenére megőrizte egypontos előnyét, legyőzője, a grúz Bela Hotenasvili bekapcsolódott az érmes helyezésekért folyó küzdelembe. Koneru tőle szokatlan hibát vétett, jobb állásban rontott, amit Hotenasvili az érdekes végjátékban kihasznált.

 

Az ukrán Katyerina Lahnót a hármas vesztőszériával sakkasztalhoz ülő kínai Zhao Xue győzte le. A nyitásban még Lahno esélyei tűntek kedvezőbbnek, de rosszul cserélt, Zhao minőségáldozat felkínálásával jelentős előny szerzett, oly viszontagságos partijai után ezúttal nem hibázott.

 

Bosszankodhat az indiai Dronavalli Harika, már-már kezében érezhette a pontot, de hibák sorozatával az orosz exvilágbajnoknőnek ajándékozta a partit. Alekszandra Kosztenjuk a felkínált eséllyel élni tudott.

A bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova is csak az egész pontnak örülhetett, a játékának a legkevésbé. Az üzbég Nafisza Muminova a tornán sokadik esélyét szalasztotta el.

Az örmény Elina második nyerését aratta, a sereghajtó kazah Gulishan Nahbajeva nagyobb rutinnal nehéz perceket okozhatott volna ellenfelének. Az orosz Olga Girja a kínai Jun Wenjuntól értékes fél pontot rabolt.

 

A 9. forduló eredményei:

Dronavalli Harika (indiai, 2475) – Alekszandra Kosztenjuk (orosz, 2495) 0 – 1 (Angol megnyitás, 48)

Nafisza Muminova (üzbég, 2293) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2496) 0 – 1 (Pirc védelem, 44)

Zhao Xue (kínai, 2579) – Katyerina Lahno (ukrán, 2532) 1 – 0 (Angol megnyitás, 43)

Bela Hotenasvili (grúz, 2514) – Humpy Koneru (indiai, 2607) 1 – 0 (Bogoindiai védelem, 60)

Gulishan Nahbajeva (kazah, 2307) – Elina Danieljan (örmény, 2470) 0 – 1 (Nimzoindiai védelem, 40)

Olga Girja (orosz, 2439) – Ju Wenjun (kínai, 2535) döntetlen (Holland védelem, 68)

 

Név

Rtg

FED

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Pont

SB.

1

GM

Humpy Koneru

2607

IND

*

0

½

½

1

1

½

1

1

1

28,25

2

IM

Bela Hotenasvili

2514

GEO

1

*

0

0

1

1

0

½

1

1

22,00

3

GM

Dronavalli Harika

2475

IND

½

1

*

½

½

1

½

0

1

½

25,50

4

GM

Katyerina Lahno

2532

UKR

½

½

*

½

0

½

1

1

1

½

24,75

5

WGM

Ju Wenjun

2535

CHN

0

1

½

½

*

1

½

1

0

½

5

23,00

6

GM

Zhao Xue

2579

CHN

0

0

1

0

*

1

1

0

1

½

17,75

7

WGM

Olga Girja

2439

RUS

0

0

½

½

0

*

½

1

1

1

16,00

8

GM

Antoaneta Sztefanova

2496

BUL

½

½

0

0

½

*

½

½

1

1

16,75

9

GM

Alekszandra Kosztenjuk

2495

RUS

0

1

1

0

0

0

½

*

½

1

4

16,75

10

GM

Elina Danieljan

2470

ARM

0

½

0

0

1

½

½

*

½

1

4

14,50

11

WGM

Nafisza Muminova

2293

UZB

0

0

½

1

0

0

0

½

*

1

3

11,25

12

WGM

Gulishan Nahbajeva

2307

KAZ

0

½

½

½

0

0

0

0

0

*

7,50

 

A 10. forduló párosítása:

Alekszandra Kosztenjuk – Ju Wenjun

Elina Danieljan – Olga Girja

Humpy Koneru – Gulishan Nahbajeva

Katyerina Lahno – Bela Hotenasvili

Antoaneta Sztefanova – Zhao Xue

Dronavalli Harika – Nafisza Muminova

 

Hotenasvili,B (2514) - Koneru,H (2607)
Bogoindiai védelem [E11]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hf3 Fb4+ 4.Fd2 c5 5.Fxb4 cxb4 6.a3 Ve7 7.e3

Számításba jött a 7.c5 bxa3 8.Hxa3 d5 9.Hb5 folytatás is.

7...0-0 8.Fe2 b6 9.0-0 Fb7 10.axb4 Vxb4 11.Hc3 d5 12.He5 dxc4 13.Hxc4 Hbd7 14.Ba4 Ve7 15.Ff3?!

