Help Sales ÁSZF

Az Eb ötödik fordulója után Berkes Ferenc négyes holtversenyben vezet

Címkék: Nem tartozik hozzá címke

A Szkopjéban zajló 20. Európa-bajnokság ötödik fordulójában Berkes Ferenc legyőzte a grúz Levan Pantszulaját, négyes holtversenyben az élen áll. Erdős Viktor a grúz Ivan Cseparinovval, Gledura Benjámin a lengyel Mateusz Bartellen osztozott meg a ponton, a vezető négyest félpontos hátránnyal üldöző 25 fős csoport tagjai. Ruck Róbert és Kozák Ádám 3, Csiki Endre és Krstulovic Alex 2,5, Ongut Tamás Gunes másfél pontos. A pontvadászat a szombati pihenőnap után vasárnap folytatódik a 11 fordulós kontinensbajnokságon.

 

A viadal ötödik játéknapja után Berkes Ferenc négyes holtversenyben az élen áll. A grúz Levan Pantszulaja ellen ellenkező oldalra történt sáncolás mellett támadáshoz jutott. Berkes Ferenc számos jó folytatás között válogathatott, a bőség zavarában nem a legjobb megoldást választotta. Az időkontroll után csak minimális előnye volt, de a végjátékban ellenfele nem jeleskedett, a szabadgyalogok biztosították nagymesterünk győzelmét.

Erdős Viktor a bolgár színekből átigazolt, a grúz sakkozást erősítő Ivan Cseparinovval osztozott meg a ponton. Gledura Benjámin a lengyel Mateusz Bartellel remizett, mindketten a 25 fős üldöző boly tagjai.

A nyitást követően kedvező volt Ruck Róbert állása, de jó esélyeit eltékozolva remizett az ukrán Vlagyimir Oniscsukkal.

Kozák Ádámnak könnyű ellenfél jutott, Csiki Endre az ukrán olimpiai bajnok Pavel Eljanovtól szenvedett vereséget. Krstulovic Alex magasabb Élő-pontszámú török sakkozóval szemben ért el döntetlent. Ongut Tamás Gunes megszerezte első győzelmét.

A mai játéknap előtt tizenkilencen álltak az élen, Berkes Ferenc mellett még hárman vették sikerrel az ötödik akadályt. Az izraeli Maxim Rodshtein és az orosz Kirill Alekszejenko nehezebben, a lengyel Kacper Piorun könnyen nyert. Gyors döntetlen született az éltáblán Makszim Csigajev és Vladiszlav Artyemijev partijában.

 

Az élcsoportban az 5. forduló eredményei:

Makszim Csigajev (orosz, 2613, 3,5) – Vladiszlav Artyemijev (orosz, 2736, 3,5) döntetlen

Erdős Viktor (magyar, 2612, 3,5) – Ivan Cseparinov (grúz, 2683, 3,5) döntetlen

Bogdan-Daniel Deac (román, 2609, 3,5) – Maxim Rodshtein (izraeli, 2673, 3,5) 0 - 1

Berkes Ferenc (magyar, 2666, 3,5) – Levan Pantszulaja (grúz, 2611, 3,5) 1 - 0

Szergej Azarov (fehérorosz, 2585, 3,5) – Borisz Gelfand (izraeli, 2655, 3,5) döntetlen

Kirill Alekszejenko (orosz, 2644, 3,5) – Rasmus Svane (német, 2610, 3,5) 1 - 0

Alekszej Alekszandrov (fehérorosz, 2574, 3,5) – Vagyim Zvjagincev (orosz, 2642, 3,5) döntetlen

Tal Baron (izraeli, 2506, 3,5) – Kacper Piorun (lengyel, 2631, 3,5) 0 - 1

Gledura Benjámin (magyar, 2630, 3,5) – Mateusz Bartel (lengyel, 2600, 3,5) döntetlen