A grúz nagymesternő 15.Vb3 Fc6 16.Va3 Vxa3 17.Bxa3-mal jobban játszhatott volna.

15...Hd5 16.Hxd5 exd5 17.Hd2 b5 18.Ba5 Vb4 19.Ba2 a5 20.Hb3 a4 21.Hc1 Va5 22.Hd3 b4 23.Vd2

23...b3 24.Vxa5 Bxa5 25.Ba3 Fa6 26.Fe2 Bc8 27.Bc1 Bxc1+ 28.Hxc1 Fc4?!

Humpy Koneru a 28...Fxe2 29.Hxe2 Hb6 30.Hc3 Ba8 31.f3 Bb8 32.Kf2 Hc4 változatban vígan nézhetett volna a jövőbe!

29.Fxc4 dxc4 30.He2 Hb6 31.e4 Kf8 32.Hc3 Ba8 33.f3 Bd8?

 

34.d5 Ke7 35.Kf2 Ba8 36.Ke3 f6 37.Kd4 Ba5 38.f4 g6 39.g3 Kd7 40.e5 fxe5+ 41.fxe5 Ke7 42.Ba1 Kd7?

Vesztőlépés. 42...a3 43.Bxa3 Bxa3 44.bxa3 b2 45.Hb1 h5 46.d6+ (46.Kc5?? c3) 46...Ke6 47.h4 Hd7 jó remiesélyt adott volna.

 

 

 

43.Bf1! a3 44.bxa3?!

Kimaradt a 44.e6+ Ke8 (44...Kd6 45.He4+ Kc7 46.Bf7+ Kb8 47.Hc5) 45.bxa3 b2 46.Bb1 Hxd5 47.Hxd5 Bxd5+ 48.Kxd5 c3 49.Kd6 c2 50.Bxb2 folytatás.

44...b2 45.e6+ Ke7 46.Bf7+ Ke8 47.Bb7

 

47...b1V 48.Hxb1 Bxd5+ 49.Ke4 Bd6 50.Ke5 Bd5+ 51.Kf6 Bf5+ 52.Kg7 Hd5 53.Hd2 Be5 54.Hxc4 Bxe6 55.Kxh7 He7 56.a4 Kf7 57.a5 Be2 58.h4 Ba2 59.Bb6 g5? 60.He5+ és sötét feladta

 

Zhao Xue (2579) - Lahno,K (2532)
Angol megnyitás [A37]

1.c4 g6 2.Hc3 c5 3.Hf3 Fg7 4.g3 Hc6 5.Fg2 e6 6.0-0 Hge7 7.a3 d5 8.d3 0-0 9.Fg5 h6 10.cxd5 exd5 11.Fxe7 Hxe7 12.Bc1 Fd7 13.b4 cxb4 14.axb4 Vb6 15.Vb3 a5

Katyerina Lahno 15...d4 16.Hd5 Hxd5 17.Vxd5 Fg4 után kicsit jobban állhatott volna.

16.Hxd5 Hxd5 17.Vxd5 Fc6 18.bxa5

18...Vxf2+?! 19.Kxf2 Fxd5 20.Bc5 Bfd8 21.Bb1 Ff8 22.Bcb5 Fc6

 

23.He5! Bdc8?

A minőségáldozat elfogadására nem férhetett volna kétség Zhao Xue előnyéhez a 23...Fxb5 24.Bxb5 Bac8 25.Bxb7 Bc2 26.Hxf7 Bxd3 27.Hxh6+ Fxh6 (27...Kh8 28.Ff3) 28.Fe4 változatban. 23...Bd6 adta a legjobb esélyt.

24.d4 Fg7 25.Fxc6 bxc6 26.Bc5 Ba6 27.Hf3 Ff8

 

28.Bb6 Bca8 29.Bcxc6 Bxa5 30.Bb7 Ba2 31.Bcb6 Be8 32.Bb2 Baa8 33.Bc2 Fd6 34.Bd7 Ba6 35.Bb2 Ff8 36.He5 Fg7 37.Hf3 Bae6 38.Bc2 Be4 39.Bd2 Ff8? 40.He5 Fc5? 41.Hxf7 Fxd4+? 42.B2xd4 Bxe2+ 43.Kg1 és sötét feladta

 

Harika,D (2475) - Kosztenjuk,A (2495)
Angol megnyitás [A30]

1.Hf3 Hf6 2.c4 b6 3.g3 Fb7 4.Fg2 c5 5.0-0 g6 6.e3 Fg7 7.d4 0-0 8.d5 b5 9.Be1 He4 10.Vc2 Hd6 11.cxb5 Vb6 12.a4 Fxd5 13.Hc3

Harika kényelmes előnnyel játszhatta volna a 13.e4 Fb7 14.Fg5 Be8 15.e5 Hf5 16.Hc3 utáni állást.

13...Fxc3 14.Vxc3 Vb7?

15.e4! Hxe4 16.Vd3

Jóval erősebb volt a 16.Bxe4 Fxe4 17.Fh6 f6 18.Fxf8 Kxf8 19.Vxc5 d5 20.Bc1 folytatás.

16...d6 17.Fh6 Be8 18.Bad1 Hf6 19.a5?

Harika elmulasztotta a 19.Vc3! Hbd7 20.Bxd5 Vxd5 21.He5 Hxe5 22.Fxd5 Hxd5 23.Va3 lehetőséget.

19...Hbd7 20.a6 Vb6 21.Vc3 e6 22.Fh3 Fxf3 23.Vxf3 d5 24.Fg5 Kg7 25.Vf4 Vxb5 26.Ff1 Vb6 27.Vh4 h5 28.Vf4

28...e5 29.Fxf6+ Vxf6 30.Vc1 Vc6 31.b4 c4 32.Vc3 f6 33.f4 e4 34.Vd4 Hb6 35.Ba1 Vd6 36.Bab1 Bac8 37.Be3 Bc7 38.Ba3 e3 39.Bxe3 Bxe3 40.Vxe3 d4 41.Vf3 d3 42.f5 Vd4+ 43.Kg2 Hd5 44.fxg6 He3+ 45.Kh1 d2 46.Vxh5 Vd5+ 47.Vxd5 Hxd5 48.Bd1 c3 és világos feladta

 

Muminova,N (2321) - Sztefanova,A (2497)
Pirc védelem [B08]

1.e4 g6 2.d4 Fg7 3.Hf3 d6 4.Fe2 Hf6 5.Hc3 c6 6.0-0 Vc7 7.Ff4 Hbd7 8.e5 Hh5 9.exd6 exd6 10.Fe3 d5 11.Vd2 0-0 12.Bae1 b5 13.a3 a5 14.Ha2 Be8 15.Hc1 Hhf6 16.Hd3 He4 17.Vc1 Hb6 18.Ff4 Vd8 19.Hfe5 f6?

20.Hxc6 Vd7 21.Hb8 Vf7 22.Hc5

Az üzbég sakkozónő 22.f3 g5 (22...Hg5 23.Hc5) 23.fxe4 gxf4 24.Hxf4 Bxe4 25.Hc6 Fd7 26.Fxb5-tel jelentős fölénybe kerülhetett volna.

22...Hc4 23.b3 Hxc5 24.dxc5?

A b8 huszár életben maradhatott volna a 24.bxc4 He6 25.cxb5 Hxf4 26.Vxf4 Be4 27.Vg3 változatban.

24...He5 25.Fxb5 Be6 26.c4 d4?! 27.Hc6? Hxc6 28.Bxe6 Vxe6 29.Be1 He5 30.c6 Vf5 31.Vd2 Hd3 32.Be8+ Kf7 33.Ve2 He5 34.Fxe5 fxe5 35.c7 d3 36.Vd1 d2 37.h3 Fh6 38.Fc6 Ba6 39.g4 Vf4 40.Bxc8 Bxc6 41.Ba8 Bxc7 42.Bxa5 Ve4 43.Kf1 Kg7 44.Bd5 Bf7 és világos feladta

 

Nahbajeva,G (2307) - Danieljan,E (2470)
Nimzoindiai védelem [E20]

1.d4 Hf6 2.c4 e6 3.Hc3 Fb4 4.g3 0-0 5.Fg2 d5 6.Hf3 dxc4 7.0-0 c5 8.dxc5 Va5 9.Vc2 Fxc3 10.Vxc3 Vxc3 11.bxc3 He4 12.He5 Hxc5 13.Fa3 Hba6 14.Bfd1 f6 15.Hxc4 Bb8 16.Ha5

Nagyobb előnyt adott a 16.Hd6 b6 17.Hb5 Fb7 18.Hxa7 Fxg2 19.Kxg2 Ba8 20.Hb5 folytatás.