Daniil Dubov (orosz, 2703, 3) – Szemjon Lomaszov (orosz, 2559, 3,5) 1 - 0

Dragan Solak (török, 2601, 3) – Vladiszlav Kovalev (fehérorosz, 2703, 3) 0 - 1

Mihail Antipov (orosz, 2594, 3) – Ivan Saric (horvát, 2703, 3) döntetlen

Rauf Mamedov (azerbajdzsáni, 2701, 3) – Niclas Huschenbeth (német, 2594, 3) 1 - 0

Alexander Donchenko (német, 2593, 3) – Nils Grandelius (svéd, 2694, 3) 0 - 1

Samvel Ter-Sahakjan (örmény, 2590, 3) – Ruszlan Ponomarjov (ukrán, 2667, 3) döntetlen

Alekszej Drejev (orosz, 2662, 3) – Emre Can (török, 2586, 3) döntetlen

Ruck Róbert (magyar, 2521, 2,5) – Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2626, 2,5) döntetlen

Pavel Eljanov (ukrán, 2682, 2) – Csiki Endre (magyar, 2251, 2,5) 1 - 0

Burak Firat (török, 2468, 2) – Krstulovic Alex (magyar, 2351, 2)  döntetlen

Kozák Ádám (magyar, 2445, 2) – Jekatyerina Szmirnova (orosz, 2178, 2)  1 - 0

Ongut Tamás Gunes (magyar, 2197, 0,5) – Bojana Bejatovic (macedón, 2058, 0,5) 1 - 0

Az élcsoport állása:

H.

R.

Név

FED

Élő

Pont

 TB1 

 TB2 

 TB3 

1

13

GM

Maxim Rodshtein

ISR

2673

4,5

2577

12,5

14,5

2

16

GM

Berkes Ferenc

HUN

2666

4,5

2575

12,0

14,5

3

26

GM

Kirill Alekszejenko

RUS

2644

4,5

2568

12,0

14,0

4

37

GM

Kacper Piorun

POL

2631

4,5

2535

13,0

15,5

5

82

GM

Szergej Azarov

BLR

2585

4,0

2611

16,0

18,0

6

57

GM

Makszim Csigajev

RUS

2613

4,0

2596

14,0

16,0

7

110

GM

Johan-Sebastien Christiansen

NOR

2539

4,0

2588

10,5

11,5

8

11

GM

Ivan Cseparinov

GEO

2683

4,0

2585

13,5

15,0

9

1

GM

Vladiszlav Artyemijev

RUS

2736

4,0

2566

14,5

16,5

10

23

GM

Borisz Gelfand

ISR

2655

4,0

2562

13,5

15,5

11

9

GM

Nils Grandelius

SWE

2694

4,0

2556

14,0

17,0

12

73

GM

Mateusz Bartel

POL

2600

4,0

2551

14,5

16,0

13

88

GM

Zbynek Hracek

CZE

2578

4,0

2547

11,0

13,0

14

59

GM

Erdős Viktor

HUN

2612

4,0

2543

12,5

15,0

15

32

GM

Igor Liszij

RUS

2635

4,0

2539

12,0

14,5

16

39

GM

Alekszandr Rohmanov

RUS

2629

4,0

2537

12,0

14,0

17

42

GM

David Paravjan

RUS

2627

4,0

2533

13,0

15,0

18

21

GM

Igor Kovalenko

LAT

2658

4,0

2532

12,0

14,0

19

91

GM

Alekszej Alekszandrov

BLR

2574

4,0

2532

12,0

13,5

20

3

GM

Daniil Dubov

RUS

2703

4,0

2523

13,0

14,0

21

28

GM

David Anton Guijarro

ESP

2643

4,0

2522

10,5

12,5

106

IM

Klamenti Szvicsev

RUS

2545

4,0

2522

10,5

12,5

23

29

GM

Vagyim Zvjagincev

RUS

2642

4,0

2518

12,5

14,0

24

38

GM

Gledura Benjámin

HUN

2630

4,0

2516

11,5

13,5

25

4

GM

Vladiszlav Kovalev

BLR

2703

4,0

2514

11,5

14,0

90

120

GM

Ruck Róbert

HUN

2521

3,0

2578

11,0

13,0

97

183

IM

Kozák Ádám

HUN

2445

3,0

2540

12,5

14,5

154

273

FM

Csiki Endre

HUN

2251

2,5

2577

11,5

13,5

202

242

FM

Krstulovic Alex

HUN

2351

2,5

2448

12,0

13,0

319

297

FM

Ongut Tamás Gunes

HUN

2197

3,5

2259

9,0

9,5

A vasárnapi 6. forduló párosítása:

T.

R.

Név

Élő

Pont

Res.

Pont

Név

Élő

 

R.

1

13

GM

Maxim Rodshtein

2673

GM

Kirill Alekszejenko

2644

26

2

37

GM

Kacper Piorun

2631

GM

Berkes Ferenc

2666

16

3

1

GM

Vladiszlav Artyemijev

2736

4

4

GM

David Paravjan

2627

42

4

39

GM

Alekszandr Rahmanov

2629

4

4

GM

Daniil Dubov

2703

3

5

4

GM

Vladiszlav Kovalev

2703

4

4

GM

Makszim Csigajev

2613

57

6

88

GM

Zbynek Hracek

2578

4

4

GM

Rauf Mamedov

2701

6

7

9

GM

Nils Grandelius

2694

4

4

GM

Erdős Viktor

2612

59

8

11

GM

Ivan Cseparinov

2683

4

4

GM

Alexandr Predke

2611

63

9

21

GM

Igor Kovalenko

2658

4

4

GM

Andrej Jeszipenko

2603

69

10

23

GM

Borisz Gelfand

2655

4

4

GM

Mateusz Bartel

2600

73

11

106

IM

Klementi Szvicsev

2545

4

4

GM

David Anton Guijarro

2643

28

12

29

GM

Vagyim Zvjagincev

2642

4

4

GM

Szergej Azarov

2585

82

13

110

GM

Johan-Sebastien Christiansen

2539

4

4

GM

Igor Liszij

2635

32

14

144

IM

Velimir Ivic

2487

4

4

GM

Gledura Benjámin

2630

38

15

2

GM

Jevgenyij Tomasevszkij

2705

4

GM

Alekszej Alekszandrov

2574

91

16

5

GM

Ivan Saric

2703

GM

Alexander Huzman

2582

84

57

76

GM

Niclas Huschenbeth

2594

3

3

IM

Kozák Ádám

2445

183

72

270

IM

Zlatko Martic

2261

3

3

GM

Ruck Róbert

2521

120

100

242

FM

Krstulovic Alex

2351

GM

Sant Szargszjan

2488

143

109

273

FM

Csiki Endre

2251

IM

Blazo Kalezic

2460

172

142

187

IM

Lucia-Ioan Filip

2438

FM

Ongut Tamás Gunes

2197

297

Verőci Zsuzsa

 

| Reblog! 0 |
Reblog hírfolyam | Like hírfolyam

Legfrissebb bejegyzések

Az új világranglistán Carlsen 27 pontos előnyel vezet Caruana előtt, Rapport a 11. a rangsorban
2021. 02. 28.

A háromszoros örmény olimpiai bajnok Levon Aronjan amerikai színekben folytatja pályafutását
2021. 02. 26.

Wesley So az Opera Euro Rapid győztese, a második párharcot 2,5-1,5-re megnyerte Magnus Carlsen ellen
2021. 02. 15.

A döntő második játszmáját Carlsen nyerte, So a negyedik partiban egyenlített
2021. 02. 14.

Az Opera Euro Rapid viadal döntőjében Magnus Carlsen és Wesley So mérkőzik meg
2021. 02. 12.

Magnus Carlsen és Wesley So nyeréssel kezdte az Opera Euro Rapid viadal elődöntőjét
2021. 02. 11.

Carlsen az Armageddon parti megnyerésével elődöntős, Vachier-Lagrave, So és Radzsabov jutott még tovább
2021. 02. 11.

Az Opera Euro negyeddöntőjében Carlsen, Vachier-Lagrave és So megnyerte az első párharcát
2021. 02. 10.

Carlsen jutott elsőként az Opera Euro online rapid viadal negyeddöntőjébe
2021. 02. 09.

Carlsen félpontos előnnyel vezet So és Giri előtt, a hétfői öt fordulóban dől el nyolc továbbjutó hely sorsa
2021. 02. 08.

Carlsen vereséggel rajtolt, mesternégyessel folytatta, félpontos előnnyel vezet
2021. 02. 07.

Szombaton kezdődik a Champions Chess Tour harmadik versenye, az Opera Euro onlina rapid torna
2021. 02. 05.

A 21 éves  Jorden Van Foreest a Tata Steel Masters győztese, a rájátszást megnyerte Anish Giri ellen
2021. 02. 01.

Giri nyerőesélyt hagyott ki Firouzja ellen, az utolsó forduló előtt fél pont az előnye 
2021. 01. 31.

Anish Giri sötéttel remizett Magnus Carlsennel, megőrizte félpontos előnyét
2021. 01. 29.

Hirdetés

Feedek

Archívum

Címkefelhő

Sakk Carlsen Lékó Polgár Judit, Aeroflot-verseny Rapport Richárd, Csapat-világbajnokság 2015, Grand Chess Tour, Sparkassen Chess Meeting, Biel Sakkfesztivál, Világkupa Baku, Grand Prix 2015/16, Csapat Európa-bajnokság, Tata Steel Chess 2016, Altibox Norway Chess 2016, Világkupa 2017 Tbiliszi, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Magnus Carlsen, Teherán Női kieséses rendszerű világbajnokság, Világbajnok-jelölti torna Hanti-Manszijszk Anand Aronjan Kramnyik Topalov Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk, Sakkolimpia Tromsø, Világbajnoki döntő 2014 Magnus Carlsen Viswanathan Anand, Csapatbajnokság, Világranglista, Női Európa-bajnokság, Világbajnok-jelölti verseny London Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, Tata Steel 2015 Carlsen Caruana Aronjan Giri Ivancsuk Hou Ji-fan, Grand Prix London, Európa-bajnokság Jereván Polgár Judit Almási Zoltán Balogh Csaba, Riga Női Európa-bajnokság 2017, Női Grand Prix Sardzsa Hou JI-fan Humpy Koneru, Csapat Európa-bajnokság 2013, Női Európa-bajnokság 2016, Grand Prix Peking Lékó Griscsuk Karjakin Gelfand Topalov Kamsky Mamedgyarov, 40. sakkolimpia Isztambul, Grand Prix Párizs Griscsuk Caruana Nakamura Gelfand Ponomarjov, Férfi Európa-bajnokság 2012, Női Európa-bajnokság Plovdiv Hoang Thanh Trang Dzagnidze Gunyina Sztefanova, Wijk aan Zee 2012, Tata Steel 2013 Rapport Richárd, Grand Prix Taskent Caruana Karjakin Nakamura Giri Vachier-Lagrave Gelfand, Grand Prix-verseny Tbiliszi Griscsuk Giri Vachier-Lagrave Mamedgyarov Szvidler, Európa-bajnokság 2015 Jeruzsálem, Grand Prix Szaloniki Topalov Griscsuk Nakamura Caruana Morozevics Ivancsuk, 51. Capablanca emlékverseny, Dortmund Vlagyimir Kramnyik Ruszlan Ponomarjov Hikaru Nakamura Anish Giri, Grand Slam-döntő Anand Carlsen Aronjan Ivancsuk Nakamura, Női Grand Prix Lopota Hou Ji-fan Humpy Koneru Anna Muzicsuk Nana Dzagnidze, Tal-emlékverseny, Baden-Baden 2013 Anand Caruana Adams Naiditsch, Stavanger 2014 Carlsen Aronjan Griscsuk Caruana Kramnyik Topalov Karjakin, St. Louis Carlsen Aronjan Caruana Nakamura Topalov Vachier-Lagrave, 42. sakkolimpia Baku, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Karjakin Nakamura Lékó Péter, Európa-bajnokság Legnica Almási Zoltán Berkes Ferenc Balogh Csaba, Női csapat-világbajnokság 2013, Gibraltár 2015 Hou Ji-fan Topalov Nakamura Szvidler Rapport, Orosz szuperbajnokság Novoszibirszk, St. Louis USA ch 2017, 18. Európa-bajnokság 2017 Minszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2014 Aronjan Nakamura Caruana Gelfand Karjakin Rapport, Királyi verseny Bukarest Caruana Ponomarjov Wang Hao Radzsabov, Csapatbajnokság 2013/14, Taskent GP-verseny Humpy Koneru Zhao Xue Ju Wenjun Katyerina Lahno, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Andrejkin Nepomnjacsij, VIII. Tal-emlékverseny Anand Carlsen Kramnyik Nakamura Karjakin Caruana Gelfand, Csapat-világbajnokság 2013, Rosztov Grand Prix Hou Ji-fan Humpy Koneru, Aeroflot 2012, Gibraltár, Grand Chess Tour 2016 London, Katar 2014 Kramnyik Giri Mamedgyarov Vachier-Lagrave Berkes Gara, Biel Magnus Carlsen Hikaru Nakamura, Orosz szuperbajnokság Szergej Karjakin Alekszandr Griscsuk Peter Szvidler, Grand Prix Genf Usenyina Hou Ji-fan Muzicsuk Dzagnidze Lahno, Aljechin emlékverseny Anand Aronjan Kramnyik Szvidler Gelfand Adams, Capablanca emlékverseny Almási Zoltán, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Biel 2013 Vachier-Lagrave Nepomnjacsij Rapport, Férfi sakkbajnokság, Vugar Gasimov emlékverseny Carlsen Caruana Nakamura Karjakin Mamedgyarov Radzsabov, Capablanca emlékverseny Leinier Dominguez Perez Vaszilij Ivancsuk Almási Zoltán, Mitropa Kupa, VII. Tal-emlékverseny, Grand Prix Zug Lékó Radzsabov Karjakin Caruana Topalov Mamedgyarov Morozevics, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Szergej Karjakin, La Coruna Rapport Richárd, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Grand Prix Zsermuk Hou Ji-fan Humpy Koneru, 60. női bajnokság, Grand Prix 2017 Genf Rapport Richárd, Mitropa-kupa 2017 Balatonszárszó, Grand Prix Taskent Fabiano Caruana Szergej Karjakin Lékó Péter, Női világbajnokság, ACP-verseny Almási Zoltán Wesley So Jan Nepomnjacsij, Hans Suri emlékverseny Biel Hou Ji-fan Maxime Vachier-Lagrave Radoslaw Wojtaszek, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura, 33. Zalakarosi Sakkfesztivál Rapport Berkes Portisch Hoang Mádl, Grand Prix-verseny Chengdu, Ningbo csapat-világbajnokság, Szeged Női bajnokság, Női világbajnoki döntő Hou Ji-fan Humpy Koneru, 61. Női bajnokság Hévíz, Petroszjan emlékverseny Aronjan Griscsuk Kramnyik Gelfand Lékó, Stavanger Altibox Norway Chess 2017 Carlsen So Kramnyik Caruana Anand, Klubcsapatok Európa-kupája, Női csapat-világbajnokság, Grand Prix Ankara, Gibraltár 2013 Ivancsuk Kamsky Adams Hoang Thanh Trang, GRENKE Chess Classic 2015 Carlsen Caruana Anand Aronjan, Stavanger Anand Carlsen Aronjan Topalov Nakamura Szvidler Karjakin, Grand Prix 2017 Moszkva, 32. Mitropa-kupa Meissen, Csapatbajnokság 2016/17, Hoogeveen Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik, 63. Férfi bajnokság Gyula, U16-os sakkolimpia Győr, Csigorin emlékverseny Almási Zoltán Portisch Lajos, Zürich 2015 Caruana Anand Kramnyik Aronjan Nakamura Karjakin, SportAccord Peking, 62. férfi bajnokság, Fabiano Caruana Veszelin Topalov Vaszilij Ivancsuk, Szaratov Lékó Péter, SportAccord 2014 Griscsuk Aronjan Lékó Hou Ji-fan Koneru, 30. Klubcsapatok Európa-kupája Lékó Péter Caruana Griscsuk Topalov Nakamura, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana, 28. Klubcsapatok Európa-kupa, 42. Sparkassen Chess-Meeting Lékó Kramnyik Caruana Adams, Orosz szuperbajnokság Kramnyik Karjakin Szvidler Nepomnjacsij, St. Louis Carlsen Aronjan Nakamura Kamsky, Grand Slam-döntő Aronjan Mamedgyarov Adams Vachier-Lagrave, Klubcsapatok Európa-kupája 2013, Orosz csapatbajnokság 2013, Orosz csapatbajnokság 2012, Európa-bajnokság 2016, 3. Vugar Gasimov emlékverseny, London Chess Classic 2014 Carauna Anand Nakamura Kramnyik Giri Adams, 42. sakkolimpia Baku, Grand Chess Tour 2017 Leuven, Grand Chess Tour 2017 Párizs, Biel Magnus Carlsen Alekszandr Morozevics Alekszej Shirov, 50. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, 33. Klubcsapatok Európa-kupája Antalya, Sencsen 2017, Grand Prix 2017 Rapport, 35. Mitropa-kupa Prága, Női világbajnoki döntő, 4. Sinquefield Kupa St. Louis, 32. Klubcsapatok Európa-kupa, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Szombathely Rapport Richárd Markus Ragger, Rapport Richard, Orosz csapatbajnokság 2014 Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Női GP-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, Grand Slam-döntő Anand Aronjan Ponomarjov, Női világbajnoki döntő 2013 Anna Usenyina Hou Ji-fan, Junior világbajnokság Rapport Richárd, Grand Prix Kazany, Zürich 2014 Carlsen Anand Aronjan Nakamura Caruana Gelfand, Gibraltár 2014 Hoang Thanh Trang Rapport Richárd, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Cramling, Zürich 2013 Anand Kramnyik Caruana Gelfand, Malmő Rapport Van Wely Short Szokolov, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Dzagnidze Sztefanova, London Chess Classic 2012 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Polgár Judit, 40. sakkolimpia Isztambul, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, Wijk aan Zee Tata Steel Chess 2017, Kazany Grand Prix, Világkupa 2013 Kramnyik Karjakin, Mi is történt 2016-ban, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, 44. Sparkassen Chess Meeting Dortmund, Világbajnok-jelölti döntő Moszkva 2016, 7. Danzhou szuperverseny Lékó Péter, Genf Polgár Judit Vlagyimir Kramnyik Hikaru Nakamura Sahriyar Mamedgyarov, Zürich Korcsnoj Chess Challenge, V. Grand Slam-döntő, Hoogeveen Nakamura Hou Ji-fan Giri, Szaratov Lékó Péter Alekszandr Morozevics, Grand Chess Tour 2017 5. Sinquefield Cup St. Louis, Grand Chess Tour 2017 St. Louis, Hikaru Nakamura Levon Aronjan, Női világbajnokság Hou Ji-fan Humpy Koneru Hoang Thanh Trang, Chess.com Man sziget 2017, 33. Mitropa-kupa, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, 45. Sparkassen Chess-Meeting 2017 Dortmund, Csapatbajnokság 2014/15, Világkupa Hanti Manszijszk Szvidler Griscsuk Ivancsuk Ponomarjov, Női Európa-bajnokság Belgrád Hoang Thanh Trang Papp Petra Muzicsuk Dzagnidze Lahno Koszinceva Camling, Csapatbajnokság 2012/13, Női Grand Prix 2015/16 Hanti-Manszijszk, 21. csapat Európa-bajnokság Kréta, Budapesti Tavaszi Fesztivál Szabó László emlékverseny, Sharjah Masters 2017 Gledura, Női Grand Prix Dilijan Usenyina Koneru Muzicsuk Sztefanova, Zürich párosmeccs Kramnyik Aronjan, ACP Tbiliszi, Világbajnok-jelölti verseny London 2013 Carlsen Kramnyik Aronjan Radzsabov Griscsuk Ivancsuk Szvidler Gelfand, 4. Gasimov emlékverseny So Kramnyik, GRENKE Chess Classic 2017 Carlsen Caruana, Világkupa 2013 Aronjan Kramnyik Caruana Griscsuk Karjakin Nakamura Szvidler, A 2012-es év krónikája, Grand Chess Tour 2016 Párizs, Aeroflot 2013, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik Nakamura, Malmő Lékó Péter, Mitropa-kupa 2014, Dubai rapid-és villámvb Magnus Carlsen Viswanathan Anand Hikaru Nakamura Fabiano Caruana Polgár Judit, Hanti-Manszijszk Női Grand Prix-verseny Hou Ji-fan Anna Muzicsuk Zhao Xue Nana Dzagnidze Katyerina Lahno, 45. Bieli Sakkfesztivál Lékó Péter, Tata Steel 2013 Carlsen Anand Aronjan Caruana Nakamura Lékó Péter, Hanti-Manszijszk Csapat-világbajnokság 2017, SportAccord Peking Hou Ji-fan Aronjan Radzsabov Karjakin Lékó Péter, Ningbo csapat-világbajnokság Lékó Péter Polgár Judit Almási Zoltán, Világkupa 2013 Lékó Péter Polgár Judit Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura, London Chess Classic 2011 Anand Carlsen Aronjan Kramnyik, Malmő Lékó Péter, Világbajnoki döntő Viswanathan Anand Borisz Gelfand, Lékó Péter, A 2013-as esztendő krónikája, Világbajnoki ciklus, Rapport Richárd, Magyar Sakkozásért Alapítvány Portisch Lajos, Orosz csapatbajnokság, Grand Prix Baku Caruana Griscsuk Karjakin Gelfand, Rapid és villám-vb Dubai Carlsen Anand Nakamura Caruana Griscsuk Polgár Judit, Rapid-világbajnokság Asztana, Grand Chess Tour 2016 Leuven, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Chess.com Masters Man sziget, Világbajnoki döntő New York Carlsen Karjakin, Grand Prix 2017, Rapid és villám-világbajnokság Doha 2016, X. Tal-emlékverseny Moszkva, Dortmund Lékó Péter Vlagyimir Kramnyik Fabiano Caruana Michael Adams, Világkupa 2013 Lékó Péter Aronjan Kramnyik Caruana Karjakin Nakamura Szvidler, Grand Prix-verseny Chengdu, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, IX. Chess Masters Final Bilbao Carlsen Karjakin, Világkupa Hanti Manszijszk Polgar Judit

Sakkblog

A hazai és a külföldi legjelentősebb tornákról híradás, értékelés, játszmaelemzés. Sztorik, interjúk. Mi újság a sakkvilágban?

Naptár

Reblog