 16...b6 17.Hc6 Bb7 18.Bd2 Bc7 19.Bad1 Fd7 20.Hb4 Fb5 21.f4?! Hxb4 22.Fxb4 Bfc8 23.g4 Fa4 24.Bd8+ Kf7 25.Bxc8 Bxc8 26.Bd4 Fb5 27.c4 Fe8 28.f5 e5 29.Bd2 Ke7 30.Bd3 Bc7 31.Kf2 h5 32.gxh5 Fxh5 33.Bg3 Kf8 34.Fd5 Ff7 35.e4 Fxd5 36.exd5 Kf7 37.Ke3? Ha6 38.d6 Bxc4 39.Fa3 Hc5? 40.Bg2 Bc3+ és világos feladta

 

Girja,O (2439) – Ju Wenjun (2535)
Holland védelem [A90]

1.d4 f5 2.c4 Hf6 3.Hc3 e6 4.g3 Fb4 5.Fd2 0-0 6.Fg2 Ve7 7.e3 Fxc3 8.Fxc3 d6 9.Vc2 e5 10.He2 c6 11.0-0 e4 12.b4 Fe6 13.Fb2 Hbd7 14.Bfc1 Hb6 15.c5 Hc4 16.a4 a6 17.Fc3 g5 18.Fe1 d5 19.Vb3 Hh5 20.Bc3

20...f4 21.exf4 gxf4 22.Hxf4 Hxf4 23.gxf4 Bxf4 24.Bg3+ Bg4 25.Bxg4+ Fxg4 26.Vg3 Vg7 27.Fc3 Fh5 28.Ff1 Vxg3+ 29.hxg3 Kf7 30.Bb1 Fg4 31.b5 axb5 32.axb5 Ba3 33.bxc6 bxc6 34.Fe1 Ke6 35.Bc1 Hb2 36.Fd2 Ba4 37.Bb1 Hc4 38.Fh6 Ba2 39.Fg2 Hd2 40.Fxd2 Bxd2 41.Bb6 Bxd4 42.Bxc6+ Ke5 43.Bh6 Bd1+ 44.Kh2 Bd2 45.Kg1 Bc2 46.Bxh7 Bxc5 47.Be7+ Kd4 48.Bg7 Fe2 49.Kh2 Kd3 50.g4 d4 51.Be7 e3 52.fxe3 dxe3 53.Kg3 Kd2 54.Ff3 Fd3 55.Be8 Bc1 56.g5 Bg1+ 57.Kf4 e2

 

 

58.Fxe2 Fxe2 59.Bxe2+ Kxe2 60.Kf5 Ke3 61.g6 Kd4 62.Kf6 Kd5 63.g7 Kd6 64.Kf7 Bf1+ 65.Ke8 Bg1 66.Kf7 Ke5 67.g8V Bxg8 68.Kxg8 és döntetlen

 

Verőci Zsuzsa

 (Fotók: Maria Jemelianova  http://tashkent2013.fide.com)

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Carlsen nagy csatában győzte le Mamedgyarovot, az Armageddon játszma döntött, előnye hat pontra nőtt
2021. 09. 27.

Carlsen és So 3 ponttal kezdte a döntőt, Vachier-Lagrave, Artyemijev és Giri a rájátszásban győzött
2021. 09. 26.

A Mednyij Vszadnik és a South Ural győzött a Klubcsapatok Európa-kupáján
2021. 09. 24.

Magnus Carlsen 4 pontos előnnyel kezdi a Meltwater Champions Chess Tour döntőjét
2021. 09. 24.

A Klubcsapatok Európa-kupa utolsó fordulója előtt a Mednyij Vszadnik csapata egypontos előnnyel vezet
2021. 09. 23.

A Klubcsapatok Európa-kupáján az ötödik fordulóban döntetlen lett az éllovasok rangadója
2021. 09. 22.

A német Vincent Keymer kvalifikálta magát elsőként a Challengers Chess Tour döntőjébe  
2021. 09. 22.

Négy forduló után a szentpétervári Mednyij Vszadnik és az AVE Novy Bor vezet az Európa-kupán
2021. 09. 22.

Carlsen negyedszer az Altibox Norway Chess torna győztese, Rapport nyolc fordulóig vezetve harmadik lett
2021. 09. 18.

Címvédőként az orosz válogatott győzött az Online Sakkolimpián
2021. 09. 17.

Carlsen visszavágott Karjakinnak, átvette a vezetést, Rapport az Armageddon partiban kikapott Nepomnjacsijtól
2021. 09. 17.

Carlsen 77 lépésben nyert Rapport ellen, fél pontra csökkentette hátrányát
2021. 09. 16.

Az Online Sakkolimpián a címvédő orosz válogatott és az amerikai csapat játssza a döntőt
2021. 09. 15.

Rapport szenzációs játékkal győzte le Karjakint, a virtuális világranglistán már a hatodik
2021. 09. 15.

Válogatottunk nagy csatában szenvedett kétszer minimális vereséget az orosz csapattól
2021. 09. 14.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog